عمل بینی توسط چه دکتری انجام می‌شود؟

مهم‌ترین قدم قبل از انجام عمل بینی، انتخاب پزشک متخصص این جراحی می‌باشد. پزشکان و مراکز زیبایی بسیاری در کل کشور به انجام جراحی زیبایی بینی یا رینوپلاستی می‌پردازند ولی جهت انتخاب بهترین جراح بینی و بهترین مرکز زیبایی باید دقت زیادی داشته باشیم. در زمان انتخاب جراح مناسب جهت عمل بینی باید به داشتن تجربه و تخصص پزشک در حوزه گوش، حلق و بینی یا در زمینه جراحی پلاستیک توجه کنیم. زیرا باید بدانیم که عمل بینی توسط چه دکتری انجام می‌شود. دکتر متخصص جراح بینی باید از شرایط خاصی برخوردار باشد که در این مطلب به آن می‌پردازیم.

تحصیلات مورد نیاز برای شغل جراحی رینوپلاستی

لازم است که پزشکان متخصص زیبایی بینی، از میزان تحصیلات لازم در زمینه جراحی پلاستیک برخوردار باشند. علاقه مندان به این رشته، در ابتدا باید در مدت ۷ سال دوره پزشکی عمومی را بگذرانند و سپس در دوره تخصص عمومی را در طول ۴ سال تحصیل کنند.

ویژگی جراحی پلاستیک

شما باید پیش از عمل زیبایی بینی بدانید که عمل بینی توسط چه دکتری انجام می‌شود. چند ویژگی خاص سبب می‌شود که فوق تخصص پزشک جراحی پلاستیک نسبت به پزشک جراح عمومی، برتری داشته باشد که این ویژگی‌ها عبارتند از:

 • در مراکز درمانی شناخته شده‌تر و معتبرتر به فعالیت مشغول می‌باشد.
 • به علت تجربه و سابقه بالا، عمل‌های جراحی بینی بیشتری انجام داده است.
 • به علت مواجه شدن با موارد خاص در حوزه عمل‌های جراحی از مهارت و تجربه بیشتری برخوردار است.

اهمیت انجام عمل زیبایی بینی توسط متخصص

عمل زیبایی بینی در کلینیک‌های مختلف، طی مدت چند ساعت و با بستری و بیهوشی کامل انجام می‌شود. در نتیجه مراحل مختلف جراحی از بیهوشی تا مرحله به هوش آمدن، زیر نظر و با نظارت پزشک متخصص انجام می‌شود. شما باید از این مسئله آگاه شوید که انتخاب شما برای دکتر عمل بینی کیست؟ و چه کارنامه موفقی در زمینه انجام جراحی‌های زیبایی دارد؟ زیرا هر نوع نارضایتی و شکایت از پزشک در این رابطه، نشان می‌دهد که پزشک از صلاحیت لازم برخوردار نمی‌باشد.

پزشکانی که برای جراحی بینی اجازه دارند

همه جراحان وظیفه دارند تا فقط مواردی که در دانشنامه فارغ التحصیلی‌شان ذکر شده را در پروانه مطب، بر روی تابلو و در قسمت قابل مشاهده مطب ارائه نمایند. آنان باید فقط در همان حوزه، جراحی را انجام دهند. در ادامه مطلب که عمل بینی توسط چه دکتری انجام می‌شود، جالب است بدانید که اساسا هیچ رشته تخصصی به عنوان متخصص جراحی زیبایی وجود ندارد.

بر اساس قوانین و ضوابط وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی تنها ۳ گروه از جراحان می‌توانند اجازه جراحی بینی را داشته باشند:

 1. متخصص گوش و حلق و بینی
 2. جراح فوق تخصص پلاستیک زیبایی و ترمیمی
 3. جراح فک و صورت

جراح پلاستیک یا متخصص گوش و حلق بینی برای رینوپلاستی بهتر است؟

البته که دانش علمی و تخصص پزشک، در انجام عمل رینوپلاستی و مراقبت‌های پس از آن مانند ماساژ بینی بعد از جراحی اهمیت زیادی دارد، ولی در این عمل، تجربه دکتر اهمیت بیشتری دارد. به همین منظور توصیه می‌شود که در جلسه مشاوره پیش از جراحی، حتما سابقه عمل‌های انجام شده پزشک را بازبینی نمایید تا پی ببرید که دکتر عمل بینی کیست و تا چه حد به کار خود مسلط است.

درباره برطرف کردن مشکلات ساختاری بینی که سبب بروز اختلالات تنفسی افراد می‌شود، باید گفت که انجام این کار هم توسط پزشک جراح پلاستیک و هم توسط متخصص گوش و حلق و بینی انجام می‌شود. زیرا هر ۲ پزشک در صورت گذراندن دوره مرتبط به عمل زیبایی می‌توانند نسبت به انجام رینوپلاستی اقدام نماید.

پیامدهای عدم انتخاب پزشک مناسب جهت رینوپلاستی

دانستن این نکته قبل از جراحی بینی بسیار مهم است که عمل بینی توسط چه دکتری انجام می‌شود و چه تجارب و مهارت‌هایی دارد. عدم تخصص کافی و نیز عدم رعایت نکات مهم پزشکی در عمل بینی می‌تواند عوارض بسیار ناخوشایندی را برای شما به همراه داشته باشد. این عوارض عبارتند از:

 • از بین رفتن اثر جراحی پس از مدتی کوتاه
 • عدم رفع مشکلات ساختاری بینی
 • مشاهده کبودی و تورم زیاد در بینی و اطراف آن
 • طولانی‌تر شدن دوره نقاهت
 • عدم نتیجه دلخواه پس از عمل

برای جراحی بینی به این پزشکان مراجعه نکنید

اگر در زمان مراجعه و جلسات مشاوره، این ویژگی‌ها را در دکتر مربوطه مشاهده کردید، او را از لیست پزشکان خود، حذف نمایید:

 • عدم وقت شناسی و بی نظمی در نوبت‌دهی
 • عدم رسیدگی و هماهنگی تیم درمانی
 • بی‌حوصلگی پزشک و عدم گذاشتن زمان کافی در جلسه مشاوره
 • نداشتن آلبوم و رزومه از سوابق عمل‌های پیشین
 • بی توجهی پزشک به خواسته شما درباره شکل ایده آل بینی
 • شباهت در نتیجه عمل‌های انجام شده روی انواع بینی
 • نارضایتی افرادی که در گذشته نزد این پزشک عمل بینی انجام دادند.

نتیجه گیری

عمل زیبایی بینی، بسیار سنگین می‌باشد و فقط پزشکانی قادر هستند این جراحی را انجام دهند که دانش و تجربه لازم در این حیطه را داشته و از سابقه درخشانی نیز برخوردار باشند. این جراحی، به مراقبت‌های ویژه و ویزیت‌های پس از عمل نیاز دارد. اصلی‌ترین نکته تعیین کننده در زمان انتخاب بهترین جراح بینی، تجربه، مهارت و تخصص او در انجام این عمل است. برای اطلاعات بیشتر میتوانید به وب سایت دکتر حسنانی مراجعه کنید.


اپ چرب زبان

با اپلیکیشن چرب زبان، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


linkرینوپلاستی

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up