مدت زمان انجام ایمپلنت دندان در دندانپزشکی آرامش

از دست دادن دندان، اتفاق ناگوار و غیر قابل هضمی است که احتمالاً اکثر ما به آن دچار شده‌ایم و این مشکل دلایل مختلفی داشته که از جمله مهم‌ترین آن‌ها، عدم رعایت بهداشت دهان و دندان بوده است. رفع چنین مشکلات دندان که به نوعی زیباسازی دهان و دندان نیز به محسوب می‌شود با روش‌هایی مانند ایمپلنت دندان انجام خواهد شد که دارای مزیت‌های فوق العاده‌ای است و در این مقاله قصد داریم درباره‌ی آن صحبت کنیم.

همانطور که می‌دانید این روش درمانی پس از معاینه کامل دندان‌ها بوسیله متخصص در نظر گرفته می‌شود. ضمناً گفتنی است که قیمت ایمپلنت دندان که همان کاشت دندان است به موارد مختلفی بستگی دارد که در ادامه‌ی این مطلب درباره‌ی این مسئله نیز توضیحاتی را ارائه می‌دهیم.

images 1671260186

​مراحل جراحی کاشت دندان

همانطور که می‌دانید ایمپلنت دندان جایگزین مصنوعی دندان‌هاست که در حال حاضر بعنوان یکی از بهترین روش‌های استاندارد پر کردن دندان استفاده می‌شود. جنس ایمپلنت‌ها از تیتانیوم است که این مواد سازگاری مناسبی با بدن دارند و بعنوان عامل مهاجم خارجی تلقی نمی‌شوند. اصلاً یکی از مهم‌ترین مواردی که در هزینه ایمپلنت دندان نقش دارد، ایمن بودن این روش است. حال در ادامه به مراحل کاشت ایمپلنت اشاره می‌کنیم:

– در مرحله‌ی اول دهان و دندان بررسی شده و پس از عکس‌برداری‌های لازم، کیفیت و حجم استخوان‌ها سنجیده خواهد شد که آیا استفاده از ایمپلنت مناسب دندان‌های از دست رفته است یا خیر. پر واضح است که پس از تأیید وقت برای جراحی داده می‌شود.

– قبل از جراحی، کارهای مربوط به بی‌حسی پیش می‌رود که گاهاً نیاز به تزریق آرام‌بخش نیز وجود دارد. سپس در صورت اینکه دندان قبلی کشیده نشده است، با استفاده از ابزارهای مختلف انجام می‌شود. این کار برای جا انداختن ایمپلنت دندان باید به طور کاملاً آرام انجام شود تا بافت و استخوان دندان آسیب نبیند.

– اگر نیاز به تقویت استخوان دهان نباشد، بعد از کشیده شدن دندان، سوراخ کردن استخوان پیش گرفته می‌شود که این کار با دریل مخصوص دندان‌پزشکی انجام خواهد شد. پر واضح است که هر چه امکانات دندانپزشک ایده‌آل‌تر باشد به هزینه ایمپلنت دندان نیز اضافه می‌شود. بنابراین پس از سوراخ کردن استخوان ایمپلنت دندان درون آن جای داده شده و بوسیله‌ی پیچ بسته می‌شود.

– حال پس از این وضعیت باید حداقل دو و حداکثر شش ماه صبر پیشه شود تا استخوان رشد کرده و با ایمپلنت پیوند داده شود که اصطلاحاً آن را جوش خوردن می‌نامند. در مرحله‌ی بعدی کاشت دندان به روش ایمپلنت متخصص پیچ ایمپلنت را باز کرده و روی آن را با اباتمنت پیچ می‌کند. همانطور که می‌دانید اباتمنت دندان تراشیده است که روکش روی آن نصب می‌شود. نهایتاً از عمل قالب‌گیری انجام شده تا بر اساس آن، روکش دندان ساخته شود که پس از انجام این مرحله روکش آماده متصل شده به ایمپلنت است.

​درمان به روش ایمپلنت دندان چقدر زمان‌بر است

بسیاری از افرادی که قصد دارند به روش ایمپلنت دندان‌هایشان را درست کنند، با این سوال مواجه هستند که این روش درمان چقدر به زمان نیاز دارد که در پاسخ باید عرض کنیم؛ برای اینکه بعضی از متقاضیان کم‌صبر هستند حتی می‌توانند از امکان ایمپلنت دندان فوری بهره‌مند شوند که البته فقط در بعضی از مراکز دندان‌پزشکی ارائه می‌شود که آن هم بوسیله‌ی دندانپزشکان حرفه‌ای انجام خواهد شد. پر واضح است که این روش زیباسازی دندان‌ها هزینه‌بر بوده و به طور کلی می‌توان گفت که قیمت ایمپلنت دندان فوری به نسبت سایر روش‌ها گران‌تر است.

اما به طور کلی در حالت عادی، بکارگیری این روش حداقل به چند ماه زمان نیاز دارد تا افراد بتوانند به طور کامل از ایمپلنت استفاده کنند و این موضوع به این دلیل است که باید به استخوان‌ها فرصت رشد داده شود تا به طور کامل به سطح ایمپلنت برخورد داشته باشند تا جوش بخورند. البته ناگفته نماند که اگر قبل از انجام ایمپلنت دندان به جهت تقویت استخوان فک به پیوند استخوان نیاز باشد، چند ماه نیز برای این منظور باید در نظر داشت.

​بررسی هزینه ایمپلنت دندان

در این بخش قصد داریم درباره‌ی مواردی که در قیمت ایمپلنت دندان نقش دارند، صحبت کنیم تا اگر در این زمینه اطلاعات چندانی ندارید، در جریان امور قرار بگیرید. به طور کلی هزینه‌های تعیین کننده در ایمپلنت به شرح زیر هستند:

– تعداد ایمپلنت مورد نیاز برای دهان.

– جنس ایمپلنت، روکش و همچنین اباتمنت.

– تعداد مراحل مورد نیاز برای درمان ایمپلنت دندان.

– درمان‌های جانبی مانند رفع پوسیدگی دندان، بهبود عفونت لثه و… .

– بررسی نیاز یا عدم به پیوند استخوان به جهت افزایش استقامت.

– هزینه‌هایی مانند عکس‌برداری یا دیگر آزمایش‌های مورد نیاز.

– تجربه، دانش، تخصص و مشاوره‌های پزشک معالج.

– هزینه‌هایی مانند داروها و درمان‌های پس از دریافت ایمپلنت دندان فوری.

– تجهیزات مورد استفاده در زمان درمان.

پر واضح است که هزینه ایمپلنت دندان در دندان‌پزشکی‌های مختلف یکسان نخواهد بود چرا که موارد عنوان شده در کلینیک‌ها با یکدیگر متفاوت هستند.

2 1

​ایمپلنت دندان چه مزایای دارد

این روش درمانی به دلیل مزیت‌هایی که دارد بسیار مورد توجه افراد قرار گرفته است که ما در ادامه سعی می‌کنیم به مهم‌ترین آن‌ها اشاره کنیم:

   • افزایش زیبایی

اگر چه سایر روش‌های ترمیم دندان‌ها نیز ظاهر دهان و دندان را بهبود می‌بخشد، اما هیچ روشی مانند ایمپلنت دندان نمی‌تواند زیبایی از دست رفته را به چهره‌تان باز گرداند و دقیقاً به همین خاطر است که هزینه ایمپلنت دندان نسب به سایر روش‌ها بیشتر است.

   • سرعت مناسب کاشت

این روش جایگزینی دندان‌ها از جمله روش‌های عالی است که سرعت مناسبی نیز دارد. البته اگر دندان‌ها مشکلاتی از قبیل پوسیدگی و… نداشته باشند، حتی می‌توان گفت که سرعت کاشت دندان به روش ایمپلنت بیشتر هم خواهد داشت.

   • طول عمر ایده‌آل

استفاده از این روش جایگزینی دندان‌های از دست رفته به دلیل اینکه طول عمر مناسبی دارد، از استقبال بی‌نظیری بوسیله افراد مواجه شده است. همچنین گفتنی است که اگر متقاضیان ایمپلنت بهداشت دهان و دندان‌شان را پس از کاشت دندان به این روش رعایت کنند، به راحتی می‌توانند از ایمپلنت برای سال‌ها متمادی بهره‌مند شوند.

البته ناگفته نماند که در کنار مزایای این روش، عوارض و خطراتی نیز برای بکارگیری ایمپلنت دندان وجود دارد که مهم‌ترین آنها عبارتند از:

 • ایجاد عفونت در محل کاشت که نیاز به بررسی فوری دارد.
 • احتمال آسیب به دیگر دندان‌ها نیز وجود دارد.
 • احتمال ایجاد آسیب عصبی برای دندان‌ها وجود دارد که سبب درد، سوزش و… می‌شود.
 • ممکن است مشکلات سینوسی را به وجود بیاورد.

3 1

​مراقبت‌های پس از کاشت ایمپلنت دندان

حتماً می‌دانید که پس از ایمپلنت باید به طور کامل مراقبت‌های دندان را در دستور کار قرار دهید تا از این رو بتوانید بهترین استفاده را از ایمپلنت دندان کنید. حال مهم‌ترین اقدامات پس از ایمپلنت شامل موارد زیر است:

– پس از انجام ایمپلنت دندان حداقل تا چند روز مسواک زدن را فراموش کنید.

– تا حداقل 10 ساعت دندان‌هایتان را شستشو ندهید.

– اگر چای، قهوه و می‌نوشید، حداقل 3 روز آن‌ها را کنار بگذارید.

– افراد سیگاری در نظر داشته باشید که حداقل چند روز نباید سراغ آن بروند.

– بکارگیری نخ دندان و مسواک زدن پس از آرام شدن دندان‌ها حتماً در نظر گرفته شود.

البته ناگفته نماند که همه‌ی این موارد باید زیر نظر پزشک معالج باشد تا مشکلی برای ایمپلنت پیش نیاید. به طور کلی با افزایش قیمت ایمپلنت دندان خوب است که متقاضیان به طور کامل موارد بهداشتی را رعایت کنند تا مجبور به تعویض ایمپلنت نشوند.

​جمع‌بندی

حال با توجه به موارد عنوان شده در این مقاله، چنانچه نیاز به ایمپلنت دندان دارید، طبیعتاً باید از مراکز متخصص و با تجهیزات کافی استفاده کنید که توصیه ما، بکارگیری دندانپزشکی آرامش است. این مجموعه با بکارگیری متخصصان باتجربه توانسته است رضایت اکثریت مراجعه کنندگان را جلب کند. همچنین گفتنی است از جمله مزیت‌های بکارگیری دندانپزشکی آرامش، مدت زمان کوتاه انجام کارهای ایمپلنت دندان است که مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته است.

در کنار این موارد، هزینه‌هایی که در این دندانپزشکی برای انجام کاشت دندان ایمپلنت در نظر گرفته می‌شود به نسبت سایر مراکز در بهترین وضعیت قرار دارد تا افراد بیشتری بتوانند به وضعیت نامناسب دندان‌هایشان رسیدگی کنند. حال برای اینکه بتوانید از خدمات ارزنده‌ی دندانپزشکی آرامش بهره‌مند شوید کافی است که با استفاده از راه‌های ارتباطی قرار داده شده با متخصصان این مجموعه در تماس باشید.

 


اپ چرب زبان

با اپلیکیشن چرب زبان، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


linkریپورتاژ

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up