word image 23693 1

معرفی ویزای نخبگان آمریکا

چنانچه شما در ردیف افرادی هستید که به واسطه توانایی خود، چه در سطح ملی و چه در سطح بین‌المللی شناخته شده هستید، می‌توانید اقدام به دریافت نوعی ویزا به اسم ویزای نخبگان آمریکا کنید. با در دست داشتن این کارت، می‌توانید برای ادامه کار و فعالیت خود به ایالت متحده آمریکا بروید و بر حسب هدفی که دارید، اقدام به اقامت در این کشور کنید. یکی از این ویزاها که جهت اقامت گرفتن فعالان خارجی در کشور آمریکا اخذ می‌شود، ویزای EB1 است.

ویزای EB1 آمریکا چیست؟ این ویزا، جهت مهاجرت افراد سرشناس به آمریکاست که مهارت‌های خاصی دارند و اقامت دائم در آن‌ها بهترین گزینه است. کلیه افراد اعم از افراد حرفه‌ای در زمینه هنر، تجارت، آموزش، علوم و ده‌ها آیتم دیگر، در ردیف افراد واجد شرایط دریافت آن هستند. در ادامه به توضیح دقیق‌تر در ارتباط با ویزای نخبگان آمریکا و اهمیت داشتن آن خواهیم پرداخت.

انواع ویزای نخبگان آمریکا

این ویزا، مختص افرادی است که مقیم آمریکا یا دارنده گرین کارت هستند و تمایل دارند بر حسب توانایی‌های خود در این کشور ادامه فعالیت دهند. اقامت در ایالت متحده به این روش در مجموعه‌های مختلف قرار می‌گیرد که عبارت‌اند از:

ویزای نخبگان آمریکا از نوع مهاجرتی

این ویزا مختص افراد دارای مدرک و دست آورد استثنایی و بسیار عالی در یکی از زمینه‌های مختلف هنر، علوم، آموزش، ورزش یا کسب‌و‌کار است. مدارک ارائه شده برای دریافت آن باید حداقل سه مورد از موارد ذکر شده باشد که مورد تأیید توسط USCIS آمریکاست. برخی از مهم‌ترین آن‌ها عبارت‌اند از:

 • متقاضیان باید حتما یک جایزه ملی یا بین‌المللی داشته باشند.
 • در نشریات تجاری و رسانه‌های بزرگ غیرمحلی، مقاله‌ای منتشر کرده باشند.
 • نشریات حرفه‌ای یا رسانه‌های بزرگ راجع‌به آن‌ها مطالبی منتشر کرده باشند.
 • نوعی دست آورد قابل‌توجه در حوزه کاری خود داشته باشند. برای مثال اختراع ثبت کرده باشند یا جایزه ملی یا بین‌المللی کسب کرده باشند.
 • مدیریت شرکت سود آوری را برعهده داشته باشند.
 • از آن‌ها درخواست شده باشد کار فرد یا گروهی را از نگاه تخصصی بررسی و داوری کنند.
 • برای اثبات موفقیت در هنرهای نمایشی مدرک معتبر داشته باشند.
 • بر اساس شواهد معتبر، ثابت شود که آن‌ها در یک سازمان مهم در کشور خود نقش مهمی داشته‌اند.
 • مدارکی که نشان دهد به دلیل مهارت توانایی و مهارت کاری، حقوق و پاداش بیشتری دریافت کرده‌اند.
 • مدارکی که ثابت کند در فعالیت‌های هنری، موفقیت تجاری و کسب درآمد مناسب داشته‌اند.
 • مدارکی که نشان دهد در نمایشگاه‌های شناخته‌شده و بین‌المللی به ارائه آثار خود پرداخته‌اند.
 • مدرک عضویت در برخی انجمن‌های تخصصی را داشته باشند که پیش نیاز آن دستاوردهای ممتاز در حوزه مورد نظر باشد.

word image 23693 2

ویزای EB1-B آمریکا اساتید و پژوهشگران برجسته

برای دریافت این ویزا هر فرد می‌بایست حداقل سه سال تجربه تحقیق و پژوهش یا آموزش و تدریس در زمینه آکادمی خود یا عملکرد بین‌المللی قوی در زمینه کاری و دانشگاهی خود داشته باشد. چنانچه هدف از دریافت ویزای کاری، تدریس یا تحقیق در یکی از دانشگاه‌های آمریکا باشد، ویزای EB1-B برای او صادر می‌شود. برای اخذ این ویزای نخبگان آمریکا، باید حداقل دو مورد از آیتم‌های تعیین شده که توسط USCIS آمریکا تأیید شده است، در دسترس باشد. مفاد آن شامل موارد زیر است:

 • شرکت در جشنواره‌های مهم و دریافت جایزه یا تندیس در آن‌ها
 • مدارک معتبر عضویت در انجمن‌های معتبری که در آن‌ها موفقیت خاصی کسب کرده‌اند.
 • مدارک لازم دال بر اثبات اینکه در انتشارات تخصصی، از موفقیت‌های شما مطالبی به چاپ رسیده باشد.
 • مدارک لازم دال بر اثبات اینکه در گذشته به‌عنوان داور به قضاوت در ارتباط با آثار دیگران پرداخته‌اید.
 • مدارکی مبنی بر مشارکت داشتن در امر تحقیق و پژوهش پیرامون حوزه کاری
 • به چاپ رسیدن کتاب، مقالات یا آثار دیگر در ژورنال‌های معتبر و مجلات بین‌المللی معتبر

ویزای EB1-C آمریکا برای مدیران شرکت‌های چند ملیتی

این ویزای نخبگان آمریکا، مختص کسانی است که تجربه مدیریت و اداره موفق یک سازمان را در خارج از آمریکا داشته باشند. تجربه کاری باید حداقل سه سال باشد و این امر توسط کارفرمایان آمریکایی تأیید شود. اين ویزا کمتر از یک سال صادر می‌شود که از جمله شرایط و معیارهای دریافت آن می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • کارفرمای آمریکایی باید حداقل یک سال، سابقه تجارت در زمان درخواست را داشته باشد.
 • متقاضی ویزا EB1-C باید به دنبال ادامه خدمت در همان سازمان باشد.
 • کارفرما باید توانایی در پرداخت مستمر حقوق پیشنهادی را با تاریخ معتبر ارائه کند.
 • کارفرما باید نیازهای یک شرکت چند ملیتی را فراهم کند.

ویزای o نخبگان آمریکا

ویزای O، نوعی ویزای کاری آمریکا از نوع موقت و غیرمهاجرتی است که توسط ایالات متحده، به اتباع کشورهای خارجی اعطا می شود. افرادی که کیس مناسب جهت دریافت ویزای O آمریکا هستند، قطعا توانایی‌های فوق‌العاده‌ای در زمینه علوم، هنر، آموزش، تجارت و ورزش دارند که به این دلیل در سطح ملی یا بین‌المللی به رسمیت شناخته می‌شوند.

word image 23693 3

مهاجرت آسان و بی‌دغدغه با ویزای نخبگان آمریکا

افرادی که قصد مهاجرت به ایالت متحده آمریکا را دارند، باید با کمک گرفتن از مؤسسات و شرکت‌های مهاجرتی معتبر مانند شرکت کارت سبز، کوتاه‌ترین راه را برای دریافت ویزای نخبگان آمریکا به مقصد انتخاب کنند و از طریق استفاده از مزایای آن، شانس خود را جهت برخورداری از یک شرایط ایده‌آل برای زندگی امتحان کنند. با برنده شدن در لاتاری و دریافت گرین کارت، افراد فرصت یک زندگی باکیفیت و بدون محدودیت را در این کشور به‌دست می‌آورند و می‌توانند تا هر زمان که تمایل دارند، در این کشور زندگی و استعدادها و توانایی‌های خود را بیشتر شکوفا سازند که این امر خود از مزایای دریافت این ویزا محسوب می‌شود.

البته با وجود بیشتر بودن مزایای مهاجرت به این کشور و همچنین تعداد متقاضیان برای ورود به آن، باز هم توصیه می‌شود که پیش از اقدام به مهاجرت حتما در مورد کلیه شرایط زندگی، تحصیلی و کاری این کشور اطلاعات لازم را کسب کنند و از شرکت‌های مهاجرتی معتبر کمک بگیرید. در این مقاله سعی بر آن بود که کلیه مزایای ویزای نخبگان آمریکا، مراحل درخواست و نحوه اقدام برای دریافت آن را بررسی و ارائه کنیم تا افراد در صورت نیاز از این مطالب بهره بگیرند.


اپ چرب زبان

با اپلیکیشن چرب زبان، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


linkریپورتاژ

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up