دروس زندگی

30 درس بسیار مهم زندگی (تجربه 30 ساله)

در این مطلب ما مهمترین تجربیات افراد را تا 30 سالگی با شما به اشتراک میگذاریم.

1-از عاشق شدن نترسید. عشق یکی از زیباترین اتفاقات در زندگی هر فردی است. پیدا کردن فرد مورد علاقه تان در دوران جوانی به زندگی شما تحول میبخشد. حتی اگر قلبتان شکست، از عاشق شدن نترسید چون زندگی بی عشق معنا و مفهومی ندارد.

2- عشق به تنهایی کافی نیست. اگرچه ما باید عشق بورزیم ، اما عشق برای زنده ماندن کافی نیست: ما باید برای نشان دادن عشقمان به دیگران از آنها مراقبت می کنیم و به وعده هایمان عمل کنیم تا به آنها نشان دهیم که دوستشان داریم. بله ، عشق فعل است نه تنها یک کلمه.

3- خوشبختی فروشی نیست. ما نمی توانیم شادی بخریم ، اما در راهروها و قفسه های فروشگاهها در جستجوی چیز دیگری برای پر کردن کمبودهایمان می گردیم. با این حال ، همه چیز ما را خوشحال نخواهد کرد. در بهترین حالت ، چیزهای مادی به طور موقت ما را آرام می کنند. در بدترین حالت ، آنها زندگی ما را خراب می کنند: آنها ما را تهی می کنند ، افسرده می کنند و حتی ما را تنها می گذارند. حقیقت این است که همه ما خواهیم مرد و پر کردن مقبره هایمان با گنج ، ما را از این سرنوشت نجات نخواهد داد.

4- موفقیت به معنای پول بیشتر نیست. موفقیت به معنای داشتن بالاترین درآمد، خانه ی بزرگ و ماشینهای لوکس نیست. زمانی در زندگی موفق خواهید بود که احساس خوشبختی کنید. احساسات، خاطرات، تجربه و دانش اهمیت دارند و معیار اصلی موفقیت هستند.

5- در زندگیتان تغییرات ایجاد کنید. با ایجاد تغییر و تحولات در زندگیتان، از یکنواختی آن جلوگیری کنید.

6-به معنای زندگی توجه کنید. در زندگی پیشرفت کنید و به همنوعان خود کمک کنید. نسبت به آدم ها و تاثیر آنها در موفقیتتان بی تفاوت نباشید.

7- سلامتی تان را دست کم نگیرید. سلامتی از همه چیز مهمتر است: بدون سلامتی ، هیچ چیز ارزشی نخواهد داشت.

8- قوی باشید. از دست دادن عزیزان در زندگی، دوران بسیار سختی است. خاطرات در درون ما می مانند و فراموش نمیشوند. این میتواند تسکینی برای گذر از این دوران سخت باشد.

9-همه چیز را فدای کار نکنید. بسیاری از افراد تمام وقت، انرژی و سلامتی خود را وقف کارشان میکنند. چیزهای مهمتری در زندگی وجود دارد ازجمله: سلامتی ، عشق ، شادی.

10- پیدا کردن دلخوشی مهم است. دلخوشی را در زندگی تان پیدا کنید که مطابق با اصول و خواسته های شما باشد.

تفاوت بین استرس خوب و استرس بد چیست؟

11- روابط مهم است. هر رابطه – دوستی معمولی ، رمانتیک و… – مجموعه ای از تحولات بهمراه دارد. با کسانی ارتباط برقرار کنید که نقاط مشترک زیادی با هم دارید و بدانید که این روابط 2 طرفه است.

12- نیازی نیست که همه شما را دوست داشته باشند. همه ما می خواهیم دوست داشته شویم – این یک غریزه انسانی است ، اما شما نمی توانید در هر رابطه یکسان باشید و بنابراین نمی توانید انتظار داشته باشید که همه شما را به یک اندازه دوست داشته باشند. زندگی به این شکل کار نمی کند . وقتی مردم شما را دوست ندارند واقعاً هیچ اتفاقی نمی افتد. جهان به پایان نمی رسد. در حقیقت ، هرچه بیشتر آنها را نادیده بگیرید و به فعالیتهای خود بپردازید ، راحتتر خواهید بود.

13- افرادی که نامشان جاودانه شده است – هرگز یک زندگی ساده و راحت نداشتند. شما میتوانید چیزی که زندگی به شما میدهد را بپذیرید یا اینکه چیزی را که خودتان از زندگی خواستید و بدست آوردید را بپذیرید؛ به همین راحتی… هیچکس جلوی شما را نگرفته جز خودتان !

14- حسادت احساسی بیهوده است. رقابت باعث ایجاد حسادت می شود ، اگرچه ما اغلب به آن برچسب های زیباتر می بخشیم مانند “روح رقابتی” ، “تحریک پذیری” یا “جاه طلبی”. حسادت حس خوبی نیست و تنها موجب ناراحتی خودتان میشود.

15-به اعتقادات دیگران احترام بگذارید. هر کس در این کره ی خاکی اعتقادات مختلفی دارد که نباید به تمسخر گرفته شوند. بهترین دین انسانیت است.

16-از گرفتن ایرادهای بیهوده به خودتان اجتناب کنید. چرا ظاهر من به اندازه ی کافی جذاب نیست؟ اگر شغل خود را از دست دهم چه می شود؟ چرا نمی توانم سیگار کشیدن را ترک کنم؟ چرا اضافه وزن دارم؟ چرا از زندگی ام راضی نیستم؟ این بهانه های بیهوده را دور بریزید و در لحظه زندگی کنید.

17- نگرانی هیچ تاثیری بر خروجی زندگیتان ندارد؛ وقتتان را تلف نکنید. خیلی از مردم از ادامه راه منصرف میشوند زیرا به باقی مانده مسیرشان نگاه میکنند، اما افرادی که ادامه میدهند به مقدار مسیری که آمده اند نگاه میکنند.

18-در لحظه زندگی کنید. خاطرات دیروز و گذشته را فراموش کنید و از نگرانی نسبت به آینده دوری کنید. از لحظه ای که در آن هستید لذت ببرید و قدر جوانی و سلامتی را بدانید.

19- بدون هیچ دلیلی نترسید. فقط از خود بپرسید ، “از چه چیزی می ترسم؟” ما اغلب از چیزهایی می ترسیم که تأثیر واقعی بر زندگی ما ندارند (بنابراین بدون هیچ دلیلی نگران هستیم).

20- تغییر به معنای رشد است. همه ما زندگی متفاوتی می خواهیم و با این وجود بیشترمان رغبتی به ایجاد تغییرات نداریم. تغییر برابر است با عدم اطمینان ، و عدم اطمینان برابر است با ناراحتی و ناراحتی ناخوشایند است. اما وقتی یاد می گیریم که از روند تغییر لذت ببریم، رشد می کنیم.

21- وانمود كردن به كامل بودن ، ما را بی نقص نمي سازد. این موارد را همیشه در خاطرتان داشته باشید: من کامل نیستم و هرگز نخواهم بود. من اشتباه می کنم و تصمیمات بد می گیرم و گاهی اوقات شکست می خورم. من انسان هستم و تنها خداست که بی عیب و نقص است.

22- گذشته با آینده برابر نیست. حرفهای من حرفهای من است و نمی توانم آنها را پس بگیرم. شما نمی توانید گذشته را تغییر دهید ، بنابراین مهم است که به زمان حال توجه کنید.

23- درد می تواند مفید باشد ، اما این بمعنای رنج نیست. درد به ما نشان می دهد که چیزهای نادرست را تشخیص دهیم: این نشان می دهد که باید آنچه را که انجام می دهیم تغییر دهیم. با این وجود ، رنج انتخاب است و ما می توانیم جلوی درد و رنج را بگیریم ، از دردها درس بگیریم و در زندگی خود حرکت کنیم.

24- تردید کشنده است. شخصی که شما را از انجام هر کاری که می خواهید انجام دهید متوقف می کند ، آزادی را از شما میگیرد و شما را از سالم بودن ، خوشحالی و اشتیاق باز می دارد – خود شما هستید.

25- صبور باشید. بعضی اوقات درست است که کمی بیشتر منتظر چیزی بمانید. شما مجبور نیستید عجله کنید و باید از مسیر لذت ببرید.

5 تفکر ساده که موجب غلبه بر ترس و خودتردیدی میشود

26- داشتن صداقت در زندگی بسیار مهم است. صداقت ، در ساده ترین سطح ، حقیقت را بیان می کند. صادق بودن بسیار مهم است و موجب آرامش بیشتر در زندگی میشود.

27- برای اینکه ثابت کنید به درستی مسیرتان ایمان دارید – نیازی نیست که ثابت کنید مسیر دیگران غلط است. به جای انتقاد از پدر، مادر، دوست و آشنا، دولت و غریبه… روی زندگی خودتان تمرکز کنید ! هر تغییری – حتی برای بهتر شدن زندگی همواره با ناراحتی و دودلی همراه خواهد بود.

28-انجام مرتب تمرینات ورزشی ضروری است. مراقبت سلامتی خودتان باشید. بطور مرتب ورزش کنید و به حفظ تناسب اندام تان اهمیت بدهید.

29- از اعتیاد دور بمانید. اعتیاد بلای خانمان سوزی ست که زندگی شما را به نابودی میکشاند. زندگی فراز و نشیبهای زیادی دارد که باید برای مقابله با آنها قوی و راسخ باشید. روی آوردن به موادمخدر جز نابودی زندگی و سلامتی، نتیجه ی دیگری در پی نخواهد داشت.

30- هنوز هم دنبال درس گرفتن از زندگی باشید. عقاید و نظرات خود را به دیگران تحمیل نکنید و این را بدانید که زندگی میتواند هر روز درسهای تازه ای به شما بدهد. پس خود را آماده کنید و به دنبال پیشرفت باشید.


اپ چرب زبان

با اپلیکیشن چرب زبان، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


linkنکات زندگی

مطالب مشابه

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up