پارچه گاباردین یا گاباردینا یکی از شاهکارهای صنعت نساجی و پارچه بافی است. این پارچه به دلیل زیبایی منحصر به فردی که دارد، می توان توجه شما را به خود جلب کند. پارچه گاباردین یک پارچه تصفیه شده، متراکم و بسیار مقاوم است. به دلیل فشردگی بالا، این پارچه می تواند از شما در برابر هوای سرد و باران محافظت کند.

شناخت پارچه های پرفروش می تواند به شما در زمان خرید پارچه کمک زیادی بکند. یکی از پرفروش ترین پارچه های موجود در بازار پارچه گاباردین است. پارچه گاباردین انواع مختلفی دارد. از این رو شناخت انواع پارچه گاباردین می تواند در تصمیم گیری شما تاثیر زیادی داشته باشد. فروشندگان لباس معتقد هستند که اگر می خواهید با کیفیت ترین نوع پارچه گاباردین را داشته باشید، بهتر است اقدام به خرید پارچه گاباردین ترک کنید. خرید پارچه گاباردین ترک می تواند به یک تجربه فوق العاده برای شما تبدیل شود. بعد از پارچه گاباردین ترک نوبت به معرفی پرفروش ترین نوع پارچه گاباردین، یعنی گاباردین مشکی می رسد. این پارچه نیز به دلیل کاربرد بالایی که دارد در بین انواع پارچه گاباردین یکی از محبوب ترین ها است. در ادامه با قیمت پارچه گاباردین مشکی و ویژگی های آن بیشتر آشنا خواهیم شد.

پارچه گاباردین چیست؟

پارچه گاباردین یا گاباردینا یکی از شاهکارهای صنعت نساجی و پارچه بافی است. این پارچه به دلیل زیبایی منحصر به فردی که دارد، می توان توجه شما را به خود جلب کند. پارچه گاباردین یک پارچه تصفیه شده، متراکم و بسیار مقاوم است. به دلیل فشردگی بالا، این پارچه می تواند از شما در برابر هوای سرد و باران محافظت کند. ویژگی های منحصر به فرد این پارچه آن را به یک پارچه همه پسند و پرفروش تبدیل کرده است. کافی است یک بار اقدام به خرید پارچه گاباردین ترک کرده باشید تا بتوانید به خوبی این موضوع را تصدیق کنید که پارچه گاباردین یکی از بی نظیرترین پارچه های موجود در بازار است.

از پارچه گاباردین در چه لباس هایی استفاده می شود؟

2 7

پارچه گاباردین یک پارچه بادوام و زیبا است. از این رو از انواع پارچه گاباردین برای تولید محصولات متنوعی استفاده می شود. برای مثال از این پارچه برای تولید کت، شلوار، یونیفرم و بادگیر به فراوانی استفاده می شود. یکی از کاربردی ترین مدل های پارچه گاباردین، گاباردین ترک است. از این پارچه برای تولید کت و شلوارهای رسمی بیشترین استفاده را می توان کرد. از این رو با خرید پارچه گاباردین ترک شما صاحب یک کت و شلوار زیبا و شیک خواهید شد.

با انواع پارچه گاباردین آشنا شوید

3 6

پارچه گاباردین در انواع مختلفی تولید می شود. پارچه های گاباردین مختلف بر اساس جنس الیاف پارچه و طرح های آن از یکدیگر تفکیک می شوند. در ادامه با انواع پارچه گاباردین بیشتر آشنا خواهید شد.

گاباردین پشمی

پارچه گاباردین پشمی از معروف ترین انواع پارچه گاباردین است. ضخامت این پارچه بسته به شرکت تولید کننده آن متفاوت است. پارچه گاباردین پشمی دارای نمای دو بعدی است. زمانی که این پارچه را با سرانگشتان خود لمس کنید متوجه سطح صاف و خنک آن می شوید. باکیفیت ترین نوع پارچه گاباردین پشمی از نخ های پشم مرینوس تهیه می شود. قیمت پارچه گاباردین پشمی کمی بالا است. اما با توجه به ویژگی های منحصر به فرد این پارچه، ارزش خرید دارد. ظاهر پارچه گاباردین پشمی مات است. اما اگر در هنگام اتوکشی آن از پارچه واسطه استفاده نکنید، سطح پارچه شما براق می شود و رد اتو بر روی آن می ماند.

از پارچه گاباردین پشمی برای تولید محصولات مختلفی می توانید بهره ببرید. بیشترین استفاده از این محصول برای تولید کت و شلوارهای رسمی و اداری است. دوام پارچه گاباردین پشمی نسبت به دیگر انواع پارچه گاباردین بیشتر است. از این رو با خرید این پارچه شما صاحب یک پارچه شیک و باکیفیت خواهید شد.

گاباردین پنبه ای

پارچه گاباردین پنبه ای نیز یکی دیگر از انواع پارچه گاباردین است که طرفدار زیادی نیز دارد. پارچه گاباردین مرغوب معمولا از پنبه خالص درست می شود. اما در این میان پارچه های گاباردینی وجود دارند که در تولید آن ها از ترکیب پنبه، ریون و پلی استر استفاده شده است. پارچه پنبه ای گاباردین نسبت به مدل پشمی آن مقاومت بیشتری در برابر آب دارد. از طرفی لطافت این پارچه نسبت به گاباردین پشمی بیشتر است. ضخامت و وزن پارچه گاباردین پنبه ای کم بوده و لباسی که با این پارچه تولید شده نسب به لباس هایی که با سایر انواع پارچه گاباردین تولید می شود، وزن کمتری دارد.

برای تولید این پارچه ابتدا الیاف پنبه مرغوب به نخ های محکم و باکیفیتی تبدیل می شود. بر روی این نخ ها، طرح بافت خاصی به نام سرژه اجرا شده و پارچه گاباردین پنبه ای مرغوب تولید می شود. با پارچه گاباردین پنبه ای لباس هایی مانند دامن، مانتو، شلوار و فرم های مدارس و اداره ها تولید می شود.

گاباردین ابریشمی

ابریشم یکی از مواد اولیه گران قیمت و لوکس است. در پارچه گاباردین ابریشمی از این الیاف استفاده می شود. پارچه گاباردین ابریشمی یک پارچه ضد آب است. از این پارچه در گذشته برای دوخت بارانی استفاده زیادی می کردند. بافت این پارچه نسبت به گاباردین پشمی و پنیه ای سبک تر است. گاباردین ابریشمی به طور کاملا خالص از الیاف ابریشم تولید می‌شود. یکی از ویژگی‌ های مهم این پارچه ضد عرق بودن آن است. اگر به دنبال پارچه پاییزه ای هستید که چروک نشود و شما را از باران و رطوبت در امان نگهدارد، بهتر است پارچه گاباردین ابریشمی را امتحان کنید.

ظاهر این پارچه بسیار براق بوده و درخشندگی منحصر به فردی دارد. به همین دلیل از این پارچه بیشتر برای ساخت استایل های مجلسی استفاده می شود. دوخت دامن، شلوار و کت های مجلسی از دیرباز با پارچه گاباردین ابریشم رایج بوده است. به طور کلی می توان گفت این پارچه یک استایل شیک و گران قیمت را می تواند برای شما فراهم کند.

گاباردین پلی استری

برای تولید این نوع پارچه گباردین از الیاف پلی‌ استر استفاده می‌ شود. این امر باعث می‌ شود تا این نوع پارچه نسبت به دیگر انواع پارچه گاباردین ارزان‌ تر باشد. سطح پارچه گاباردین پلی استر براق بوده و زیر دست این پارچه نرم و لطیف است. مزیت این نوع از پارچه گاباردین استحکام بالای آن است. پارچه گاباردین استحکام و دوام بالایی دارد. الیاف این پارچه نیز بسیار آبگریز بوده و بافت آن متراکم است. از این پارچه بیشتر برای تولید لباس های رسمی، بارانی و بادگیر استفاده می شود.

پارچه گاباردین طرح دار

یکی از جدیدترین انواع پارچه گاباردین، گاباردین طرح دار است. در این پارچه نخ های تار و پود رنگی در هم تنیده شده و طرح های چهارخانه و راه راه را ایجاد می کنند. ترکیب پارچه گاباردین طرح دار و ساده می تواند یک استایل شیک مجلسی را برای شما فراهم کند.

پارچه گاباردین چاپی

پارچه گاباردین چاپی نیز یکی دیگر از انواع پارچه گاباردین است. در طی فرآیند تولید این پارچه طرح های مختلفی بر روی آن چاپ می شود و ظاهر متفاوتی نسبت به سایر پارچه های گاباردین ایجاد می کند. از این پارچه برای تولید پیراهن های بلند، شلوار و دامن بیشتر استفاده می شود. به طور کلی پارچه گاباردین چاپی می توان یک استایل کژوال و زیبا را برای شما فراهم کند.

پارچه گاباردین کشی

برای تولید این پارچه از الیاف مصنوعی استفاده می شود. این الیاف خاصیت کشسانی داشته و در نهایت پارچه تولید شده نیز این خاصیت را دارد. پارچه گاباردین کشی چروک پذیری بسیار کمی دارد. از این پارچه بیشتر برای دوخت مدل های ریزش دار استفاده می شود. با خرید پارچه گاباردین کشی می توانید از آن برای دوخت انواع شلوار، مانتو و دامن بهره ببرید.

گاباردین، پارچه تابستانی یا زمستانی؟

بسته به الیافی که برای دوخت پارچه به کار می رود، می توانید از این پارچه در روزهای خنک پاییز و یا روزهای بسیار سرد زمستان استفاده کنید. به طور کلی گفته می شود که پارچه گاباردین پارچه ای پاییزه است. از این رو می توانید از این پارچه در روزها خنک و حتی بارانی پاییز بهره ببرید. پارچه گاباردین با پوشش محافظ و تهویه مناسبی که دارد در هنگام خیس شدن تغییر شکل نمی دهد. از طرفی این پارچه در برابر سایش نیز مقاوم است.همین ویژگی ها پارچه گاباردین را برای قرار گرفتن در رطوبت بالا مناسب می کند. یکی از پرفروش ترین پارچه ها در فصل پاییز و زمستان پارچه گاباردین ترک است. مزون های لباس با خرید پارچه گاباردین ترک اقدام به دوخت محصولات مختلف مناسب این فصل می کنند.

نحوه شستشوی و اتوکشی پارچه گاباردین

شستشوی پارچه گاباردین بسیار راحت و آسان است. می توانید برای شستشوی انواع پارچه گاباردین از درجه متوسط ماشین لباس شویی بهره ببرید. دقت داشته باشید که پارچه گاباردین پشمی ممکن است پس از شستشو با ماشین لباسشویی کمی چروک شود. از این رو بهتر است برای شستشوی این پارچه از خشکشویی ها کمک بگیرید. برای اتوکشی این پارچه بهتر است با درجه حرارت کم اتوکشی کنید. حتما دقت داشته باشید که اتو را روی سطح پارچه خیلی فشار ندهید. با اینکار از خراب شدن پارچه گاباردین می توانید جلوگیری کنید. استفاده از یک پارچه واسطه در زمان اتوکشی طول عمر پارچه شما را بیشتر می کند.

پرفروش ترین پارچه گاباردین کدام است؟

تمامی پارچه های گاباردین مخاطب مخصوص به خود را دارند. اما در این میان بعضی از آن ها طرفداران  بیشتری دارند. یکی از این پارچه ها پارچه گاباردین مشکی است. همه شما به خوبی می دانید که پارچه های مشکی مخاطب زیادی دارند. از آنجایی که این پارچه به راحتی ست می شود و کیفیت بالایی نیز دارد، بالطبع تقاضای زیادی نیز برای خرید آن وجود دارد. اما سوالات زیادی در مورد قیمت پارچه گاباردین مشکی ممکن است برای شما پیش بیاید. اگر به دنبال جواب سوالات خود در مورد قیمت پارچه گاباردین مشکی هستید، بهتر است ادامه این مطلب را حتما مطالعه کنید.

قیمت پارچه گاباردین مشکی به چه چیز های بستگی دارد؟

قیمت پارچه گاباردین مشکی بسته به اینکه این پارچه از جنس کدام یک از انواع پارچه گاباردین است، می تواند متفاوت باشد. اگر پارچه انتخابی شما زیر مجموعه پارچه گاباردین ابریشمی باشد مطمئنا قیمت پارچه گاباردین مشکی مد نظر شما کمی بالا است. می توان گفت ویژگی های پارچه انتخابی و الیاف آن در قیمت پارچه گاباردین مشکی تاثیرگذار هستند. اما به طور کلی قیمت پارچه گاباردین نسبت به ویژگی ها و کارایی آن بسیار مناسب و معقول است.

علاقه برندهای لباس به خرید پارچه گاباردین ترک

همانطور که گفته شد یکی از پرطرفدارترین و باکیفیت ترین انواع پارچه گاباردین، پارچه گاباردین ترک است. خرید پارچه گاباردین ترک یکی از کارهای مورد علاقه برندهای و مزون های لباس است. آن ها با خرید این پارچه مخاطب را از کیفیت محصول خود مطمئن خواهند کرد. با خرید پارچه گاباردین ترک و استفاده از آن در لباس ها می توانید مطمئن باشید که صاحب یک آیتم باکیفیت و باطول عمر بالا خواهید شد. ظاهر لوکس و فاخر این پارچه برای ساخت استایل های رسمی یک گزینه ایدئال است. پارچه گاباردین ترک را می توانید برای دوخت کت و شلوار، کت و دامن و مانتو به کار ببرید. پارچه های زیادی در بازار به اسم گاباردین ترک به فروش می رسند. بهتر است برای اطمینان خاطر از کیفیت این محصول آن را از فروشگاه های معتبر تهیه کنید.


اپ چرب زبان

با اپلیکیشن چرب زبان، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


linkریپورتاژ

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up