نحوه استفاده از ماساژور تفنگی روی بازوها

نحوه استفاده از ماساژور تفنگی + بایدها و نبایدها

ماساژ دادن عضلات با ماساژور تفنگی مانع سفتی و آسیب ماهیچه‌های بدن و باعث تقویت عضلات می‌شود. ماساژور تفنگی معمولا ۴ سری متفاوت است که هرکدام از این سری‌ها برای نقاط مختلف بدن استفاده می‌شوند. این ماساژورها قابلیت تنظیم سرعت و دامنه را دارند. روش استفاده از ماساژور تفنگی برای نقاط مختلف بدن مانند عضلات ران، بازو و گردن با یکدیگر متفاوت است. برای جلوگیری از کبودی و مشکلات عضلانی باید از قراردادن ماساژور روی استخوان‌ها جلوگیری کرد. در این مطلب مراحل استفاده از ماساژور تفنگی و طرز صحیح استفاده از آن برای نقاط مختلف بدن را بررسی کرده‌ایم.

مرحله اول نحوه کار با ماساژور تفنگی؛ انتخاب نقاط بدن برای ماساژ

ماساژور تفنگی برای کاهش درد عضلانی، رفع گرفتگی و خستگی عضلات استفاده می‌شود. مرحله اول استفاده از ماساژور تفنگی انتخاب عضلات درگیر برای ماساژ است؛ در واقع باید عضلاتی که دچار درد یا کشش شده‌اند را برای ماساژ انتخاب کنید. به‌طورکلی از ماساژور تفنگی برای عضلات پایین تنه (ساق، همسترینگ، چهارسر ران، باسن)، عضلات فوقانی بدن (دوسر، سه‌سر، سینه)، عضلات دست و پا، پشت گردن، شانه‌ها و عضلات کمر استفاده می‌شود. ماساژور تفنگی را نباید روی استخوان‌ها و ستون فقرات قرار داد؛ زیرا علاوه‌بر پرش دستگاه، باعث کبودی و ایجاد درد در آن ناحیه می‌شود. با خرید ماساژور تفنگی و استفاده از آن، می‌توانید گرفتگی و خستگی عضلات بعد از تمرین‌های ورزشی را از بین ببرید.

طرز استفاده از ماساژور تفنگی برای ماساژ عضلات پا

گام دوم برای کار با ماساژور تفنگی؛ انتخاب سری مناسب

ماساژورهای تفنگی معمولا ۴سری متفاوت متفاوت دارند که هرکدام از این سری‌ها برای نقاط مختلف بدن قابل استفاده هستند. در ادامه کاربرد انواع سری‌های ماساژور تفنگی را بررسی کرده‌ایم:

  • سری توپی: این نوع سری، برای همه عضلات بدن استفاده می‌شود. اگر در عضلات احساس درد می‌کنید این سری، گزینه‌ای مناسب برای رفع تنش و درد عضلانی است.
  • سری Uشکل یا شاخه‌ای: این سری مناسب برای ماساژ دادن عضلات بزرگ مانند همسترینگ و باسن است و همچنین از آن می‌توان برای ماساژ عضلات دو طرف ستون فقرات استفاده کرد.
  • سری گلوله‌ای: این سری کوچک و نوک تیز برای ماساژ دادن گرفتگی عضلات کاربرد دارد. سری گلوله‌ای روی نقاط کوچکی متمرکز شده و با همه قدرت گرفتگی عضلانی را برطرف می‌کند. از این سری در نقاط حساسی مانند ساعد استفاده نکنید؛ زیرا باعث کبودی می‌شود.
  • سری تخت: ازآن‌جایی‌که سری تخت حجم وسیعی از عضلات را برای ماساژ دادن پوشش می‌دهد، برای ماساژ دادن عضلات بزرگ مناسب است.

سری‌های مانند سری گلوله‌ای مناسب برای ماساژ عمقی و سری تخت مناسب برای ماساژ سطحی عضلات است. اگر همه عضلات بدن شما دچار خستگی می‌شود، به‌جای استفاده از ماساژور تفنگی از صندلی‌های ماساژور استفاده کنید. به‌عنوان مثال صندلی ماساژ روتای انتخابی مناسب برای ماساژ دادن همه عضلات بدن است.

مرحله سوم کار با ماساژور تفنگی؛ تنظیم سرعت و دامنه دستگاه

ماساژور تفنگی قابلیت تنظیم سرعت و دامنه دارد. هنگام استفاده از ماساژور همیشه اول سرعت پایین آن را انتخاب کنید تا عضلات بدن شما به فشار دستگاه عادت کنند؛ زیرا اگر سرعت ماساژور را از همان ابتدا بالا ببرید، ماهیچه‌های شما منقبض می‌شوند و تاثیر ماساژ بر عضلات کم خواهد بود. همچنین علاوه‌بر تنظیم سرعت، می‌توان میزان فشار وارده سری‌های مختلف بر عضلات بدن را نیز تنظیم کرد.

مرحله چهارم؛ شروع ماساژ با ماساژور تفنگی

ماساژور تفنگی را باید به‌صورت عمودی روی عضلات بدن قرار دهید. سپس به مدت ۱ یا دو دقیقه دستگاه ماساژور را روی سطح عضلات بدن به سمت بالا و پایین بکشید. دستگاه ماساژور را در زمان طولانی روی نقاط متوقف نکنید، زیرا باعث درد و کبودی می‌شود. به‌عنوان مثال قرار دادن سری گلوله‌ای بیشتر از ۱ دقیقه باعث ایجاد ناراحتی و کبودی بدن خواهد شد.

نحوه استفاده از ماساژور تفنگی برای بازوها چگونه است؟

برای ماساژ بازوها از سری توپی استفاده کنید و آن را روی ناحیه جلو بازو خود به سمت بالا و پایین بکشید. میزان زمانی که باید برای ماساژ هر یک از بازوها صرف کنید، ۳۰ ثانیه الی ۲ دقیقه است. سر توپی ماساژور را روی آرنج و مچ دست خود قرار ندهید، زیرا باعث کبودی و درد در این ناحیه می‌شود. ماهیچه‌های پشت بازو را نیز به همان شیوه جلو بازو ماساژ دهید.

روش استفاده از ماساژور تفنگی برای ران، ساق پا و باسن

برای ماساژ پاها علاوه‌بر سری توپی، می‌توان از سری U شکل استفاده کرد. سری را روی ساق و ران پا به مدت ۳۰ ثانیه الی ۲ دقیقه به سمت بالا و پایین بکشید. مراقب باشید سری U شکل را روی زانوها و مچ پا قرار ندهید. قرار دادن سری‌های ماساژور تفنگی روی استخوان‌ها باعث ایجاد درد و کبودی می‌شود.

طرز استفاده از ماساژور تفنگی برای گردن به‌چه صورت است؟

سفتی و تنش در گردن در بسیاری از افراد مخصوصا افراد پشت میزنشین بسیار شایع است. ماساژ گردن با ماساژور تفنگی باید به‌آرامی صورت گیرد. همچنین هنگام ماساژ گردن دقت کنید سری ماساژور روی ستون فقرات شما نباشد. درصورت داشتن سابقه سکته مغزی نباید عضلات گردن خود را ماساژ دهید؛ زیرا امکان پارگی رگ‌ها وجود دارد.

روش استفاده از ماساژور تفنگی برای ماساژ عضلات گردن

بایدها و نبایدهای استفاده از ماساژور تفنگی

برای جلوگیری از آسیب بدنی هنگام استفاده از ماساژور تفنگی باید دقت لازم و کافی را داشته باشید. در ادامه بایدها و نبایدهای استفاده از ماساژور تفنگی را بررسی می‌کنیم:

  • برای جلوگیری کبودی و آسیب از ماساژور تفنگی در نقاط ملتهب و آسیب دیده بدن استفاده نکنید.
  • ماساژور تفنگی را به مدت طولانی در یک نقطه بدن قرار ندهید.
  • ماساژ تفنگی را روی استخوان‌ها و ستون فقرات نگه ندارید.
  • ماساژور را روی نقاط کبودی بدن و زخم‌ها قرار ندهید.

اگر قسمتی از بدن شما ورم داشته یا دچار مشکل جدی عضلانی هستید، قبل از استفاده از ماساژور تفنگی با پزشک متخصص مشورت کنید.

ماساژور تفنگی؛ انتخابی مناسب برای ماساژ عضلات بدن

ماساژورهای تفنگی سری‌های متفاوتی دارند که هرکدام از این سری‌ها برای نقاط خاصی از بدن استفاده می‌شوند. همچنین برخی از این سری‌ها برای ماساژ سطحی و بعضی دیگر برای ماساژ دادن عمقی عضلات به‌کار می‌روند. اگر قصد خرید و استفاده از ماساژور تفنگی را به‌منظور رفع تنش و گرفتگی عضلانی دارید، پیشنهاد می‌کنیم این دستگاه را از مراکز معتبری مانند مبل ماساژ خریداری کنید.

امکان خرید اقساطی از فروشگاه مبل ماساژ از ۶ شعبه فعال در سراسر تهران برای شما فراهم است. همچنین با خرید دستگاه‌های ماساژور مختلف از این فروشگاه، گارانتی معتبر نیر برای هر دستگاه در نظر گرفته شده است. به‌منظور کسب اطلاعات دقیق‌تر پیشنهاد می‌کنیم به وب‌سایت مجموعه مبل ماساژ مراجعه کنید.


اپ چرب زبان

با اپلیکیشن چرب زبان، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


linkریپورتاژ

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up