رابطه جنسی

آمیزش جنسی در انسان: بهترین زمان و 20 حقیقت

متاسفانه در کشور ما اطلاعات اندکی درباره آمیزش جنسی و نکات مهم مربوط به آن برای زوجین یا جوانان ارائه می شود و از این جهت مشکلات روحی و زندگی مشترک ناشی از آن بسیار بروز کرده اند. مهم است که همه نسبت به آمیزش جنسی اطلاعات داشته باشند تا هم بیماریهای ناشی از آن کاهش یابد و هم اینکه مشکلات، طلاق ها و روابط ناموفق کاهش یابد.

هر نوع فعالیت انفرادی، دو نفره یا چند نفره که باعث تحریک جنسی افراد شود فعالیت جنسی به حساب می آید. دو عامل اصلی در فعالیت جنسی انسانها نقش دارند: الگوهای پاسخ جنسی ارثی که وسیله ای برای تولید مثل تکامل یافته و قسمتی از ارث ژنتیکی هر شخصی به حساب می آید و دیگری میزان محدود بودن افراد یا سایر تاثیرات اعمال شده توسط جامعه روی افراد.

برای مدتها تابوهای جنسی در فرهنگ کشورهای غربی و همینطور ناپختگی علوم اجتماعی مانع از این می شد که تحقیقات علمی مناسبی درباره آمیزش جنسی در انسانها انجام بگیرد. به طوری که دانش علمی مربوط به این زمینه در اوایل قرن بیستم فقط به مطالعات نویسندگانی مثل زیگموند فروید، هاولاک الیس و ریچارد فون کرافت ابینگ محدود می شد. تا اینکه در دهه 1920 این مطالعات گسترده تر شدند و سازمانهای بزرگ از جمله سازمانی در برلین شروع به تحقیق و مطالعه روی فعالیت جنسی انسانها کردند.

جالبه: کاندوم زنانه چیست و چه کاربردی دارد؟

انواع فعالیت جنسی انسان

فعالیت جنسی انسان را می توان بر اساس تعداد و جنسیت افراد شرکت کننده در این فعالیت دسته بندی کرد. در فعالیت جنسی انفرادی فقط یک فرد و در فعالیت جنسی اجتماعی نیز بیشتر از یک نفر حضور دارند. به طور کلی فعالیت جنسی اجتماعی به دو دسته ارتباط جنسی دگر جنس گرا (مرد با زن) و هم جنس گرایان (مرد با مرد یا زن با زن) تقسیم می شود. طبیعتا اگر سه یا چند نفر با جنسیت مختلف در این فعالیت جنسی شرکت داشته باشند این فعالیت همزمان هم دگرجنس گرایانه خواهد بود و هم هم جنس گرایانه.

در هر فرهنگی برخی فعالیتهای جنسی غیرعادی و به عنوان انحراف جنسی قلمداد می شوند. البته اصطلاح انحراف جنسی در اینجا به این معناست که آن شکل فعالیت جنسی در جامعه مورد نظر قابل قبول و مورد تایید نیست.

فعالیت جنسی انفرادی

خودارضایی فعالیت جنسی انفرادی و به معنی تحریک خود برای ایجاد برانگیختگی جنسی و رسیدن به ارگاسم یا همان اوج لذت جنسی است. این کار معمولا از دوران بلوغ یا قبل از آن شروع می شود و در بین آقایان و به خصوص مردان کم سنتر بسیار رایج است. زمانی که زمینه برقراری ارتباط جنسی با شریک جنسی مهیا می شود، خودارضایی هم کمتر یا به طور کامل رها می شود. بنابراین می شود گفت خودارضایی بیشتر بین افراد مجرد اتفاق می افتد.

word image 21882 2

نسبت خانمهایی که دست به خودارضایی می زنند در مقایسه با مردان کمتر است. تحقیقاتی که در کشور آمریکا انجام شده نشان می دهد تقریبا یک دوم تا دو سوم خانمها خودارضایی می کنند، این در حالیست که از هر 10 مرد در این کشور 9 نفرشان این کار را انجام می دهند. علاوه بر این، خانمها وقتی وارد رابطه جنسی با یک نفر دیگر می شوند خودارضایی را کمتر یا کاملا قطع می کنند.

با اینکه خودارضایی لذت جنسی و احساس رهایی از تنش و فشار را بوجود می آورد، اما لذت روحی و روانی آن به اندازه ارتباط جنسی با یک نفر دیگر نیست. در خیلی از فرهنگها و از جمله فرهنگ کشور ما خودارضایی گناه محسوب می شود و بحثهای زیادی درباره ضرر و زیانهای آن موجود است.

5 تا از بهترین داروهای افزایش میل جنسی زنان (تا سال 2023)

یکی دیگر از شکلهای فعالیت جنسی انفرادی ارگاسم در خواب یا نعوظ شبانه است که فقط در انسان اتفاق می افتد. علت این مساله هنوز کاملا مشخص نیست. اینطور تصور می شود که این ارگاسم به خاطر فشار حاصل از تجمع مایع منی است، اما این باور معتبر نیست. چون نه تنها برخی آقایان چند شب پشت هم در خواب به اوج لذت جنسی می رسند، بلکه خانمها هم دچار ارگاسم در خواب می شوند.

گاهی اوقات ارگاسم در خواب به خاطر جبران محروم بودن یا خودداری کردن فرد از سایر فعالیتهای جنسی رخ می دهد. در موارد دیگر این اتفاق ناشی از محرکهای خارجی مثل مدل خوابیدن یا قرار گرفتن لباس بین پاها موقع خواب است. اکثر نعوظ های شبانه با خوابها و رویاهای شهوانی همراه هستند.

بیشتر آقایان ارگاسم در خواب را تجربه کرده اند. این اتفاق تقریبا همیشه از سنین نوجوانی شروع می شود و با بالا رفتن سن از بین می رود. خانمها در مقایسه با آقایان کمتر دچار ارگاسم در خواب می شوند و برخلاف آقایان معمولا در سنین بالاتر این اتفاق را تجربه می کنند. به طور کلی ارگاسم در خواب اتفاق نادری است و خیلی کم پیش می آید که بیشتر از 10 بار در سال برای آقایان و سه یا چهار بار در سال برای خانمها اتفاق بیفتد.

خواص شگفت انگیز و ثابت شده زنجبیل برای مردان

مطلب دیگر این است که اکثر تحریکات جنسی به برقراری رابطه جنسی با یک فرد دیگر منجر نمی شوند. ما دائما در معرض محرکهای جنسی مثل موضوعات رسانه های اجتماعی، تبلیغات، تصاویر و محتواهای تحریک کننده مختلف قرار می گیریم. در سنین نوجوانی و اوایل بزرگسالی به این محرکها پاسخ قویتر و زودتری داده می شود و معمولا با افزایش سن واکنش به این محرکها هم کاهش پیدا می کند.

یکی از مهمترین و ضروری ترین موارد بلوغ فکری و ذهنی یادگیری نحوه برخورد مناسب با این برانگیختگی های جنسی است. همه افراد باید یاد بگیرند که چطور تمایلات و تحریکات جنسی خودشان را به نحوی کنترل کنند که نه سرکوب کننده و آسیب رسان باشد و نه آزادانه و مشکل زا. از آنجایی که قدرت جنسی و واکنش پذیری هر کسی با فرد دیگر متفاوت است، تمرین خویشتن داری و کنترل هیجانات جنسی برای برخی افراد نسبت به دیگران سختتر یا آسانتر خواهد بود.

20 حقیقت جالب درباره آمیزش جنسی در انسان

1- اسپرم خارج شده از بدن مرد فقط برای چند ساعت در محیط بیرون زنده می ماند؛ اما اگر وارد واژن خانم شود و به مخاط دهانه رحم راه پیدا کند می تواند 3 تا 5 روز زنده بماند.

2- یک مرد سالم به طور متوسط در عرض 2 هفته می تواند اسپرم کافی برای باردار کردن همه خانمهای دنیا را تولید کند!

3- رابطه جنسی تحمل درد در شما را افزایش می دهد. ارگاسم باعث ترشح هورمونهایی می شود که آستانه درد شما را بالا می برند.

4- تا به حال به این فکر کرده اید که چرا ادرار کردن بلافاصله بعد از رابطه جنسی سخت است؟ دلیل این اتفاق ترشح هورمون ضد ادرار موقع ارگاسم است.

5- ادرار کردن بعد از رابطه جنسی جلوی ابتلا به عفونت ادراری در شما را می گیرد.

تقویت قوای جنسی مردان با بهترین روش های خانگی

6- درصد خیلی کمی از خانمها فقط با تحریک سینه و نوک سینه ها می توانند به ارگاسم برسند.

7- وقتی خانمها تحریک می شوند سینه هایشان تا 25 درصد متورم می شود.

8- رابطه جنسی نه تنها یکی از بهترین روشهای از بین بردن استرس است، بلکه فشار خون شما را هم پایین می آورد و باعث آرامشتان می شود.

9- استفاده از روان کننده موقع رابطه جنسی ارگاسم را راحتتر می کند.

10- یکی از بهترین زمانها برای رابطه جنسی بعد از تمرین است. ورزش کردن باعث آزادسازی تستوسترون در بدن می شود و گردش خون در اندام تناسلی را هم افزایش می دهد.

11- رابطه جنسی درمان طبیعی و بسیار خوبی برای سردرد است.

12- داشتن حداقل 3 بار رابطه جنسی در هفته باعث می شود 4 تا 7 سال جوانتر بنظر برسید!

13- بعضی از تحقیقات جالب نشان می دهند که رابطه جنسی باعث ایجاد حس خلاقیت در افراد می شود.

14- وقتی به کسی از نظر جنسی علاقمند می شویم، دروغ گفتن به او کار سختی می شود!

15- میل جنسی خانمها درست قبل از پریود به اوج خودش می رسد.

زنان یائسه ارضا میشوند؟ راهنمای رابطه جنسی زوجین در یائسگی

16- موقع رابطه جنسی داخل بینی متورم می شود.

17- در هر بار رابطه جنسی به طور متوسط 100 کالری سوزانده می شود.

18- قلب یک فرد معمولی موقع ارگاسم 140 بار در دقیقه می تپد.

19- یک اسپرم در مدت یک ساعت می تواند تا 18 سانتیمتر حرکت کند.

20- برای اینکه کره زمین از اول از انسان پر شود فقط به اندازه یک کپسول آسپرین اسپرم نیاز است!


اپ چرب زبان

با اپلیکیشن چرب زبان، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

link
رابطه جنسیزناشویی

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up