هم ضد افسردگی و هم خواب آور

بهترین قرص ضدافسردگی خواب آور کدام است؟

افسردگی یک بیماری مزمن شایع در میان افراد است و بیخوابی یکی از مشکلات معمول این بیماری محسوب می شود. درمان افسردگی با درمان روانشناختی و داروهای ضد افسردگی مناسب، (antidepressants) می تواند به رفع اختلال خواب و همچنین سایر علائم افسردگی کمک کند.

داروهای ضد افسردگی آرام بخش اغلب در دوزهای کم برای کمک به رفع بیخوابی و همچنین تأمین برخی از مزایای ضد درد (تسکین دهنده درد) استفاده می شود.

رایج ترین داروهای ضد افسردگی تسکین دهنده که معمولاً برای کمک به کیفیت خواب در بیماران افسرده استفاده می شوند شامل ترازودون (دسیرل)، آمیتریپتیلین (الاویل) و دوکسپین (سینکوئان) است.

لازم به ذکر است که وقتی از این داروها برای خواب و تسکین درد استفاده می شود، دوزهای مورد استفاده بسیار کمتر از مواردی است که برای درمان افسردگی استفاده می شود. از مزایای این داروهای ضد افسردگی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • اعتیاد آور نیستند
  • برخلاف سایر داروهای خواب آوری که تاثیری بر تسکین درد ندارند، داروهای مذکور موجب التیام درد نیز می شوند
  • وابستگی جسمی یا تحمل دارویی ایجاد نمی کنند
  • به طور کلی عوارض جانبی کمی دارند، به خصوص هنگامی که در دوزهای پایین استفاده می شوند

برخی افراد عوارض جانبی نامطلوبی از جمله مواردی مانند خشکی دهان، تاری دید، “خماری” صبحگاهی، یبوست، احتباس ادرار و حالت تهوع را نیز تجربه می کنند.


اپ چرب زبان

با اپلیکیشن چرب زبان، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

link
خواب آورداروی افسردگی

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up