بیماری منتول

منتول چیست؟ عوارض، طرز استفاده اصولی و سایر نکات مهم

منتول به دو صورت مصنوعی (ساخته دست انسان) و یا عصاره روغن نعنا به دست می آید. این دارو به شکل پماد روی پوست و یا بافت های دیگر به کار رفته و احساس خنکی به وجود می آورد. این ماده می تواند در زبان، لثه و یا داخل گونه ها مورد استفاده قرار بگیرد.

منتول خوراکی برای درمان گلو دردهای جزئی و یا سوزش دهان که به وسیله زخم معده به وجود می آید کارایی دارد. هم چنین ممکن است این دارو برای اهدافی به غیر از آنچه در اینجا به آن اشاره شده به کار رود. دستورالعمل های مربوطه در خصوص مصرف این دارو را حتماً مطالعه نمایید. از پزشک در مورد اینکه آیا این دارو برایتان مفید است بپرسید به خصوص اگر:

  • سرفه خلطی دارید.
  • سرفه ای که از طریق مصرف سیگار، آمفیزم و یا برونشیت به وجود آمده باشد.
  • گلودرد همراه با تب، سردرد، تورم، بثورات پوستی، حالت تهوع و استفراغ
  • اگر باردارید یا شیر می دهید.

ممکن است منتول حاوی گلوکز یا فنیل آلانین باشد. اگر دیابت دارید و یا به بیماری فنیل کتونوری دچارید به پزشکتان بگویید. این دارو را بدون نسخه به کودک و یا خردسال ندهید.

حتما بخوانید: 15 تا از بدترین و بهترین غذاها برای سلامت معده (تحقیقات جدید)

عوارض جانبی منتول

اگر علائم آلرژی را در خود مشاهده کردید بلافاصله با پزشک تماس بگیرید. تنها عوارض خطرناک شامل:

می باشند و عوارض خاص دیگری ندارد. ممکن است عوارض جانبی خفیف تر هم باشد و شما هیچ گاه آن را تجربه نکنید.

نحوه عملکرد

در خصوص منع مصرف برخی مواد غذایی، نوشیدنی ها و یا فعالیت روزانه با پزشکتان مشورت کنید. منتول برای مصرف دهانی، تداخلی با مصرف داروهای دیگرندارد؛ اما ممکن است داروهای دیگر با یکدیگر تداخل داشته باشند. در خصوص داروهایی که مصرف میکنید چه با نسخه و چه بدون نسخه و همین طور مصرف ویتامین ها و محصولات گیاهی با پزشکتان مشورت نمایید.

word image 275

دوز (مقدار مصرف)

به اندازه ای که پزشک برایتان تجویز کرده و یا در دستورالعمل دارویی نوشته شده از این دارو مصرف نمایید. به یکباره این دارو را قورت ندهید. اجازه دهید در داخل دهانتان به آرامی حل شود. ازجویدن آن نیز خودداری نمایید.

می توانید از این دارو هر 2 ساعت یک بار استفاده نمایید. درصورت داشتن گلو درد شدید که بیش از 2 روز طول کشیده وهمراه با تب، سردرد، بثورات پوستی، تورم، تهوع و استفراغ است، با پزشکتان تماس بگیرید.

حتما بخوانید: علل اصلی سوزش گلو و 5 تا از جدیدترین راه های درمان خانگی موثر

اگر سرفه شما بیشتر از 7 روز طول کشیده و بهبود نیافته اید، از ادامه مصرف این دارو خودداری نموده و با پزشکتان در اسرع وقت مشورت نمایید. این دارو را در اتاق خشک و عاری از رطوبت نگهداری نمایید. به دلیل ایکه منتول دستورالعمل تعیین شده برای مصرف دوز ندارد، نگران فراموش کردن دوز این دارو نباشید.


اپ چرب زبان

با اپلیکیشن چرب زبان، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


link
بیماری دهانبیماری های معدهگلودرد

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up