لیزر

پلاسماجت دور چشم؛ روش غیرجراحی برای جوانسازی و کاهش چین و چروک

پلاسماجت دور چشم در سایت ایرانیان لیزر، روشی غیرجراحی برای کاهش چین و چروک و افتادگی پوست است که نتایج سریع و دوران نقاهت کوتاهی را ارائه می‌دهد.

برای جوانسازی دور چشم می‌توان از روش پلاسماجت دور چشم استفاده کرد. دور چشم به دلیل نازک بودن پوست چشم و اطراف آن، مستعد چین و چروک و افتادگی سریع است. با بروز علائم پیری، اولین تاثیر آن بر روی پوست چشم ظاهر می‌شود و روی تمام چهره فرد تاثیر می‌گذارد. بنابراین برای بازگرداندن جوانی به چشم‌ها، عمل جراحی پلک پیشنهاد می‌شود. امروزه با تولید دستگاه‌های جدید و مدرن و شیوه‌های جدید از محبوبیت عمل‌های جراحی کاسته شده است. با بروز علائم پیری دور چشم، افراد زیادی به دنبال انتخاب روش مناسب برای درمان آن هستند. یکی از روش‌های نوین برای جوانسازی پوست دور چشم، پلاسماجت دور چشم است. در این مقاله از گروه لیزر ایرانیان قصد داریم نحوه پلاسماجت دور چشم را به طور کامل توضیح دهیم.

نحوه پلاسماجت دور چشم چگونه است؟

حال می‌خواهیم با نحوه پلاسماجت دور چشم آشنا شویم. به منظور بهبود ظاهر پلک بالایی و اصلاحات پلک پایین از پلاسماجت دور چشم استفاده می‌شود. این روش، بدون درد و خون‌ریزی و به صورت یک اقدام کم تهاجمی انجام می‌شود. در روش پلاسماجت دور چشم ، انرژی به صورت ایمن به پوست موردنظر نفوذ می‌کند و آسیبی به بافت‌های سالم وارد نمی‌کند و نتایج مطلوبی به دست می‌آید.

word image 24372 1

Figure 1پلاسما جت یک روش نوین در حوزه زیبایی و جوانسازی پوست است.

پزشک متخصص برای لیفت چشم از تکنولوژی پلاسما استفاده می‌کند که تحت عنوان پلاسماجت دور چشم است. نحوه پلاسماجت دور چشم این گونه است که انرژی پلاسما، زخم‌های کوچکی در اطراف چشم که دچار افتادگی و چین و چروک هستند، ایجاد می‌کند. در اثر ایجاد این زخم‌ها، واکنش طبیعی بدن باعث تولید کلاژن و بهبود بافت می‌شود. با بهبود زخم‌ها، افتادگی و چین و چروک اطراف چشم نیز رفع می‌شود و در نتیجه باعث جوانسازی دور چشم می‌شود.

در اثر پلاسماجت دور چشم ، ناحیه اطراف چشم لیفت شده وکاملا کشیده می‌شود‌. با استفاده از این روش، پوست اطراف چشم و سایر نواحی صورت ظاهر بهتری پیدا می‌کند.

در روش پلاسماجت دور چشم ، نیازی به بیهوشی و بی‌حسی موضعی وجود ندارد. در نتیجه استفاده از این روش، هیچ‌گونه عوارضی ندارد. درمان با روش پلاسماجت در حدود ۲ الی ۴ ماه طول می‌کشد و طی این دوره در اثر انقباض فوری، پوست به سرعت سفت می‌شود.

کاربرد پلاسماجت دور چشم

پلاسماجت دور چشم ، کاربرد‌های متنوعی دارد. ازکاربرد پلاسماجت دور چشم می‌توان به مواردی مثل اصلاح افتادگی پلک، اصلاح گودی و کبودی دورچشم، از بین بردن پف چشم، اصلاح چین و چروک و جوان‌سازی پوست اطراف چشم اشاره کرد.

استفاده از دستگاه پلاسما در جهت رفع انواع چین و چروک، خط خنده و … در کلینیک‌های زیبایی رایج است. همواره در ذهن داشته باشید روش‌های مختلفی برای درمان چین و چروک وجود دارد اما اکثر این روش‌ها برای افراد با سنین بالا مناسب نیستند اما پلاسما یک روش درمان امن و بی‌خطر برای انواع چین و چروک و خط خنده در هر سنی است.

برای استفاده از روش درمانی پلاسماجت دور چشم ، برخورداری از سلامت عمومی فاکتور مهمی است. افرادی که دچار بیماری‌هایی نظیر دیابت، صرع، سرطان، مشکلات عدد و بیماری‌های خود ایمنی هستند، نمی‌توانند از پلاسماجت دور چشم استفاده کنند. توصیه می‌شود مادران باردار و شیرده نیز از این روش استفاده نکنند ولی تاکنون اطلاعات تکمیلی در این مورد منتشر نشده است. به جز موارد بالا، سایر افرادی که این مشکلات را ندارند، می‌توانند بدون نگرانی و با خیال راحت از روش پلاسماجت دور چشم استفاده کنند.

word image 24372 2

Figure 2 این روش با استفاده از تکنولوژی پلاسما، سلول‌های سطح پوست را به طور موضعی تبخیر می‌کند

دوره درمان پلاسماجت دور چشم در مطب در حدود ۲۰ الی ۳۰ دقیقه زمان می‌برد. بعد از گذشت ۱ جلسه، تغییرات تا حدود زیادی برای فرد مشخص می‌شود ولی برای دست‌یابی به نتیجه مطلوب و رفع کامل افتادگی‌های متوسط چشم، بیش از یک جلسه زمان نیاز است.

در حالت کلی، پلاسماجت دور چشم به کمتر از ۳ جلسه نیاز دارد، مگر این که دکتر تقاضای جلسات بیشتری را بدهد. در این صورت مراجعه کننده بایستی در فواصل زمانی منظم که معمولا هر یک ما یکبار است به کلینیک مورد نظر مراجعه کند تا نتیجه مطلوبی از این روش به دست آورد.

نکات قبل و بعد پلاسماجت برای دور چشم

برای دست یابی به نتیجه مطلوب با پلاسماجت برای جوانسازی دور چشم لازم است نکاتی را قبل و بعد از انجام پلاسماجت رعایت کنید. این نکات شامل موارد زیر است:

 • در ابتدا از معتبر بودن کلینیک و مهارت پزشک مربوطه اطمینان حاصل کنید.
 • در جلسات مشاوره و قبل از پلاسماجت دور چشم، هر سوالی داشتید از پزشک بپرسید.
 • از قرارگرفتن در معرض نورخورشید بعد از پلاسماجت دور چشم دوری کنید.
 • از عینک آفتابی با شیشه بزرگ استفاده کنید تا حد فاصل ابرو و چشم شما را بپوشاند.
 • از محیط‌های آلوده و گرد و غبار برای جلوگیری از بروز عفونت دوری کنید.
 • در صورتی مجاز به استفاده از لوازم آرایشی هستید که زخم شما کاملا بهبود یافته باشد و پوسته ریزی انجام شود.
 • زخم‌های ایجاد شده را نخارانید و از کندن آن‌ها خودداری کنید.
 • داروی تجویز شده را به موقع مصرف کنید.
 • ناحیه مورد نظر را در تماس با دست آلوده قرار ندهید‌.
 • از رفتن به سونا و استخر به مدت دو هفته بعد از پلاسماجت دور چشم اجتناب کنید.
 • از آب داغ برای استحمام استفاده نکنید.
 • دو روز بعد از پلاسماجت دور چشم، از حمام کردن بپرهیزید.

در صورت داشتن حساسیت پوستی و یا انجام پلکسر چشم، حتما این موضوع را با پزشک خود در میان بگذارید. همچنین در صورت ابتلا به بیماری و یا مصرف دارو، اسم دارو و نوع بیماری به پزشک اطلاع داده شود. از مصرف الکل، قلیان و سیگار دو هفته قبل از انجام پلاسماجت دور چشم، خودداری کنید.

عوارض پلاسماجت دور چشم

روش پلاسماجت دور چشم نیز مانند سایر روش‌های زیبایی، عوارضی به دنبال دارد. این عوارض هر چند خفیف هستند ولی فرد را درگیر می‌کنند. بعد از پلاسماجت دور چشم، فرد ممکن است دچار تورم خفیف و خارش شود. زخم‌های ریزی که در پلاسماجت دور چشم ایجاد می‌شود در عرض چند روز بهبود می‌یابند. در اثر بهبود زخم‌های ناشی از پلاسمای چشم، نتایج مورد انتظار حاصل می‌شود. ۶ ماه زمان لازم است تا روند بهبود پوست طی شود و ماندگاری این نتایج تا ۳ سال خواهد بود.

عوارض پلاسماجت دور چشم شامل موارد زیر هستند:

 • ممکن است پلاسماجت دور چشم بر روی بینایی تاثیر بگذارد. در این حالت، در روزهای نخست به علت سوزش در ناحیه پلک، نگاه کردن به گوشی و تلویزیون کمی با مشکل مواجه خواهد شد.
 • در اثر پلاسمای دور چشم، زخم‌هایی در ناحیه چشم و پلک ایجاد می‌شود که موقتی هستند. در صورت دستکاری زخم‌ها، قطعا جای آن‌ها باقی می‌ماند.
 • پلاسما به لایه‌های عمیق پوست نفوذ می‌کند و اثری از سوختگی پدید نمی‌آید. گاهی ممکن است در اثر سوختگی، زخم‌هایی ایجاد می‌شود که تا زمان بهبودی، باید آن ناحیه را تمیز نگه داشت.

word image 24372 3

Figure 3 پلاسماجت دور چشم برخی عوارض جانبی دارد.

پلاسماجت عوارض دیگری دارد که معمولا موقتی هستند و بعد از گذشت مدتی، بهبود می‌یابند.

پلاسما جت دور چشم برای جوانسازی پوست دور چشم

یک اقدام ماندگار برای کبودی چشم و مواردی مثل گودی زیر چشم، افتادگی و چین و چروک، پلاسماجت دور چشم است. با این روش جدید می‌توانید به جوانسازی دور چشم بپردازید. امروزه افراد زیادی از این روش پلاسماجت دور چشم برای اصلاحات چشم و پلک استفاده می‌کنند که دلیل محبوبیت این روش، ماندگاری و دوام آن است. علاوه بر پلاسماجت دور چشم ، این روش برای برداشت خال، زگیل و دیگر ناهنجاری‌های مربوط به پوست استفاده می‌شود.

برگرفته از سایت گروه ایرانیان لیزر (https://iranianlaser.com/p5 )


اپ چرب زبان

با اپلیکیشن چرب زبان، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


linkریپورتاژ

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up