word image 23936 1

هزینه عمل بینی پهن و گوشتی چقدر است؟ + عوامل تاثیرگذار بر قیمت عمل بینی گوشتی

هزینه عمل بینی پهن و گوشتی در تهران و سایر شهرها به طور متوسط از 22 میلیون تومان شروع می‌شود که با توجه به شرایط و سلیقه هر فرد از نتیجه عمل زیبایی بینی می‌تواند تغییر کند.

اگر شما هم جز افرادی هستید که دارای بینی پهن و گوشتی بوده و قصد جراحی زیبایی بینی دارید، حتما مدام در حال چک کردن قیمت عمل بینی پهن و گوشتی هستید! قیمت عمل بینی گوشتی با توجه به عوامل مختلف از جمله میزان سابقه و دستمزد جراح، محل جراحی و روش جراحی متفاوت است که از حدود 22 میلیون تومان شروع می‌شود. تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید تا با راه‌های کاهش قیمت عمل جراحی بینی پهن و گوشتی آشنا شوید.

عوامل موثر بر هزینه عمل بینی گوشتی

در ادامه به برخی از عوامل موثر بر هزینه عمل بینی پهن و گوشتی اشاره شده است:

تجربه جراح

معمولا جراحان با سابقه بیشتر هزینه عمل بیشتری نسبت به جراحان با سابقه کمتر دریافت می‌کنند.

word image 23936 2

نوع بینی

عمل بینی پهن و گوشتی نسبت به بینی استخوانی پیچیدگی بیشتری دارد و به همین دلیل هزینه عمل بینی گوشتی نسبت به قیمت عمل جراحی بینی استخوانی بالاتر است. به گزارش سایت فرارو به طور میانگین هزینه عمل بینی استخوانی از 18 میلیون تومان شروع می‌شود. در حالی که حداقل هزینه عمل بینی پهن و گوشتی 22 میلیون تومان است. 

نوع عمل

عمل بینی به 2 روش باز و بسته انجام می‌شود که تفاوت اصلی آن در محل برش و میزان تغییرات ایجاد شده روی بینی است. معمولا بینی پهن و گوشتی به تغییرات بیشتری نیاز داشته که به همین دلیل برای این نوع بینی از روش جراحی باز استفاده شده تا تغییرات بیشتری اعمال شود. معمولا هزینه عمل بینی به روش باز نسبت به جراحی بینی روش بسته بیشتر است.

موقعیت مکانی

معمولا هزینه جراحی بینی پهن و گوشتی در شهرهای کوچک نسبت به شهرهای بزرگ کمتر است.

هزینه‌های جانبی

هزینه‌های جانبی مانند عکسبرداری و آزمایشات، دارو و جلسات معاینه با پزشک از عوامل موثر بر قیمت عمل بینی گوشتی است.

بررسی هزینه عمل بینی پهن و گوشتی در سال های قبل

هزینه عمل بینی پهن و گوشتی در سال های قبل متفاوت است. به طور کلی، هر سال به دلایل مختلف از جمله افزایش تورم، بالا رفتن تعرفه وزارت بهداشت برای عمل بینی، افزایش هزینه‌های جانبی عمل بینی مانند عکسبرداری و آزمایشات، قیمت جراحی بینی گوشتی افزایش پیدا می‌کند. به عنوان مثال،  هزینه عمل بینی گوشتی در سال 1399 حدود 12 میلیون تومان بود و در سال 1402 هزینه عمل بینی گوشتی از 22 میلیون تومان شروع می‌شود.

word image 23936 3

جدول مقایسه هزینه عمل بینی گوشتی و استخوانی

به گزارش سایت فرارو، همانطور که در نمودار نمایش داده شده است، به طور متوسط تفاوت هزینه عمل بینی استخوانی و گوشتی از سال 1399 تاکنون 3 میلیون تومان بوده است.

مقایسه عمل بینی گوشتی و استخوانی

بینی پهن و گوشتی نسبت به استخوانی دارای ویژگی‌های متفاوت است. به همین دلیل هزینه عمل بینی پهن و گوشتی نسبت به قیمت جراحی بینی استخوانی بیشتر است.

  • پیچیدگی عمل بینی پهن و گوشتی: دشواری عمل بینی گوشتی به دلیل ضخامت پوستی، غضروف ضعیف تر و کوچک کردن پره های بینی در روش باز نسبت به جراحی بینی استخوانی بیشتر است.
  • زمان بیشتر: مدت زمان عمل بینی پهن و گوشتی نسبت به زمان جراحی بینی استخوانی بیشتر بوده و این مورد روی هزینه عمل بینی پهن و گوشتی موثر است.
  • مهارت بیشتر: عمل بینی گوشتی به دلیل پیچیدگی و سختی که دارد به مهارت و تبحر بیشتری نیاز دارد، به همین دلیل هزینه عمل بینی گوشتی نسبت به قیمت عمل بینی استخوانی بالاتر است.

word image 23936 4

راهکارهایی برای کاهش هزینه عمل بینی پهن و گوشتی

هزینه عمل بینی پهن و گوشتی یکی از جراحی‌های پرهزینه است که معمولا نسبت به بینی استخوانی قیمت بالاتری دارد. در ادامه یک سری راهکار برای کاهش قیمت عمل بینی گوشتی ارائه شده است:

انتخاب جراح مناسب و حاذق

انتخاب جراح حاذق و با سابقه به شما در کاهش هزینه عمل بینی گوشتی کمک می‌کند. زیرا بینی گوشتی به دلیل ساختار و غضروف ضعیف، نوک افتاده بینی به مهارت و تخصص بالایی نیاز دارد. بنابراین انتخاب بهترین جراح بینی گوشتی شما را از هزینه‌های اضافه و بیشتر مانند عمل ترمیم بینی بی‌نیاز می‌کند.

جراحی در شهرهای کوچک

یکی از عوامل موثر بر هزینه عمل بینی محل جغرافیایی عمل است که اگر تصمیم بگیرید عمل خود را در شهرهای کوچک انجام دهید، در هزینه خود صرفه‌جویی کردید.

انتخاب بیمارستان دولتی

از عوامل موثر بر هزینه عمل بینی پهن و گوشتی، محل جراحی است که اگر در بیمارستان و مراکز دولتی عمل خود را انجام دهید، هزینه کمتری پرداخت خواهید کرد.

عمل بینی اقساطی

برخی از جراحان و مراکز درمانی عمل بینی را به صورت قسطی انجام می‌دهند که می‌توانید با هزینه کمتر عمل بینی خود را انجام دهید.

 بیمه درمانی

به طور کلی عمل بینی جز جراحی زیبایی به حساب می‌آید و به همین دلیل هزینه آن تحت پوشش بیمه قرار نمی‌گیرد. ولی اگر دچار شکستگی بینی و یا انحراف باشید ممکن است بخشی از آن را بیمه تقبل کند.

انتخاب جراح مناسب برای عمل بینی پهن و گوشتی

انتخاب جراح مناسب برای عمل بینی پهن و گوشتی بسیار اهمیت داشته و در نتیجه جراحی زیبایی بینی موثر است. نکاتی که می‌توانید در انتخاب بهترین جراح بینی گوشتی در نظر بگیرید عبارتند از:

جراح منصف و باسابقه

جراح باسابقه و ماهر باید تجربه کافی در زمینه عمل بینی پهن و گوشتی داشته باشد.

نمونه کار

داشتن نمونه کارهای قبل و بعد عمل بینی پهن و گوشتی برای جراح بسیار اهمیت دارد که می‌توانید در جلسه مشاوره نمونه عمل‌های موفق دکتر را مشاهده کنید.

عضو انجمن تخصصی

جراحان که عضو انجمن پلاستیک و زیبایی هستند برای انتخاب جراح بینی پهن و گوشتی مناسب‌تر هستند.

سخن نهایی

در این مقاله به طور کامل در مورد هزینه عمل بینی پهن و گوشتی، عوامل موثر بر قیمت عمل بینی گوشتی، مقایسه هزینه جراحی بینی گوشتی و استخوانی، راه‌های کاهش هزینه عمل بینی گوشتی و نحوه انتخاب بهترین جراح زیبایی بینی صحبت کردیم. در صورت نیاز به مشاوره رایگان عمل بینی و اطلاع از بهترین جراح بینی گوشتی در تهران و سایر شهرستان ها می‌توانید به سایت پزشک 24 مراجعه کنید.


اپ چرب زبان

با اپلیکیشن چرب زبان، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

linkزیبایی بینی

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up