چرا باید لباس خواب بپوشیم؟

به نقل از فروشگاه لباس خواب برند لباس سکرت، در زمان رنسانس و باروک؛ فقط طبقات مرفه جامعه، بین لباس شب و روز تفاوت قائل می شدند. آنها با همان لباسی که در طول روز می‌پوشیدند به خواب نمی‌رفتند. در پایان قرن شانزدهم، پوشیدن لباس خواب؛ معادل لوکس بودن بود و در زمان انقلاب صنعتی استفاده از لباس مناسب خوابیدن فراگیر شد. بعد از یک روز طولانی و شاید طاقت فرسا، نیاز به خوابی آرام و راحت، اهمیت ویژه ای دارد. زنان و مردان در طول روز حداقل یک سوم را در خواب سپری میکنند. برای داشتن خوابی آرام بخش، فاکتورهای زیادی است که باید تک تک آنها رعایت شود. لباسی که در شب موقع خواب میپوشید، یکی از این موارد است. حتما برای شما هم سوال شده است. فواید لباس خواب چیست؟ چرا باید لباس خواب زنانه بپوشیم؟ آیا لباس خواب فقط برای خوابیدن است یا برای مهمانی نیز مورد استفاده قرار می گیرد؟

حتما برای شما هم پیش آمده است که برای رفتن به یک میهمانی یا عروسی یا تولد، زمان زیادی را صرف انتخاب و خرید لباس مناسب آن روز کرده آید. حال آنکه آن مهمانی شاید فقط ساعات کوتاهی از روز شما را دربر گیرد. انتخاب لباس مناسب، برای هر فصل، موقعیت و شرایط محیطی از اهمیت بالایی برخوردار بوده. لباس خواب یا پیژامه؛ یکی از این لباس ها است، که نباید از آن غافل شوید.

چرا باید لباس خواب بپوشیم؟

آیا به سختی در رختخواب می خوابید و احساس ناراحتی میکنید؟ علت آن را نمی دانید؟ آیا از تاثیر لباس شب بر سلامتی خود با خبرید؟ آیا فواید لباس خواب را میدانید؟ ما در این مقاله سعی داریم، به همه ی این سوالات شما پاسخ دهیم.

فواید پوشیدن لباس خواب

پوشیدن لباس خواب برند؛ مانند یک لیوان شیر و حتی بهتر از یک قرص خواب آور، ذهن را آماده ی خوابیدن می کند. زنان و مردان برای احترام به خود و داشتن خوابی آرام، استراحتی مناسب و توجه به ظاهر و استایل خود از دیر باز، لباس مخصوص برای خواب استفاده می کنند. در اینجا به چند مورد از مزایای پوشیدن لباس خواب اشاره می کنیم.

داشتن آسایش در خواب با پوشیدن لباس خواب

پوشیدن لباس خواب؛ در وهله ی اول آسایش و راحتی شما را فراهم می کند. لباس مخصوص خواب؛ در هنگام شب مانع تعرق می شود. لباس سکرت، برای هر فصل؛ در برابر سرما و گرما، از آقایان و بانوان محافظت می کند. تولیدکنندگان لباس شب یا پیژامه؛ لباس هایی مناسب فصل زمستان طراحی و تولید می کنند که بیشتر آنها از پنبه و ساتن است. لباس خواب های تابستانی با پارچه های سبک تر (حریر، نخی و ساتن ابریشم …) ساخته می شوند. این مدل لباس زنانه؛ با آستین کوتاه و شلوارک در هنگام گرما مانع عرق بدن می شود. لباس آستین دار و شلوار بلند در سرما، با پایین آمدن دما از شما محافظت می کند تا شب راحت تر بخوابید.

صرفه جویی در مصرف سیستم گرمایشی با استفاده از لباس خواب

اگر لباس های سطح بالا دارید و لباس خواب خوبی خریداری کرده اید، مطمئناً لازم نیست که گرمایش در طول شب در حال اجرا باشد. بنابراین خوابیدن در لباس خواب می تواند باعث کاهش قبض برق شود.

یکی دیگر از فواید لباس خواب بهداشت و سلامت بدن است . همه ی ما در طول روز به این طرف و آن طرف می رویم و بدنمان پر از باکتری و میکروب می‌شود. در صورتی که قبل از خواب دوش بگیرید و لباس مخصوص خواب خود را بپوشید؛ باکتری ها و میکروب ها روی تشک باقی نمی ماند. خوابیدن در پیژامه یا لباس ویژه خواب؛ عمر تشک شما را افزایش می دهد.

استفاده از لباس راحتی یا لباس خواب در شب؛ خطر ابتلا به بیماری های مثل سرماخوردگی و آنفلوآنزا را کاهش می دهد. در صورتی که در طول شب لباس خواب برتن داشته باشید؛ اگر به هر دلیلی دمای اتاق پایین بیاید، یا پتو از رویتان کنار برود؛ لباس خوابی که بر تن دارید؛ احساس لرز و سرما را دفع کرده و مانع از سرماخوردگی و آنفولانزا می شود.

منبع: بانی مد


اپ چرب زبان

با اپلیکیشن چرب زبان، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


linkاطلاعات عمومی

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up