آمپول متوکاربامول

آمپول methocarbamol+ نحوه تزریق آمپول متوکاربامول

از آمپول متوکاربامول برای درمان دردهای عضلانی و گرفتگی یا همان اسپاسم عضلات استفاده می شود. معمولا متوکاربامول به همراه سایر روشهای درمانی مثل فیزیوتراپی، استراحت و غیره به کار گرفته می شود. این دارو با شل کردن عضلات و ایجاد حس خواب آلودگی درد و گرفتگی را برطرف می کند.

نحوه تزریق آمپول متوکاربامول

آمپول متوکاربامول طبق دستور پزشک به صورت وریدی یا عضلانی تزریق می شود. اگر تزریق متوکاربامول داخل وریدی باشد از شما خواسته می شود که حین تزریق و حداقل 10 تا 15 دقیقه بعد از آن دراز بکشید تا احتمال بروز عوارض جانبی کم شود.

کاربرد قرص متوکاربامول، عوارض جانبی و روش مصرف اصولی

عوارض جانبی

عوارض جانبی آمپول متوکاربامول شامل سرگیجه، خواب آلودگی، احساس سبکی سر، تهوع، استفراغ، تاری دید، درد، قرمزی و تحریک پوست ناحیه تزریق می شود. در صورتی که هر کدام از این عوارض ادامه پیدا کردند یا بدتر شدند فورا به پزشک مراجعه کنید. البته خیلیها بعد از تزریق آمپول متوکاربامول دچار هیچ عارضه ای نمی شوند. در هر صورت اگر پزشک این دارو را برایتان تجویز کرده باید بدانید که مزایای آن از مضراتش بیشتر است.

در صورت بروز هر نوع عارضه جانبی جدی مثل غش کردن، کند شدن ضربان قلب، علائم مشکلات کبدی (مثل بی اشتهایی، تهوع و استفراغ دائمی، درد معده یا شکم، زردی چشم یا پوست و تیره شدن ادرار)، تغییرات خلقی یا ذهنی (مثل مشکلات حافظه یا گیجی) و یا تشنج فورا به پزشک مراجعه کنید.

واکنش آلرژیک به متوکاربامول بسیار نادر است؛ با این حال در صورتی که علائمی مثل خارش، بثورات پوستی، تورم مخصوصا در گلو، زبان یا صورت، سرگیجه شدید و یا مشکلات تنفسی بروز کرد فورا به پزشک مراجعه کنید یا با اورژانس (115) تماس بگیرید.

این موارد همه عوارض جانبی احتمالی آمپول متوکاربامول نیستند؛ بنابراین اگر متوجه اثرات دیگری شدید حتما باید به پزشک مراجعه کنید.

یک مطلب کامل تر درباره آمپول متوکاربامول: کاربرد آمپول متوکاربامول، عوارض جانبی و طرز استفاده

نکات ضروری آمپول متوکاربامول

  • به همه ی ارائه دهندگان خدمات بهداشتی اعم از پزشکان، پرستاران، داروسازها و دندانپزشکان بگویید که متوکارابامول تزریقی مصرف میکنید.
  • اگر به لاتکس حساسیت دارید به پزشک اطلاع دهید. برخی محصولات حاوی لاتکس هستند.
  • تا زمانیکه از تاثیر متوکاربامول بر بدن مطلع نشدید، از رانندگی و دیگر کارهایی که نیاز به تمرکز دارند اجتناب کنید.
  • این دارو میتواند بر نتایج برخی آزمایشات اثر بگذارد. درصورت مصرف متوکارابامول تزریقی به پزشک یا مسئول آزمایشگاه اطلاع دهید.
  • قبل از مصرف الکل، داروها یا ترکیبات طبیعی که موجب پایین آمدن سرعت عمل بیمار میشود، با پزشک صحبت کنید.
  • متوکارابامول بهمراه استراحت، فیزیوتراپی، مسکن ها و روشهای درمانی دیگر بکار میرود.
  • درصورت مصرف متوکارابامول در طول بارداری، احتمال آسیب به جنین وجود دارد. اگر باردار هستید یا در طول درمان با این دارو باردار شدید، سریعا به پزشک مراجعه کنید.
  • اگر درحال شیردهی هستید به پزشک اطلاع دهید. درمورد هر خطری که کودکتان را تهدید میکند از پزشک سوال کنید.

اپ چرب زبان

با اپلیکیشن چرب زبان، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


linkمتوکاربامول

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up