1 1

کسب درآمد اینترنتی از اینستاگرام

آَشنایی با نحوه کسب درآمد از اینستاگرام

تفاوتی ندارد که شما یک برند باشید یا اینکه در زمینه تولید محتوا فعالیت داشته باشید، در هر صورت، کسب درآمد اینترنتی از اینستاگرام می‌تواند فرصتی برای رسیدن به ثروت انبوه برای شما باشد. یکی از رویاهای بزرگی که هرکسی دارد، داشتن ثروت بسیار زیاد است. اینستاگرام سبک جدیدی در به دست آوردن ثروت را پیش روی جهانیان قرار داده است. اما رسیدن به ثروتی انبوه و زیاد در شبکه‌های اجتماعی مثل اینستاگرام به خودی خود امکان پذیر نیست و نیاز به استراتژی و برنامه قوی دارد. تفاوتی نمی‌کند که شما هنرمند باشید یا تاجر، برای رسیدن به موفقیت در شبکه‌های اجتماعی مثل اینستاگرام ابتدا باید تحقیقات کاملی انجام دهید و بهترین مسیر را برای پیاده کردن برنامه‌های خودتان پیدا کنید.

کسب درآمد در اینستاگرام برای کسب و کارها

حضور فعال در اینستاگرام و استفاده از امکانات آن می‌تواند موفقیت‌های تجاری زیادی را برای کسب و کار‌ها رقم بزند و کسب درآمد اینترنتی از اینستاگرام را برای آنها به واقعیت تبدیل کند. در ادامه برخی از روش‌هایی که تاجران می‌توانند از آن برای کسب درآمد در این پلتفرم استفاده کنند را بررسی می‌کنیم:

 • تبلیغ پیشنهادات ویژه: مخاطبان آنلاین همیشه مشتاق هستند که یک معامله خوب انجام دهند. شما می‌توانید از اینستاگرام استفاده کنید و همه پیشنهادات فوق العاده کسب و کار خودتان را در معرض دید مخاطبان قرار دهید. شما می‌توانید از این بستر برای انتشار کدهای تبلیغاتی با پیشنهادات ویژه استفاده کنید.
 • ایجاد فروشگاه اینستاگرامی: فروشگاه اینستاگرامی، یک ‌راه مستقیم برای کسب درآمد از اپلیکیشن می‌باشد. کاربرانی که علاقه دارند از این روش برای کسب درآمد اینترنتی از اینستاگرام استفاده کنند می‌توانند محصولات خودشان را با استفاده از ابزارهای تجارت الکترونیک و با خریداری یک پلتفرمبومی ‌و ایجاد یک فروشگاه آسان در معرض دید مخاطبان قرار دهند. محصولاتی که شما در فروشگاه اینستاگرامی‌ قرار می‌دهید در کنار پست‌های معمولی در فیدهای خبری به نمایش در می‌آیند و مخاطبان می‌توانند آن‌ها را مشاهده کنند.
 • همکاری با سایر مشاغل: اگر در اینستاگرام با مشاغل دیگر همکاری داشته باشید، می‌توانید از طیف گسترده‌تر مصرف کنندگان بهره ببرید و محصولات خودتان را سریعتر به فروش برسانید. در این زمینه بهتر است با کسب و کار‌هایی همکاری کنید که فعالیت آنها با کار شما همخوانی داشته باشد. همچنین شما می‌توانید با هماهنگی شریک کاری خودتان یک مسابقه جذاب بین مخاطبان برای به دست آوردن فالوور بیشتر ایجاد کنید و از این طریق جامعه هدف خودتان را گسترده‌تر نمایید.
 • تبلیغ کنید: بهترین روش برای این که محصولات و کسب و کار خودتان را از طریق اینستاگرام مشهورتر کنید، تبلیغ کردن است. شما باید بهترین تبلیغات را که بیشتر در ذهن مخاطبان باقی می‌ماند انتخاب کرده و با استفاده از حساب‌های اینستاگرامی‌ پرطرفدار خودتان آنها را منتشر نمایید. این روش کمک می‌کند تا محصولات شما بیشتر بین مردم شناخته شود و افراد زیادی به دنبال خرید محصولات شما باشند. به عبارتی، تبلیغات کمک می‌کنند تا درآمد شما در طول یک بازه زمانی کوتاه مدت افزایش پیدا کند.
 • ایجاد هیجان در انتشار محصولات جدید: شاید باور نکنید اما هیجانی کردن مخاطبان پیج اینستاگرامی ‌با قرار دادن گزینه‌هایی مثل شمارش معکوس و یادآوری در استوری‌های پیج خودتان، می‌تواند در فروش بالاتر شما اثر گذار باشد. استفاده از این ویژگی‌ها کمک می‌کند تا مخاطبان همواره به دنبال این باشند که بفهمند چه زمانی محصولات شما منتشر می‌شوند و کاربران می‌توانند آنها را خریداری کنند.
 • آمار پست ها را افزایش دهید: یکی از عوامل جذابیت و رشد آمار فروش یک پیج آمار پست های آن است. برای مثال هنگامی که پستی را منتشر میکنید با خرید لایک اینستاگرام آمار لایک کنندگان پست را سریعا افزایش دهید و اجازه دهید تا در نگاه مخاطب پست شما جذابتر جلوه داده شود.
 • از امکانات اینستاگرام استفاده کنید: اینستاگرام ابزار های بسیار گوناگونی را در اختیار کاربرانش قرار داده تا با بهره گیری از این ابزار به رشد پیج و کسب در آمد بیشتر دسترسی پیدا کنند. برای مثال استوری ها و لایو ها دو ابزار بسیار ضروری برای رشد این آمار هستند.

افزایش فروش و رشد کسب در آمد از اینستاگرام

شاید شما نیز با روش های کسب درآمد اینترنتی از اینستاگرام آشنایی دارید و حتی مشغول به فروش هستید اما به دنبال روش هایی برای رشد کسب و کار خود و افزایش میزان درآمدتان از این شبکه اجتماعی پر رونق نیز هستید. طبیعتا برای افزایش فروش و رشد کسب درآمدتان باید فعالیت های خود را بسیار جدی تر بگیرید و بصورت منظم و با برنامه ریزی مناسب قدم بردارید. ابزار هایی که اینستاگرام در اختیار شما میگذارد میتواند زمینه را برای رشد کسب درآمد شما فراهم سازد اما مسئله اصلی استفاده صحیح و بجا از این ابزار های متفاوت است. اینستاگرام ابزار های زیادی را در اختیار کاربر قرار داده است اما دو ابزار بسیار مفیدی که میتوانند کمک بسیار شایانی به رشد فروش و کسب در آمد شما داشته باشند استفاده از استوری ها و لایو ها هستند که بصورت مختصر در این مقاله به این دو ابزار نگاه بیشتری می اندازیم.

در آمد بیشتر با استوری ها و لایو ها

استوری ها مکان بسیار مناسبی برای معرفی خدمات و محصولات شماست. سعی کنید در استوری های خود گاها حضور داشته باشید و با خوش بیانی خود مشتری های زیادی را از استوری ها جذب کنید. به تولید محتوا در استوری هایتان اهمیت ویژه ای بدهید و با ارائه جزئیات دقیق محصول خود را به فالوور هایتان معرفی کنید. همچنین میتوانید پست هایی که میگذارید را هم در استوری های خود قرار دهید تا بیشترین بازخورد را از جانب کاربرانتان دریافت کنید. لازم به ذکر است که برای بهره گیری بیشتر و بازخورد بهتر در استوری هایتان میتوانید اقدام به خرید ویو استوری کنید. با افزایش بازدید کنندگان استوری شما، افراد بیشتری از پیج شما دیدن خواهند کرد و طبیعتا فروش شما نیز افزایش خواهد یافت. این روز ها اکثر پیج هایی که به کسب درآمد مناسبی از اینستاگرام دست یافته اند فعالیت بسیار زیادی در استوری ها دارند.

همچنین از دیگر بخش های جذاب اینستاگرام لایو ها هستند که بسیاری از پیج ها با برگذاری لایو های مختلف از آن کسب درآمد میکنند! لایو ها مکانی هستند که شما میتوانید بصورت زنده با مخاطبین خود ارتباط برقرار کنید. هنگامی که با فالوور های خود بصورت زنده ارتباط برقرار میکنید میتوانید اعتماد آنها را نیز با معرفی خود و خدمتتان افزایش دهید. همچنین در لایو میتوانید به سوالات فالوور هایتان پاسخ دهید و خیال آن ها را از بابت سوالاتی که دارند راحت کنید. در لایو ها میتوانید بصورت تخصصی به توضیح شرح خدمات یا محصولی که دارید بپردازید و با حضور گرمتان به فروش بیشتر پیج خود کمک کنید. برای داشتن یک لایو جنجالی نیاز به بازدیدکنندگان زیادی دارید و خرید ویو لایو میتواند در این زمینه به شما کمک زیادی کند. همچنین در صورت تصمیم گیری برای اجرای لایو سعی کنید قبل از برگذاری آن در استوری ها به فالوور هایتان اطلاع رسانی کنید تا شاهد بیشترین بازخورد در لایو و رشد آمار فروشتان از اینستاگرام باشید.

2 1

آیا شما می‌توانید کسب درآمد اینترنتی از اینستاگرام داشته باشید؟

شاید با وجود توضیحاتی که در مورد کسب درآمد اینترنتی از اینستاگرام خدمت شما بیان کردیم، باز هم در مورد اینکه شما می‌توانید یک پولسازی اینترنتی داشته باشید شک دارید. مهمترین هدفی که اینستاگرام در سال‌های اخیر دنبال می‌کند، ایجاد درآمد برای امرار معاش کاربران است. هر کسی می‌تواند از اینستاگرام درآمد داشته باشد و یک رقابت جهانی در این زمینه به وجود آمده است. شما هم از این قاعده مستثنی نیستید. هیچکدام از افرادی که امروز ثروت‌های زیادی دارند، آن را باد آورده به دست نیاورده‌اند.

مارک زاکربرگ مدیرعامل متا مهمترین هدف اینستاگرام را ایجاد شرایطی برای کاربران می‌داند تا با استفاده از آن بتوانند هزینه‌های زندگی خود را تامین کنند. به طور میانگین هر ماه ۱.۲۲ میلیارد کاربر در اینستاگرام فعالیت دارند. این جمعیت وسیع، بهترین فرصت برای کسب درآمد افرادی می‌باشد که استعداد‌های زیادی دارند و می‌توانند از آنها در این شبکه اجتماعی برای کسب درآمد اینترنتی استفاده کنند.

3 1

آیا بدون کسب و کار خاصی می‌توانیم کسب درآمد اینترنتی از اینستاگرام داشته باشیم؟

بسیاری از افراد تصور می‌کنند به دلیل اینکه کسب و کار خاصی ندارند، امکان کسب درآمد اینترنتی از اینستاگرام برای آنها وجود ندارد. این تصور کاملاً غلط است. راه‌های زیادی برای کسب درآمد از اینستاگرام وجود دارد و تبلیغ کسب و کار تنها یکی از این راه‌ها می‌باشد. در ادامه برخی از مهمترین روش‌هایی که شما می‌توانید از طریق آنها در اینستاگرام تبدیل به فردی درآمدزا شوید را با هم مورد بررسی قرار می‌دهیم:

 • همکاری با برندها: یکی از شناخته شده ترین روش‌هایی که شما می‌توانید با استفاده از آن در اینستاگرام درآمد داشته باشید، همکاری با برند‌ها است. شما باید یک برند کوچک یا بزرگ که با شرایط حساب کاربری شما در اینستاگرام همخوان باشد، پیدا کنید. یعنی باید به سراغ برندی بروید که محتوای شما مرتبط با آن باشد. همکاری با برند‌ها و کسب درآمد از این شیوه، بسیار متنوع است. مثلاً ممکن است برندها در ازای قرار دادن یک پست اینستاگرامی ‌در مورد محصولات آنها به شما پول دهند یا به جای آن محصولات رایگان در اختیار شما قرار دهند.
 • پیوند دادن به وبلاگ شخصی: شما می‌توانید از طریق صفحه اینستاگرام، مخاطبان را جذب کرده و برای درآمدزایی آنها را به وب سایت خودتان یا صفحه کاربری شخصی که در پلتفرم‌هایی مثل یوتیوب دارید، پیوند دهید. مثلاً اینفلوئنسر‌های زیادی هستند که به عنوان مدل فعالیت می‌کنند و از حساب اینستاگرامی‌ خودشان کاربران را به وب سایت‌هایی که با آنها همکاری دارند پیوند می‌دهند. همچنین بسیاری از افرادی که ویدیو‌های آن‌ها قالب طنز یا سخنرانی‌های جذاب دارد، سعی می‌کنند بخشی از ویدیو‌های خودشان را به جای اینستاگرام در یوتیوب قرار دهند تا به این طریق درآمد دلاری داشته باشند.
 • آموزش دهید: این روش کسب درآمد شباهت زیادی به همان روش پیوند دادن به وبلاگ دارد. اما در این روش قرار نیست شما از تبلیغات یا فروش محصولات کسب درآمد داشته باشید. دنبال کنندگان شما برای خدماتی که در اختیار آنها قرار می‌دهید به شما پول پرداخت خواهند کرد. به عنوان مثال اگر شما در حوزه تناسب اندام تخصص داشته باشید می‌توانید کلاس‌هایی در این زمینه برگزار کنید و بخشی از آن کلاس‌ها را به صورت رایگان در اینستاگرام پخش کنید. به این شکل شما می‌توانید علاقه‌مندان به تناسب اندام را به کلاس‌های پولی خودتان در دیگر پلتفرم‌های اینترنتی بکشانید.
 • بلاگر شدن: اگر استعداد خوبی در صحبت کردن و نمایش زندگی خود دارید میتوانید تبدیل به بلاگر خوبی نیز شوید. بلاگر ها این روز ها در آمد بسیار مناسبی در اینستاگرام دارند.
 • و …

در این مقاله بصورت مختصر به کسب در آمد اینترنتی از اینستاگرام پرداختیم. بدون شک شما نیز میتوانید با ایجاد اهداف مناسب شروع به کسب در آمد از این محیط جذاب کنید. امیدواریم این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد.


اپ چرب زبان

با اپلیکیشن چرب زبان، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


linkریپورتاژ

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up