خدمات سفارت ایران در ترکیه

خدمات سفارت ایران در ترکیه

ترکیه این روزها به یکی از انتخاب‌های پرطرفدار ایرانیان برای سفر و البته اقامت دائم تبدیل شده است. در صورتی که شما نیز قصد اقامت در ترکیه را دارید، احتمالا نیاز دارید چندین بار برای دریافت خدمات مورد نیاز خود به سفارت ایران در ترکیه مراجعه کنید.

در سفارت ایران در ترکیه چه خدماتی به افراد داده می‌شود؟ هزینه هر کدام از این خدمات چقدر است؟ مدارک مورد نیاز برای دریافت خدمات چیست؟ اگر شما نیز قصد تهیه بلیط هواپیما به استانبول و اقامت در این شهر یا دیگر شهرهای ترکیه را دارید، با ما همراه شوید تا بیشتر با خدمات سفارت ایران در ترکیه آشنا شویم.

ثبت نام در سامانه میخک، اولین قدم

با توجه به افزایش متقاضیان خروج از کشور و مهاجرت، در چند سال گذشته سامانه اینترنتی مدیریت یکپارچه خدمات کنسولی با نام اختصاری میخک راه اندازی شده است.

این سامانه خدمات مختلفی مانند تنظیم وکالت نامه، امور اجتماعی، موارد مربوط به شناسنامه، گذرنامه، تائیدیه مدارک را ارائه می‌کند. برای تشکیل پرونده می‌توانید به راحتی ثبت نام کرده و مدارک مورد نیاز را بارگذاری کنید. همچنین اگر قصد مراجعه حضوری به سفارت ایران در هر کشور را دارید، باید از قبل در این سامانه درخواست داده تا به شما وقت قبلی داده شود.

خدمات سفارت ایران در ترکیه

این روزها آمار خرید بلیط هواپیما به استانبول در چند سال اخیر بسیار افزایش پیدا کرده و افراد زیادی ترکیه را برای مهاجرت انتخاب می‌کنند. با توجه به نزدیکی این کشور به ایران و وجود مرز مشترک و از طرف دیگر فرهنگ مشابه ایران و ترکیه این کشور به یکی از گزینه‌های مناسب برای زندگی و اقامت دائم تبدیل شده است.

پس از اقامت در ترکیه شما برای انجام برخی کارها و خدمات نیاز به حضور در سفارت ایران پیدا خواهید کرد. خدمات زیر به طور کلی در سفارت ایران به شما ارائه خواهد شد.

خدمات مربوط به امور سجلی و شناسنامه

word image 24338 2

در صورتی که افراد پدر ایرانی داشته باشند، چه متولد ایران باشند و چه در ترکیه به دنیا آمده باشند، می‌توانند شناسنامه ایرانی خود را نیز دریافت کنند. همچنین بانوان ایرانی که با مرد غیر ایرانی ازدواج کرده‌اند، می‌توانند از خدمات سفارت ایران استفاده کرده و نام فرزند دو رگه خود را در شناسنامه ایرانی خود اضافه کنند.

در صورتی که برای امور کاری یا هر دلیل دیگر نیازمند گواهی عدم سو پیشینه باشید، این خدمات نیز در سفارت ایران در ترکیه و دیگر کشورهای محل اقامت ارائه خواهد شد. همچنین یکی دیگر از خدمات سفارت ایران در ترکیه تنظیم شناسنامه برای خانم‌های غیر ایرانی است که با مردان ایرانی ازدواج کرده‌اند. بنابراین اگر قصد دارید با همسر ترک خود به ایران بازگردید، قبل از تهیه بلیط چارتر استانبول به تهران، برای تنظیم شناسنامه او اقدام کنید.

ترجمه و تائید گواهی فوت و تولد

یکی دیگر از خدمات بسیار مهمی که در سفارت ایران در ترکیه انجام می‌شود، ترجمه و تائید گواهی تولد و فوت است. برای تنظیم شناسنامه افراد متولد شده یا باطل کردن افراد متوفی به تائیدیه فوت و تولد نیاز دارید که صدور آن توسط سفارت انجام خواهد شد.

تعویض شناسنامه یا تنظیم شناسنامه المثنی

در شرایط خاص ممکن است پس از مهاجرت به ترکیه شما نیاز به تعویض شناسنامه یا تنظیم المثنی داشته باشید. این خدمات نیز توسط سفارت ایران ارائه می‌شود.

تغییر نام و نام خانوادگی

word image 24338 3

یکی دیگر از خدمات سفارت، تغییر نام و نام خانوادگی است. البته با توجه به مراحل اداری این کار در ایران و موافقت سازمان ثبت احوال ایران باید کپی شناسنامه به همراه مدارک مورد نیاز به ایران ارسال شده و به تائید و موافقت سازمان ثبت احوال ایران برسد. این روند ممکن است چند ماه طول بکشد، بنابراین تا قبل از تائید نهایی برای تهیه بلیط چارتر استانبول به تهران و بازگشت به کشور باید با نام قبلی خود کارها را انجام دهید.

صدور مدارک ازدواج، طلاق و تجرد

تجرد، طلاق و ازدواج از جمله مواردی است که باید به طور رسمی در هر کشور ثبت شود. در صورتی که در کشور ترکیه هرکدام از این موارد برای شما اتفاق افتاد، باید آن را در سفارت ایران نیز ثبت کنید.

هزینه خدمات سفارت ایران در ترکیه چقدر است؟

هزینه دریافت خدمات در سفارت با توجه به نوع کار شما و پیچیدگی آن متفاوت خواهد بود. به طور کلی خدمات در سفارت می‌تواند هزینه‌ای بین 35 تا 75 یورو داشته باشد.


اپ چرب زبان

با اپلیکیشن چرب زبان، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


linkریپورتاژ

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up