تور لحظه آخری قشم

جذاب ترین تفریحات تابستانی که می توانید در تور قشم به آن ها بپردازید

تفریحات هیجان‌انگیز، بازی‌های آبی، تفریحات خشکی، رستوران‌های متنوع، جشنواره‌های تابستانی، کنسرت و… از جذاب‌ترین تفریحات تابستانی در قشم هستند. با امکانات متنوع و باکیفیت، با قیمت مناسب از تفریحات تابستانی در تور لحظه آخری قشم از تعطیلات خود لذت ببرید. پاراسل، جت اسکی، شاتل سواری، اسکوتر زیردریایی، اسکی روی آب، قایق‌سواری، فلای بورد، بناناسواری، غواصی، سواحل آبی و… از دیگر جذاب‌ترین تفریحات آبی قشم هستند.

پاراسل قشم؛ از مهیج‌ترین تفریحات قشم

اصلی‌ترین تفریح و سرگرمی آبی در قشم پاراسل است. بیش از 90 درصد گردشگران این تفریح مهیج را تجربه کرده‌اند. پاراسل سواری به این صورت انجام می‌شود که ابتدا باید سوار پاراسل شوید وسپس چتر به قایق موتوری متصل شده، سپس قایق حرکت کرده و چتر برفراز آسمان بلند می‌شود. از بالا طبیعت بکر و مناظر زیبای قشم دیده می‌شود. می‌توان به قایق سوار پیشنهاد دادکه هنگام فرود پاهایتان کمی به آب بخورد. پاراسل به‌صورت تک نفره، دو یا سه نفره هم امکان پذیراست؛ البته به شرط آنکه وزن افراد زیاد نباشد.

 • ساعت پذیرش 10 تا 4 بعد از ظهر
 • کودکان 5 تا 10 سال به شرط داشتن آمادگی
 • مدت‌زمان برای کودکان 6 دقیقه در ارتفاع 70 تا 90 متری
 • مدت‌زمان برای بزرگسالان 15 دقیقه تا ارتفاع 150 تا 300 متری
 • امکان استفاده 2 یا 3 نفر همزمان باهم(وزن کمتر از 200 کیلوگرم)

قایق سواری از تفریحات قشم

از پرطرف‌دارترین تفریح مهیج در قشم قایق‌سواری است. افرادی که می‌خواهند به‌صورت گروهی تجربه کنند، قایق‌سواری مناسب است. در این تفریح بیشتر از قایق‌های تندرو استفاده می‌شود. زمانی که قایق روی موج قرار بگیرد، با جدا شدن از سطح آب و بالا رفتن، حس هیجان خواهید داشت. هنگام قایق‌سواری جنگل‌های حرا و شناکردن دلفین‌ها را می‌توان از نزدیک تماشا کرد. قایق‌سواری به‌صورت دسته جمعی لذت بیشتری دارد.

 • ظرفیت قایق‌ها از 1 تا 4 نفر
 • جلیقه نجات بسته شود
 • محدودیت سنی ندارد
 • مدت زمان 15 دقیقه

اسکوتر زیردریایی از تفریحات قشم

تماشای آبزیان و دیدن موجودات آبزی دریا بسیار هیجان‌انگیز است. اسکوتر از یک موتور که به دستگاه اکسیژن متصل است و امکان نفس کشیدن را فراهم می‌کند و یک حباب شیشه‌ای تشکیل شده است. ظرفیت در اسکوتر فقط یک نفر است. در طول مسیر مربی همراه شما بوده و در زیردریایی می‌توان بدون نگرانی به اعماق آب رفت. همچنین امکان عکس گرفتن سلفی نیز فراهم است. چنانچه مشکل قلبی یا فشارخون یا بیماری تنفسی داشتید بهتر است از انجام این تفریح مهیج اجتناب کنید. مدت زمان اسکوتر زیردریایی 15 دقیقه است.

word image 24506 2

بناناسواری از تفریحات جزیره قشم

در این تفریح تیوپ‌هایی به شکل موز به نام بنانا وجود دارد که روی آن می‌نشینند. تیوپ‌ها به‌وسیله قایق‌های تندرو یا جت بوت با سرعت به بالا کشیده می‌شود. ظرفیت این تیوپ‌ها از تک‌نفره تا 5 نفره است. در این تفریح با کشیده شدن، هیجان زیادی ایجاد می‌شود. هیجان در بناناسواری و شاتل سواری مانند هم بوده و در بناناسواری زمانی که به‌صورت ناگهانی دور می‌زنید، با حس هیجان نیاز به حفظ تعادل دارید، در این هنگام ممکن است قسمتی از بدن به زیر آب رفته یا حتی درون آب بیافتید که البته جای نگرانی نیست و خطری تهدید نمی‌کند. مدت زمان بازی 10 دقیقه است.

غواصی از تفریحات آبی قشم

در این تفریح لباس مخصوص را پوشیده و در آب شنا می‌کنید.

 • تا عمق 5 متری می‌توان شنا کرد.
 • 20 دقیقه قبل از شنا آموزش می‌دهند.
 • ساعت پذیرش 10 صبح تا 4 بعدازظهر
 • از 10 سال به بالا
 • نیازی به مهارت ندارد.

پارک آبی قشم

این پارک که مساحتی حدود 2000 مترمربع دارد؛ جزء بهترین پارک‌های ایران محسوب می‌شود. تفریحات آبی و غیرآبی در این پارک آبی قرار دارد که می‌توان از آن استفاده کرد. این پارک آبی بیلیارد، چاله فضایی، سرسره‌های پیچ در پیچ و منحنی، سونا، جکوزی، کافی‌شاپ و… را در خود جای داده‌است.

فلای بورد، پرواز روی آب

یکی از مهیج‌ترین تفریحات تور قشم در تابستان، فلای بورد است. اکثر مسافران و گردشگران این تفریح مهیج را با وجود گران‌بودن حتماً تجربه کرده‌اند. در این بازی به جت اسکی متصل شده و با کمک فشار آب و حرکت جت اسکی به بالا پرتاب می‌شوید.

 1. زمان پذیرش 9:30 تا 6 بعدازظهر
 2. مجاز برای افراد بالای 18 سال
 3. بستن جلیقه نجات
 4. طول مدت بازی 15 دقیقه
 5. مناسب برای آقا و خانم
 6. بالا رفتن با فشار آب تا چند متر

شاتل سواری

در این تفریح تیوپ‌هایی روی آب هستند که به قایق تندرو یا جت اسکی متصل شده و با حرکت قایق، تیوپ نیز حرکت می‌کند. هرچه سرعت حرکت قایق بیشتر باشد، تیوپ را با سرعت بالاتر برده و هیجان و آدرنالین خون را بیشتر می‌کند. این تفریح هم به‌صورت فردی و هم به‌صورت دسته جمعی انجام می‌شود.

 • زمان شاتل سواری باید جلیقه حتماً بسته شود
 • حداکثر ظرفیت 4 نفر است.
 • مدت زمان بازی 45 دقیقه است.

پاراگلایدر از تفریحات قشم

از هیجان‌انگیزترین تفریحات قشم، پاراگلایدر بوده که باتوجه‌به گران بودن این تفریح، باز هم افرادی هستند که به این تفریح علاقه دارند و به انجام آن می‌پردازند. سقوط آزاد بدون کمک مربی فقط با پاراگلایدر امکان‌پذیر است.

مراکز تفریحی تور قشم در تابستان

از مراکز تفریحی جزیره قشم می‌توان به مرکز غواصی و تفریحات دریایی نگین، کلوپ غواصی دلفین مرجان، کلوپ تفریحات دریایی ساحل طلایی اشاره کرد. در این مراکز تفریحات آبی مانند پاراسل، جت اسکی، بنانا، شاتل، قایق‌سواری و فلای بورد انجام می‌شود.

پارک های قشم برای تفریح

پارک‌های قشم یکی از مکان‌های دیدنی قشم هستند که گردشگران برای استراحت به آنجا مراجعه می‌کنند. پارک زیتون، پارک کروکدیل‌ها، ژئوپارک و… برخی از پارک‌های معروف و مجهز جزیره قشم محسوب می‌شوند.

پارک زیتون از معروف‌ترین پارک های قشم

پارک‌ها در درجه اول مکان استراحت گردشگران به شمار می‌روند. از ویژگی این پارک می‌توان به داشتن آلاچیق و امکانات رفاهی برای استراحت مانند زمین‌بازی، بسکتبال، والیبال ساحلی، فوتسال و… اشاره کرد.

پارک کروکدیل

این پارک تعدادی حیوان محافظت شده مانند لاک‌پشت، کروکدیل، طاووس، مار، ایگوآنا و…دارد؛ بنابراین برای کودکان بسیار مناسب است. پارک جذاب و مهیجی است که گردشگران زیادی به این سر می‌زنند.

word image 24506 3

ژئوپارک از تفریحات جزیره قشم

نخستین ژئوپارک خاورمیانه در قشم قرار دارد. از سال 1385 این ژئوپارک تاریخی در یونسکو ثبت شد. در ژئوپارک جاذبه‌های تاریخی همانند دره تندیس، دره ستارگان ، دره شور، جنگل حرا، روستای لافت، دوکوهک، جزایر ناز، بام قشم و…. قرار دارد.

سواحل محبوب قشم

سواحل قشم یکی از مکان‌های دیدنی و تفریحی قشم محسوب می‌شود. ساحل زیتون، ساحل روستای شیب دراز، ساحل روستای سلخ، ساحل نقره‌ای، ساحل روستای مسن، ساحل سوزا، جزایر ناز از سواحل زیبای قشم هستند.

سخن پایانی

جزیره قشم در هرمزگان قرار دارد و در هر سمتی از آن جاذبه و اماکن برای تماشا و لذت‌بردن از آن وجود دارد. بهترین زمان برای سفر به قشم اواخر پاییز تا اواخر فروردین‌ماه است، چون که هوا خنک‌تر بوده و زمان مناسب برای سفر با تور به قشم است. از بین تفریحاتی که در قشم وجود دارد، غواصی، پاراسل و فلای بورد را حتماً امتحان کنید؛ هیجانی که این تفریحات برای شما ایجاد می‌کند تا مدت‌ها خاطره خوب و ماندگاری برای شما به یادگار می‌گذارد.


اپ چرب زبان

با اپلیکیشن چرب زبان، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


linkریپورتاژ

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up