تغییر رنگ چشم

تغییر رنگ چشم بدون جراحی (تنها 5 روش موثر و سوالات رایج)

به این موضوع دقت کنید تنها راه در حال حاضر استفاده از لنز برای تغییر رنگ چشم است (اگر به صورت دائمی یا طولانی مدت می خواهید رنگ چشم تان تغییر کند) اما اگر بدون جراحی و موقتا می خواهید تغییر رنگ دهد تنها راههای زیر وجود دارند.

اکثر ما هر رنگ چشمی هم که داشته باشیم، باز هم دوست داریم ببینیم مثلا با چشم ها سبز چه شکلی می شویم . حتما شگفت زده خواهید شد اگر بدانید عواملی مثل غذا و احساسات می توانند رنگ عنبیه ما را تغییر دهند. در ادامه این مطلب به عواملی که کمک می کنند رنگ چشم تان را تغییر بدهید؛ می پردازیم و به سوالات شما نیز در این مورد پاسخ خواهیم داد.

1-احساسات

احساسات شدید شوک خاصی به بدن ما وارد می کنند. به طور مثال وقتی لذت یا شادی را تجربه می کنیم، فرکانس ضربان قلب تغییر می کند، تنفس سریع تر و سخت تر می شود، و در نتیجه رنگ عنبیه تغییر می کند. در واقع در این شرایط ممکن است که رنگ عنبیه تیره تر یا حتی روشن تر شود.

2- ملانین و سن

https://cdnimpuls.com/o.revistaclass.al/media3/-640-0-5e9dea0cea378.jpg

معمولا نوزادی که با چشم ها آبی به دنیا بیاید، خیلی کم است. راز چشم‌ های آبی در محتوای کم ملانین عنبیه است که نور را پراکنده و رنگِ آبی روشن‌ را ساطع می ‌کند.

رنگ چشم بسیاری از نوزادان در سنین 3 تا 18 ماهگی اگر میزان ملانوسیت ها در عنبیه آن ها بیشتر شود، می تواند تیره تر شود. به طور مثال افرادی که در مناطق کوهستانی زندگی می کنند؛ اغلب با چشم ها آبی متولد می شوند اما بعد ها رنگ چشم شان قهوه ای می شود. البته این مسئله تا حد زیادی به رنگ چشم والدین آن ها هم بستگی دارد و وراثتی است. گاهی اوقات رنگ نهایی چشم ها تا سن 12 سالگی هم مشخص نمی شود.

چرا ضد آفتاب را دور چشم نباید زد؟ (5 دلیل اصلی)

اما نوزادانی که با چشم ها قهوه ای متولد می شوند تا آخر عمر این رنگ با آن ها خواهد ماند. لایه بیرونی عنبیه به دلیل داشتن ملانین زیاد، رنگ قهوه ای روشن حاصل را جذب کرده و منعکس می کند. به هر حال، با این که افرادی که چشم های تیره دارند کم تر دچار بیماری های چشمی می شوند، اما باز هم باید از عینک آفتابی استفاده کنند.

3- رژیم خام خواری و سم زدایی

https://cdnimpuls.com/o.revistaclass.al/media3/-640-0-5e9dea0c466b4.jpg

در طب سنتی این نظریه وجود دارد که رنگ عنبیه و سلامت اندام های داخلی با هم مرتبط هستند. این قانون کلی در پزشکی ایریدولوژی نامیده می شود، اما از آنجایی که شواهد کافی وجود ندارد، این نظریه شبه علمی به حساب می آید و به رسمیت شناخته نشده است .

دکتر رابرت مورس، متخصص سلامت، معتقد است که ربع بیرونی چشم با سلامت مغز مرتبط است و دایره داخلی مربوط به دستگاه گوارش است.

او می ‌گوید که بسیاری از میوه ‌ها و سبزیجات در رژیم غذایی می‌ توانند رنگ چشم را تغییر دهند و حتی ویدئو هایی برای اثبات حرفِ خود دارد و ارائه داده است.

علاوه بر این؛ رنگدانه هر فرد منحصر به فرد است . مورس در این باره معتقد است که اسفناج به جوانی و روشن نگه داشتن چشم کمک می کند، عسل می تواند رنگ های گرم را به آن اضافه کند و غذا های دریایی می تواند رنگش را تندتر و تیره تر کنند. بقیه غذا هایی که می توانند روی رنگ چشم تأثیر بگذارند؛ روغن زیتون، پیاز و مغز های آجیلی هستند.

4- نوع آرایش و لباس

https://cdnimpuls.com/o.revistaclass.al/media3/-640-0-5e9dea0b8c48c.jpg

افرادی که چشم ها آبی یا سبز دارند؛ می توانند با استفاده از رنگ زمردی یا آبیِ لباس شان، شدت رنگ چشم را بیشتر کنند. رنگ‌ های خنثی مثل سفید ، خاکستری و سیاه می ‌توانند به بُلد کردن رنگ طبیعی چشم ‌ها کمک کنند.

5- نور خورشید و زیستگاه

https://cdnimpuls.com/o.revistaclass.al/media3/-640-0-5e9dea0ade1f6.jpg

قهوه ای رایج ترین رنگ چشم روی کره زمین است و 70 درصد از جمعیت این سیاره را چشم قهوه ای ها تشکیل داده اند. یعنی شما می توانید آن ها را در تمام قاره ها از استرالیا گرفته تا آمریکای شمالی پیدا کنید. افراد چشم آبی بیشتر اهل مناطق شمالی اروپا مثل استونی ، دانمارک ، 85% از فنلاند، 75% از آلمان و 50% از بریتانیا هستند. گاهی اوقات، این رنگ چشم را می توان در بینِ مردم خاورمیانه هم پیدا کرد.

محققان ژنتیکی از دانشگاه کپنهاگ کشف کرده اند که عنبیه آبی نتیجه جهشی است که حدود 6 تا 10 هزار سال پیش رخ داده است . فقط 2 درصد از جمعیت کره زمین چشم سبز دارند. این رنگ به دلیل محتوای متوسط ​​ملانین و ترکیب رنگدانه زرد با قهوه ای ایجاد شده است.

چگونه تولید ملانین عنبیه چشم را کاهش دهیم؟

چشم های سبز در اسپانیا، ایرلند ، روسیه، برزیل، ایسلند و پاکستان بیشتر دیده می شود. نادرترین رنگ چشم زرد است و در چشم هایی که رنگدانه لیپوکروم دارند ، دیده می شود.

پاسخ به سوالات رایج

چه طور می توانم رنگ چشم هایم را فورا تغییر بدهم؟

ساده ترین و متداول ترین راه برای تغییر موقت رنگ چشم ها، استفاده از لنز است. شما می توانید در عرض چند ثانیه یا دقیقه، رنگ چشمهای تان را از قهوه ای تیره به عسلی روشن و … تبدیل کنید.

کمیاب ترین رنگ چشم چیست؟

سبز نادرترین رنگ چشم در بین رنگ های موجود است. به غیر از چند استثنا، تقریبا همه چشم ها قهوه ای، آبی ، سبز و یا چیزی بین این بین هستند. رنگ های دیگر مثل خاکستری یا میشی کم تر هستند.

کدام رنگ چشم جذاب تر است؟

آبی دومین رنگ است که 8 تا 10 درصد چشم ها را شامل می شود. 5 درصد افراد چشم های میشی (ترکیبی از قهوه ای و سبز ) و 5 درصد کهربایی ( نزدیک به نارنجی یا طلایی ) دارند. این ها جذاب ترین رنگ های چشم هستند.

آیا قطره چشم می تواند رنگ چشم را تغییر دهد؟

دو نوع دارو هست که بر رنگ چشم شما تأثیر می گذارد؛ یکی قطره چشمی گلوکوم و دیگری سرم مژه. تغییرات ناشی از این دارو ها معمولا دائمی اما جزئی هستند. عارضه جانبی هم که دارد؛ معمولا نادر است.

چه طور می توانم برای همیشه چشم های آّبی داشته باشم؟

درست مثل رنگ مو و پوست ، رنگ عنبیه شما هم ژنتیکی است. یعنی تا زمانی که کد ژنتیکی یا ساختار سلولی تان را تجزیه نکنید، رنگ چشم تان نمی تواند به صورت دائمی و بدون جراحی تغییر کند.

آیا عسل می تواند رنگ چشم را روشن کند؟

به این دلیل که رنگ چشم از ترکیب رنگدانه های داخل چشم و انعکاس نور خارج از چشم حاصل می شود و از آن جایی که قرار دادن عسل روی سطح چشم نمی تواند تاثیری بر رنگی شدن آن داشته باشد، بنابراین استفاده از این ماده باعث تغییر رنگ چشم نخواهد شد .

همه بیماریهای رایج چشم و نشانه های آنها

آیا آب لیمو می تواند رنگ چشم شما را تغییر دهد؟

به احتمال زیاد، چشم های شما به دلیل ریختن آب لیموی رقیق نشده ، یا حتی گاهی اوقات رقیق شده، قرمز می شوند که ناشی از تحریک و ملتهب شدن قسمت سفید چشم شما است. پس هیچ وقت چنین ریسکی نکنید و از آب لیمو برای این کار استفاده نکنید.

آیا چشم های قهوه ای هم ممکن است آبی شوند؟

امروزه یک متد پزشکی وجود دارد که می تواند برای همیشه چشم های قهوه ای شما را آبی کند . این روش لیزری است که توسط استروما مدیکال ابداع شده و ملانین قهوه ای رنگ موجود در لایه های قدامی عنبیه چشم را از بین می برد.

چه طور می شود چشم های خاکستری داشت؟

افرادی که چشم های خاکستری دارند؛ در عنبیه شان ملانین کمی دارند یا اصلا ملانین ندارند. البته کلاژن بیشتری در بخش استرومای چشم هایشان دارند. نور طوری در کلاژن پراکنده می شود که باعث می شود چشم ها خاکستری به نظر برسند.

دومین رنگ چشم نادر کدام است؟

درصد رنگ چشم از رایج ترین تا نادرترین بر اساس جمعیت جهان عبارتست از : قهوه ای 55 تا 79%، آبی 8 تا 10%، میشی 5% و کهربایی 5%.

آیا خاکستری نادرترین رنگ چشم است؟

رنگ چشم‌ خاکستری یکی از کمیاب ‌ترین رنگ‌ های چشم است و با این که بسیاری از افراد چشم ‌های خاکستری را شبیه آبی می‌ دانند، اما با وجود این که هر دو سطح ملانین پایینی دارند، کاملا مثل هم نیستند . چشم‌ های صورتی و قرمز کم‌ رنگ هم رنگ‌ های چشمی فوق‌العاده غیر عادی هستند که در افرادی که مبتلا به آلبینیسم هستند، دیده می ‌شوند.

آیا ممکن است چشم ها بنفش داشته باشید؟

بله، بنفش بودن چشم به صورت طبیعی امکان پذیر است و سایه‌ رنگ های مختلف از آبی و خاکستری و بقیه رنگ‌ ها دارد. با این که این رنگ خیلی نادر است، اما رنگدانه های طبیعی چشم برخی از افراد می تواند حتی به رنگ بنفش هم در بیاید.

چه کسی زیباترین چشم های دنیا را دارد؟

در بین افراد معروف و شناخته شده؛ قطعا آنجلینا جولی ! این زن، به غیر از بردن جوایز مختلف، تلاش ‌های بشردوستانه و لب‌ های زیبا، به خاطر چشم ‌های آبی زیبایش که یکی از جذاب ‌ترین چشم ‌های دنیا محسوب می ‌شود، شهرت دارد.

کم ترین جذابیت مربوط به کدام رنگ چشم است؟

چشم ‌های قهوه‌ای ممکن است کم ترین جذابیت را داشته باشند ، اما 1.6 برابر بیشتر از چشم‌ آبی ها قابل اعتماد هستند!

آیا چشم های خاکستری زیبا هستند؟

رنگ خاکستری با آرایش یکی از کمیاب ترین رنگ چشم ها را به وجود می آورد و باعث می شود تا شخصیت فرد عرفانی و زیبا به نظر برسد. با این که هر رنگ چشمی در نوع خود منحصر به فرد و زیبا است، اما مطمئنا چشم های خاکستری در زمره چشم ‌های جذاب به حساب می آیند.

آیا Icolour بی خطر است؟

بالم چشم Icolour ایمن ترین راه برای تغییر رنگ چشم شما است؛ زیرا این محصول هیچ وقت مستقیما با چشم ها شما تماس پیدا نمی کند. ماده فعال از طریق پوست جذب می شود و بدون هیچ گونه خطر آلودگی یا واکنش آلرژیک به چشم تان می رسد.

چه غذا هایی می توانند رنگ چشم شما را به طور طبیعی تغییر دهند؟

 • عسل ارگانیک : مصرف منظم عسل می تواند به مرور زمان رنگ چشم شما را روشن تر کند.
 • ماهی: مصرف ماهی می تواند شدت رنگ چشم شما را افزایش دهد که بسته به میزان مصرف، این تغییرات می تواند دائمی هم باشد.
 • روغن زیتون : بسیاری از مردم بر این باورند که افزودن روغن زیتون به رژیم غذایی می تواند سایه چشم شما را تغییر دهد.

آیا چشم های سیاه می توانند قهوه ای شوند ؟

همان طور که قبلا هم گفته شد، قرار گرفتن در معرض نور باعث می شود تا بدن شما ملانین بیشتری تولید کند. اگر چشم‌های تان را بیشتر در معرض نور خورشید قرار دهید، ممکن است رنگ چشم ‌تان کمی تغییر کند و در نتیجه، رنگ چشمتان چه قهوه ای یا آبی باشد و چه سبز یا خاکستری، تیره تر به نظر خواهد رسید.


اپ چرب زبان

با اپلیکیشن چرب زبان، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


link
چشمزیبایی

مطالب مشابه

13 دیدگاه. همین الان خارج شوید

 • سلام من میخوام رنگ چشمم تیره تر بشه باید چیکار کنم ؟

  پاسخ
  • من چشم های ام قهوی روشن اه، من میخواهم رنگ چشم ام را تبدیل به سیاه تیره کنم بدون عمل لطفاً در این مورد به من اطلاعات بدهید

   پاسخ
   • سیاه نه در صورتی سیاه جذابه که رنگ پوست فوق‌العاده سفیدی ذاشنه باشی
    من رنگ دانه ی پوستم از گندمی روشن تر هست و متوسط اما رنگ چشمم قهوه ای تیره دلم می خواد روشن ترش کنم

    پاسخ
  • سلام رنگ چشمه من قهوه ایه تیرس خیلی برام عجیبه مامانم رنگ چشماش سبزه بابامم عسلیه فقط منم که تیره درومد چیکار میتونم بکنم که رنگ چشممو تا حدی امکان به سبز یا ابی تبدیل کنم هرچی روشن تر بهتر

   پاسخ
 • من چشم ابرو مشکی ام میخوام چشم هام روشن شه و شما که چشمتون روشنه میخواید چشمتون تیرو شه ????

  پاسخ
  • چطوری باید رنگ چشم از قهوه ای به آبی در بیاد

   پاسخ
   • تیم تولید محتوا
    14 دسامبر 2023 7:37 ق.ظ

    جراحی لیزر یا همان Laser surgery برای انجام کار در سریع ترین زمان. موارد گفته شده در مطلب در میان مدت یا طولانی مدت رخ میدهندو برای انجام سریع و دائمی در حال حاضر روش لیزر معرفی شده

    پاسخ
 • من رنگ چشمام مدام تغییر می کنه نمیدونم علتش چیه ی مدت نزدیک به مشکی تیره بود بعد قهوه ای تیره و بعد روشن شد حالام سبزه البته پدرم هم رنگ چشاش سبز بوده بعد الان قهوه ای تیره شده بنظرتون علت خاصی داره ؟

  پاسخ
 • بیگ مسعود روشن پژوه
  1 جولای 2023 12:35 ب.ظ

  سلام من چشمام روشنه روشنه ولی چون نمیخوام مردم اذیت بشن چشمام رو روی دارک مُد تنظیم میکنم و خوشحالم 🙂

  پاسخ
 • حسام ایرانی
  5 آگوست 2023 8:21 ق.ظ

  سلام خسته نباشید . من رنگ چشم هایم قهوهای هست ولی میخواهم رنگ چشم های متفاوت داشته باشم. یعنی میخواهم چشم سمت راستم به رنگ سبز و چشم سمت چپم به رنگ قرمز باشد. آیا امکانش هست.

  پاسخ
 • سلام چشای سبزی دارم و یکم توسی داخلشون هست میخواستم بدونم چیکنم که پر رنگ تر بشن

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up