کاهش وزن

15 نکته برای کمک به کاهش وزن بدون ورزش (تحقیقات جدید)

طبق مقاله ای در مجله بهداشت زنان، بسیاری از مطالعات نشان داده اند که تعداد کالری های سوزانده شده در هنگام ورزش همیشه با کاهش چربی یا کاهش وزن معادل نیست.بعلاوه اگر عادات غذایی خود را تغییر ندهید، ورزش کردن کمکی به کاهش وزن نمی کند.

همچنین، برخی از افراد بعد از ورزش پرخوری می کنند و سوزاندن کالری را نفی می کنند. ورزش برای قلب و ریه ها مناسب است، بنابراین روی مبل مچاله نشوید. با این حال، برخی از این نکات را امتحان کنید تا بدون تمرکز روی ورزش، به عنوان یک محرک کاهش وزن به شما در کاهش وزن کمک کنند.

1- روغن نارگیل را به رژیم غذایی خود اضافه کنید.

روغن نارگیل در واقع می تواند به شما در کاهش وزن کمک کند! بهترین راه برای استفاده از روغن نارگیل جایگزینی سایر چربی ها با آن است. اینگونه نباشد که فقط روزانه چند قاشق غذاخوری روغن نارگیل به رژیم غذایی خود اضافه کنید، یا کالری مصرفی خود را با 120 کالری در هر قاشق غذاخوری افزایش دهید. راجب روغن نارگیل بیشتر بخوانید!

2- غذای خود را با دقت بیشتری بجوید.

تحقیقات نشان می دهد که قورت دادن مواد غذایی جویده شده می تواند از انتشار هورمون ها توسط روده و مواد شیمیایی لازم برای هضم مناسب مواد غذایی جلوگیری کند. هر لقمه را قبل از بلع تا زمانی که قوامی سس مانند پیدا کند، بجوید.

3- آب یخ بنوشید.

ice water for weight loss

اگرچه طب چینی نوشیدن آب گرم را توصیه می کند تا سیستم بدنی دچار شوک نشود منتها این مطالعه حاکی از آن است که افرادی که آب یخ می نوشند 30 درصد سوخت و ساز بدن خود را افزایش داده اند. نوشیدن مقادیر کافی آب همچنین می تواند متابولیسم بدن را حفظ کند و باعث رفع گرسنگی شود.

4- پروتئین بیشتری بخورید.

بدن در واقع کالری را فقط با هضم پروتئینی که می خورید می سوزاند. تحقیقات نشان می دهد که یک رژیم غذایی با پروتئین بالا می تواند متابولیسم را تقویت کرده و احساس سیری را طولانی تر حفظ کند.

اگر در طول روز مقدار کافی گوشت یا سایر منابع پروتئینی نمی خورید، مقداری پودر پروتئین به رژیم غذایی خود اضافه کنید.

5- فیبر بیشتری مصرف کنید.

خوردن فیبر بیش تر می تواند به کاهش وزن کمک کند. با اضافه کردن فیبر به رژیم غذایی بدون ایجاد تغییرات دیگر می توانید به همان اندازه وزن از دست بدهید که از رژیم کم چربی پیروی می کنید و توسط انجمن قلب آمریکا توصیه شده است. 17 میوه ای که بیشترین فیبر را دارند در اینجا معرفی شده اند!

6- از بشقاب کوچک تر استفاده کنید.

smaller plates help weight loss

اگر بشقابتان بسیار بزرگ است، به نظر می رسد فضای خالی زیادی دارید که می تواند غذای بیش تری را در خود جای دهد. از نظر روانشناختی، این ممکن است باعث شود که بیش تر غذا بخورید. به علاوه، می توانید یک بشقاب بزرگ تر را با کالری بیش تری بارگیری کنید. از ظروف کوچک تر استفاده کنید و بشقاب خود را پر کنید.

خودتان را فریب دهید و فکر کنید که بیش تر غذا می خورید. همیشه می توانید برای چند ثانیه به عقب برگردید.

7- غذاهای ناسالم نخرید.

این مورد نیاز به گفتن ندارد، اگر در خانه غذای ناسالمی دارید، نباید آن را بخورید. غذاهای سالم و تازه ای را که رضایت شما را از بروز بحران و احساس سیری برآورده می کند، جمع آوری کنید. سالم ترین غذاهای دنیا در اینجا لیست شده اند!

8- پروبیوتیک مصرف کنید.

مصرف پروبیوتیک می تواند به کاهش وزن کمک کند. کارشناسان می گویند پروبیوتیک های حاوی Lactobactillus gasseri می توانند به بدن کمک کنند چربی کم تری را از غذاهایی که می خورید جذب کند. بهترین راه برای شروع ترمیم روده و بازگرداندن تعادل باکتری های سالم روده، شروع به مصرف مکمل پروبیوتیک است.

در حالی که نیازی نیست فقط پروبیوتیک های یخچالی مثل ماست پروبیوتیک خریداری کنید، مطمئن شوید که بسته بندی به خوبی آب بندی شده است. همچنین لازم است که برای محافظت در برابر آسیب نور، بسته بندی تیره باشد (یا مات و شفاف نباشد).

9- بیشتر بخوابید.

خواب رژیم غذایی را کنترل می کند، سلول های چربی را تغییر می دهد، هوس را افزایش می دهد و تمرینات را کم تر موثر می کند. کمبود خواب می تواند موجب شرایط زیر شود:

  • گرسنگی
  • رضایت کم تر بعد از خوردن غذا
  • متابولیزه کردن کم تر قند خون به طور مؤثر
  • از بین بردن تعادل هورمونی لپتین و گرلین، که می تواند میل به مواد غذایی را بیش تر کند
  • از دست دادن اراده برای پرهیز از غذاهای ناسالم
  • نیاز به زمان بیش تر برای بهبودی بعد از ورزش

10- روزه متناوب را امتحان کنید.

وقتی عبارت روزه ذکر می شود، بسیاری از پرچم های قرمز بلافاصله بالا می روند. اما ابتدا توجه کنید. روزه داری متناوب دارای مزایای سلامتی است و از نظر علمی اثبات شده است که به کاهش وزن کمک می کند.
شما به سادگی آخرین وعده غذایی روز خود را در ساعت 5 بعد از ظهر (یا 6 یا 7) می خورید و تا روز بعد (ساعت 5 بعد از ظهر یا 6 یا 7) چیز دیگری نمی خورید. اینکار به شما کمک می کند کالری مصرفی خود را کم کنید.

11- مقدار کافی کلسیم مصرف کنید.

تحقیقات نشان می دهد که می توانید با مصرف مقدار کافی کلسیم به روند کاهش وزن خود ادامه دهید. در صورت خوردن فرآورده های لبنی (بر خلاف صرف مصرف مکمل کلسیم)، این اثر حتی بیش تر نشان داده می شود.

توصیه می کنیم در صورت مصرف مکمل کلسیم، حاوی ویتامین D نیز باشد که ماده مغذی دیگری است که افراد در آن کمبود دارند. فواید دیگر برای مصرف کلسیم بیش تر این است که چربی بیش تری را در ناحیه شکم می سوزانید.

12- استرس را متوقف کنید.

استرس نه تنها می تواند باعث افزایش وزن شود، بلکه می تواند باعث شود بیش تر غذا بخورید، چربی کم تری بسوزانید و قدرت اراده خود را از دست بدهید. کورتیزول، یک هورمون استرس، باعث می شود بدن چربی و قند بیش تری ذخیره کند.

از این گذشته، اجداد ما به این ذخایر انرژی نیاز داشتند تا هنگام افزایش آدرنالین، از شکارچیان فرار کنند.

cortisol that causes belly fat

امروزه استرس باعث می شود بدن تحرک کم تری داشته باشد که همین امر منجر به وزن اضافی می شود. هنگامی که استرس دارید، ورزش می تواند مواد شیمیایی خوبی را در مغز ایجاد کند و میزان کورتیزول موجود در بدن را کاهش دهد. تمرین تکنیک های ریلکسیشن می تواند به کاهش اضطراب کمک کند و تلاش های کاهش وزن را مؤثرتر کند.

13- مصرف قند را کم کنید.

خوردن زیاد قند باعث التهاب، افزایش چربی، دیابت و سایر موارد بهداشتی می شود. دکتر Mark Hyman، یک پزشک متخصص پزشکی در برنامه های تلویزیونی مانند CBS This Morning ،The Dr. Oz Oz Show وGood Morning America ، توضیح می دهد که خوردن کالری بیش تر و قند کم تر می تواند به کاهش وزن به طور خودکار کمک کند.

یک سم زدایی قند می تواند باعث ارتقای بدن در تبدیل کالری به سوخت و در نتیجه کاهش وزن شود.

14- مسواک بزنید.

brush teeth after meals

اگر عطر و طعم دلپذیر کره بادام زمینی و موزی را که به تازگی خورده اید، روی زبانتان باقی بماند به احتمال زیاد به غذاهای بیش تری تمایل پیدا می کنید. بعد از هر وعده غذایی مسواک بزنید. زیرا بعد از مسواک غذا مزه خوبی ندارد. این امر به خصوص بعد از شام موثر است وقتی که بخواهید غذای خود را در جلوی تلویزیون بخورید.

15- بیشتر مراقب باشید.

ما در یک فرهنگ انجام کارهای بیش تر در زمان کم تر گم شده ایم. بسیاری از افراد با غذا خوردن جلوی رایانه یا تلفن هوشمند چند کار را همزمان انجام می دهند. آیا تا به حال این کار را کرده اید و به پایین نگاه کرده اید تا یک بشقاب تمیز را ببینید؟ آیا تعجب نکردید که چه کسی غذای شما را خورده است؟

اگر به آنچه می خورید توجه نکنید، ممکن است از نظر روانی بیش تر بخواهید حتی اگر شکمتان پر باشد. تحقیقات نشان می دهد که خوردن هوشیارانه می تواند رفتارهای خوردن را تغییر داده و کاهش وزن را بهبود بخشد.

16- این نوشیدنی را هر روز مصرف کنید

 

دانلود ویدیو

17- نکات زیر عالی هستند


اپ چرب زبان

با اپلیکیشن چرب زبان، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


link
حرکات ورزشینحوه لاغر شدن

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up