اورامین اف

قرص اورامین اف چیست؟ (مزایا و روش مصرف این داروی ضد حساسیت)

قرص اورامین 2 میلی گرم یک داروی ضد حساسیت است که برای درمان بیماری های مختلف آلرژیک استفاده می شود. این دارو می تواند علائم آلرژیک مانند آبریزش بینی، عطسه، خارش، قرمزی، ورم و آبریزش چشم را تسکین دهد.

قرص اورامین 2 میلی گرم باید بهمراه غذا یا با معده خالی مصرف شود. آن را دقیقاً طبق دستور پزشک مصرف کنید. دوز و تعداد دفعات مصرف این دارو به دلیل استفاده از آن بستگی دارد. پزشک تصمیم می گیرد که برای بهبود علائم خود به چقدر از این قرص نیاز دارید. شما باید این دارو را تا زمانی که برای شما تجویز شده است مصرف کنید. در صورتی که هر دوز مصرفی را فراموش کردید، به محض یادآوری، نوبت بعدی را مصرف کنید. فراموش نکنید که هرگز دو دوز دارو را بصورت همزمان مصرف نکنید.

شایع ترین عارضه جانبی این دارو خواب آلودگی است. بنابراین پس از مصرف آن از رانندگی یا فعالیت هایی که نیاز به تمرکز دارند، خودداری کنید. اگر خواب آلودگی شما را اذیت می کند یا خیلی شدید است، به پزشک خود اطلاع دهید. ممکن است راه هایی برای کاهش یا پیشگیری از این عارضه ی جانبی وجود داشته باشد. اورامین در برخی موارد ممکن است باعث خشکی دهان نیز شود. برای جلوگیری از خشکی دهان، آب فراوان بنوشید و بهداشت دهان و دندان را رعایت کنید.

قبل از مصرف این دارو، در صورت داشتن گلوکوم یا مشکلات مربوط به گوارش یا آسم به پزشک خود اطلاع دهید. در صورت بارداری یا شیردهی نیز پزشک خود را مطلع کنید. پزشک همچنین باید در مورد دیگر داروهایی که مصرف می کنید اطلاع داشته باشد زیرا بسیاری از این داروها ممکن است اثربخشی اورامین را کاهش دهند یا نحوه عملکرد آن را تغییر دهند. به طور کلی، توصیه می شود در طول درمان با این دارو از مصرف الکل خودداری کنید.

موارد استفاده از قرص اورامین

 • درمان بیماری های آلرژیک

مزایای قرص اورامین

قرص اورامین 2 میلی گرم برای درمان بسیاری از بیماری های مختلف التهابی و آلرژیک استفاده می شود. این دارو به درمان آبریزش بینی، عطسه، خارش و آبریزش چشم کمک می کند. عملکرد دارو به اینصورت است که موجب کاهش پاسخ سیستم ایمنی بدن نسبت به آلرژی شده و از انتشار موادی در بدن که باعث التهاب می شوند جلوگیری می کند. این به تسکین علائمی مانند ورم، درد، خارش و سایر واکنش های آلرژیک کمک می کند. اگر نمی دانید که چرا این دارو برایتان تجویز شده است، از پزشک خود سوال کنید.

این دارو به صورت خوراکی تجویز می شود. شما باید آن را طبق تجویز پزشک مصرف کنید. بدون نظر پزشک مصرف اورامین را قطع نکنید چون می تواند باعث ایجاد علائم ناخوشایند ترک دارو شود. از آنجایی که این دارو سیستم ایمنی بدن شما را تضعیف می کند، باید از قرار گرفتن در نزدیکی افرادی که بیمار هستند یا عفونت دارند خودداری کنید.

عوارض جانبی قرص اورامین

اکثر عوارض جانبی قرص اورامین نیازی به مراقبت پزشکی ندارند و با تطبیق بدن با دارو ناپدید می شوند. در صورت تداوم این عوارض یا نگرانی در مورد آنها، با پزشک خود مشورت کنید.

مهمترین عارضه ی جانبی این دارو، خواب آلودگی است.

نحوه مصرف قرص اورامین

این دارو را در دوز و مدت زمان تجویز شده توسط پزشک مصرف کنید. قرص را به طور کامل قورت دهید و از جویدن، شکستن یا له کردن آن بپرهیزید. قرص اورامین 2 میلی گرمی را می توان همراه یا بدون غذا مصرف کرد، اما بهتر است در زمان مشخصی مصرف شود.

نحوه ی عملکرد قرص اورامین

قرص اورامین 2 میلی گرمی یک داروی آنتی هیستامین است. به این ترتیب برخی از پیام رسان های شیمیایی را که مسئول التهاب، احتقان، خارش و سایر واکنش های آلرژیک هستند، مسدود می کند.

20 غذای برتر آنتی هیستامین که به مبارزه با التهاب کمک می کنند

توصیه های ایمنی و هشدارها

الکل: مصرف قرص اورامین بهمراه الکل خطرناک است. قرص اورامین 2 میلی گرم ممکن است با الکل باعث خواب آلودگی مفرط شود.

بارداری: در صورت تجویز پزشک بیخطر است. قرص اورامین 2 میلی گرم به طور کلی برای استفاده در دوران بارداری بی خطر در نظر گرفته می شود. مطالعات حیوانی اثرات نامطلوب اندک یا بدون اثرات نامطلوب را برای نوزاد در حال رشد نشان داده است. با این حال، مطالعات انسانی محدودی در این زمینه انجام شده است.

شیردهی: در صورت تجویز پزشک ایمن است. قرص اورامین 2 میلی گرم احتمالاً برای استفاده در دوران شیردهی بی خطر است. داده های انسانی محدود نشان می دهد که این دارو هیچ خطر قابل توجهی برای نوزاد ندارد. لازم به ذکر است که دوزهای بالا یا استفاده طولانی مدت از قرص اورامین 2 میلی گرم در دوران شیردهی ممکن است باعث خواب آلودگی و سایر عوارض جانبی در کودک شود.

رانندگی: قرص اورامین 2 میلی گرم ممکن است هوشیاری را کاهش دهد، بینایی را تحت تاثیر قرار دهد یا باعث ایجاد احساس خواب آلودگی و سرگیجه شود. در صورت بروز این علائم رانندگی نکنید.

اثر بر کلیه ها: در این مورد با پزشک خود مشورت کنید. اطلاعات محدودی در مورد تاثیر استفاده از قرص اورامین 2 میلی گرم در بیماران مبتلا به مشکلات کلیوی وجود دارد. لطفا با پزشک خود در این باره مشورت کنید.

اثر بر کبد: در این مورد با پزشک خود مشورت کنید. اطلاعات محدودی در مورد تاثیر استفاده از قرص اورامین 2 میلی گرم در بیماران مبتلا به مشکلات کبدی وجود دارد. لطفا با پزشک خود در این باره مشورت کنید.

دلایل حساسیت فصلی و 4 روش درمان طبیعی (رژیم غذایی دارو دمنوش)

اگر مصرف قرص اورامین را فراموش کردیم چه کنیم؟

اگر یک دوز از قرص اورامین 2 میلی گرمی را فراموش کردید، آن را در اسرع وقت مصرف کنید. با این حال، اگر تقریباً زمان مصرف دوز بعدی فرا رسیده است، دوز فراموش شده را رها کنید و به برنامه معمول مصرف دارو ادامه دهید. هیچگاه دو دوز دارو را همزمان با هم مصرف نکنید.

چند نکته:

 • پس از مصرف قرص اورامین از رانندگی یا کار با ماشین آلات خطرناک خودداری کنید زیرا ممکن است هوشیاری را کاهش دهد.
 • هنگام مصرف قرص اورامین 2 میلی گرم از مصرف الکل خودداری کنید، زیرا ممکن است باعث خواب آلودگی مفرط یا شدید شود.
 • قرص اورامین 2 میلی گرم نباید توسط کودکان کمتر از 12 سال استفاده شود.
 • بیماران مبتلا به سایر بیماری های زمینه ای باید قبل از مصرف قرص اورامین 2 میلی گرم با پزشک خود مشورت کنند.
 • مادران باردار و شیرده نباید این دارو را مصرف کنند مگر اینکه با تجویز پزشک باشد.
 • قرص اورامین 2 میلی گرم نباید توسط بیمارانی که از بازدارنده های مونوآمین اکسیداز مانند ایزوکاربوکسازید، فنلزین، ترانیل سیپرومین و غیره استفاده می کنند، مصرف شود.

تداخل های دارویی

مصرف قرص اورامین با هر یک از داروهای زیر می تواند اثر هر یک از آنها را تغییر داده و عوارض جانبی نامطلوبی ایجاد کند.

 • زفیرلوکاست
 • آلپرازولام
 • بتاهیستین
 • کلردیازپوکساید

منبع


اپ چرب زبان

با اپلیکیشن چرب زبان، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


linkاورامین اف

مطالب مشابه

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up