پری بیوتیک ها

انواع پری بیوتیک ها، مزایای آنها و منابع غذایی سرشار

پروبیوتیک ها بهترین دفاع روده در عالم میکروبیوم هستند. آن ها باکتری های خوبی هستند که با التهاب و بیماری مبارزه کرده و ایمنی را تقویت می کنند. اما آیا در مورد پری بیوتیک شنیده اید؟ پری بیوتیک ها ترکیبات فیبر غیر قابل هضم یا کربوهیدرات هایی هستند که به تغذیه پروبیوتیک ها و رشد آن ها کمک می کنند.

روش های عالی زیادی برای بدست آوردن پری بیوتیک ها وجود دارد – ممکن است از قبل آن ها را خورده باشید – سیر یک مورد است! در این مقاله با تجزیه و تحلیل نحوه کار پری بیوتیک ها و پروبیوتیک ها به شما در سالم ماندن و تقویت سیستم ایمنی بدن کمک می کنیم. همچنین به اشتراک می گذاریم که چگونه مصرف یک پروبیوتیک بصورت روزانه بسیاری از عملکردهای اساسی بدن از جمله هضم سالم را پشتیبانی می کند.

پری بیوتیک چیست؟

یک مجموعه نیاز است تا روده سالم بماند و به انجام بسیاری از کارکردهای مهم بدن، از خواب تا هضم گرفته و مدیریت وزن کمک کند. مطالعات نشان داده است که سلامت روده به طور مستقیم با دیابت نوع 2، بیماری قلبی، سندرم متابولیک و چاقی مرتبط است.

ثابت شده است که پروبیوتیک ها به جلوگیری از بیماری های وابسته به سن کمک می کنند، اما اکنون تحقیقات جدید نشان می دهد که مصرف پری بیوتیک کافی در رژیم غذایی به اندازه خوردن غذاهای سرشار از پروبیوتیک مهم است.

قرص مولتی ویتامین فارماتون، فواید، عوارض، طرز مصرف و نکات مهم

پری بیوتیک ها به پروبیوتیک ها کمک می کنند تا کار خود را به خوبی انجام دهند. از آنجا که پری بیوتیک ها عمدتا فیبر و کربوهیدرات هستند، هضم را نادیده می گیرند، بنابراین وقتی به روده بزرگ رسیدند، توسط میکروبیوم تخمیر می شوند.

رایج ترین نوع پری بیوتیک، الیگوساکاریدها هستند. بسیاری از غذاهای گیاهی از منابع عالی برای الیگوساکاریدها هستند. برخی از نمونه ها عبارتند از:

 • پیازها
 • تره فرنگی
 • سیر
 • حبوبات
 • مارچوبه
 • کنگرفرنگی
 • غلات کامل

C:\Users\Danei\Desktop\axe chaman\New folder (2)\2.gif

چگونه پروبیوتیک ها و پری بیوتیک ها با هم کار می کنند؟

عدم خواب کافی یا مصرف رژیم غذایی ناسالم، یا استفاده از آنتی بیوتیک ها برای درمان عفونت می تواند عدم تعادل باکتری های خوب و بد را در روده ایجاد کند.

ممکن است مشکلات گوارشی مانند یبوست، اسهال، نفخ و سوء هاضمه را تجربه کنید. اما پری بیوتیک ها به طور هم افزایی با پروبیوتیک ها کار می کنند تا رشد باکتری های مفید مانندLactobacillus plantarum ، Lactobacillus fermentum و Bifidobacteria را تحریک کنند تا به تعادل خود بازگردند.

برخی از روش های خلاقانه که می توانید در وعده های غذایی پروبیوتیک و پری بیوتیک را ترکیب کنید عبارتند از:

 • ماست یونانی (یا ماست شیر ​​بادام، اگر عاری از لبنیات باشد) با موز

پروبیوتیک هایی که عمدتا در ماست یونانی یافت می شوند Lactobacillus bulgaricus و Streptococcus thermophiles هستند.

هنگامی که فیبر و کربوهیدرات موجود در یک موز به روده بزرگ برسد، تخمیر شده و به پری بیوتیک تبدیل می شوند. پری بیوتیک ها باعث تغذیه باکتری های خوب – Lactobacillus bulgaricus و Streptococcus thremophilus می شوند.

بنابراین رشد می کنند و بقای آن ها بهبود می یابد. Lactobacillus bulgaricus به ویژه برای رفع مشکلات گوارشی از جمله عدم تحمل لاکتوز، یبوست، حالت تهوع، سندرم روده تحریک پذیر و اسهال بسیار عالی است.

 • تمپه سرخ شده و کنگرفرنگی

مطالعات نشان داده اند که تمپه سویا به رشد بیفیدوباکتر، نوعی باکتری خوب کمک می کند و باعث تقویت ایمنی و مبارزه با بیماری می شود.

بیفیدوباکتر همراه با الیگوساکاریدهای درون کنگر فرنگی می تواند به کاهش تعداد باکتری های بیماری زا در روده مانند E.coli و enterococci کمک کند.

 • رشته فرنگی یا نودل گندم سیاه با مارچوبه

غالبا گندم سیاه تخمیری را در خمیرمایه نان پیدا می کنید، اما در بعضی از الکل های غلات نیز وجود دارد. گندم سیاه تخمیری به انتقال باکتری های خوب فلور روده کمک می کند.

یک مطالعه در سال 2013 نشان داد که وقتی گندم سیاه و سبوس جو دوسر با شیر غنی شده از پروبیوتیک ترکیب شوند، باکتری های خوب بهبود یافته و میزان بقای آن ها افزایش می یابد.

از مقداری نان تست با پنیر گیاهی خامه ای و کمی مارچوبه سرخ شده لذت ببرید. فیبر پری بیوتیک مارچوبه به انتقال باکتری های خوب از گندم سیاه موجود در نان تخمیری به روده کمک می کند.

 • یک کاسه ترشی سبزیجات و دانه ها

کلم ترش، کیمچی، خیار شور و سایر ترشی سبزیجات منابع خوبی از پروبیوتیک ها هستند. فقط مطمئن شوید که خیارهایی را خریداری می کنید که در سرکه و آب نمک خوابانده شده باشند زیرا این محصولات دارای مجموعه های فعال خواهند بود.

حتی می توانید آن ها را طبق دستور در خانه درست کنید. با افزودن ترشی سبزیجات به کاسه دانه های مصرفی، از مزایای سین بیوتیک پروبیوتیک ها و پری بیوتیک ها استفاده کنید.

سبزیجات سرشار از فیبر و غلات سبوس دار موجود در سالاد شما دارای پری بیوتیک هستند که پروبیوتیک های موجود در ترشی، کیمچی و سایر سبزیجات ترشی را پشتیبانی و ترویج می کنند.

علاوه بر بهبود هضم و محافظت از روده، روش های دیگری وجود دارد که پروبیوتیک ها و پری بیوتیک ها برای بهبود سلامت کلی با هم کار می کنند.

1- خواب را بهبود می بخشد و استرس را کاهش می دهد

مطالعات نشان می دهد که میکروبیوم بر ریتم شبانه روزی و ساعت داخلی بدن تأثیر می گذارد و رژیم غذایی سرشار از پروبیوتیک ها ممکن است به بهبود کیفیت خواب نیز کمک کند.

با تغذیه میکروبیوم خود با مواد مغذی تقویت کننده خواب، مانند پتاسیم، منیزیم و اسیدهای چرب امگا 3، احتمال دارد که شب ها خیلی بهتر بخوابید.

غذاهای پری بیوتیک منابع عالی این مواد مغذی مهم برای خواب هستند و به تنظیم قند خون کمک می کنند تا مقاومت انسولینی ایجاد نکنید. و از آنجا که خلق و خوی شما به طور مستقیم با سلامت روده مرتبط است، پری بیوتیک ها روی کاهش استرس و رفع افسردگی و علائم اضطراب نیز کار می کنند، بنابراین در الگوهای خواب تأثیر می گذارد.

2- هورمون های گرسنگی را تنظیم می کند

مانند یک واکنش زنجیره ای بد، کمبود خواب باعث می شود هورمون گرلین سیگنال هایی را به مغز ارسال کند که شما نیاز به خوردن غذای بیش تر و متوقف کردن سوزاندن کالری دارید.

این امر منجر به ذخیره انرژی به عنوان چربی و افزایش وزن می شود. اما خواب با کیفیت بیش تر در شب و کاهش استرس در زندگی می تواند به افزایش سطح لپتین کمک کند، هورمونی که به مغز علامت می دهد که سیر هستید.

ترکیب غذاهای پری بوتیک غنی از فیبر می تواند به شما کمک کنند که طولانی تر احساس سیری کنید و قند خون را تثبیت می کنند. در عین حال، مصرف غذاهای پروبیوتیک بیش تر می تواند به شما کمک کند در برابر استرس مقاوم تر شوید و به حفظ سلامتی روده نیز حتی اگر بهترین احساس خود را ندارید کمک می کند.

3- تلاش های کاهش وزن شما را تقویت می کند

روده وظیفه تنظیم عملکردهای متابولیک بدن، توانایی بدن برای سوزاندن کالری و استفاده از انرژی را بر عهده دارد.

وقتی روده ضربه می خورد، تلاش های کاهش وزن نیز تحت تأثیر قرار می گیرد. نداشتن خواب کافی، زندگی در حالت استرس مداوم و خوردن یک رژیم غذایی ناسالم همه راه هایی است که می تواند سلامت میکروبیوم را به خطر بیندازند.

بنابراین اگر می خواهید وزن کم کنید، مطمئن شوید که از ترکیبات پری بیوتیک و پروبیوتیک های خوب استفاده می کنید تا موجب متعادل کردن هورمون های گرسنگی و تقویت سوخت و ساز بدن شوند.

4- از استخوان های شما محافظت می کند

غذاهای پری بیوتیک منابع عالی منیزیم هستند که نشان داده شده به بهبود سلامت استخوان کمک می کنند.

یک مطالعه نشان می دهد وقتی چسب های پایه منیزیم برای ترمیم تاندون استخوان استفاده می شوند، در واقع روند بهبود را سرعت می بخشند. اما اکنون تحقیقات جدید نشان می دهد که پروبیوتیک ها، مانندBifidobacterium longum ، ممکن است به بهبود تراکم، کاهش ریزش و افزایش تشکیل استخوان کمک کنند.

بنابراین، هنگامی که غذاهای پری بیوتیک و پروبیوتیک را در رژیم غذایی خود ترکیب می کنید، نه تنها از سلامتی خود بلکه از استخوان و مفاصل خود نیز محافظت می کنید.

C:\Users\Danei\Desktop\axe chaman\New folder (2)\3.gif

چگونه پروبیوتیک مناسب خودتان را پیدا کنید

بیش تر افرادی که رژیم غذایی استاندارد آمریکایی را می خورند، مقادیر مناسبی از غذاهای سرشار از پروبیوتیک دریافت می کنند. به همین دلیل است که مصرف روزانه پروبیوتیک می تواند راهی عالی برای حفظ میکروبیوم سالم باشد.

متأسفانه، هیچ مقررات دولتی در مورد مکمل های پروبیوتیکی و برچسب های آن ها وجود ندارد. یکی از پروبیوتیک هایی که اکثر اوقات به افراد برای تقویت سلامت گوارشی توصیه می شود Align Extra trength probiotic است (که حاوی 5 برابر باکتری بیش تر از Align Probiotic است). Align به تنهایی حاوی 35624 بیفیدوباکتر است که باعث تقویت و پشتیبانی سیستم گوارش می شود. و یک بار در روز مصرف می شود.

برای خریدپروبیوتیک اینجا کلیک کنید 

بهترین مکمل‌های ویتامین برای رفع خستگی (طبق تحقیقات جدید)

انواع مختلفی از پروبیوتیک در خارج از کشور برای نیازهای مختلف مانند کمک به هضم و درمان عفونت عود کننده وجود دارد. منتها قبل از خرید باید تعداد ارگانیسم های موجود در مکمل را بررسی کنید. اگر بگوید که تا تاریخ تولید قابل دوام است، احتمالا میکروب ها تا زمانی که آن ها را مصرف می کنید مرده باشند.

در آخر باید به خاطر داشته باشید که چگونه پروبیوتیک ها باید نگهداری شوند. بعضی از آن ها به یخچال و فریزر احتیاج دارند و بعضی دیگر پایدار هستند. توجه داشته باشید که سین بیوتیک ها نیز وجود دارند که ترکیبی از پروبیوتیک ها و پری بیوتیک ها هستند.


اپ چرب زبان

با اپلیکیشن چرب زبان، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


linkپری بیوتیک

مطالب مشابه

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up