هزینه و قیمت کاشت مو در ایران در سال 1403

یکی دیگر از امکاناتی که سامانه دکترتو کلینیک فراهم کرده، ارتباط با بهترین سرویس‌دهندگان کشور برای برخورداری از خدمات کاشت مو است. درحال‌حاضر خیلی‌ها به‌دلایل موروثی، افزایش سن یا بیماری‌های خاص دچار ریزش مو می‌شوند. این مشکل باعث کاهش جذابیت‌های فردی و اعتمادبه‌نفس در افراد می‌شود. به همین دلیل، امروز کاشت مو یکی از عمل‌های زیبایی پرطرفدار در بین عموم مردم است.

عمل زیبایی کاشت برای کسانی که با ریزش‌های شدید مو دچار طاسی شده‌اند، یک روش اعجاب‌انگیز برای بازگشتن به روزهایی است که با داشتن موهایی پرپشت احساس زیبابودن داشتند. حالا گذشته از این مسائل، خیلی از افرادی که می‌خواهند کاشت مو انجام دهند، در مورد هزینه‌های آن کمی نگران هستند. ما در این مقاله راجع‌به هزینه کاشت مو صحبت خواهیم کرد تا با آگاهی بیش‌‌تری اقدام کنند.

قیمت کاشت مو برای مردان

حدود 90درصد آقایان از مشکل آلوپسی آندروژنتیک یا طاسی الگوی مردانه رنج می‌برند. در حقیقت این افراد جزء گزینه‌های مناسب برای کاشت مو هستند. کاشت مو شیوه‌ای کم‌تهاجمی برای رفع این مشکل است که در آن، واحدهای فولیکولی از مناطقی که در برابر ریزش مو مقاوم هستند برداشته شده و به ناحیه مورد نظر در سر کاشت می‌شوند.

کاشت مو برای مردان اغلب به‌شیوه‌های FUT و FUE توسط سرویس‌دهندگان دکترتو کلینیک انجام می‌شود. البته بگوییم که روش پیشنهادی به قدرت و کیفیت محل اهداکننده و همچنین میزان موهای سر بستگی دارد. کاشت مو برای مردان در صورتی امکان دارد که آن‌ها از بانک موی قدرتمندی برخوردار باشند.

حالا سوال اینجاست که کاشت مو در آقایان با چه هزینه‌ای تمام می‌شود؟ به‌طور معمول نمی‌توان برای این موضوع قیمت مشخصی را تعیین کرد چون عوامل بسیاری در این زمینه دخالت دارند. مثلا تجربه کاری موفق و طولانی‌مدت سرویس‌دهنده، مسلما نتیجه بهتری را به شما ارائه می‌دهد. این در حالی است که سرویس‌دهندگان کم‌تجربه هزینه‌های پایین‌تری را از شما درخواست خواهند کرد.

روش‌های کاشت مو دارای هزینه‌های یکسانی نیستند. در هرکدام از آن‌ها نحوه برداشت و کاشت گرافت می‌تواند متفاوت باشد. حساسیت و زحمتی که هرکدام از این روش‌ها دارند، در تعیین قیمت موثر خواهد بود. مهم‌ترین عامل دیگری که نقش مهمی در میزان دستمزد سرویس‌دهنده دارد، مقدار طاسی در آقایان است که قطعا درجه آن در همه یکسان نیست؛ چون تعداد تارهایی که برای هر فرد کاشت می‌شود، با دیگری متفاوت خواهد بود.

قیمت کاشت مو برای زنان

از عللی که باعث می‌شود خانم‌ها هم از خدمات کاشت موی سرویس‌دهندگان دکترتو کلینیک استفاده کنند، می‌توان به ریزش موی حاصل از کم‌خونی، تغییرات هورمونی، بیماری پلی‌کیستیک تخمدان، مشکلات تیروئیدی، ضعف دوران شیردهی و تغییرات دوران بارداری اشاره کرد. به همین دلیل، تقریبا تمامی خانم‌ها می‌توانند از جراحی کاشت مو برای بازگرداندن دوباره زیبایی به ظاهر خود استفاده کنند.

هزینه کاشت مو در زنان هم براساس همان مولفه‌هایی محاسبه می‌شود که هزینه کاشت مو در مردان به آن‌ها وابسته بود. نواحی طاسی در فرد متقاضی، فولیکول‌هایی که برای پیوند نیاز است، توانایی سرویس‌دهنده دکترتو کلینیک و روشی که با صلاحدید او برای کاشت به‌کار برده می‌شود و همچنین تجهیزات و امکاناتی که در کلینیک در اختیار مراجعه‌کننده قرار می‌گیرند، همگی از عوامل دخیل در قیمتی هستند که متقاضی باید آن را بپردازد.

با این‌ تعاریف نمی‌توان ادعای دقیقی در مورد بیشتر یا کمتربودن هزینه کاشت مو در بانوان نسبت به آقایان یا خلاف این گفته را داشت؛ چون شاخص‌های تعیین‌کننده قیمت در هر2 یکسان هستند. تنها تفاوتی که در این راستا وجود دارد، روش جراحی است.

در واقع زنان نگران اسکارهای ناحیه اهداکننده نیستند؛ چون معمولا اغلب خانم‌ها موهای بلندی دارند. به همین دلیل می‌توانند از هر روشی استفاده کنند اما آقایان کمی محدودیت دارند. کاشت موی FUT اسکار نوارمانندی را در پشت سر ایجاد می‌کند. بنابراین، خیلی کم پیش می‌آید که برای آقایان از این جراحی استفاده شود. این مسئله هم می‌تواند دلیلی بر تفاوت قیمت کاشت مو در زنان و مردان باشد.

قیمت کاشت هر تار مو

می‌دانید که تعداد گرافت‌ها نقش مهمی در هزینه کلی جراحی کاشت مو دارد. هرچقدر گرافت‌ها بیش‌‌تر باشند، شما ملزم به پرداخت هزینه بیش‌‌تری به سرویس‌دهنده دکترتو کلینیک هستید.

در این راستا، برخی متقاضیان در مورد قیمت کاشت هر تار مو کنجکاو هستند. در واقع این موضوع تا حد زیادی به روش کاشت بستگی دارد. در روش‌های جدیدتر تعرفه‌ها افزایش می‌یابد. به ‌طور کلی قیمت کاشت هر تار مو از 2000 تومان تا 17000 تومان متغیر است.

هزینه کاشت مو با روش های جدید

در سراسر جهان حدود 60درصد آقایان و 5درصد بانوان به‌نوعی با مشکل ریزش مو دست‌وپنجه نرم‌ می‌کنند. همه آن‌ها هم به‌دنبال راهکاری با اثربخشی دائمی برای بازگرداندن موهای ازدست‌رفته خود هستند. کاشت مو با سرویس‌دهندگان دکترتو کلینیک، یکی از بهترین پیشنهادهایی است که در سریع‌ترین زمان، زیبایی افراد را مجددا به آن‌ها باز می‌گرداند.

کاشت مو در بازه قیمتی 12میلیون تا 350میلیون تومان انجام می‌شود. در اینجا تفاوت قیمت‌ها به روشی بستگی دارد که سرویس‌دهنده براساس شرایط مراجعه‌کننده برای او به‌کار می‌گیرد. به ‌هر حال همان‌طور که گفتیم، هر روش درمانی حساسیت و سختی‌های خود را دارد؛ پس بدیهی است که دارای هزینه‌های یکسانی نباشند. برای درک بهتر این موضوع، از شما می‌خواهیم به جدول زیر نگاهی داشته باشید.

شیوه کاشت مو هزینه (میلیون تومان)
کاشت مو به‌روش میکروگرافت بین 12 تا 15
کاشت مو به‌روش FUE بین 10 تا 12
کاشت مو به‌روش SUT بین 11 تا 13
کاشت مو به‌روش MICRO FIT بین 13 تا 15
کاشت مو به‌روش ترکیبی و سوپرترکیبی بین 10 تا 13
کاشت مو به‌روش DHI بین 14 تا 18
کاشت مو به‌روش SFUE و SFUEplus بین 20 تا 30
کاشت مو به‌روش Sapphire FUE بین 50 تا 60
کاشت مو به‌روش ARTAS بین 300 تا 350

همان‌طور که در جدول بالا نظاره‌گر بودید، هرچقدر که این روش‌ها جدیدتر می‌شوند، هزینه آن‌ها نیز بالاتر می‌رود. به‌هرحال روش‌های مدرن نیازمند تجهیزات و تکنولوژی‌های نوین‌تری هستند و میزان حساسیت در آن‌ها بالاتر است. ذکر این نکته لازم است که همه ارقام موجود در جدول تخمینی هستند و قیمت دقیق براساس معاینه سرویس‌دهنده و شرایط خودتان تعیین می‌شود.

جمع‌بندی

سرویس‌دهندگان دکترتو کلینیک با بهره‌گیری از آخرین فناوری‌ها و بهترین روشی که متناسب با شرایط مراجعه‌کننده باشد، اقدام به اجرای عمل‌های زیبایی کاشت مو می‌کنند. در این جراحی که یک راه مبارزه با طاسی است، تعدادی گرافت از پشت سر، بغل سر یا قسمت‌های دیگری از بدن که تراکم بالایی دارند، برداشت شده و به ناحیه طاس سر کاشت می‌شود.

به‌دلیل این‌‌که کاشت مو یک جراحی زیبایی محسوب می‌شود، بیمه تکمیلی هزینه آن را متقبل نخواهد شد. به همین دلیل خیلی از متقاضیان نگران هزینه‌ این جراحی هستند. با مشاهده جدول بالا و همچنین شاخص‌هایی که در طول این مقاله معرفی کردیم، می‌توانید هزینه‌های خود را تخمین بزنید.


اپ چرب زبان

با اپلیکیشن چرب زبان، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


linkریپورتاژ

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up