خانه > بیماری های واگیردار > جدیدترین روشهای درمان ایدز تا سال 2020 و نکات مهمی که باید بدانید!
ایدز

جدیدترین روشهای درمان ایدز تا سال 2020 و نکات مهمی که باید بدانید!

اچ.آی.وی یک بیماری مزمن مسری قابل پیشگیری جدید و تقریبا به آسانی قابل درمان است. بیمار با دریافت رژیم درمانی و مراقبت بهینه می‌تواند زندگی نرمالی داشته باشد. گزینه‌های درمانی کنونی خیلی ساده‌تر، بسیار موثرتر و نسبت به درمان‌های قبلی عوارض کمتری دارند.

عوامل دخیل در پیشرفت درمان اچ.آی.وی

پیشرفت‌هایی در پیشگیری– امروزه روش‌های پیشگیری، خیلی ساده‌تر از روش‌های ترک استعمال مشروبات الکلی یا اعتیاد است. اکنون بر این باور هستند که ختنه مردان شانس انتقال اچ.آی.وی را کاهش می‌دهد و مردان بزرگسال که در زمان تولد ختنه نشده‌اند به این کار تشویق می‌شوند. به علاوه، تحقیقات پیشرفت علمی مهمی در مقابل مبارزه با اچ.آی.وی با یک ژل واژینال بدست آورده است که به طور قابل توجهی خطر ابتلای زنان به این ویروس را کاهش می‌دهد.

پیشگیری از انتقال اچ.آی.وی از مادر به کودک نتایج زیادی دارد و خیلی موثر است. مطالعات نشان می‌دهد که انتقال ویروس از یک شخص اچ.آی.وی مثبت که تابع درمان ضدویروسی مناسب ART می‌باشد، بسیار کاهش یافته است (بعضی مطالعات کاهش بیشتر از 92% را نشان می‌دهند). به این خاطر که ART افزایش ویروس در خون و ترشحات دستگاه تناسلی را به میزان قابل توجهی کاهش می‌دهد، بنابراین شخص کمتر می‌تواند ویروس را انتقال دهد. این روش به عنوان درمان برای پیشگیری شناخته شده است و نیاز افراد مبتلا به اچ.آی.وی برای جستجوی مراقبت مناسب و تحت درمان ماندن را تایید می‌کند.

همچنین بخوانید: ایدز چیست؟ حقایق مهم و عکسهایی از کسانی که ایدز دارند!

پیشرفت‌هایی در تست اچ.آی.وی– تامین کننده‌ها، شامل دولت، شرکت‌های دارویی، ارزش تست اچ.آی.وی را برای بهبود مقابله بسیار خوب دانسته‌اند.

تست زوج‌ها که مستعد بیماری هستند اکنون به طور گسترده تشویق می‌شود. این زوج‌ها به این باور رسیده‌اند که این ترغیب، تفاوت بزرگی در نیاز به دانستن وضعیت فرد اچ.آی.وی و دعوت به مسئولیت پذیری در ارتباطات بین زوج‌ها نسبت به رفتارهای جنسی‌شان ایجاد می‌کند. همچنین امروزه سادگی و دقت تست‌های موجود، در مشارکت افراد بیشتری برای تست دادن، موفق بوده است.

به جهت حمایت از ایدزی‌ها، به موسسات تست و مشاوره اچ.آی.وی به جهت تضمین افرادی که تست مثبت دارند، یک ابزار قوی معرفی می‌کند اینکه فورا در برنامه مدیریت بیماری‌ها ثبت نام کنند. این کار به وسیله فرآیندهای پیش ثبت نام در مناطق تشخیص داده شده انجام می‌شود و به افراد فرصتی برای دسترسی به مراقبت و حمایت داده می‌شود و درمان متناسب ارائه می‌گردد.

مطلب مشابه: بهترین زمان آزمایش ایدز، مدت زمان جواب، خواندن نتایج و نمونه برگه

پیشرفت در درمان– درمان اچ.آی.وی امروزه ساده‌تر، بهتر و سریعتر است. این کار با فرمولبندی جدید (به عنوان مثال، مصرف 3 بار در روز قرص آتریپلا)، در دسترس بودن و کم هزینه بودن داروها و بهبود خدمات کلینیکی، توسعه ابزاری به جهت مدیریت ویروس انجام می‌شود.

فهم بهتر از پیشرفت بیماری و تاثیر– به خاطر تحقیق و تجربه، تعدادی از موضوعات در این زمینه قابل فهم‌تر شده‌اند. برای مثال، اچ.آی.وی درمان نشده خطر ابتلا به بیماری‌های دیگر (به خصوص بیماری‌های قلبی عروقی) و پیری زودرس را افزایش می‌دهد.

مزایای شروع هر چه زودتر ART اکنون به وضوح ثابت می‌شود. استفاده از ART در بارداری، کودکان، سالمندان اکنون همچنین بهتر درک می‌شود.

جدیدترین روش درمان با کمک واکسن (2020)

دانلود کلیپ

نتیجه‌گیری

اخبار خوبی که در آغاز این مقاله آمده، اینست که اچ.آی.وی یک بیماری مزمن مسری قابل پیشگیری و به آسانی قابل درمان است؛ اما هنوز چالش‌هایی برای مقابله وجود دارد:

  • بسیاری از افراد هنوز از وضعیت اچ. آی. وی خود اطلاع ندارند.
  • پافشاری بر داغ ننگ و تکذیب
  • تغییر رفتاری (کاهش تعداد رابطه جنسی شریک جنسی، تاخیر در شروع رابطه جنسی، ترغیب به رابطه جنسی ایمن، …) جنگ دشواری است
  • ترغیب بیماران برای پایبندی به درمان
  • سرایت ویروس بیماری سل و هپاتیت ب با اچ. آی. وی

حتماٌ بخوانید: علائم اولیه ایدز چقدر طول میکشد؟ تصاویر و نکات بسیار مهم دیگر

اگرچه، پیشرفت‌های قابل توجهی در رابطه با مدیریت اچ.آی.وی در 12 سال گذشته انجام شده است که قطعا برای تایید زمینه مثبت برای پیشرفت‌های آینده کافی می‌باشد.

نقش حمایت‌ها برای ایدز به عنوان مدیریت بیماری در دوره‌های زمانی، به طور مثبت مستقیما روی زندگی بیش از 165000 بیمار اچ.آی.وی مثبت، تاثیر دارد. ارزش مزایا از مدیریت درست بیماران، توسعه به خانواده‌ها و ارتباطات بیماران استنباط می‌شود. برنامه آینده این است که درمان اچ.آی.وی در بخش وسیعی در آفریقای جنوبی ادامه یابد.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست