Screenshot 108

آموزش صفر تا صد آرایشگری مردانه با شرکت در دوره های آموزشگاه فنی و حرفه ای!

امروزه شغل آرایشگری مردانه به یکی از شغل‌های پرطرفدار و پرسود جامعه تبدیل‌شده است و بسیاری از افراد به دنبال آموزش صفر تا صد آرایشگری مردانه می‌گردند. افراد می‌توانند با شرکت در دوره آرایشگری مردانه یا کلاس آرایشگری مردانه اصول آرایشگری را بیاموزند و کسب‌وکار خود را به‌عنوان یک آرایشگر راه‌اندازی کنند. این مقاله شامل نکاتی در رابطه با یادگیری آرایشگری مردانه است که به افراد علاقه‌مند این حوزه جهت می‌دهد.

بهترین متدهای آموزش آرایشگری مردانه

Screenshot 108

حتما بخوانید: 12 تا از بهترین شامپوهای خارجی رشد مو و جلوگیری از ریزش

راه‌های متفاوتی برای یادگیری آرایشگری مردانه وجود دارد که مهم‌ترین روش‌های آن به‌صورت زیر است:

 • کار در یک آرایشگری به‌عنوان کارآموز
 • یادگیری آرایشگری با آموزش صفرتا صد آرایشگری

کار به‌عنوان کارآموز شیوه کلاسیک یادگیری آرایشگری است و بسیاری از افراد آرایشگر حرفه‌ای نیز با این روش آرایشگری را آموخته‌اند. برای این کار کافی است که فرد متقاضی به‌عنوان یک کارآموز در یک آرایشگری مشغول به کار شود به صفرتا صد تکنیک‌های آرایشگری آشنا شود. یکی دیگر از راه‌های یادگیری آرایشگری شرکت در دوره‌های آموزش آرایشگری و شرکت در کلاس‌های مرتبط به آرایشگری است که سپس بعد از گذراندن دوره به آن‌ها مدرک آرایشگری اعطا می‌شود و می‌توانند به‌عنوان یک آرایشگر مشغول به کار شوند.

شرایط لازم برای آرایشگر شدن

یک فرد به‌عنوان یک آرایشگر باید به نکات ریز و درشتی توجه کند که هنگام اصلاح موهای افراد با مشکل مواجه نشود. مهم‌ترین نکات در این رابطه شامل موارد زیر است:

 • توانایی کار ابزارهای آرایشگری
 • ریزنقش و با دقت
 • رعایت اصول بهداشتی
 • وقت‌شناس
 • وضعیت جسمانی سالم
 • استفاده از مواد آرایشی استاندارد

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد شرایط ثبت نام در دوره آموزش آرایشگری مردانه اینجا کلیک کنید.

آموزش صفر تا صد آرایشگری مردانه

Screenshot 109

 

اگر فردی قصد دارد آرایشگری را از طریق دوره‌های آموزشی یا کلاس‌های آموزشی بگذراند باید توجه کند دوره‌ای که شرکت می‌کند موارد زیر را پوشش دهد. یک دوره آموزشی تحت عنوان آموزش صفر تا صد آرایشگری مردانه باید یک دوره نسبتاً کامل و جامع باشد و بتواند تمام نیاز افراد متقاضی را پوشش دهد. مهم‌ترین مواردی که در یک دوره یادگیری آرایشگری باید پوشش داده شود عبارت‌اند از:

 • پوشش کار با ابزارهای معروف آرایشگری
 • معرفی و آموزش تکنیک‌های اصلاح مو
 • آموزش مدل‌های مختلف مو و به‌روزترین مدل‌ها

توانایی کار با ابزارهای آرایشگری

همانند بسیاری از مشاغل دیگر، در آرایشگری مردانه نیز به یک سری وسایل و تجهیزات نیاز است که یک فرد به‌عنوان آرایشگر باید کار با این ابزار را بلد باشد. کار با این ابزارها در دوره‌های آموزش صفرتا صد آرایشگری و یا در کلاس‌ آرایشگری مردانه آموزش داده می‌شود و فرد متقاضی می‌تواند کار با ابزارهایی مانند ماشین اصلاح، ماشین ریش‌تراش، اتو، سشوار، دستگاه پاک‌سازی گوش، دستگاه پاک‌سازی صورت و… را انجام دهد.

همچنین بخوانید: 12 تا از جدیدترین راهکارهای درمان ریزش مو در مردان با توجه به علت

پوشش کار با ماشین

ماشین‌های اصلاح مهم‌ترین ابزارهای دست یک آرایشگر هستند که برای اصلاح سر مورداستفاده قرار می‌گیرند و آرایشگران همیشه از این ابزارها استفاده می‌کنند. کار با این ابزار به‌دقت بالایی نیاز دارد و باید یک فرد به‌عنوان آرایشگر بتواند به‌خوبی آن را در کارهای روزانه خود به کار بگیرد. در دوره‌های آموزش صفر تا صد آرایشگری مردانه به‌طور کامل کار با این ابزار معمولاً شرح داده می‌شود. همچنین در کلاس‌های آموزشی آرایشگری نیز کار با این ابزار آموزش داده می‌شود.

Screenshot 110

پوشش کار با اتو مو

اتو مو یکی دیگر از ابزارهایی است که فرد آرایشگر باید بتواند با آن کار کند. بسیاری از جوان‌های امروزی به اتو کردن موهای خود علاقه بسیاری دارند. توانایی اتو کردن مو و حالت دادن به موها با استفاده از آن یک توانایی مهم برای افراد آرایشگر است. در یک دوره آموزش صفر تا صد آرایشگری مردانه باید تکنیک‌های کار با اتو مو به فرد متقاضی داده شود.

پوشش کار با سشوار

یکی دیگر از ابزارهای مهم یک فرد آرایشگر، سشوار است که برای خشک‌کردن مو و حالت دادن به آن از این ابزار استفاده می‌شود. از نحوه گرفتن این ابزار در دست تا نحوه کار با آن لازم است که فردی که متقاضی این کار است آن را یاد بگیرد تا بتواند به بهترین شکل ممکن با آن کار کند و مشتریان خود را همیشه راضی نگه دارد.

پوشش آموزش کار با قیچی

قیچی هم مانند ابزارهای بالا از اساسی‌ترین وسایلی است که یک آرایشگر با آن کار می‌کند و باید کار با آن را بلد باشد. یک فرد به‌عنوان آرایشگر باید بتواند با استفاده از قیچی موی افراد را کوتاه کند. استفاده از قیچی برای آرایشگری نیز نیاز به آموزش دارد که باید در دوره آموزش آرایشگری به آن اشاره شود.

پوشش کار با ابزارهای جانبی دیگر

یک آرایشگر با ابزارهای بسیار زیادی سروکار دارد و ابزارهایی که در بالا معرفی شدند فقط چند نمونه بارز از این ابزارها بودند. یک دوره آموزش صفر تا صد آرایشگری مردانه همچنین باید کار با ابزارهای دیگری مانند:

 • ریش‌تراش
 • موکش
 • دستگاه‌های پاک‌سازی صورت
 • آموزش استفاده از وسایل آرایشی مانند کرم

و غیره را نیز پوشش دهد.

آموزش تکنیک‌های آرایشگری مردانه

تکنیک‌های آرایشگری یکی از مهم‌ترین مواردی است که در دوره‌های آموزش آرایشگری باید به آن پرداخته شود. آرایشگری حرفه‌ای به فن و فنون‌های زیادی وابسته است. در دوره‌های آموزش آرایشگری حرفه‌ای نیز به این فن و فنون‌ها پرداخته می‌شود. ازجمله مواردی که باید در این مورد پوشش داده شود عبارت‌اند از:

 • تکنیک‌های کوتاه کردن موی
 • تکنیک‌های زدن مدل‌های مختلف مو
 • تکنیک‌های کوتاه کردن ریش
 • تکنیک‌های مدل ریش

آموزش پاک‌سازی صورت

پاک‌سازی صورت یکی از مهم‌ترین مواردی است که امروزه بیشتر افراد به آن اهمیت بالایی می‌دهند. یک فرد به‌عنوان آرایشگر باید روش‌های پاک‌سازی صورت را با استفاده از ابزارهای در دسترس یاد بگیرد و بتواند به پاک‌سازی صورت مشتریان بپردازد.

آموزش گریم و چهره‌پردازی

گریم و چهره‌پردازی یکی از تکنیک‌های دیگر آرایشگری است که باید در یک دوره آموزش صفر تا صد آرایشگری مردانه باید به آن پرداخته شود. گریم چهره با وسایل آرایشی انجام می‌شود و یک آرایشگر باید توانایی کار با این وسایل آرایشی را نیز برای گریم کردن چهره افراد داشته باشد.

برای یادگیری این حرفه یک آموزشگاه آرایشگری مردانه فنی و حرفه ای معتبر را انتخاب کنید!

اگر به دنبال یادگیری آموزش آرایشگری مردانه هستید و دوست دارید به‌عنوان یک آرایشگر وارد بازار شوید، بهترین راه برای وارد شدن به این کار شرکت در یک دوره آموزش صفر تا صد آرایشگری مردانه است که از طرفی یک آموزشگاه آرایشگری مردانه حرفه‌ای است. با شرکت در دوره‌های آموزشی مجتمع فنی حرفه‌ای دارالفنون می‌تواند در کنار این‌که بهترین تکنیک‌های آرایشگری و کار با ابزارهای آرایشگری را یاد می‌گیرید، به شما مدرک آرایشگری مردانه نیز اعطا می‌شود که با استفاده از آن می‌توانید در کم‌ترین زمان ممکن وارد بازار شوید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید از وب سایت https://darr.ir دیدن کنید.


اپ چرب زبان

با اپلیکیشن چرب زبان، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


linkریپورتاژ

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up