دانشکده پزشکی

10 دانشکده پزشکی برتر دنیا و 6 فاکتور هر دانشکده خوب

انتخاب یک دانشگاه برای دوره کارشناسی اولین گام مهم برای هر دانشجو در مسیر تبدیل شدن به یک پزشک خواهد بود. اگر دانشجوی پیش پزشکی هستید، احتمالا می‌خواهید از بهترین فرصتها و شبکه‌های حمایتی دانشگاه بهرمند شوید. درخواست پذیرش در (و موفقیت در) دانشکده پزشکی یک روند طولانی است، بنابراین شما باید آماده باشید. در اینجا، در مورد ویژگی‌های یک دانشگاه خوب برای دوره پیش پزشکی صحبت خواهیم کرد: لیست بهترین دانشکده های پیش پزشکی.

6 فاکتور کلیدی که یک دانشکده پیش پزشکی باید داشته باشد

دانشجویان دوره پیش پزشکی برای بالا بردن شانس خود در پذیرش در دانشکده پزشکی به منابع و فرصت های تخصصی زیادی نیاز دارند. برای دانشجویان پیش پزشکی ضروری است که در دانشکده‌هایی که نه تنها رتبه بالایی دارند، بلکه همچنین حمایت‌های چشمگیری برای دانشجویان فراهم می‌کنند، تحصیل کنند.

برای تهیه لیست بهترین دانشکده‌های پیش پزشکی، باید 6 نکته زیر را در نظر گرفت (کاری که شما نیز باید در انتخاب دانشکده انجام دهید!)

فاکتور 1: تاریخچه پذیرش دانشکده های پزشکی

این احتمالا مهمترین مسئله قبل از درخواست پذیرش است. منابع تخصصی متفاوتی در اختیار دانشجویان قرار دارند، اما آنچه که واقعا اهمیت دارد، درصد دانشجویان دوره پیش پزشکی است که درنهایت وارد دانشکده پزشکی می‌شوند.

مشکل این است که همه موسسات کارشناسی این اطلاعات را به آسانی در دسترس دانشجویان قرار نمی‌دهند و اگر این کار را انجام دهند، آمار آنها ممکن است ساختگی باشد. به عنوان مثال، آنها ممکن است دانشجویانی را که در دوره پیش پزشکی شرکت کرده‌اند اما نتوانسته‌اند آن را با موفقیت به پایان برسانند را حساب نکنند. یا ممکن است تلاش کنند تا دانشجویان ضعیف را از دوره حذف کنند.

حتما بخوانید: ایمونولوژی چیست؟ وظیفه پزشک آن، آزمایشات و همه نکات مهم دیگر

به نمایه‌های کلاس‌های دانشکده‌های پزشکی نگاه کنید. به عنوان مثال،Tulane’s School of Medicine’s latest class profile، فهرستی از دانشگاه‌های مطرح پزشکی را ارائه می‌کند؛ مانند تولین، UCLA، اموری، UVA و LSU. اگرچه اکثر پروفایل‌های (نمایه‌ها) دانشکده‌های پزشکی شامل اطلاعات موسسات آموزشی نمی شوند.

فاکتور 2: مشاوره دوره پیش پزشکی

پیش نیازها وشرایط زیادی برای اخذ پذیرش در دانشکده‌های پزشکی وجود دارند – چیزی که شما به عنوان یک دانشجوی سال اولی (و یا شاید حتی قبل از آن) احتمالا به آن فکر خواهید کرد. برنامه‌های مشاوره ای دوره پیش پزشکی برای اطمینان از موفقیت بسیار کمک کننده هستند.

فاکتور 3: فرصت‌های تحقیقاتی و مقاله‌نویسی

شما نیاز به تجربه پژوهشی در آزمایشگاه دارید. هر چه زودتر شروع به پژوهش کنید و پژوهشهای بیشتری انجام دهید، شانس بیشتری در دانشکده‌های پزشکی خواهید داشت.

موسسات تحقیقاتی، اغلب فرصت‌های شغلی زیادی با درآمد مناسب برای دانشجویان در آزمایشگاه‌ها ارائه می‌کنند، با این کار تحقیقات بیشتری انجام می‌شود؛ و تحقیق بیشتر به معنای فرصت بیشتری برای ارائه مقاله است که در رزومه کاری شما یک امتیاز محسوب می‌شود.

فاکتور 4: فرصت کسب تجربه بالینی (عملی)

در دوره‌های پزشکی فقط نیازمند تحقیق نیستید؛ شما همچنین نیاز به کار در فضای بالینی دارید. اغلب اوقات، شما باید از طریق کار داوطلبانه، برای مثال در یک کلینیک یا خانه سالمندان، این تجربیات را بدست آورید.

اگر در منطقه‌ای با امکانات بالینی محدود هستید، بدست آوردن این تجربه دشوار می‌شود، مخصوصا اگر مجبور باشید با سایر دانشجویان پیش پزشکی رقابت کنید.

فاکتور 5: سختی برنامه درسی

شما ممکن است به دنبال دوره‌های سخت نباشید، اما یک برنامه درسی دشوار آمادگی شما برای قبولی در آزمون ورودی دانشکده پزشکی (MCAT) و دانشکده‌های پزشکی را تضمین می‌کند. دانشکده‌های پیش پزشکی سخت‌گیر، دانشجویان قویتری برای پذیرش در دانشکده پزشکی تربیت می‌کنند که با توجه به این که تقریبا کمتر از نصف دانشجویان پیش پزشکی می‌توانند وارد دانشکده پزشکی ‌شوند می‌تواند گزینه ی خوبی باشد.

word image 45

فاکتور 6: رشته پیش پزشکی در مقایسه با دانشکده پیش پزشکی

اکثر دانشگاه‌ها و دانشکده‌ها در حقیقت دارای رشته پیش پزشکی جداگانه نیستند. در این دانشکده‌ها، دانشجویان مسئولیت کسب شرایط لازم برای شرکت در کلاسهای عمومی، تخصصی و دوره پیش پزشکی را بر عهده دارند.

همانطور که احتمالا می‌دانید، بسیاری از این دانشکده‌ها رشته پیش پزشکی جداگانه ندارند. آنها دارای گروههای آموزشی علوم زیست شناسی و فیزیک هستند. (در واقع، بسیاری از دانشجویان این رشته‌ها را انتخاب می کنند زیرا با پیش نیازهای پزشکی مشابه هستند.)

بهترین دانشکده های پیش پزشکی بر اساس رتبه

# 1: هاروارد

دفتر خدمات شغلی هاروارد تخمین می‌زند که 17 درصد از کل کلاس‌های آن به دانشکده پزشکی اختصاص دارد- این تعداد بالایی از دانشجویان را دربر می‌گیرد! در سال 2013، 93% دانشجویان رشته پیش پزشکی متقاضی در رشته پزشکی پذیرش شده‌اند، در حالی که میانگین کل پذیرش دانشگاه در همان سال در حدود 42٪ بوده است.

دانشگاه هاروارد یک برنامه مشاوره پیش پزشکی گروهی ارائه می دهد که در آن دانشجویان در سال آخر، با یک مدرس که دانشجوی پزشکی است کار می‌کنند.

دانشکده پزشکی دانشگاه هاروارد دارای رتبه 1 در ایالات متحده است و همچنین دارای گروه‌های بسیار قوی در رشته های علوم زیستی است. چندین بیمارستان آموزشی وابسته به دانشگاه نیز وجود دارند (که برای تحقیقات و تجربیات بالینی بسیار مناسب هستند).

# 2: جان هاپکینز

جان هاپکینز به عنوان یک دانشکده و موسسه تحقیقات پزشکی معتبر شناخته می‌شود، به این معنی که شما فرصت‌های تحقیقاتی و بالینی بسیاری خواهید داشت. این دانشگاه به یکی از بهترین بیمارستان های آموزشی کشور وابسته است بنابراین منابع خوبی در اختیار شما قرار خواهد داد.

دانشجویان کارشناسی در دانشگاه جان هاپکینز یک برنامه مشاوره‌ای پیش پزشکی را دنبال می‌کنند (که یک رشته تحصیلی نیست). این برنامه‌ی مشاوره شامل ملاقات فردی، جلسات گروهی کوچک و برنامه‌های ویژه است. این دانشکده دارای سازمان‌های دانشجویی در حوزه بهداشت است.

متأسفانه، اطلاعات دقیقی در مورد میزان پذیرش دانشجویان پیش پزشکی در رشته پزشکی در دانشگاه جان هاپکینز وجود ندارد.

# 3: استنفورد

استنفورد نه تنها یک دانشگاه عالی رتبه، بلکه یک دانشکده پزشکی بسیار معتبر نیز هست. مشاوران پیش پزشکی ویژه برای ارائه مشاوره درباره ایده ها، برنامه ریزی تحصیلی، کمک به تعیین اهداف بلند مدت و ایجاد فرصتهای عملی در دسترس دانشجویان هستند.

گروه آموزشی پیش پزشکی در استنفورد سازمان یافته و منسجم به نظر می‌رسد. گروه پیش پزشکی استانفورد اطلاعات و منابع بسیاری را به دانشجویان ارائه می دهد که همه در یک مکان تجمع دارند.

# 4: دانشگاه پنسیلوانیا

دانشکده پزشکی پین پرلمن یکی از بهترین‌ها در ایالات متحده است؛ دسترسی به این دانشکده به معنی فرصت‌های پژوهشی بسیار زیاد است. در سال 2017، 78 درصد از دانشجویان متقاضی رشته پزشکی، پذیرفته شده‌اند که از کل میانگین پذیرش (43 درصد) در همان سال بیشتر است.

این دانشکده همچنین یک برنامه در حوزه بهداشت برای کمک به دانشجویان در زمینه پیش نیازهای دوره پیش پزشکی و نیز موفقیت در پذیرش در دانشکده پزشکی ارائه می دهد.

# 5: کلمبیا

کلمبیا محل تجمع 15 دانشکده اول پزشکی جهان است. در اینجا، دانشجویان یک مشاوره پیش پزشکی دریافت می‌کنند و در جلسات آموزشی که توسط گروه پیش پزشکی تشکیل می‌شوند شرکت می کنند.

موقعیت جغرافیایی کلمبیا در نیویورک امکان دسترسی آسان به کلینیک‌ها و بیمارستان‌های بیشماری را فراهم می‌کند که می‌تواند فرصت‌های بالینی و تحقیقاتی بسیاری در اختیار شما بگذارد.

# 6: دوک

خوشبختانه اطلاعاتی در مورد میزان پذیرش دانشگاه دوک در مقطع کارشناسی در اختیار داریم- به گفته دوک، 85 درصد از دانشجویان این دانشگاه در دانشکده پزشکی تحصیل می‌کنند که بیشتر از دو برابر میانگین کل دانشجویان است. این احتمالا تا حدی می‌تواند به این دلیل باشد که دوک دارای 10 دانشکده پزشکی است.

# 7: دانشگاه واشنگتن

احتمالا تاکنون متوجه شده‌اید که همه دانشگاه‌های فوق خصوصی هستند؛ اما دانشگاه واشنگتن خصوصی نیست! UW یکی از بهترین دانشکده‌های عمومی در زمینه تحقیقات و مراقبت‌های اولیه است و دانشجویان پیش پزشکی هم می‌توانند از این منابع بهره مند شوند.

# 8: دانشگاه کارولینای شمالی در چپل هیل

متاسفانه، UNC جزئیات خاصی راجع به نحوه پذیرش دانشکده پزشکی برای دانشجویان پیش پزشکی ارائه نمی‌دهد. یک منبع می‌گوید که 90٪ از دانشجویان پیش پزشکی که برای UNC درخواست می‌دهند، پذیرش می‌شوند؛ اما این ارقام در هاله ای از ابهام هستند. به طور کلی، UNC در بسیاری از رشته‌های حوزه بهداشت در دوره‌های کارشناسی و تحصیلات تکمیلی شهرت بسیاری دارد.

UNC یک برنامه آموزشی تابستانی 9 هفته ای پزشکی برای آموزش دانشجویان باهوش و متعهد که فرصت‌های گذشته را برای بدست آوردن حرفه ای در زمینه پزشکی از دست داده‌اند فراهم می کند. اگر شما آماده نیستید که به عنوان دانشجوی پیش پزشکی تحصیل کنید، اما می‌خواهید یک پزشک شوید، این می تواند برای شما گزینه مناسبی باشد.

# 9: کرنل

76 ٪ ازدانشجویان پیش پزشکی با معدل 3.4 یا بالاتر در سال 2016 به دانشکده پزشکی کرنل راه پیدا کرده‌اند. اگر شما به عنوان دانشجوی پیش پزشکی از این دانشگاه فارغ التحصیل شوید فرصت‌های خوبی خواهید داشت. حدود 6/1 دانشجویان کارشناسی این دانشگاه علاقه مند به ادامه رشته پزشکی هستند.

دانشگاه در منطقه جداگانه‌ای قرار گرفته، بنابراین فرصتهای تحقیقاتی و بالینی در محوطه دانشگاه قرار دارند. کرنل دارای دانشکده پزشکی معتبری است که بسیاری از این فرصت‌ها را فراهم می کند.

# 10: دانشگاه Northwestern

(Northwestern) با در اختیار داشتن 20 دانشکده برتر پزشکی فرصت‌های تحقیقاتی و بالینی بسیاری به دانشجویان ارائه می‌دهد. این باعث شده که دانشگاه در یک منطقه شلوغ واقع شود. متاسفانه، اطلاعاتی در مورد تعداد دانشجوهای پیش پزشکی مورد پذیرش در این دانشگاه موجود نیست. اگرچه، اطلاعات زیادی در منابع موجود در وب سایت مشاوره پیش پزشکی وجود دارد. این مشاوره‌ها به دانشجویان در انتخاب واحد و پذیرش در دانشکده کمک می کنند. دانشجویان پیش پزشکی می توانند جلسات خصوصی و یا ساعتها کلاسی تقویتی بردارند.

3 نکته نهایی برای دانشجویان پیش پزشکی آینده

اگر به انتخاب یک دوره پیش پزشکی فکر می کنید، می‌توانید موفقیت خود را با پیروی از این سه نکته تضمین کنید. برای اطلاعات بیشتر، راهنمای گام به گام ما درباره چگونگی تبدیل شدن به یک پزشک و لیست بهترین کتابهای موجود برای دانشجویان پیش پزشکی را مطالعه کنید.

نکته 1: در دبیرستان بر دروس ریاضی و علوم تمرکز کنید

شما برای تحصیل در رشته پیش پزشکی در دانشگاه به تحصیل در پایه دبیرستان نیاز دارید و واضح است گه برای وارد شدن به رشته پیش پزشکی باید در دبیرستان عملکرد خوبی داشته باشید.

نکته 2: برنامه های پیش پزشکی را فراتر از برنامه‌های مدرسه دنبال کنید

عوامل متعددی در تصمیم گیری درباره رفتن به دانشگاه تاثیر می‌گذارند. برنامه پیش پزشکی یکی از آنهاست، اما عوامل دیگری نیز وجود دارند که کیفیت زندگی شما را تحت تاثیر قرار خواهند داد.

آیا شما از منطقه جغرافیایی که دانشکده در آن واقع شده راضی هستید؟ از خوابگاه و غذای دانشگاه چطور؟ آیا گروه‌های دانشجویی یا فعالیت‌هایی وجود دارند که مورد علاقه شما باشند؟ اگر از دانشکده راضی نباشید، ممکن است تاثیر منفی بر عملکرد شما داشته باشد.

حتما بخوانید: فارمکولوژی چیست؟ 101 نکته ای که هر دانشجوی این رشته باید بداند!

نکته 3: معدل خود را بالا نگه دارید

بسیاری از آمارهایی که درباره پذیرش دانشجویان پیش پزشکی در دانشکده‌های پزشکی در اختیار دارم بر اساس معدل دانشجو هستند. آمار به طور مستقیم (گاهی غیر مستقیم) نشان می‌دهد که دانشجویانی که معدل بالاتری دارند در پذیرش در دانشکده پزشکی موفق‌تر هستند.

اگر نمرات شما عالی نیستند یک موسسه کارشناسی با امکانات تحقیقاتی و مشاوره عالی می‌تواند در بالا بردن شانس شما کمک کننده باشد.


اپ چرب زبان

با اپلیکیشن چرب زبان، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


link
تحصیلات پزشکیدانشجوییمعرفی دانشگاه

مطالب مشابه

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up