word image 24461 1

علل اصلی پهن شدن نوک بینی بعد از عمل

همانطور که می‌دانید عمل زیبایی بینی برای انواع و مدل‌های مختلف بینی قابل انجام است. که متداول‌ترین آن‌ها عبارتند از : جراحی بینی استخوانی و جراحی بینی گوشتی.

با وجود فواید زیادی که جراحی بینی دارد و بسیاری افراد در سراسر جهان به انجام آن اقدام می‌کنند، این نوع از عمل عوارضی نیز دارد که بیشتر آن‌ها با گذشت چندین ماه پس از عمل و پیاده‌سازی مراقبت‌های توصیه شده توسط پزشک قابل رفع هستند.

در ادامه به معرفی یکی از عوارض آزار دهنده عمل بینی یعنی نوک بینی پهن بعد از عمل یا پهن شدن نوک بینی بعد از عمل می‌پردازیم.

بررسی علل به وجود آمدن نوک بینی پهن بعد از عمل

به طور کلی می‌توان با اطمینان گفت که پهن شدن نوک بینی بعد از عمل معلول علل مختلفی می‌باشد که به دو مورد از مهم‌ترین آن‌ها اشاره می‌کنیم :

استفاده از تکنیک‌های نامناسب در جراحی یا تجربه نداشتن جراح

در صورتی که فرایند جراحی بینی به صورت غیر اصولی صورت گیرد، احتمال پهن شدن تیغه بینی بعد از عمل دور از انتظار نیست. به عبارت دیگر جراح با استفاده از تکنیک‌ها و متدهای قدیمی و ناکافی اقدام به انجام عمل می‌نماید و بدون توجه به مواردی مانند نوع بینی، حالات و شرایط زیباجو تنها اقدام به رفع نواقض و کوچک کردن بینی کند.

عدم رعایت مراقبت‌ها و توصیه‌های مهم بعد از عمل بینی

در برخی مواقع نیز خود افراد در به وجود آمدن مشکل پهن شدن نوک بینی بعد از عمل مقصر هستند و در انجام دادن مراقبت‌ها به نحو احسن تلاشی نمی‌کنند.

موارد مهم دیگری مانند کوتاه بودن تیغه میان بینی، بلند و بزرگ بودن غضروف نوک بینی و همچنین عدم تقویت غضروف بینی توسط جراح هنگام عمل نیز در بروز عارضه پهن شدن تیغه بینی بعد از عمل تاثیر گذار هستند.

احتمال پهن شدن در چه مدل بینی هایی بیشتر وجود دارد؟

معمولا عارضه نوک بینی پهن بعد از عمل برای افراد دارای بینی گوشتی بیشتر اتفاق می‌افتد زیرا پوشت بینی این افراد ضخیم‌تر است و ممکن است به همین خاطر میزان تورم و پهنی نوک بینی بعد از عمل در آن‌ها اتفاق بیفتد.

به همین دلیل توصیه می‌شود زیباجویان به ویژه در صورتی که بینی گوشتی دارند تا یک‌سال بعد از عمل بینی صبر کنند تا تمام عوارض برطرف شده و تورم‌ها از بین بروند و در صورت رفع نشدن مشکل، به جراح و پزشک خود اطلاع دهند.

البته تورم نیز یکی از عارضه‌هایی است که ممکن است رفع نشود و ادامه دار باشد برای دریافت اطلاعات بیشتر باید درباره علت ورم بینی گوشتی بعد از عمل آگاهی‌های لازم را کسب کنید.

word image 24461 2

چه کسانی بهتر است از انجام عمل بینی صرف نظر کنند؟

امروزه با توجه به پیشرفت روزافزون علم پزشکی در زمینه‌ها و شاخه‌های مختلف دیگر محدودیت‌های پیشین در میان نیست و همه افراد با هر نوع و مدل بینی می‌توانند اقدام به جراحی زیبایی یا ترمیمی بینی نمایند.

البته همانطور که گفتیم بروز عوارضی مانند پهن شدن نوک بینی بعد از عمل یا پهن شدن تیغه بینی بعد از عمل غیر ممکن نیست.

به هر حال توصیه می‌شود افراد ایده‌آل گرا و کسانی که بسیار نسبت به ظاهر خود حساس هستند و مبتلا به اختلالات روانی، افسردگی یا خود زشت پنداری ‌می‌باشند از انجام عمل بینی ضرف نظر کنند.

همچنین افرادی که عمل بینی را صرفا برای جلب توجه دیگران انجام می‌دهند برای عمل کاندیدای مناسبی به حساب نمی‌آیند.

عوارض و مشکلات پهن شدن نوک بینی بعد از عمل

پهن شدن نوک بینی بعد از عمل علاوه بر اینکه خود مشکل و عارضه‌ای بزرگ به حساب می‌آید می‌تواند ایراداتی مانند اختلال در تنفس، به وجود آمدن عیب در ظاهر فرد و کاهش اعتماد به نفس در نتیجه بروز مشکلات روانی، عاطفی را به دنبال داشته باشد.

word image 24461 3

چگونه از پهن شدن نوک بینی بعد از عمل جلوگیری کنیم؟

در ادامه به معرفی چندین روش می‌پردازیم که به کار بستن آن‌ها خطر پهن شدن نوک بینی بعد از عمل و همچنین بسیاری از عوارض دیگر را تا حد زیادی کاهش می‌دهد :

  • انتخاب جراح مناسب و حاذق
  • توجه و بررسی سوابق پزشک و مشاهده نمونه کارهای وی
  • انجام کامل آزمایشات قبل از عمل بینی
  • رعایت و انجام مراقبت‌های توصیه شده بعد از جراحی بینی
  • استفاده استاندارد و صحیح از چسب بینی
  • مصرف داروهای تجویز شده در زمان مناسب
  • استراحت کافی
  • ماساژ اصولی بینی مطابق آموزش پزشک

بهترین روش رفع پهن شدن نوک بینی بعد از عمل چیست؟

لازم به ذکر است اگر پهن شدن نوک بینی بعد از عمل موقت باشد و به دلایل مختلف از جمله تورم و التهاب ناشی از جراحی باشد با ماساژ و مرور زمان برطرف خواهد شد ولی اگر پهن شدن بینی بعد جراحی دائمی باشد باید با نظر پزشک نسبت به انجام عمل ترمیم بینی اقدام کنید.

با تشکر که تا انتهای مقاله ما را همراهی کردید. امید است با توجه و عنایت به مطالب بتوانید به خوبی از پس عوارض و مشکلات بعد از عمل بینی بر بیاید و در مدت کوتاهی از شر آن‌ها خلاص شوید.


اپ چرب زبان

با اپلیکیشن چرب زبان، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


linkریپورتاژ

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up