دانلود نمونه طرح لایه باز هفته وحدت چهت چاپ بنر دکور جشن اتحاد مسلمین – طرح دات آی آر

برگزاری آیین گرامی داشت هفته وحدت و اتحاد مسلمین

هفته وحدت تجلی صلح‌، دوستی و اتحاد مذاهب اسلامی و فرصتی برای تقویت اتحاد میان مسلمانان جهان و ایران است. هر ساله متولیان برگزاری این مراسم، با نصب بنر هفته وحدت در خیابان‌‌ها، مراکز دولتی و پخش تراکت تبریک هفته وحدت، همچنین اطلاع‌رسانی و انتشار اطلاعیه جشن هفته وحدت، این هم‌پیمانی میان مسلمانان جهان و این آیین خجسته ایرانی اسلامی را گرامی می‌دارند.

هفته وحدت و ضرورت برگزاری باشکوه هرساله این آیین

هفته وحدت به فاصله میان 12 ربیع‌الاول، یعنی سالگرد ولادت پیامبر گرامی اسلام بنابر روایات اهل سنت تا 17 ربیع‌الاول، یعنی سالروز تولد ایشان بنا به روایات اهل شیعه گفته می‌شود. اهمیت و ضرورت حفظ وحدت میان شیعیان و اهل سنت همواره مورد توجه بزرگان و رهبران مذهبی اسلام بوده است. درواقع رهبران اسلامی همواره آشنایی با مذاهب و عقاید مسلمان را به شرطی که همراه با هتک معتقدات مذاهب دیگر نباشد، محترم می‌دانستند و از نظر آن‌ها این موضوع نه‌تنها موجب تفرقه نمی‌شود، بلکه اسلام و مسلمانان جهان را از حیله دشمنان و دروغ‌پردازی‌های آن‌ها در امان نگه‌ می‌دارد. از این‌رو، بنیانگذار انقلاب اسلامی با تدبیر خود، این ایام را برای توجه بیشتر و تمرکز بر دوستی مذاهب اسلامی در نظر گرفت.

فعالیت‌های هفته وحدت در مدارس، اماکن عمومی و …

طراحی بنر و پوستر هفته وحدت، پخش تراکت، برگزاری مراسم در مدارس، ادارات و برنامه‌های تلویزیونی، همچنین دکور هفته وحدت در خیابان‌ها و امکان عمومی، عمده فعالیت‌های ویژه این ایام مبارک است.

طرح بنر هفته وحدت

بنر با مضمون هفته وحدت، برای تبریک میلاد پیامبر اکرم (ص) و میلاد امام جعفر صادق (ع) طراحی و چاپ می‌شود. طراحی بنر برای هفته وحدت معمولا یک تصویر و عبارات یا جملاتی با مضمون تبریک و تشویق شرکت در این مراسمات است.

طراحی‌ بنر و سایر اقلام تبلیغاتی ازجمله تراکت هفته وحدت، باید هم از لحاظ بصری و هم از نظر مفهومی، جذاب و ترغیب‌کننده باشد. برهمین اساس، استفاده از رنگ‌ها و المان‌های خلاقانه و تأثیرگذار در طراحی این بنرها اهمیت زیادی دارد. همچنین باید تایپوگرافی هفته وحدت به شکل تأثیرگذاری در آن اجرا شده باشد. طرح و رنگ تایپوگرافی برای بنر باید با رنگ‌ پس‌زمینه و سایر المان‌های مورد استفاده، همخوانی داشته باشد.

در ارگان‌ها و ادارات دولتی، پلاکارد، استند و پوستر هفته وحدت کاربرد بیشتری دارد. المان‌های تبریک هفته وحدت برای مدارس بیشتر به‌صورت بنر و پوستر هستند. بنرهای هفته وحدت نیز معمولا به‌صورت پلاکارد، بیلبورد، لمپوست، بنر ایستاده یا استند استفاده می‌شوند. به‌طورکلی، پرکاربردترین طرح‌های بنر با مضمون هفته وحدت، به‌صورت اطلاعیه جشن هفته وحدت، نورافشانی و طرح‌های تبریک است.

طرح پوستر برای هفته وحدت

پوستر‌ها معمولا نسبت‌به بنرهای شهری در ابعاد کوچک‌تری طراحی و اجرا می‌شوند؛ از این‌رو، بیشتر برای فضای داخلی ساختمان کاربرد دارند. این پوسترها معمولا با هدف انتشار اطلاعیه جشن هفته وحدت یا پوستر آغاز هفته وحدت طراحی می‌شوند. طراحی پوسترهای مذهبی باید به‌صورتی باشد که پیام و ارزش‌های مذهبی را منتقل کند. استفاده از نقل‌قول‌های دینی، شعارهای اتحادی و هر تصویر و نمادی که اتحاد مسلمانان را نشان دهد، منجر به تأثیرگذاری بیشتر این پوسترها خواهد شد.

شما می‌توانید از انواع طرح لایه باز هفته وحدت برای بنر و پوستر استفاده کنید. طرح لایه باز بنر و پوستر هفته وحدت سریع‌تر آماده می‌شود و امکان هر نوع تغییر دلخواه در آن‌ها وجود دارد. لازم به ذکر است که در طراحی‌ برای پوستر و بنر هفته وحدت باید به محل و جایگاه نصب آن نیز توجه داشته باشید. برای مثال طرح بنر پشت منبری هفته وحدت که در جایگاه برگزای جشن برگزار می‌شود، معمولا دارای تصاویر مذهبی، آیات قرآن یا نمادهای وحدت است.

word image 24093 2

نمونه طرح خام اطلاعیه جشن هفته وحدت و میلاد پیامبر لایه باز – tarh.ir

بنر و پوستر لایه باز

طرح لایه باز بنر هفته وحدت به فایل‌های گرافیکی طراحی با مضمون هفته وحدت گفته می‌شود که قابل ویرایش و تغییر هستند. استفاده از این طرح‌های آماده در تزیین دکور هفته وحدت و آماده‌سازی سریع‌تر فضاهای مختلف برگزاری این آیین و تزئین آن‌ها با پوستر آغاز هفته وحدت و سایر پوسترهای مفهومی تأثیر زیادی دارد.

در بنر لایه باز هفته وحدت نیز خلاقیت زیادی وجود دارد و طراح اولیه به تمامی المان‌های مهم و ضروری، همچنین رنگ‌های مناسب طراحی بنرهای مذهبی توجه می‌کند. به‌طورکلی، بنر و پوستر هفته وحدت طرح لایه باز، شامل تاپیوگرافی‌های مختلف از قبیل متن پیام دعوت به وحدت مسلمانان، اشعار با مضمون اتحاد، صلوات و … است.

طرح لایه باز هفته وحدت، دسترسی به تمام لایه‌های فایل psd را فراهم می‌کند و طراح می‌تواند انواع المان‌ها ازجمله متن‌ها، تصاویر، افکت‌ها و تایپوگرافی هفته وحدت را براساس سلیقه خود یا درخواست مشتری ویرایش و سفارشی‌سازی کند. این فایل‌ها همچنین امکان اضافه کردن طرح جدید یا حذف برخی از المان‌های موجود در طرح را به طراح می‌دهد. چنین فایل‌های آماده‌ای، علاوه‌بر بنر و پوستر، برای تهیه تراکت تبریک هفته وحدت نیز مناسب است.

بنر و پوستر خام هفته وحدت

به‌غیر از طرح‌های لایه باز برای طراحی و چاپ طرح بنر و پوستر هفته وحدت، می‌توان از طرح‌های خام استفاده کرد. بنر و پوستر خام یک قالب آماده گرافیکی است. این قالب‌ها در نرم‌افزار فتوشاپ طراحی و ذخیره می‌شوند و فرمت آن‌ها psd است. طرح‌های خام نیز شامل پس‌زمینه، نمادهایی با مضمون هفته وحدت، متن و تصاویر هستند که البته به‌طور کامل طراحی و تنظیم نشده‌اند. استفاده از بنر خام نیز می‌تواند سرعت آماده‌سازی تدارکات برگزاری آیین هفته وحدت را بیشتر کند.

تراکت هفته وحدت

تراکت‌ها المان دیگری برای تبلیغات و اطلاع‌رسانی جشن، رویداد خاص، سمینار یا معرفی محصول هستند که به‌صورت چاپ‌شده و تانشده در مکان‌های مختلف توزیع می‌شوند. طراحی برای تراکت‌ها نیز مانند پوستر لایه باز هفته وحدت می‌تواند به‌صورت لایه باز و خام باشد. تایپوگرافی هفته وحدت برای تراکت نیز باید خلاقانه باشد و از رنگ‌ها و جلوه بصری ترغیب‌کننده در طراحی استفاده شود.

word image 24093 3

دانلود نمونه طرح قابل ویرایش بنر و پوستر تبریک هفته وحدت – طرح دات آی آر

فعالیت‌های برگزاری جشن هفته وحدت و اتحاد مسلمانان

برگزاری آیین هفته وحدت برای حفظ و تأکید وحدت میان مسلمانان ایران و جهان، بسیار ضروری و حائز اهمیت است؛ در همین راستا، برگزاری باشکوه‌ این مراسم در هر سال می‌تواند مفید و تأثیرگذار باشد. عمده فعالیت‌هایی که متولیان برگزاری جشن هفته وحدت انجام می‌دهند، نصب پوسترها و بنرها و همچنین تراکت‌‌های اطلاع‌رسانی و تبریک هفته وحدت است. انواع طرح‌های لایه باز تراکت، بنر و پوستر هفته وحدت، همچنین انواع پوستر خام هفته وحدت، سرعت و کیفیت اطلاع‌رسانی و برگزاری این مراسم را بالا می‌برد.


اپ چرب زبان

با اپلیکیشن چرب زبان، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


linkریپورتاژ

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up