Picture3

بهترین دکتر درمان واریس پا در زنان و مردان

بیماری واریس یا رگ ‌های واریسی مشکلی شایع هستند که ممکن است به دلایل زیبایی یا برای کاهش درد و ناراحتی ناشی از آنها، به دنبال درمانش باشید. خوشبختانه پزشکان مختلفی شامل فلبولوژیست ها، جراح عروق، متخصص پوست و جراح پوست می توانند در این زمینه به شما کمک کنند.

اسکلروتراپی واریس پا شایع ‌ترین روش درمان رگ های واریسی است و پس از آن درمان با لیزر در مرتبه دوم قرار می‌ گیرد. البته با روش ‌های خانگی مانند پیاده‌ روی منظم یا استفاده از جوراب‌ های واریس (فشرده سازی) نیز می ‌توانید تا حدودی واریس را کنترل کنید.

اگر به دنبال درمان حرفه ‌ای برای رفع رگ‌ های واریسی هستید، چند نوع پزشک متخصص می‌ توانند به شما کمک کنند که در ادامه بیشتر به آنها می پردازیم.

برای درمان واریس به چه دکتری مراجعه کنیم ؟

انتخاب یک دکتر متخصص با تجربه برای درمان واریس پا در زنان و مردان از اهمیت بسیاری برخوردار است. کیفیت مراقبت‌ های دریافتی و میزان رضایت شما از درمان به طور قابل توجهی به پزشک شما بستگی دارد. در صورتی که برای انتخاب دکتر مناسب تردید دارید، با ما همراه شوید.

Picture1

انواع پزشکان متخصص

انواع پزشکان متخصصی که می ‌توانند به درمان رگ ‌های واریسی کمک کنند عبارتند از:

۱. جراح عروق

جراحان عروق پزشکانی هستند که به طور خاص در زمینه‌ عروق خونی و مشکلات مربوط به آنها (مانند واریس) تخصص دارند. این پزشکان می ‌توانند تمامی روش ‌های جراحی و کم ‌تهاجمی را برای برداشتن رگ‌ های واریسی انجام دهند. همچنین، آنها ضمن مشاوره با شما، می‌ توانند گزینه ‌های درمانی غیر جراحی که اول از همه قابل بررسی هستند را نیز معرفی کنند.

جراحان عروق به دلیل برخورداری از دانش و مهارت گسترده در زمینه‌ رگ‌ ها و اختلالات عروقی، به عنوان بهترین متخصصان برای درمان واریس شناخته می ‌شوند. طی کردن دوره‌ آموزشی و کسب تخصص جراحی عروق، نیازمند سال‌ ها تحصیل و تجربه‌ بالینی به همراه پشتکار و تعهد جدی است. این پزشکان آموزش ‌های جامعی در زمینه‌ تشخیص و درمان بیماری‌ های عروقی مانند بیماری شریان محیطی(PAD) ، ترومبوز ورید عمقی (DVT) و واریس را فرا می‌ گیرند.

یک جراح عروق، متخصصی خبره در تمام مسائل مربوط به عروق خونی در سراسر بدن است. آنها می‌ توانند درمان‌ هایی کامل از جمله پیشرفته‌ ترین روش ‌های کم ‌تهاجمی را ارائه دهند که به صورت سرپایی و با دوران نقاهت کوتاه قابل انجام هستند.

۲. فلبولوژیست‌ ها

فلبولوژیست‌ ها در زمینه معاینه، پیشگیری، درمان و توانبخشی بیماری‌ های وریدی تخصص دارند. هر جراح، متخصص پوست یا پزشک عمومی با گذراندن دوره ‌های آموزشی مناسب می‌ تواند به یک فلبولوژیست تبدیل شود.

برای مثال، یک فلبولوژیست ممکن است پزشک عمومی ای باشد که در رشته فلبولوژی نیز دارای بورد تخصصی است.

۳. رادیولوژیست‌ مداخله ‌ای یا عروقی

رادیولوژیست ‌های مداخله ‌ای پزشکانی هستند که با گذراندن دوره‌ های آموزشی تخصصی، مهارت‌ های لازم برای انجام عمل های کم‌ تهاجمی را کسب کرده‌ اند. آنها ممکن است برای تشخیص بیماری ‌ها از رادیولوژی اشعه ایکس، سونوگرافی یا MRI استفاده کنند.

این پزشکان قادرند برای درمان واریس، روش هایی مانند لیزر درون وریدی یا ابلیشن رادیوفرکانسی را انجام دهند.

۴. درماتولوژیست یا جراح پوست

اگرچه متخصصان پوست به طور معمول به درمان مشکلات پوستی می ‌پردازند، اما ممکن است در برخی موارد انواع خاصی از رگ ‌های واریسی را نیز درمان کنند.

برای مثال، آنها مجاز به استفاده از روش ‌هایی مانند اسکلروتراپی یا لیزر هستند.

۵. پزشک عمومی یا پزشک خانواده

پزشک عمومی شما ممکن است بتواند برخی موارد واریس پا را تشخیص داده و درمان کند. آنها همچنین می‌ توانند راهکارهایی برای تغییر سبک زندگی، مانند ورزش بیشتر یا استفاده از جوراب‌ های مخصوص، جهت کاهش علائم به شما پیشنهاد دهند.

پزشک عمومی می ‌تواند با بررسی عروق در صورت نیاز، شما را به یک متخصص مناسب ارجاع دهد.

بهترین دکتر درمان واریس در تهران

واریس یک بیماری عروقی و پیشرونده است که باعث لخته شدن خون در سیاهرگ‌ها و ایجاد زخم می‌شود. بی‌توجهی نسبت به درمان این عارضه موجب ایجاد مشکلات گسترده برای بیماران و به خطر افتادن سلامتی آن‌ها می‌شود. در ادامه اطلاعات دقیقی درباره ویژگی‌های بهترین دکتر واریس در تهران در اختیار شما قرار دهیم.

Picture2

ویژگی‌های یک دکتر خوب برای درمان واریس

 • تخصص و دانش کافی پزشک

مهم‌ترین ویژگی یک دکتر خوب واریس داشتن تخصص و دانش کافی است. پزشک باید اطلاعات کافی داشته باشد، علائم را به خوبی تشخیص دهد و بهترین شیوه درمان را در پیش بگیرد.

دکتر واریس پاهای بیماران را به دقت معاینه می‌کند، برای تشخیص از سونوگرافی داپلر استفاده می‌کند تا اطلاعات دقیقی درباره جریان خون در رگ‌های بیمار کسب کند. همچنین پزشک باید توانایی کافی داشته باشد تا با معاینه کامل سیستم قلبی و عروقی بیماری‌های زمینه ساز واریس را هم تشخیص دهد و درمان کند.

 • تجربه و سابقه کاری پزشک

یکی از مهم ترین ملاک های انتخاب بهترین دکتر واریس در تهران تجربه و سابقه کاری است. در صورتی که پزشک تجربه کافی داشته بیماران متعددی را ویزیت و درمان کرده باشد، با اطمینان خاطر بیشتری می‌توانید به او مراجعه کنید.

یک دکتر خوب برای بیمارانی که واریس خفیف دارند، جوراب واریس تجویز می‌کند. اما برای افرادی که واریس بزرگ و شدید یا مقاوم به درمان دارند از روش‌های درمان سرپایی استفاده می‌کند. حتی ممکن است واریس به اندازه‌ای بزرگ شود که لازم باشد رگ های واریسی با روش جراحی از بدن خارج شوند.

 • برخورد محترمانه پزشک با بیماران

یک ویژگی مهم دکتر خوب واریس برخورد محترمانه با بیماران است. پزشک باید به تمام سوالات بیماران با صبر و حوصله پاسخ دهد و نگرانی آن‌ها را برطرف کند. قطعا برخورد مناسب و صبورانه پزشک بر میزان رضایت بیماران تاثیرگذار است.

دکتر برادران بهترین دکتر درمان واریس در تهران است که با استفاده تجهیزات پیشرفته و جدید اقدام به درمان بیماران می‌کند.

روش های درمان واریس پا در زنان و مردان

Picture3

گزینه‌ های متعددی برای درمان واریس پا در زنان و مردان وجود دارد، از جمله:

 • اسکلروتراپی: در این روش کم‌ تهاجمی، محلول مخصوصی حاوی آب نمک به داخل رگ آسیب ‌دیده به صورت مستقیم تزریق می شود. این مایع باعث بسته شدن رگ و در نهایت از بین رفتن آن خواهد شد. اسکلروتراپی در حال حاضر محبوب ‌ترین روش درمان واریس پا به شمار می ‌رود.
 • لیزر درمانی: این روش دومین گزینه رایج برای درمان رگ ‌های واریسی است. پزشک با استفاده از انرژی لیزر، از بیرون پوست به رگ نفوذ کرده و به تدریج آن را از بین می ‌برد.
 • ابلیشن رادیو فرکانسی: این روش نیز کم ‌تهاجمی است و با استفاده از انرژی رادیوفرکانسی، رگ موردنظر را تخریب می ‌کند.
 • لیزر داخل وریدی: این روش کمی تهاجمی‌ تر است که با استفاده از انرژی لیزر، رگ آسیب‌ دیده را مسدود می‌ کند. اما برخلاف روش‌ های لیزر که از خارج پوست رگ را هدف می گیرند، با ایجاد یک برش کوچک به صورت مستقیم وارد ورید می شود. این روش برای رگ‌ های بزرگ‌ تر که با تکنیک ‌های دیگر به سختی قابل درمان هستند، بسیار مناسب است.

لازم به ذکر است که برای رسیدن به نتیجه‌ مطلوب، اغلب این رویکردها به چندین جلسه درمانی نیاز دارند. تعداد دقیق جلسات مورد نیاز شما به سایز و شدت رگ‌ های واریسی‌ تان بستگی خواهد داشت.

علاوه بر روش های درمانی که به آنها اشاره شد، راهکارهای خانگی نیز برای کنترل واریس و کاهش علائم آن وجود دارد. این روش ‌ها می ‌توانند به کاهش درد و ناراحتی ناشی از واریس پا، جلوگیری از پیشرفت رگ ‌های موجود و پیشگیری از بروز رگ ‌های جدید کمک کنند:

 • جوراب‌ های فشرده سازی یا جوراب واریس: این جوراب‌ ها با اعمال فشار به پاها، جریان خون را تقویت کرده و به کاهش تورم و ناراحتی کمک می‌ کنند.
 • ورزش منظم: ورزش منظم می ‌تواند جریان خون را بهبود بخشد و فشار روی رگ ‌ها را کاهش دهد. ورزش ‌های کم فشاری مانند پیاده‌ روی، شنا، دوچرخه ‌سواری یا یوگا به طور ویژه توصیه می‌ شوند، زیرا در مقایسه با فعالیت‌ هایی مانند دویدن فشار کمتری بر رگ ‌ها وارد می ‌کنند.
 • حفظ وزن متناسب: اضافه وزن فشار بیشتری بر بدن وارد می کند که در نتیجه باعث تشدید رگ‌ های واریسی موجود و افزایش خطر ایجاد رگ‌ های جدید می ‌شود.
 • بالا نگه داشتن پاها: بالا نگه داشتن پاها هنگام نشستن یا دراز کشیدن می ‌تواند جریان خون را بهبود بخشد و با کاهش ناراحتی ناشی از واریس، از پیشرفت آن جلوگیری کند.

کلام آخر

پزشکان متخصص متعددی برای درمان واریس پا در زنان و مردان وجود دارند که در این مقاله به معرفی آنها پرداختیم. بهترین متخصص برای شما بستگی به ترجیحات و همچنین شدت وضعیتتان دارد. اختصاص دادن زمان کافی برای تحقیق می‌ تواند به شما در پیدا کردن پزشکی با تجربه و صلاحیت لازم برای درمان مؤثر رگ‌ های واریسی کمک کند.


اپ چرب زبان

با اپلیکیشن چرب زبان، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


linkریپورتاژ

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up