1 1

جوانسازی ناحیه اطراف چشم ها با روش های خارق العاده

چشم‌ها در مرکز صورت ما قرار دارند و نقش بسیار مهمی در زیبایی چهره بازی می‌کنند. وقتی سن بالاتر می‌رود، به مرور در اطراف چشم‌ها آثار پیری پدیدار می‌شود. برای مثال:

  • پلک‌ها دچار افتادگی می‌شوند و چشم‌ها کوچک‌تر می‌شوند
  • ابروها پایین‌تر می‌آیند و روی افتادگی پلک اثر می‌گذارند یا آن را تشدید می‌کنند
  • در گوشه چشم‌ها خطوط پنجه کلاغی شکل می‌گیرد

می‌توان با کمک جراحی پلاستیک و زیبایی، به جوانسازی ناحیه اطراف چشم‌ها با روش‌های فوق العاده دست پیدا کرد. در همین زمینه گفت و گویی داشتیم با دکتر آرش نجف بیگی، فوق تخصص جراحی پلاستیک، ترمیمی و زیبایی تا در مورد عمل‌های اطراف چشم و روش‌های جوانسازی صورت توضیح دهند.

آیا عمل‌های جوانسازی پلک و اطراف چشم، خطرناک است؟

دکتر نجف بیگی توضیح داد که هرگونه عمل زیبایی و جراحی پلاستیک پیرامون چشم، حتما باید توسط جراح فوق تخصص و باتجربه انجام شود. چرا که اگر از تکنیک‌های اشتباه و نامناسب برای عمل‌های زیبایی صورت استفاده شود، ممکن است مشکلات جبران ناپذیری را برای بینایی و یا زیبایی فرد به وجود بیاورد.

این در حالی است که یک جراح فوق تخصص پلاستیک با کمک روش‌های پیشرفته و تکنیک‌های استاندارد، عمل‌های زیبایی اطراف چشم را انجام می‌دهد. به همین دلیل نه تنها زیبایی و جوانی را به صورت برمی‌گرداند؛ که هیچ خطر یا عارضه جدی را نیز برای فرد در پی نخواهد داشت.

همچنین برخی از تکنیک‌ مانند جراحی لیفت ابرو و لیفت شقیقه که به درشت‌تر دیده شدن و جوان‌تر شدن چشم‌ها کمک می‌کند، ماندگاری مادام العمر دارد که توسط جراحان فوق تخصص پلاستیک و ترمیمی انجام می‌شود.

لیفت شقیقه

شاید بخواهید بدانید لیفت شقیقه چیست و چگونه انجام میشود؟

در این روش پوست شقیقه‌ها به سمت بالا و گوشه صورت کشیده می‌شود تا چین و چروک گوشه چشم، افتادگی گوشه ابرو و چروک یا افتادگی زیر چشم برطرف شود. با این عمل چشم‌ها درشت‌تر و چهره حالت شاد و جوان‌تری پیدا خواهد کرد.در تکنیک لیفت شقیقه، برش‌هایی در ناحیه شقیقه و بالای گوش زده می‌شود. جای بخیه این برش‌های یا درون موهای شقیقه پنهان می‌شود و یا اثر آن به صورت کمرنگ و محو در اطراف گوش باقی می‌ماند که تقریبا دیده نمی‌شود.

جراحی پلک

بلفاروپلاستی یا جراحی پلک، یکی از روش‌های بسیار موثر در جوان‌تر شدن چهره و زیبایی چشم‌ها است. در این روش می‌توان حالت چشم‌ها را درشت‌تر، شاداب‌تر و چین و افتادگی پلک را رفع کرد. پس از بالا رفتن سن، پوست پلک نیز مانند دیگر بخش‌های صورت دچار شلی و افتادگی می‌شود. در این حالت می‌توان این پوست اضافه را برداشت.

عمل افتادگی پلک دکتر نجف بیگی با کمک تکنیک‌های بسیار ظریف و حساسی انجام می‌شود که هیچ گونه خطری برای فرد ایجاد نشود. در این روش میزان برداشتن چین اضافی پلک، به اندازه‌ای است که روی کارکرد طبیعی پلک اثر منفی نداشته باشد. یعنی نباید به اندازه‌ای پلک‌ها را کوتاه کرد که به خوبی روی هم قرار نگیرند و کامل بسته نشوند.

در تکنیک‌های که توسط فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی برای عمل پلک به کار گرفته می‌شود، تلاش خواهد شد تا وضعیت چشم و پلک‌ها به حالت طبیعی برگردد. به این ترتیب دو اتفاق هم بعد از عمل زیبایی پلک خواهد افتاد:

  1. حالت چشم‌ها به شکل طبیعی، درشت و زیبای خود برمی‌گردد و حتی چشم‌ها کمی کشیده‌تر و جذاب‌تر می‌شوند. به این ترتیب چهره فرد جوان‌تر و شاداب‌تر خواهد شد.
  2. افتادگی پلک که جلوی دید صحیح فرد را می‌گرفت، از بین خواهد رفت. این امر به سلامت چشم‌ها و جلوگیری از آسیب به بینایی در بلند مدت، کمک خواهد کرد.

2 1

شیوه انجام عمل جراحی پلک

بلفاروپلاستی جراحی دشواری نیست و می‌توان آن را با بی‌حسی موضعی و بدون بی‌هوشی، در کلینیک انجام داد. در این جراحی یک برش بسیار ظریف در پلک بالا ایجاد می‌شود تا پوست اضافه برداشته شود. این برش‌ها توسط تیغ جراحی و یا لیزر انجام می‌شود.

پس از اصلاح فرم و اندازه پلک، بخیه‌های بسیار ظریفی پشت پلک زده می‌شود که باید 10 روز تا 2 هفته بعد از عمل کشیده شود. معمولا از بخیه‌های جذبی استفاده نمی‌شود، چرا که پلک‌ها مرتب در حال حرکت کردن هستند و احتمال باز شدن بخیه جذبی وجود دارد. البته کشیدن بخیه‌ها دردی ندارد و به سادگی در کلینیک انجام می‌شود.

جای این بخیه به صورت یک رد بسیار ظریف و محوی در پشت پلک و لای چین آن باقی می‌ماند، به طوری که دیده نمی‌شود و مشکلی نیز برای زیبایی فرد ایجاد نمی‌کند. بر خلاف تصور کسانی که این عمل را انجام نداده‌اند، زیباجویانی که بلفاروپلاستی انجام داده اند معمولا هیچ شکایت یا ناراحتی بابت جای عمل خود ندارند. البته این موضوع کاملا با ظرافت بخیه‌های زده شده و باقی نماندن جای آن، بستگی دارد. به همین دلیل بهتر است توسط جراح فوق تخصص انجام شود.

از سوی دیگر دوران نقاهت این عمل نیز بسیار کوتاه است. فرد در همان روز جراحی می‌تواند به زندگی روزمره خود برگردد. تنها باید مراقب بود که در 2 هفته اول بعد از جراحی، از رسیدن هرگونه آلودگی به پلک‌ها و بخیه آن خودداری کرد تا دچار عفونت نشود.

لیفت اندوسکوپیک ابرو

لیفت اندوسکوپیک ابرو یک روش موثر، خارق العاده و ماندگار برای لیفت یا بالا بردن ابرو است. در این روش با کمک یک تکنیک دائمی می‌توان گوشه‌ها یا کل ابرو را به سمت بالا کشید، به شکلی که دیگر دچار افتادگی به پایین نشود.

با بالا کشیدن ابروها، به چشم حالت درشت و پر انرژی و جوان داده خواهد شد. این کار تاثیر بسیار خوبی در جوانسازی چهره و زیباتر شدن افراد دارد. با این کار چهره‌های عبوس و ناراحت به صورت‌های دوستانه و شاد تبدیل می‌شود.

3 1

لیفت ابرو چطور انجام می‌شود؟

در تکنیک لیفت اندوسکوپیک، با کمک ابزارهای مخصوص، پوست پیشانی، شقیقه و بالای ابرو از استخوان و ماهیچه پیشانی جدا می‌شود. سپس این پوست اضافه به سمت بالا کشیده می‌شود تا:

  • چین و چروک پیشانی، بین ابرو و گوشه ابرو از بین برود
  • ابروها به سمت بالا لیفت داده شوند و به جای اصلی خود برگردند
  • عدم تقارن در ابروها برطرف شود
  • گوشه ابروها کمی بالاتر برود و چهره فرد را پر انرژی و جذاب‌تر کند

در این روش شکاف‌ها و برش‌هایی در ناحیه بالای شقیقه و پیشانی ایجاد می‌شود که لای موهای سر قرار خواهد گرفت. ابزار جراحی از این شکاف‌های کوچک به زیر پوست فرستاده خواهد شد. جراح فوق تخصص پلاستیک با کمک اندوسکوپ، زیر پوست صورت را به خوبی می‌بیند و بدون آسیب رساندن به عروق و عصب‌های صورت، پایینی ترین لایه پوست را به سمت بالا می‌کشد. به این ترتیب پوست کاملا از جای خودش حرکت می‌کند و در جای جدید فیکس می‌شود.

راز ماندگاری بالا و عدم برگشت این عمل در همین جا به جا شدن عمیق ترین لایه پوست است. در حالی که در تکنیک‌های ساده‌تر، فقط لایه‌ بالایی (اپی درم) و لایه میانی پوست لیفت می‌شود؛ در نتیجه بعد از مدتی چین و چروک و افتادگی ابرو بر می‌گردد. اما در لیفت اندوسکوپیک، نتایج بالا بردن ابرو ائمی است.

این عمل با بیهوشی عمومی انجام می‌شود و در کمتر از چند ساعت، چهره فرد به اندازه سال‌ها جوان خواهد شد. البته به درخواست زیباجو می‌توان این عمل را با بی‌حسی موضعی نیز انجام داد اما معمولا به دلیل وجود ترس از جراحی افراد روش با بیهوشی را ترجیح می‌دهند.


اپ چرب زبان

با اپلیکیشن چرب زبان، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


linkریپورتاژ

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up