خانه » استخوان دهان و دندان » ارتودنسی نامرئی، هزینه، عوارض جانبی و مراحل+ فیلم ها
ارتودنسی

ارتودنسی نامرئی، هزینه، عوارض جانبی و مراحل+ فیلم ها

با وجود سیم های فلزی ارتودنسی، لبخند زیبا و جذابی حاصل نمیشود. اینویزیلاین (بریس نامرئی) موجب تقویت اعتمادبنفس در طول دوره ی ارتودنسی میشود. در این مطلب شما را بطور کامل با ارتودنسی نامرئی آشنا می کنیم.

کاربرد

ارتودنسی نامرئی برای موارد زیر کاربرد دارد:

بریس نامرئی برای بزرگسالان و نوجوانان طراحی شده است و برای کودکان توصیه نمی شود. کودکان و نوجوانانی که با مشکلات ارتودنسی مواجه می شوند به ارتودنسی فلزی نیاز دارند. با این حال، تنها دندانپزشک یا متخصص ارتودنتیست می تواند این را تعیین کند. این درمان در درجه اول برای بزرگسالان طراحی شده است و نیاز به مشارکت زیاد دارد چون اینویزیلاین (ارتودنسی نامرئی) باید 22 ساعت در روز استفاده شوند و به هیچ عنوان فراموش نشوند.

انواع

انواع مختلف ارتودنسی نامرئی شامل ارتودنسی نامرئی لینگوال، ارتودنسی نامرئی با پلاک های شفاف و ارتودنسی نامرئی بدون سیم است.

نوع دیگر ارتودنسی نامرئی، ارتودنسی نامرئی با براکت همرنگ دندان است که از براکت هایی استفاده می شود که بسیار شفاف بوده و همرنگ دندان است.

ارتودنسی با پلاک شفاف را می توانید از دهان خارج کنید و در دسته ارتودنسی متحرک قرار می گیرد اما دو نوع دیگر را نمی توانید خودتان بردارید و جا به جا کنید و در دسته ارتودنسی ثابت قرار می گیرند؛ بنابراین مانند ارتودنسی های فلزی موجب تحریک و ناراحتی میشود و میتواند در مراقبت معمول دندانها و صحبت کردن فرد مداخله ایجاد کند.

طول دوره درمان

طول دوره ی درمان به وضعیت بیمار و نوع ارتودنسی نامرئی مورد استفاده بستگی دارد. به طور معمول، بریس ها از 18 تا 24 ماه استفاده می شوند، هرچند گاهی اوقات بیشتر طول می کشد.

بریس های فلزی بهترین کار می کنند زیرا از مواد قوی تری ساخته شده اند. انواع دیگر بریسهای نامرئی به این اندازه قوی نیستند.

همانطور که گفته شد، دوره ی درمان در هر روش متفاوت است. به عنوان مثال، درمان با اینویزلاین، به طور متوسط ​​9 تا 15 ماه طول می کشد. به این ترتیب حدود دوره ی درمان در هر روش، از 18 تا 24 ماه متفاوت است.

هزینه ارتودنسی نامرئی

هزینه بریس های نامرئی بالاتر از ارتودنسی های معمول است. هزینه ها آن به وضعیت بیمار، نوع و مدت زمان درمان، دندانپزشک، بیمه دندانپزشکی و سایر کارهای ترمیمی مورد نیاز قبل یا در طول درمان بستگی دارد. در ارتودنسی نامرئی برای اسکن و قالب های نامرئی هزینه زیادی صرف می شود متخصص ارتودنسی روند درمان و پیشرفت ارتودنسی را چک میکند ارتودنسی نامرئی روشی است هزینه بر در مقایسه با سایر روش های ارتودنسی و هزینه ای که بیمار پرداخت میکند نسبت به نوع ناهنجاری فک و دندان متفاوت خواهد بود.

همچنین در جلسات مراجعه به متخصص ارتودنسی هر دو هفته می بایست پلاک ها تعویض شوند و این موضوع نیز نیازمند صرف هزینه جدید خواهد بود . تعداد پلاک های مورد استفاده بسته به نوع ناهنجاری متفاوت خواهد بود و بین 5 تا 10 پلاک و در موارد پیچیده تر نیاز به 20 پلاک خواهد بود که بستگی به حرکت دندان ها خواهد داشت.

سوالهای متداول

در طول درمان

اینویزلاین زمانی بهترین عملکرد را دارد که روزانه 20 تا 22 ساعت استفاده شود. این بدان معناست که اینویزلاین را تنها میتوان در زمان غذا خوردن و مسواک زدن از دهان خارج کرد؛ مانند روشهای معمول ارتودنسی، باید بتوانید صحبت کردن با اینویزلاین را تمرین کنید و هر 6 هفته یکبار به دندانپزشکتان مراجعه کنید. این به دندانپزشک کمک میکند تا میزان پیشرفت کار و اصلاح موارد مورد نیاز را بررسی کند. با استفاده از ارتودنسی متحرک میتوانید هر چیزی میخواهید بخورید بدون آنکه بیشتر افراد متوجه آن شوند.

پس از انجام

پس از اتمام دوره ی درمان، شما متوجه تغییر بزرگی خواهید شد. بعبارت دیگر هنگام خندیدن دندانهای قبلی خود را نخواهید دید. بااینحال، مانند دیگر روشهای ارتودنسی، احتمال بازگشت دندانها به موقعیت اولیه شان وجود دارد. با پزشک در این مورد صحبت کنید. او به احتمال زیاد از ریتینر یا نگهدارنده برای حفظ موقعیت کنونی دندانها استفاده خواهد کرد.

حتما بخوانید: ارتودنسی دندان، هزینه، دردهای ممکن، بهترین سن برای انجام و نکات دیگر

ویدیوی مراحل ارتودنسی در یک دقیقه

بسیار کاربردی

,

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست