ژیمناستیک و قد

آیا ژیمناستیک باعث کوتاهی قد می شود؟ (علت کوتاهی ژیمناست های حرفه ای)

ژیمناستیک یک ورزش پایه و ضروی است و می تواند به کودکان کمک کند که در آینده به ورزشکاران خوبی تبدیل شوند. اما سوال بسیاری از والدین این است که آیا ژیمناستیک مانع رشد و کوتاهی قد کودکان می شود؟

برخی افراد معتقدند که ژیمناستیک می تواند باعث کوتاهی قد شود و توجیح آنها این است که حرکات شدید این ورزش، بدن را سخت می‌ کند و رشد کودکان را به‌ ویژه در دوران بلوغ محدود می ‌کند.

بطور کلی ورزش کردن باعث افزایش تحرک و درگیری عضلات و استخوان ها می شود و به این ترتیب نه تنها مانع رشد نمی شود بلکه به افزایش رشد کودکان نیز کمک می کند. علاوه بر این ژیمناستیک یک ورزش پایه است و به افزایش هماهنگی عضلات و استخوان ها کمک می کند. بنابراین می توان گفت که ژیمناستیک پیش نیاز اولیه ی همه ی ورزش ها است و می تواند به فرزندتان کمک کند که در آینده ورزش مورد علاقه ی خود را بصورت حرفه ای در پیش بگیرد.

ژیمناستیک یک ورزش فیزیکی شدید است

ژیمناستیک به تعادل، قدرت بدنی، انعطاف پذیری و نیرو نیاز دارد. بسیاری از فعالیت‌هایی که کودکان در کلاس ژیمناستیک انجام می دهند شامل رشته ‌هایی مانند میله‌ های ژیمناستیک می ‌شود که به کنترل و قدرت بالای قسمت های فوقانی و مرکز بدن نیاز دارد.

ژیمناست ‌های جوان همچنین باید مهارت‌ هایی را بیاموزند، که هم به پاهای قوی نیاز دارد و هم حرکات سریع و سخت بدنی را شامل می شود.

9 تا از جدیدترین روش های طبیعی-گیاهی افزایش قد مردان و زنان

اما این طرز فکر غلط بسیاری از افراد که ژیمناستیک باعث کوتاهی قد می شود از آنجایی منشا می گیرد که اکثر ژیمناست های حرفه ای، کوتاه قد هستند. اما دلیل کوتاهی قد این ورزشکاران چیست؟

چرا اکثر ژیمناست ها کوتاه قد هستند؟

بر اساس تحقیقات انجام شده، بیشتر ژیمناست های حرفه ای دنیا، افرادی کوتاه قد هستند. دلیل این امر این است که هر ورزشی طبیعت خاص خود را دارد و حرکات مخصوص ژیمناستیک هم به گونه ای است که افراد قد کوتاه، بهتر می توانند آنها را انجام دهند.

word image 1

این ممکن است به این دلیل باشد که افراد کوتاه‌ قد ممکن است شانه‌ های پهن‌ تری داشته باشند و افرادی که وزن سبک تر و سرعت عمل بالاتری دارند، در این ورزش موفق تر عمل می کنند. بطور کلی حرکات ژیمناستیک به سرعت، انعطاف پذیری و چابکی بالایی نیاز دارند و این ویژگی ها در افراد قد کوتاه بیشتر دیده می شود. به همین دلیل است که اکثر ژیمناست های حرفه ای، افراد قد کوتاه هستند.

بطور کلی ژیمناستیک هم مانند تمام رشته های ورزشی دیگر، به رشد قد کودکان کمک می کند و بنابراین بدون هیچگونه نگرانی، فرزند خود را در این رشته ی ورزشی جذاب ثبت نام کنید!

6 تا از بهترین و موثرترین قرص و داروهای افزایش قد

اثرات طولانی مدت ژیمناستیک بر بدن چیست؟

مطالعه ای که توسط SportsMed انجام و منتشر شد، یافته های جالبی داشت. نتایج این مطالعه نشان داد که قد افرادیکه در تمرین های شدید ژیمناستیک شرکت کرده اند در بزرگسالی تحت تأثیر قرار نمی گیرد، حتی اگر این تمرینات در در دوران کودکی و بلوغ انجام شده باشد.

بطورکلی هیچ مدرکی مبنی بر اینکه ژیمناستیک باعث کوتاهی قد می شود و رشد کودکان را محدود می کند وجود ندارد و این یک باور غلط و غیرعلمی است.

از آنجاییکه ژیمناستیک هیچ عواقب منفی برای کودک بهمراه ندارد، توصیه می شود که مانع شرکت فرندتان در این ورزش مفید و جذاب نشوید چون بسیاری از کارشناسان معتقدند که ژیمناستیک احتمالاً تأثیر مثبتی بر آمادگی جسمانی انسان دارد.

منبع1 منبع2


اپ چرب زبان

با اپلیکیشن چرب زبان، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


linkافزایش قد

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up