رینوپلاستی

هزینه رینوپلاستی یا جراحی ترمیمی بینی و معایب و مزایا

جراحی ترمیمی بینی که عمل بینی نامیده می شود، معمولا عملی است که در اغلب مواقع، شکل و تا اندازه ای سایز بینی را تغییر می دهد. اگر بینی دارای برجستگی، انحراف و یا نوک پهنی باشد، یا نسبت به بقیه ی اعضای صورت به نظر خیلی بزرگ (یا حتی خیلی کوچک) باشد، جراحی ترمیمی بینی می تواند بهترین گزینه برای اصلاح آن باشد.

بعضی مواقع این عمل با سپتوپلاستی ترکیب می شود (و اغلب اشتباه گرفته می شود) – اصلاح انحراف تیغه میانی بینی، یک بیماری است که در آن مجاری بینی کج می باشد. عمل سپتوپلاستی برای بهبود تنفس انجام می شود، در حالی که عمل جراحی ترمیمی بینی عموما برای زیبایی انجام می شود. هر دو روش می توانند با یک بیهوشی و یک دوره بهبودی به طور همزمان انجام شوند.

احتمالا حداقل یک نفر را می شناسید که جراحی ترمیمی بینی داشته است. انجمن جراحان پلاستیک آمریکا گزارش می دهد که جراحی ترمیمی بینی سومین جراحی زیبایی است که بیش از 200000 بیمار هر سال آن را انتخاب می کنند.

این که آیا این جراحی برای شما مناسب است یا نه، به چند عامل بستگی دارد، از جمله موارد آرایشی و دلیل مورد نظر شما برای تغییر دادن چهره، بودجه و میزان زمانی که می توانید برای بهبودی صرف کنید.

مزایا

 • جراحی بینی می تواند تعادل بیش تری در ویژگی های صورت ایجاد کند.
 • اگر سال هاست که زندگی را با وسواس در مورد شکل بینی خود گذرانده اید، انجام عمل جراحی می تواند اعتماد به نفس شما را تقویت کند. افرادی که این عمل زیبایی را انجام داده اند، می گویند که بعد از عمل احساس راحتی بیش تری در پوست خود دارند.
 • تقریبا در همه موارد، جراحی زیبایی بینی یک جراحی سرپایی است، بنابراین همان روز به خانه برخواهید گشت.
 • دوران بهبودی خیلی دردناک نیست. دکتر Andrew Miller، جراح پلاستیک در شهر نیویورک می گوید: این یک احساس مثل خفگی و گرفتگی بینی است.
 • هنگامی که به طور همزمان یک مسئله ساختاری را اصلاح می کنید، جراحی بینی می تواند کمک کند تا راحت تر نفس بکشید.

معایب

 • این عمل نسبتا گران قیمت است و بیمه فقط در مواردی که به دلایل پزشکی مانند انسداد بینی نیاز به اصلاح داشته باشید، آن را تحت پوشش قرار می دهد.
 • حداقل 14روز اول پس از عمل، تورم و کبودی در بینی خود مشاهده می کنید.
 • اگرچه این عمل، یک جراحی جزئی تلقی می شود، اما عوارض جانبی احتمالی ناشی از بی حسی عمومی مثل حالت تهوع، استفراغ و گلودرد وجود دارد.
 • چون در هفته اول بینی کاملا باندپیچی است، می تواند ناراحت کننده باشد و تنفس را مشکل کند.
 • دیدن نتایج نهایی ممکن است تا یک سال طول بکشد و ممکن است که با انتظارات شما مطابقت نداشته باشد.
 • اگر بینی به درستی بهبود نیافته باشد و یا اولین جراحی به خوبی انجام نشده باشد، ممکن است به یک جراحی ترمیمی بینی دیگر احتیاج داشته باشید، به همین دلیل این یک روش پرهزینه و پیچیده است.

توصیه: ویژگی های صورت شما باید تا قبل از جراحی ترمیمی بینی به بلوغ خود رسیده باشند، نوجوانان جهت انجام این عمل زیبایی باید حداقل تا 17سالگی صبر کنند.

اتفاقی که در حین جراحی زیبایی بینی رخ می دهد

عمل جراحی زیبایی بینی ممکن است تحت بیهوشی عمومی انجام شود، به این معنی که در طی عمل جراحی بیهوش خواهید بود. در برخی موارد، جراح ممکن است به جای آن از بی حسی موضعی استفاده کند، به این معنی که بینی بی حس می شود. احساس گیجی و آرامش خواهید کرد اما از نظر فنی بیدار هستید.

اگر عملی را که جراحی زیبایی بینی نامیده می شود داشته باشید، پزشک جراح بینی (در حدود 6 میلی متر طول) بین دو سوراخ بینی را برش می دهد.

دکتر Ronald Schuster، جراح پلاستیک اهل بالتیمور در یک جلسه پرسش و پاسخ در مورد باز یا بسته بودن این نوع جراحی بیان می دارد که: جراحی زیبایی بینی یک روش جراحی بسیار رایج است که در آن پوست بینی مانند کاپوت اتومبیل برداشته می شود. اگر جراحی زیبایی بینی دارید، تمام برش ها در قسمت داخلی بینی انجام می شود، بنابراین در این عمل جای زخم خارجی وجود ندارد.

تکنیک جراحی ترمیمی بینی بسته در مقابل باز، فقط مربوط به چگونگی انجام عمل جراحی داخل بینی برای ایجاد تغییرات لازم است، نه آنچه که با عمل جراحی زیبایی بینی انجام می شود.

تغییر شکل بینی ممکن است شامل شکستن و از بین بردن استخوان و غضروف باشد. اگر برای بازسازی نوک بینی نیاز به اضافه کردن غضروف وجود داشته باشد، غالبا از قسمت دیواره بینی یعنی قسمت میانی آن غضروف گرفته می شود که این روش پیوند غضروف نامیده می شود. غضروف همچنین ممکن است از نواحی دیگر بدن مانند گوش گرفته شود.

رینوپلاستی 2

در بعضی موارد، از ماده مصنوعی مانند کاشت سیلیکون استفاده می شود. اما مطالعات نشان داده اند که ممکن است عوارض بیش تری توسط این مواد مصنوعی ایجاد شود.

پیوند غضروف، ترمیم استخوان بینی (برداشتن قسمت هایی از استخوان)، برداشتن قوز پشتی و ایجاد تکنیک بخیه بر روی غضروف نوک بینی همه با جراحی ترمیمی بینی بسته یا باز انجام می شود.

پس از برداشتن استخوان و غضروف، پزشک جراح، پوست را به سمت پایین می کشد و آن را در امتداد برش رینوپلاستی باز در سرتاسر کلوملا (بافتی که نوک بینی را به پایه بینی وصل می کند) بخیه می کند.

دکتر Miller می گوید: هنگامی که این کار به درستی انجام شود، دیدن محل برش بسیار سخت است. با انجام یک روش بسته، برش ها در داخل بینی ایجاد می شوند، بنابراین هیچ جای زخمی قابل مشاهده نیست و بخیه ها معمولا قابل حل و تجزیه هستند.

هنگامی که جراحی تمام شد، پزشک از یک اتل برای مدت یک هفته استفاده خواهد کرد.

نکته: پزشک جراح ممکن است کرم یا ژل آرنیکا را برای کاهش تورم و کبودی توصیه کند و بخواهد که از آن چند هفته قبل و بعد از عمل جراحی در ناحیه بینی بمالید.

دکتر Eric M. Joseph جراح پلاستیک وست اورنج نیوجرسی می گوید: خوشحال ترین بیماران رینوپلاستی آن هایی هستند که برای مدت طولانی احساسات منفی فوق العاده زیادی درباره بینی خود داشته اند.

بعد از عمل چه اتفاقاتی می افتد؟

زمان بهبودی جراحی ترمیمی بینی یک تا دو هفته است .دکتر Miller می گوید: بیش تر بیماران طی 10 روز به کار خود برگشته اند. البته احتمال داشتن تورم، کبودی و یا احساس گرفتگی بینی وجود دارد، اما لزوما درد وجود ندارد. این پزشک می گوید: بیش تر بیماران حتی به داروهای مسکن نیاز ندارند. و هنگامی که آتل و باندپیچی ها را حذف کردید، این احساس خسته کننده از بین می رود.

اینکه بینی واقعا چقدر متورم خواهد شد به شخص شما و تکنیک پزشک جراحتان بستگی دارد – نه به نوع جراحی ترمیمی بینی. دکتر William Portuese، جراح پلاستیک صورت در سیاتل، می گوید: مقدار تورم پس از عمل جراحی ترمیمی بینی به نوع جراحی (باز و بسته)، ضخامت پوست، میزان تغییر مورد نیاز در نوک بینی و تغییرپذیری بیمار با فرآیند التیام بستگی دارد.

حتما بخوانید: برای کاهش ورم بینی بعد از جراحی چه کنیم؟ (روشهای جدید و موثر)

او اشاره می‌کند که برخی بیماران نیازمند بانداژ و تزریقات استروئیدی در نوک بینی برای کاهش تورم در این ناحیه برای چند ماه اول بعد از عمل هستند.

طبق گفته دکتر Miller، یک جراحی ترمیمی بینی باز می تواند حداقل ترین تورم را داشته باشد، در حالی که در روش بسته که از بافت های غضروفی هم استفاده نشود، می تواند تورم بیش تری داشته باشد.

وی اشاره می کند که اگر برش از روی بافت های نرم و یا ماهیچه های روی غضروف باشد، خونریزی و تورم بیش تری ایجاد خواهد کرد. همچنین بیان می دارد که بیش تر مردم باید انتظار مقداری خونریزی از دو تا پنح روز را داشته باشند اما میزانش هر روز کم تر می شود.

Sasikat در این باره می گوید: تقریبا شبیه این است که احساس کنیم که سرماخورده ایم، چون خلط بیش تری وجود دارد و عطسه می کنید.

این نکات می تواند به بهبود روند جراحی ترمیمی بینی کمک کند:

 • سر خود را بالا نگه دارید. برای مدت یک یا دو هفته بعد از عمل بر روی چند بالش بخوابید تا تورم کم شود.
 • رژیم غذایی کم نمک را دنبال کنید زیرا باعث کاهش تورم در نوک بینی می شود.
 • از کمپرس های آب یخ برای دو تا سه روز اول پس از جراحی استفاده کنید.
 • در برابر احساس تمایل به بادکردن نوک پره های بینی خود مقاومت کنید، زیرا این کار منجر به باز شدن بخیه ها می شود.
 • برای دو هفته اول پس از جراحی از فعالیت های شدید و برای چهار هفته اول از ورزش هایی که در آن باعث می شود به بینی ضرباتی اصابت شود، دوری کنید.

چقدر طول می کشد تا نتایج را ببینید؟

 • دکتر Miller می گوید: علی‌رغم وجود اندکی تورم، به محض این که آتل و باندها را حذف کنید، تفاوت قابل ‌توجهی خواهید دید. با این حال یک سال طول می‌کشد تا پوست بینی شما بر روی ساختار جدید سفت شود و بتوانید شکل واقعی بینی جدید خود را ببینید.
 • نتایج معمولا صرف ‌نظر از تغییرات عادی که با فرآیند سالخوردگی به وجود می‌آیند، دائمی هستند. زمانی که بینی التیام پیدا کرد، ممکن است از نتایج بدست آمده راضی نباشید وحتی ممکن است کاندیدای تجدید نظر در جراحی باشید.
 • دکتر Miller می‌گوید: در بسیاری از موارد، بافت اسکار عامل اصلی است و می ‌تواند یک بینی را به یک طرف بکشد و یا آن را فشار دهد یا بافت اسکار را خارج کند. وقتی این اتفاق بیفتد جراح باید کارش را از اول شروع کند.
 • جراحی ترمیمی بینی یک عمل جراحی پیچیده است، زیرا جراح مجبور است با زخم های عمیق مقابله کند. دکتر Miller می گوید: در اغلب مواقع نیاز به بازسازی بخشی از بینی داریم، بنابراین باید از منابع دیگر غضروف بگیریم.
 • جراحان می‌گویند که حداقل زمان برای انتظار قبل از اینکه بتوانید تجدید نظر انجام دهید، حتی اگر یک مشکل واضح وجود داشته باشد، یک سال کامل است.

هزینه جراحی بینی چقدر است؟

به طور متوسط، بیماران حدود 9 میلیون تومان برای جراحی زیبایی بینی پرداخت کرده اند. که شامل هزینه جراح، بیهوشی و مرکز جراحی است.

هزینه شما به موقعیت جغرافیایی جراح، سطح تخصص او و پیچیدگی عمل بستگی دارد. بیمه وقتی موضوع عمل جراحی، زیبایی بینی است، هیچ چیزی را پوشش نمی دهد. اما اگر به دنبال اصلاحات ساختاری برای کاهش مشکلات پزشکی هستید، می توانید به جراحی ترمیمی بینی بپردازید.

دکتر Sam Naficy، جراح پلاستیک صورت در سیاتل می گوید: بیمه به طور معمول روش هایی برای کمک به بهبود عملکرد بینی مثل: عمل سپتوپلاستی، ترمیم دریچه بینی و کاهش توربینات را پوشش می دهد. میزان پوشش بیمه، بسته به جزئیات برنامه بیمه متفاوت است.

گزینه های جانشین برای جراحی ترمیمی بینی

بعضی از افراد تقاضا می کنند که عمل جراحی روی بینی آن ها به صورت موقت اجرا شود که به آن جراحی ترمیمی بینی مایع نیز می گویند. در این روش بینی را با پر کننده های تزریقی مبتنی بر اسید مانند ولوما یا ژل ریستلن پر می کنند.

این روش با حداقل تهاجم می تواند موجب پوشاندن برجستگی ها، ایجاد تقارن بیش تر، یا بلند کردن و بهبود نوک بینی شود.

این رویکرد محدودیت های خود را دارد. دکتر Miller می گوید: اگر بینی بزرگی دارید، با پرکننده ها کوچک تر نمی شود. گرچه تغییر در نسبت ها ممکن است باعث کوچک تر شدن ظاهر شود، منتها نمی تواند انحراف و کج بودن بینی را برطرف کند.

حتما بخوانید: 4 نکته بسیار مهم که پیش از انجام لیفت بینی حتما باید بدانید

این روش کم تر از 20 دقیقه طول می کشد. بسته به نوع مواد استفاده شده، پرکننده ها می توانند از 6 تا 18 ماه دوام بیاورند و تقریبا 4 میلیون تومان قیمت دارند. 95 درصد افراد می گویند که این درمان موقت ارزش آن را داشت.

با این حال این روش بدون ریسک نیست. عمل بینی با تزریق مایع فقط باید توسط یک جراح پلاستیک ماهر و با دانش گسترده در مورد آناتومی صورت انجام شود و فقط باید از پرکننده های اسید هیالورونیک استفاده شود.

پرکننده نامناسب می تواند جریان خون را قطع کرده و باعث نکروز پوستی (مرگ بافت) شود. اگر این مورد دیده شد، به سرعت می توان پر کننده اسید هیالورونیک را با استفاده از تزریق هیالورونیداز توسط پزشک شکست. اما از آنجا که این خطر جدی است، پرکننده ها برای استفاده در بینی توسط سازمان غذا و داروی ایالات متحده تأیید نشده اند.

ویدیوی کامل از روند جراحی

 

دانلود ویدیو


اپ چرب زبان

با اپلیکیشن چرب زبان، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


link
رینوپلاستیزیبایی بینی

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up