1 5

آیا میدانید ماربل شیت بهترین جایگزین سنگ های طبیعی است؟

امروزه استفاده از سنگ‌ها در نمونه های مختلف مانند گرانیت، مرمر، سنگ نمای تراورتن، کوارتزیت در نمای ساختمان بسیار رواج دارد. برخی از پیمانکاران به منظور افزایش زیبایی سعی میکنند صفحات سنگی را در داخل سازه بر روی دیوارها نصب کنند. اما جایگزین ایده آلی برای آن ساخته شده است که با عنوان ماربل شیت شناخته می‌شود.

امروزه هر المان طبیعی که در پیرامون ما وجود دارد و به نوعی میتواند جلوه گری محیط را افزایش دهد قابل استفاده هستند. برخی از عناصر دقیقا همان سنگ‌ها و به دنبال آن چوب‌ها هستند. به این صورت که این مواد طبیعی در صورت استفاده به عنوان المان دکوری در محیط به بهترین شکل معیارهای زیبایی شناختی را بهبود می‌بخشند.

اما آیا میتوان همیشه از عناصر طبیعت برای نوسازی ساختمان استفاده کرد. در همه موارد امکان پذیر نیست. زیرا هم هزینه‌ها چندین برابر می‌شود و هم اینکه محدودیتهای ساخت و طراحی، حمل و نقل و غیره نیز وجود دارد. ما پیشنهاد میکنیم به منظور کاهش هزینه‌ها و صرف بودجه مناسب ماربل شیت‌ها را انتخاب کنید که دلایل بسیار متعددی برای آن داریم و در ادامه ذکر می‌کنیم.

ماربل شیت چیست؟

نام دیگر ماربل شیت “استونیت” است که به عنوان سنگ مصنوعی نیز شناخته می‌شود. به عبارت دقیق تر صفحاتی که از نمای روبرو کاملا مشابه سنگ‌ها هستند. اما از لحاظ بافت و ساختار متفاوت می‌باشند. این صفحات اگرچه یک سنگ مصنوعی هستند اما نه به اندازه سنگ‌ها سنگین و نه سخت و خشن می‌باشند. معیار اصلی تنها دریافت زیبایی نمای سنگ است. برای نمای داخلی نیازی نیست سنگهای تراش خورده سنگین استفاده کنیم. زیرا هدف شما بهبود نمای داخلی است و میخواهید این ویژگی را در محیط به وجود آورید که مخاطبان احساس کنند از پوشش سنگ بر روی دیوارها استفاده شده است. در تالار، هتل، رستوران حتی به عنوان ماربل شیت بین کابینتی نیز قابل استفاده هستند.

2 3

متریال ساخت ماربل شیت دقیقا از چیست؟

بسیاری از کاربران بنا به کنجکاوی میخواهند بدانند که اگرچه ماربل شیت جایگزین سنگ های طبیعی هستند. اما از چه جنس و متریال ساخته شده اند و آیا میتوان اعتماد کافی نسبت به مقاومت و استحکام آنها داشت یا خیر؟ نوع مواد و متریال اولیه ای که برای ساخت آنها استفاده می‌شود از پلیمرهای pvc و پودر سنگ است. زمانی که این دو ماده با یکدیگر ترکیب می‌شوند یک ترکیب بسیار مقاوم و باکیفیت را بوجود می‌آورند.

طرح سنگ چگونه ماربل شیت‌ها ایجاد شده است؟

حال که در مورد متریال این محصول اطلاعات خوبی به دست آورده ایم لازم است بدانیم که طرح سنگ و آن نمایی که برای این صفحات وجود دارد چیست و به چه شکل تولید شدند؟ زمانی که متریال pvc و پودر سنگ قالب گیری می‌شوند و در ابعاد استاندارد شکل میگیرند با استفاده از ابزارها و دستگاه مخصوص یک لایه تصویر روی صفحه سنگ مصنوعی قرار میگیرد.

این لایه تصویر دقیقا نمای طبیعی سنگ را نشان می‌دهد. از آنجایی که سنگها مانند گرانیت و مرمر هرکدام یک شکل بخصوصی دارند، لایه تصویر ماربل شیت نیز متعدد خواهد بود. از طرفی بر روی این لایه تصویر یک پوشش پلیمری شفاف نیز قرار می‌گیرد تا هم نمای آن را بهبود ببخشد و هم اینکه باعث حفاظت فیزیکی تصویر سنگ شود. با چنین ویژگی قیمت ماربل شیت نیز در قیاس با سایر پوشش های طبیعی به شدت کاهش می‌یابد.

مقدار ضخامت ماربل شیت چقدر است؟

از مواردی که باعث افزایش مقاومت یک صفحه چه از نوع سنگ طبیعی و مصنوعی می‌شود ضخامت آن است. در حال حاضر این صفحات در ضخامت های 2 میلیمتری و نهایت 4 میلیمتری تولید می‌شوند. البته برخی از مراکز نیز یکسری تغییرات در ضخامت ایجاد میکنند که مابین ارقام مذکور است. در این ضخامت به خوبی درجه سختی که احتیاج دارید وجود دارد و یک صفحه سنگ مصنوعی سبک بوجود می‌آید.

ابعاد طولی و عرضی استونیت‌ها

استونیت‌ها یا ماربل شیت از لحاظ ابعاد طولی و عرضی کاملا استاندارد است. سایزبندی آنها در اندازه های 120 سانت و 280 سانت است. بنابراین هر تکنسین اجرایی با تسلط کامل می‌تواند مراحل نصب را انجام دهد. از طرفی این صفحات با ابزارهای مخصوص قابلیت برش کاری دارند. می‌توانید با انجام برش ارتفاع نصب را تنظیم کنید و یک سطح یکپارچه و یکدست را بوجود آورید. انجام مراحل زیرسازی و همچنین اعمال چسب های مخصوص میتوان یک نصب باکیفیتی را داشت. در مجموع باید حتما برای برش و همچنین نصب و اتصال روی دیوار از عوامل اجرایی با سابقه بهره ببرید.

3 3

شرکت ویستا افرند بزرگترین مرکز نوسازی و بازسازی ساختمان در تهران

دکوراسیون داخلی ویستا افرند با سالها سابقه و فعالیت مستمر در زمینه تامین مواد و محصولات اولیه نوسازی ساختمان توانسته است با کیفیت ترین خدمات را به مشتریان ارائه دهد. میتوانید با مراجعه به وبسایت ما به آدرس Vistaafrand.com طیف گسترده ای از محصولات را در طرح‌ها و مدل های مختلف ببینید. علاوه بر فروش اقلام متعدد با برنامه ریزی های دقیق مراحل نصب را نیز انجام می‌دهیم تا کاربران به سرعت پروژه خود را پس از خرید وسایل لازم تکمیل کنند. جهت دریافت اطلاعات بیشتر با مراجعه به وبسایت با این شرکت تماس حاصل فرمایید.


اپ چرب زبان

با اپلیکیشن چرب زبان، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


linkریپورتاژ

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up