حذف موی های زائد بدن و صورت

8 روش از بین بردن موهای زائد ناحیه تناسلی (طبیعی در منزل)

موهای زاید بدن مزاحمی برای خانم ها و آقایان است. بسیاری از روشهای از بین بردن موهای زاید مانند تیغ کشیدن یا کرم های موبر تنها برای یک یا دو روز موهای زاید را از بین میبرد. از طرفی روشهایی مانند وکس یا بند انداختن میتواند دردناک و آزاردهنده باشد که این هم در عرض چند هفته دوباره موجب رشد مجدد موها میشود. مراجعه به سالنهای زیبایی هم میتواند هزینه بر باشد.

بیشتر مردان و زنان به دنبال روشهای دایمی از بین بردن موهای زاید هستند. این متن، 7 تا از بهترین روشهای حذف طولانی مدت موهای زائد در منزل که افراد مشهور دنیا از آن استفاده می کنند را به شما معرفی می کند. روش هایی که هیچ عوارضی برای پوست شما ندارند و هم برای مردان و زنان قابل استفاده است.

بخش اول- روشهای معمول در حذف موهای زائد

1- لیزر موهای زائد در خانه

دستگاه لیزر خانگی قیمتی از 200 هزار تومان تا 6 میلیون تومان دارند و می توانید از اینجا قیمتها و مدلهای مختلف را ببینید و خرید کنید. حذف موهای زاید با لیزر میتواند موجب حذف دایمی موهای بدن در عرض کمتر از 3 جلسه شود. اگرچه این میتواند برای افراد مختلف متفاوت باشد. در این دستگاه‌های لیزر خانگی از تکنولوژی به نام آی پی ال (intense pulse light) یعنی سیستم های نور شدید پالسی استفاده میشود. دستگاه حذف موی IPL سریع وکاملا بدون درد است. انرژی نوری که جذب میشود به انرژی گرمایی تبدیل میشود و موجب گرم شدن موها میشود. این گرما موجب آسیب به فولیکوهای مو و درنتیجه توقف رشد موها میشود.

حتما بخوانید: 12 نکته بسیار مهم که قبل از لیزر موهای زائد حتماً باید بدانید

word image 164

این روش بسیار موثر است، اما دانستن این نکته مهم است که بدلیل اینکه موها در دوره های مختلف رشد میکنند، همه ی موها در یک زمان به لیزر درمانی پاسخ نمیدهند و بنابراین برای از بین بردن کامل موها چندیدن جلسه مورد نیاز است.

برخلاف وکس انداختن و اپیلیدی کشیدن، لیزر کردن موها نتایج سریع و فوری نخواهد داشت و بعد از چند هفته موها شروع به ریختن میکنند. همچنین برخلاف وکس انداختن برای عملکرد مناسب نیاز به طول مشخصی از موها ندارد.

لیزر موهای زاید در سالنها و مطب های پزشک پرهزینه است و برای حذف موهای زاید قسمت کوچکی از بدن مثل زیر بغل در چند جلسه باید پول زیادی پرداخت کنید. بجای اینکار میتوانید یک کیت لیزر مو در خانه تهیه کنید؛ مثلا لیزر موهای زاید تریا 4X یکی از آنها است و برای همه ی قسمتهای بدن قابل استفاده است. پس این روش میتواند هزینه های شما را به میزان قابل توجهی کاهش دهد.

IPL برای از بین بردن موهای زاید چیست؟

 

IPL بسیار شبیه به لیزر است و به معنای  intense pulse light  (سیستم های نور شدید پالسی) میباشد. این روش هم مانند لیزر عمل میکند و عملکرد آن مانند لیزر شامل گرم کردن موها و آسیب به فولیکولهای مو و در نتیجه جلوگیری از رشد موها میباشد؛ اما برخلاف لیزر که از گرم کردن موها برای از بین بردن آنها استفاده میکند IPL از نور چند طول موجی و ناپیوسته استفاده میکند که کمتر تمرکز میکند. این بدان معناست که برای از بین بردن موها به جلسات بیشتری نیاز است اما نتایج بسیار عالی در بر خواهد داشت.

در سالن ها IPL معمولا ارزانتر از لیزر است اما چون به جلسات بیشتری نیاز دارد خیلی تفاوتی ایجاد نخواهد کرد. راه حل، استفاده از دستگاه IPL خانگی است که کم هزینه تر از سالن ها خواهد بود و میتوانید برای تمام نقاط بدن از آن استفاده کنید. IPL هم مانند لیزر به موهای سطحی نیاز ندارد پس میتوانید بین جلسات اصلاح کنید بدون اینکه اثری برروی از بین بردن موها داشته باشد.

word image 165

در این قسمتها پوست حساسیت بیشتری دارد و بنابراین انتخاب روش مناسب برای از بین بردن موهای زاید در این ناحیه ضروری است. روشهایی مانند لیزر و IPL برای از بین بردن موهای صورت خانم ها مناسب است اما برای ابروها نباید استفاده شود چون چشم ها بسیار حساس میباشند. از آنجاییکه موهای صورت مردها بسیار ضخیم هستند، نمیتوان از این روش برای صورت آنها استفاده کرد.

حتما بخوانید: 4 روش جدید و طبیعی چاق کننده ی صورت که کاملا ثابت شده و علمی هستند

وکس روش دایمی برای از بین بردن موهای زاید نیست، اما نتایج سریع به دنبال دارد و برای مناطق خصوصی بدن انتخاب خوبی است. این قسمتها دارای موها و فولیکولهای درحال رشد است و ممکن است در معرض عفونت قرار بگیرد؛ بنابراین بهتر است از روغن درخت چای یا نارون کوهی در هنگام وکس انداختن استفاده کنید تا خاصیت ضدعفونی کننده و ضد التهاب طبیعی داشته باشد و عوارض جانبی احتمالی را به حداقل برساند. در اینجا نگاهی به روشهای از بین بردن موهای زاید می اندازیم:

2- استفاده از ژیلت برای از بین بردن موها

word image 166

درمورد مفید بودن ژیلت ها شکی نیست. ارزان قیمت هستند، استفاده از آنها آسان است و برای مواقع اضطراری که وقت زیادی نداریم مناسب هستند. اگر از ژیلت زیاد استفاده میکنید از معایب آن اطلاع دارید. رشد زیاد موها، دانه های پوستی و موهای تیز از جمله معایب استفاده از ژیلت است که شما را خسته میکند.

در صورت استفاده از ژیلت سعی کنید انواع باکیفیت و خوب آن را تهیه کنید. اگر از ژیلتهای چندبار مصرف استفاده میکنید بعد از شیو کردن موها کاملا آن را خشک کنید و در جای مناسب قرار دهید.

3- استفاده از کرم های موبر

word image 167

تقریبا همه ی ما استفاده از این کرم ها را در زندگیمان تجربه کرده ایم. برخلاف ژیلت موجب ایجاد جوش برروی پوست نمیشود و مانند ژیلت فقط موها را از سطح پوست پاک میکند بنابراین رشد مجدد آنها سریع خواهد بود. هر چند کرم موبر باله آ و ویت که تصویر آنها در بالا آمده است بهترین مارک های کرم موبر هستند و به مرور زمان رشد موها را کم می کنند.

استفاده از آن کمی مشکل است و به 10 دقیقه زمان نیاز دارد تا موها از سطح پوست برداشته شود. این یک روش طبیعی برای خلاص شدن از موهای زاید بدن نیست و حاوی مواد شیمیایی است که بوی ناخوشایندی دارد و موجب خشک شدن پوست می شود. کرم های موبر روش خیلی سریعی برای از بین بدن موها نیستند اما نتایج بهتری از ژیلت کشیدن خواهند داشت.

4- وکس (موم)

word image 168

وکس (موم) کمی گرانتر از دو روش بالا است و درد زیادی هم دارد اما اکثر افرادی که استفاده میکنند میگویند که ارزشش را دارد. وکس، موهای زاید را از ریشه در می آورد و نتایج خوبی تا چند هفته به دنبال خواهد داشت. اگرچه این روش در ابتدا درد زیادی دارد اما کاهش رشد موها به مرور زمان موجب کمتر شدن درد هم میشود. وکس نتایج خیلی خوبی بهمراه دارد اما گران بودن و وقت گیر بودن این روش برای بسیاری از افراد مناسب نیست.

بخش دوم-روشهای طبیعی برای از بین بردن موهای زائد

شاید باور این موضوع برایتان سخت باشد اما روشهای طبیعی وجود دارد که با آن میتوانید موهای بدن و رشد آنها را کم کنید و یا حتی کاملا آنها را از بین ببرید. در اینجا ما 6 تا از بهترین روشهای طبیعی از بین بردن موهای زاید در خانه را به شما پیشنهاد میکنیم.

1- مومک (موم قندی)

word image 169

موم قندی سالهای زیادی ست که در سراسر جهان مورد استفاده قرار گرفته است؛ اما مومک را با استفاده از مواد زیر میتوانید خودتان در خانه درست کنید:

 • 200 گرم شکر
 • 60 میلی لیتر آب لیمو
 • 60 میلی لیتر آب

روش

 1. ترکیبات گفته شده را در یک قابلمه بریزید و به آرامی ترکیب کنید. برروی حرارت قرار دهید تا مخلوط شروع به جوشیدن کند.
 2. وقتی بجوش آمد این ترکیبات را برروی حرارت کم بجوشانید و دایما بهم بزنید تا هنگامیکه رنگ آن طلایی قهوه ای شود. این زمان برداشتن ظرف از روی حرارت است.
 3. مخلوط را در یک بطری بریزید و بگذارید بمدت 30 دقیقه سرد شود.
 4. با قاشق مقداری از آن را بردارید و آن را با دست گرد کنید.
 5. قسمتی از پوست که میخواهید موم را برروی آن بگذارید باید کاملا تمیز و خشک باشد و سپس موم را برروی پوست پخش کنید.
 6. بگذارید چند دقیقه بماند و سپس یک گوشه از موم را از روی پوست جدا کنید.
 7. موم را در جهت مخالف رشد موها بکشید تا آنها کاملا از روی پوست کنده شوند. سپس پوست را با آب گرم بشورید تا باقیمانده های آن جدا شود.

2- سنگ پومیس

word image 170

این سنگ که عمدتا در عطاری ها و لوازم پزشکی-بهداشتی هم یافت می شود، یک روش طبیعی برای حذف موهای زاید است مگر اینکه موها بسیار زیاد باشند. بافت خشن سنگ یک راه عالی برای گرفتن موها و از بین بردنشان میباشد. علاوه بر آن این یک روش 100 درصد طبیعی برای حذف موهای زاید است.

برای انجام اینکار سنگ پومیس را برروی پوست خشک و تمیز بصورت دایره ای بکشید. این موجب کنده شدن موها از سطح پوست میشود. فراموش نکنید که پس از استفاده پوست را مرطوب کنید چون سنگ پومیس پوست را خشک میکند.

حتما بخوانید: 10 تا از بهترین روش های از بین بردن موهای زائد صورت زنان (بدون ضرر)

3- تخم مرغ

word image 171

تخم مرغ نه تنها بسیار مقوی است بلکه خواص مفید دیگری هم دارد. برای از بین بردن موهای زاید بااستفاده از تخم مرغ به این طریق عمل کنید.

مواد مورد نیاز:

 • 1 عدد سفیده ی تخم مرغ
 • 1 قاقش غذاخوری شکر
 • نصف قاشق غذاخوری آرد ذرت

روش

 1. این ترکیبات را با هم مخلوط کنید و سپس یک لایه ی نازک از آن را برروی پوست تمیز و خشک قرار دهید.
 2. این ترکیب را بمدت 15-20 دقیقه برروی صورت قرار دهید
 3. ماسک را بردارید. این ترکیب نه تنها ناخالصی های پوست را جدا میکند بلکه برخی موهای زاید پوست را از بین میبرد. این یک روش طبیعی و مقرون بصرفه است پس آن را امتحان کنید!

4- خمیر میوه پاپایا

word image 172

اگر به دنبال راه حل طولانی مدت برای از بین بردن موهای زاید هستید، میتوانید پاپایا را امتحان کنید. اگرچه پاپایا موهای زاید را یک شبه از بین نمیبرد اما آنزیمی بنام papain در آن وجود دراد که موجب تضعیف فولیکولهای مو و جلوگیری از رشد آنها میشود. این خمیر، ایده ی خوبی ست. این روش طبیعی را امتحان کنید تا نتایج آن را ببینید.

مواد مورد نیاز:

 • 1-2 قاشق غذاخوری پاپایا له شده
 • نصف قاشق چایخوری پودر زردچوبه

روش

 1. پاپایا و زردچوبه را باهم ترکیب کنید تا یک خمیر بدست بیاید.
 2. به آرامی برروی پوست بمالید و ماساژ دهید تا به فولیکولهای مو برسد.
 3. بمدت 15 دقیقه صبر کنید و سپس با آب بشورید.
 4. مرتبا تکرار کنید تا رشد موها کم شود (2-3 بار در هفته)
 5. پاپایا نه تنها خوشمزه است بلکه میتواند یک راه حل دایمی برای از بین بردن موهای زاید بدن باشد.

5- زردچوبه

word image 173

زردچوبه یک ادویه ی روشن و معطر است که اغلب در غذاهای هندی یافت میشود. این یک روش طبیعی برای از بین بردن موهای ناخواسته است.

روش استفاده:

 1. 3 قاشق چایخوری پودر زردچوبه را با 1 قاشق چایخوری شیر ترکیب کنید.
 2. این خمیر را برروی پوست صورت در جهت رشد موها بکشید.
 3. بگذارید بماند تا خشک شود (حدود 20 دقیقه).
 4. کمی آب را به دستتان اضافه کنید و با حرکات دایره ای ماده را روی پوست بمالید.
 5. با آب ولرم بشورید و بگذارید خشک شود.
 6. مانند پاپایا خمیر زردچوبه باید بصورت منظم استفاده کنید تا میزان رشد موها به مرور زمان کم شود.

حتما بخوانید: مواد مغذی و بسیار مفید برای زیبایی و سلامت پوست (جدیدترین تحقیقات)

هر سوال، نظر یا تجربه ای در زمینه حذف موهای زائد قسمت های مختلف بدن دارید در بخش نظرات مطرح نمایید تا کارشناسان ما به آن پاسخ دهند.


اپ چرب زبان

با اپلیکیشن چرب زبان، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


link
حذف موهای زائدزیبایی

مطالب مشابه

1 دیدگاه. همین الان خارج شوید

 • سلام باتشکر از وقت و تمرکز و زحمتی که صورت دادی برای جمع اوری این اطلاعات که من به شخصه خیلی اذیت میشم بخاطر موهای زائد گوشم که خودم باعثش بودم و از نادانی تیغ کشیدم بهشون و هی زیاد شدن و خیلی الان ازارم میده و این روش هارو تاحالا نشنیده بودم و هرچند امتحان نکردم اما گفتم یه تشکری کرده باشم بابت زحماتتون و ارزوی موفقیت و سلامتی براتون دارم باتشکر فراوان
  امیر .تبریز

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up