word image 23070 1

ارائه خدمات زیبایی توسط آموزشگاه‌های آرایشگری منع قانونی دارد؟

آموزشگاه‌های آرایشگری به هیچ عنوان مجاز به ارائه خدمات زیبایی نیستند

در سال‌های اخیر مشاهده شده است که بسیاری از آموزشگاه‌های آرایشگری غیرمجاز اقدام به ارائه خدمات زیبایی می‌کنند. در حقیقت ارائه خدمات زیبایی توسط آموزشگاه‌های آرایشگری مصداق بارز تخلف صنفی به شمار می‌آید و شامل انجام ماساژ، سولاریون، شوی لباس و خدمات درمانی و بهداشتی مثل تتو و بوتاکس می‌شود. در این مطلب قصد داریم به شما بگوییم که یک آموزشگاه آرایشگری مجاز موظف به ارائه چه نوع خدماتی است و چه نکاتی را باید در دستور کار خود قرار دهد.

ویژگی‌های یک آموزشگاه آرایشگری مناسب

کسب مهارت‌های آرایشی و زیبایی احتیاج به سپری کردن آموزش‌های پیشرفته دارد. یکی از نکات مهم انتخاب آموزشگاه آرایشگری دارا بودن اساتید با تجربه و تسلط بر متدهای مختلف آرایشگری ‌می‌باشد. به همین خاطر سپری کردن دوره‌های آموزشی برای هنرجویان زیرنظر افراد با تجربه و خبره اهمیت فراوانی دارد. آموزش آرایشگری با جدیدترین متد دنیا باعث ‌می‌شود تا هنرجویان نسبت به کامل کردن دوره‌های آموزشی تشویق شوند. از طرفی مشاوره صحیح در آموزشگاه آرایشگری به بانوان کمک خواهد کرد تا مطابق با استعداد و توانایی خود آموزش آرایشگری زنانه را یاد بگیرند. در مجموعه ایران آموزشگاه به عنوان یک مرجع مطمئن برای شناسایی مراکز آموزشی کشور می‌توانید به لیست سالن‌های زیبایی و لیست آموزشگاه‌های زیبایی دسترسی داشته باشید.

word image 23070 2

آیا ارائه خدمات زیبایی در آموزشگاه‌های آرایشگری مجاز است؟

برای بسیاری از بانوان این پرسش اساسی مطرح می‌شود که آیا آموزشگاه‌های آرایشگری می‌توانند خدمات زیبایی را به مراجعان خود ارائه کنند؟ در پاسخ به این پرسش باید گفت که خدمات زیبایی مانند خدمات ناخن، گریم و میکاپ، اپیلاسیون، شینیون و بافت مو، رنگ، مش و کراتنیه و یا در موارد خاصی مثل تزریق ژل یا فیلر باید حتما زیر نظر پزشک مجرب و در کلینیک‌های زیبایی مجهز انجام شود.

  • خدمات مو (کوتاهی – رنگ و …)
  • خدمات گریم و میکاپ
  • خدمات ناخن (کاشت موقت)
  • خدمات پوستی پاکسازی پوست
  • خدمات کاشت موقت مژه
  • خدمات تاتو زیبایی صورت

آموزشگاه‌های آرایشگری تنها مجاز به ارائه خدمات زیر هستند

در آموزشگاه‌های آرایشگری خدمات بسیار متنوعی به هنرجویان عزیز ارائه ‌می‌شود. در اینجا به برخی آموزش آرایشگری زنانه اشاره خواهیم کرد. خوب است بدانید که با سپری کردن دوره‌های آموزشی در مدت زمان کوتاه ‌می‌توانید به یک شغل پردرآمد دست پیدا کنید.

سپری کردن دوره‌های آموزشی خدمات مو و دریافت مدرک فنی و حرفه‌ای

آموزش خدمات مو از قبیل آموزش کوتاهی مو، صاف‌کردن و شینیون توسط اساتید خبره به هنرجویان آموزش داده ‌می‌شود. آموزش‌ها به همراه جزوات آموزشی ارائه ‌می‌شوند. در پایان دوره نیز هنرجویان با دریافت مدرک فنی حرفه‌ای ‌می‌توانند به تمام مسائل مربوط به خدمات مو تسلط کافی داشته باشند.

گریم و میکاپ دربرگیرنده میکاپ و گریم بزرگسالان و کودکان است

دوره آموزشی گریم و میکاپ شامل آموزش آرایش و گریم صورت بزرگسالان و کودکان است. دوره‌های آرایش عروس بسیار پرطرفدار هستند و هنرجویان علاوه بر یادگیری گریم و میکاپ ‌می‌توانند صورت مدل را از لحاظ هندسی بررسی کرده و مطابق با آن آرایش را انجام دهند.

خدمات پوست یکی از حساس‌ترین دوره‌ها در آموزشگاه‌های آرایشگری است

خدمات زیبایی مرتبط با پوست جزو حساس ترین دوره‌ها است. در این دوره ابزارهای مناسب و روش‌های اجرایی مراحل زیبایی روی پوست به هنرجویان آموزش داده ‌می‌شوند. به بیانی دیگر در این مرحله از آموزش آرایشگری زنانه دوره‌های پاکسازی پوست و آموزش زیبایی خدمات تاتو مانند میکرونیدلینگ و میکروبلدینگ  به هنرجویان آموزش داده ‌می‌شود.

کاشت و طراحی ناخن دوره‌ای با اعتبار بالا در بعضی از کشورهای خارجی است

یکی از دوره‌های آموزشگاه‌های آرایشگری مجاز، دوره آموزش کاشت ناخن و طراحی ناخن است. این دوره‌ها شامل روش‌های سوهان کاری ناخن، ترمیم، بازسازی و فرم دهی ناخن هستند و به بهترین کل ممکن به هنرجویان آموزش داده ‌می‌شود. در هر دوره نیز مباحثی جداگانه بیان ‌می‌شوند. شما ‌می‌توانید هر 2 دوره را با هم شرکت کنید. خوب است بدانید که مدرک کاشت ناخن در برخی کشورهای خارجی نیز اعتبار دارد.

دوره‌های آموزشی اکستنشن به شکل مبتدی و حرفه‌ای برگزار می‌شوند

از طریق متد‌ها و متریال مختلف اکستنشن‌های طبیعی و مصنوعی آموزش داده ‌می‌شود. از طرفی هنرجویان می‌توانند در این دوره روش کار با مژه‌های مصنوعی، اکستنشن مژه و اکستنشن مو را فرا بگیرند. این دوره‌های آموزشی معمولا به شکل مبتدی و حرفه ای برگزار ‌می‌شوند.

تاتو ابرو،تاتو لب و تاتو خط چشم همگی جزو رشته تاتو در آرایشگری هستند.در آموزشگاه‌های آرایشگری این رشته با تمام جزئیات توسط مربیان حرفه ای آموزش داده می‌شود و هنرجو چگونگی کار با تمام ابزار و وسایل تاتو و انجام آن آشنا می‌شود. تاتو نیز توسط دستگاه‌های مخصوص انجام می‌شود. به این ترتیب هنرجو با این دستگاه‌ها، انواع رنگ تاتو و همچنین انواع پوست به خوبی آشنا می‌شود.

آموزش آرایش عروس چگونه است؟

روز عروسی از به یادماندنی‌ترین روزهای زندگی هر دختری است و عروس خانم‌ها تمایل دارند تا در این روز زیباترین چهره را داشته باشند. برای اینکه عروس خانم‌ها به این هدف خود برسند باید توسط یک آرایشگر حرفه‌ای و با تجربه میکاپ و آرایش شوند.

رشته آموزش آرایش عروس یکی از جمله رشته‌های پرطرفدار در آموزشگاه‌های آرایشگری است.در این رشته به هنرجویان تمام مواردی که برای آرایش عروس نیاز هست آموزش داده می‌شود و با تمام وسایل مورد نیاز آشنا شده و در نهایت با به پایان رساندن دوره آموزشی و کسب قبولی در آزمون فنی و حرفه‌ای مدرک دیپلم فنی حرفه ای آرایشگر عروس تقدیم هنرجو شده و هنرجو با کسب مهارت لازم ‌می‌تواند در این رشته وارد بازار کار شود و درآمد خوبی را هم بدست بیاورد.

آموزش میکروبلیدینگ ابرو برای جلوه‌دهی به ابرو و رفع نواقص آن

از دیگر از رشته‌های آموزشی آرایشگری پرطرفدار، رشته آموزش میکروبلیدینگ ‌می‌باشد که از این روش به منظور هرچه طبیعی جلوه دادن ابرو و همچنین رفع نواقص آن استفاده می‌شود. در این روش هنرجو با انواع ابزار و وسایل میکروبلیدینگ آشنا شده و پس از آن با روش انجام این کار در آموزشگاه زیر نظر مربیان مسلط آشنا می‌شود.

در این دوره‌های آموزشی هنرجو باید تلاش کند تا به شکل مرتب در کلاس‌های آموزشی حاضر شود و تمام نکات را با دقت فرا بگیرد و در نهایت بعد از تمام شدن همه کلاس‌ها از سمت سازمان فنی حرفه‌ای آزمونی در این زمینه برگزار می‌شود و هنرجو پس از سپری کردن موفقیت‌آمیز آزمون مدرک فنی و حرفه‌ای میکروبلیدینگ ابرو را دریافت ‌می‌کند و ‌می‌تواند به جایگاه شغلی دلخواه خود در این زمینه دست پیدا کند.

word image 23070 3

یافتن برترین آموزشگاه‌های آرایشگری کشور با مجموعه ایران آموزشگاه

مجموعه ایران آموزشگاه بانک جامع اطلاعاتی مراکز آموزشی کشور است. مراکز آموزش آرایشگری مجاز به دو دسته مردانه و زنانه تقسیم می‌شوند. اگر به دنبال یافتن مراکز آموزش آرایشگری مجاز در اقصی نقاط کشور که زیر نظر سازمان فنی و حرفه‌ای فعالیت می‌کنند، هستید می‌توانید با مراجعه به بخش مراکز آموزش آرایشگری کشور در سایت ایران آموزشگاه، اطلاعات تکمیلی را در خصوص هزینه و شرایط شرکت در این دوره‌های آموزشی به دست بیاورید. یکی از بهترین آموزشگاه های آرایشگری زنانه تهران مجموعه فنی و حرفه ای سیمای هانی است.


اپ چرب زبان

با اپلیکیشن چرب زبان، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


linkریپورتاژ

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up