1 3

نکات مهم برای خرید کفش ورزشی مناسب

به هر فروشگاه کفش ورزشی که وارد شوید، با دیوار رنگارنگی روبرو خواهید شد که کفش‌های زیادی آنجا قرار گرفته‌اند. نیازی به گفتن نیست، اما خرید کفش ورزشی مناسب از بین گزینه‌های مختلف آسان نیست. هر کفشی که انتخاب می‌کنید باید از پاشنه تا نوک پا به درستی جا بیفتد و بعد از پوشیدن و دویدن با آن، کاملا احساس راحتی کنید. همان‌طور که میدانید، اکثر ما این روزها خرید آنلاین را ترجیح می‌دهیم، با این وجود، اگر نتوانید قبل از خرید کفش، آن را امتحان کنید، ریسک کمی بیشتر خواهد بود. خوشبختانه، بیشتر فروشگاه‌های آنلاین، مهلت تست ارائه می‌کنند، بنابراین می‌توانید دقیقا مانند کاری که در فروشگاه‌ها انجام می‌دهید، کفش‌هایتان را بپوشید و آن‌ها را امتحان کنید. چه به صورت آنلاین خرید کنید و چه در فروشگاه، ما اینجا هستیم تا کمکتان کنیم. به منظور پیدا کردن و خرید کفش ورزشی مناسب، این مطلب از کادنزا را از دست ندهید.

1-کفشی را انتخاب کنید که مخصوص ورزش طراحی شده باشد

حتما یک کفش مخصوص ورزش بخرید. کفش‌های مخصوص ورزش ممکن است شبیه سایر کفش‌های کتانی به نظر برسند، اما دارای فناوری تخصصی هستند. حین دویدن در هنگام ورزش، پای شما با هر قدمی که برمی‌دارید، با زمین برخورد می‌کند. برخلاف کفش‌های کتانی مانند کفش اسپرت دخترانه مشکی یا کفش‌های تنیس، کفش‌های دویدن و ورزشی برای جلوگیری از آسیب ناشی از حرکات تکراری، دارای بالشتک‌های مخصوص برای کمک به جذب ضربه هستند که به شما کمک می‌کنند تا با سهولت به جلو حرکت کنید.

2-نوع مناسب کفش ورزش را انتخاب کنید

2 3

به کفش‌های ورزشی مانند ابزار فکر کنید. اگر وارد یک فروشگاه سخت‌افزار شوید و بگویید: «من به دنبال بهترین ابزار هستم»، شخصی که در آنجا کار می‌کند احتمالا با چیزی به این مضمون پاسخ می‌دهد: «خوب، چه ابزاری نیاز دارید؟» یا «شما قرار است از این ابزار برای چه استفاده کنید؟» سوالات مشابهی هم در مورد کفش‌های ورزشی پرسیده می‌شود، بنابراین مطمئن شوید که پاسخ آن‌ها را می‌دانید. به چه نوع کفش ورزشی نیاز دارید؟ چه برنامه‌ای برای استفاده از کفش دارید؟ تمرین برای مسابقه؟ دویدن روزانه؟

کفش‌های ورزشی برای اهداف خاصی طراحی شده‌اند، بنابراین قبل از خرید، مهم است که انواع مختلف آن‌ها را بشناسید.

  • کفش ورزشی مناسب دویدن: به عقیده برخی از افراد، بهترین کفش دویدن آن است که به اندازه کافی بالشتک داشته باشد تا بتواند ضربه‌های وارد شده را به خوبی تحمل کند؛ این در حالی است که کفش‌های مینیمالیستی مخصوص دویدن، بدون بالشتک طراحی شده‌اند و طرفداران زیادی هم دارند؛ بنابراین نمی‌توان به طور دقیق گفت کدام بهتر است اگر می‌خواهید کفش بالشتک دار را انتخاب کنید، باید مواردی مانند جذب ضربه، انعطاف‌پذیری، پایداری و کنترل پاشنه را مورد توجه قرار دهید. علاوه بر این، سبک بدون کفش نیز معیار مهم دیگری است که باید در نظر گرفته شود. این ویژگی‌ها باعث می‌شوند جلوی ایجاد آسیب‌هایی مانند تاندونیت، درد پاشنه، شین اسپلینت و غیره گرفته شود.

  • کفش ورزشی مناسب پیاده‌روی: اگر زیاد پیاده‌روی می‌کنید، به دنبال کفش سبکی باشید که قابلیت جذب ضربه در قسمت پاشنه کفش را داشته باشد. این ویژگی جلوی ایجاد درد کف پا، درد ساق پا و پاشنه و سوزش و حساسیت در کف پا را می‌گیرد. علاوه بر این، زیره کفش انتخابی شما هم باید نرم و راحت بوده و آج صافی داشته باشد.

  • کفش ورزشی مناسب ایروبیک: کفش‌های مناسب ایروبیک باید سبک باشند تا پا خسته نشود. علاوه بر این، باید ضرباتی را که در کف پا وارد می‌شود، جذب کنند. کفش اسپرت دخترانه مشکی که کفی مناسبی داشته باشد، می‌تواند برای ایروبیک مورد استفاده قرار بگیرد.

  • کفش ورزشی مناسب تنیس: کفش‌های مناسب تنیس باید بتوانند جلوی فشار و آسیبی را که هنگام حرکت سریع بازیکن به طرفین ایجاد می‌شود، بگیرند. علاوه بر این، باید محکم بوده و انعطاف‌پذیری بالایی داشته باشند.

  • کفش ورزشی مناسب بسکتبال: کفش مناسب بسکتبال باید کفی ضخیمی داشته باشد تا بازیکن هنگام دویدن در زمین، ثبات بیشتری را تجربه کند. همچنین اگر ساق بلندی داشته باشد، بهتر است؛ زیرا می‌تواند خطر پیچ‌خوردگی و آسیب به مچ پا را کاهش دهد.

3-تناسب و اندازه کفش را در نظر بگیرید

پیدا کردن و خرید کفش ورزشی مناسب نه تنها برای لذت بردن از ورزش، بلکه برای عاری بودن از آسیب هم ضروری است؛ بنابراین توصیه می‌شود کفشی را انتخاب کنید که متناسب با شکل پای شما باشد. کفش‌های ورزشی قرار است از لحظه‌ای که آن‌ها را می‌پوشید تا اتمام ورزش راحت باشند.

  • کفش را در پایان روز بخرید: هنگام دویدن و راه رفتن در طول روز، پاها متورم می‌شوند، بنابراین پوشیدن کفش‌ها در بعدازظهر یا عصر، تناسب دقیق‌تری را به دنبال خواهد داشت.

  • عرض انگشت شست را جلوی انگشت پا بگذارید: برای تطبیق با باز شدن پا، باید تقریبا یک عرض شست بین انتهای پا و انتهای کفش وجود داشته باشد. این کار مانع از برخورد انگشتان پا در سراشیبی یا تورم پاهای شما می‌شود.

  • کفش بدون نیشگون گرفتن یا سر خوردن باشد: کفش باید به راحتی دور پای شما بپیچد. نباید نیشگون بگیرد یا احساس شلختگی داشته باشد و پای شما باید روی سکوی کفش قرار گیرد.

  • به دنبال عرض مناسب باشید: بسیاری از کفش‌ها در گزینه‌های سایز باریک و پهن موجود هستند. عرض کفش استاندارد برای مردان D و برای زنان B است.

4-بدانید برای چه چیزی هزینه می‌پردازید

3 3

وقتی صحبت از کفش‌های ورزشی به میان می‌آید، برچسب قیمت بالاتر معمولا با فناوری بیشتر و ویژگی‌های راحتی مرتبط است، اما این بدان معنا نیست که برای لذت بردن از ورزش باید گران‌ترین کفش‌ها را بخرید. به همین ترتیب، انتخاب یک جفت بسیار ارزان قیمت ممکن است به این معنی باشد که کفش‌ها برای ورزش طراحی نشده‌اند و ممکن است نیازهایی را که رشته ورزشی شما به دنبالش است، برآورده نکنند.

اگر به دنبال خرید کفش ورزشی مناسب می‌گردید،10 تا 20 میلیون تومان هزینه کنید. برای مبتدیان، 1 تا 4 میلیون تومان منطقی به نظر می‌رسد. برای افراد حرفه‌ای، این قیمت به 50 میلیون تومان هم خواهد رسید.

چرا خرید کفش ورزشی مناسب از کادنزا

تنها اگر به صورت اختصاصی ورزش می‌کنید، نیاز است کفش مخصوص آن ورزش را خریداری کنید. خرید کفش ورزشی مناسب برای رفع مشکلات خاص پا و مچ پا است. برای مثال، اگر پای شما با حرکت، راحت می‌چرخد باید کفشی را بخرید که پاشنه پهنی داشته باشد. اگر دچار شین اسپلینت هستید، به کفشی با جذب ضربه بهتر نیاز دارید. در هر صورت، توصیه می‌شود با متخصص ارتوپد صحبت کنید تا در مورد خرید کفش ورزشی مناسب شما را راهنمایی کند.

کلام آخر

اگر قصد خرید بهترین کفش ورزشی را دارید، می‌توانید به فروشگاه کادنزا که بهترین فروشگاه اینترنتی کیف و کفش زنانه است و انواع کفش مجلسی، کفش‌های تخصصی، کفش اسپرت دخترانه مشکی و غیره را با مناسب‌ترین قیمت به فروش می‌رساند، مراجعه کنید و پس از انتخاب مدل مناسب و نهایی کردن سفارش، محصول مورد نظر را در کوتاه‌ترین زمان ممکن درب منزل یا محل کارتان تحویل بگیرید.


اپ چرب زبان

با اپلیکیشن چرب زبان، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


linkریپورتاژ

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up