baking-soda.jpg

4 روش رفع تیرگی واژن با جوش شیرین و تاثیر بر رفع بوی بد واژن

انواع مختلفی شست و شو دهنده واژن در بازار وجود دارد که همگی وعده داده میشوند که سالم و بی خطر هستند؛ اما بیشتر این مواد حاوی مواد شیمیایی اند که می توانند موجب حساسیت در واژن شوند. شستشوی واژن را انجام دهید و بدانید که کار خیلی دشواری نیست. اگر در کابینت آشپزخانه تان جوش شیرین دارید، از آن استفاده کنید. این عنصر فوق العاده می تواند به شما در مبارزه با عفونت های واژن کمک کند و بوی آنرا از بین ببرد.

چرا جوش شیرین را انتخاب کنیم؟

سطح pH یک واژن سالم بین 3.5 تا 4.5 است، این بدان معناست که این ناحیه بطور ذاتی کمی اسیدی است. اگر سطح pH بالا یا پایین شود، می تواند مشکلات زیادی ایجاد کند.

برخی از مشکلات ناشی از عدم تعادل pH در مهبل (واژن) عبارتند از:

 • عفونت مخمر
 • ترشحات بیش از حد واژن
 • بوی ناخوشایند
 • خارش
 • مقاربت دردناک

با این حال، استفاده از جوش شیرین برای تمیز کردن واژن می تواند به تعادل pH کمک کند. دلیل اینکه جوش شیرین قلیایی است. وقتی یک ماده قلیایی با چیزی اسیدی ترکیب شود، آن را خنثی می کند. بنابراين استفاده از جوش شیرین براي شستن منطقه واژن، به تعادل PH کمک مي کند و آنرا به سطح مطلوب میرساند.

حتما بخوانید: ساده ترین و موثرترین روش درمان خارش واژن با جوش شیرین

روش استفاده از جوش شیرین

در اینجا چند راه وجود دارد که در آن جوش شیرین ممکن است به مشکلات واژن کمک کنند:

 • شستشوی واژن: دو قاشق چای خوری جوش شیرین را در یک لیوان آب ولرم مخلوط کنید. از این مخلوط برای تمیز کردن کل ناحیه واژن استفاده کنید. پس از اتمام کار، واژن را یک بار دیگر با آب معمولی شستشو دهید و با یک حوله تمیز پاک کنید. با توجه به خواص قلیایی جوش شیرین، استفاده بیش ازحد می تواند موجب خشکی واژن شود.
 • به عنوان نمک حمام استفاده کنید: نصف فنجان جوش شیرین را در یک سطل پر از آب ولرم بریزید. آب را در وان حمام بگذارید و بدنتان را در آن قرار دهید (تا کمر)، بمدت 20 دقیقه در وان بنشینید. سپس دوش بگیرید و خودتان خشک کنید.
 • نوشیدنی تسکین دهنده درست کنید: نصف قاشق جوش شیرین را در یک لیوان آب میکس کنید و آن را درست قبل از خواب بخورید. در زمانهایی که شستشو امکان پذیر نیست از این روش استفاده کنید. ممکن است این نوشیدنی طعم خوبی نداشته باشد، اما می تواند به شما کمک کند علائم بوی بد و خارش واژن را به حداقل برسانید.

چه زمانی از جوش شیرین استفاده کنیم؟

 • پس از پریودی: pH خون قاعدگی برابر با 7.5 است که موجب خشکی و خارش واژن پس از اتمام دوره میشود.
 • قبل و بعد از رابطه جنسی: اسپرم دارای pH 7.1 تا 8 است.
 • پس از شستشوی واژن و یا دوش گرفتن: اگر از محصولات شیمیایی بدون نسخه برای شستشوی واژن استفاده میکنید، احتمال خشکی واژن وجود دارد. اکثر این محصولات دارای pH برابر 8 هستند؛ بنابراین از جوش شیرین استفاده کنید تا تعادل ph برقرار شود.
 • اگر از نوسانات هورمونی رنج می برید: یائسگی، بارداری، سایر مسائل مربوط به سلامت می تواند تعادل PH را بهم بزنند. در چنین شرایطی، این راه حل مفید خواهد بود.
 • اگر واژن مرطوب، خارش دار و بو دار است: این علائمی است که نشان میدهد احتمالا عفونت مخمر وجود دارد. این می تواند به طور طبیعی با جوش شیرین بهبود یابد. اگر دچار خارش، بوی نامطبوع، ترشحات بیش از حد حتی بعد از استفاده از جوش شیرین برای بیش از دو هفته شدید؛ بهتر است به یک متخصص زنان مراجعه کنید. بوی بد واژن یک مسئله کلی است که بیشتر زنان حداقل یک یا دو بار در طول زندگی شان به آن مبتلا میشوند. همچنین بوی واژن میتواند نشاندهنده ی یک مشکل بهداشتی باشد. این میتواند علل مختلفی ازجمله رشد باکتریها، مخمرها، سطح پایین بهداشت، تغییرات هورمونی و بیماریهای منتقله ی جنسی داشته باشد.

حتما بخوانید: علت بوی بد واژن و نحوه رفع آن با یک روش کاملا جدید و موثر

اگرچه بوی خفیف واژن نرمال است اما بوی مداوم و شدید اینطور نیست. عفونت واژن علایم مختلفی ازجمله ترشحات زردرنگ، قرمزی، تحریک، سوزش، خارش و بوی واژن دارد. عفونت واژن میتواند بدلیل عواملی همچون عفونت مخمر، رشد باکتریها، بیماریهای منقله ی جنسی و تغییرات هورمونی باشد. اگر از بوی بد واژنتان خجالت میکشید، به پزشک مراجعه کنید. هر کسی حداقل یکبار در طول زندگی اش به این شرایط مبتلا میشود. منظور از این بو، بوی ماهی مانندی ست که با آب و صابون و شست و شوهای معمول از بین نمیرود. رعایت بهداشت برای هر زنی ضروری است اما راه حل از بین بردن بوی واژن توسط روشهای خانگی در این مطلب آورده شده است.

جوش شیرین و آب

جوش شیرین یا سدیم بیکربنات نمکی ست که از یونهای سدیم و بیکربنات تشکیل شده است. از جمله ی مزایای این ماده عبارتند از: سفید شدن دندانها با از بین بردن جرم و بوی دهان، عمل بعنوان دئودورانت طبیعی، تسکین درد زخم ها و تسکین سوء هاضمه از جمله مزایای دیگر این ماده است. با نگهداری جوش شیرین در یخچال میتوان از مزایای آن بیشتر استفاده کرد.

حال سؤال اینجاست که چگونه از جوش شیرین برای از بین بردن بوی واژن استفاده کنیم؟ روشهای مختلفی برای اینکار وجود دارد از جمله:

روش اول: بعنوان نمک حمام استفاده کنید:

همانطور که در بالا اشاره شد، برای انجام اینکار نصف فنجان جوش شیرین را در یک سطل پر از آب ولرم بریزید. آب را در وان حمام بگذارید و بدنتان را در آن قرار دهید (تا کمرتان)، بمدت 20 دقیقه در وان بنشینید. سپس دوش بگیرید و خودتان خشک کنید. باانجام اینکار عفونت مخمری واژن درمان خواهد شد و بنابراین بوی بدن واژن از بین خواهد رفت.

روش دوم: استفاده بعنوان شست و شو دهنده ی واژن

جوش شیرین را در آب ولرم بریزید و کل واژن را با آن بشورید. سپس آن را خشک نمایید. فراموش نکنید که بیشتر از 2 قاشق چایخوری جوش شیرین استفاده نکنید چون دارای خواص قلیایی بوده و موجب خشک شدن واژن میشود.

روش سوم: استفاده بعنوان نوشیدنی تسکین دهنده:

word image 99

نصف قاشق جوش شیرین را در یک لیوان آب میکس کنید و آن را درست قبل از خواب بخورید. در زمانهایی که شستشو امکان پذیر نیست از این روش استفاده کنید. ممکن است این نوشیدنی طعم خوبی نداشته باشد، اما می تواند به شما کمک کند علائم بوی بد و خارش واژن را به حداقل برسانید.

روش چهارم: استفاده از محلول آبی جوش شیرین:

این یکی از بهترین روشها است. پس از قاعدگی، قبل و بعد از رابطه جنسی و پس از شستشوی واژن و یا دوش گرفتن خشکی و خارش واژن ایجاد میشود. برای از بین بردن این خشکی، ناحیه ی واژن را با این محلول بشورید. استفاده از جوش شیرین در این موارد، تعادل ph را برقرار میکند.

بارداری، یائستگی و دیگر موارد میتواند تعادل PH بدن را بهم بزنند و بنابراین محلول جوش شیرین میتواند کمک کننده باشد. اگر از تغییرات هورمونی رنج میبرید، واژن مرطوب، خارش دار و بو دار میشود. این خطر ابتلا به عفونت مخمری را بالا برده و جوش شیرین میتواند یک راه حل در این شرایط باشد. در صورت مشاهده ی خارش، سوزش و ترشحات غیرمعمول حتما به پزشک مراجعه کنید.

حمام جوش شیرین و روغن درخت چای

این روش دارای خواص ضدعفونی کننده و ضدقارچ است. با اینکار باکتریهای موجود در واژن از بین میروند و بنابراین بوی بد واژن هم از بین خواهد رفت. در وان حمام (یک تشت) تنها 3 قطره روغن درخت چای را با یک فنجان جوش شیرین ترکیب کنید. چند دقیقه در این محلول بنشینید و سپس با آب بشورید. اینکار را هر روز انجام دهید. راه دیگر ترکیب 4 قطره روغن درخت چای و یک قاشق چایخوری جوش شیرین است. از این ترکیب یک حالت خمیر مانندی ایجاد میشود که باید آن را بمدت 5 تا 10 دقیقه در قسمت عفونی قرار دهید. سپس واژن را با آب بشورید. اینکار را حداقل یکبار در روز بمدت چند روز انجام دهید تا بهترین نتایج حاصل شود.

حتما بخوانید: 2 روش موثر، بدون عوارض و دائمی تنگ کردن واژن با انار و زاج سفید

جوش شیرین با آب لیمو

word image 100

یک چهارم قاشق چایخوری آب لیمو را با یک قاشق چایخوری جوش شیرین در یک لیوان آب مخلوط کنید. این محلول را بنوشید و پس از 15 تا 20 دقیقه، 2 قاشق چایخوری روغن نارگیل مصرف کنید. پس از چند روز مصرف، مشاهده خواهید کرد که بوی واژن از بین میرود.

جوش شیرین به همراه سرکه سیب

این مخلوط حاوی خواص ضدعفونی کننده و آنتی باکتریال است. این با سموم و باکتریهایی که موجب بوی بد واژن میشوند مبارزه میکند. قبل از هر چیز، سرکه سیب طبیعی را با آب گرم مخلوط کنید. واژن را بمدت 5 تا 7 دقیقه در آن قرار دهید. سپس بمدت 5 تا 7 دقیقه در محلول آب و جوش شیرین بنشینید. پس از آن واژن را شست و شو داده و خشک کنید. از لباس زیر نخی و گشاد استفاده نمایید. این روش میتواند نتایج سریعی بهمراه داشته باشد.

حتما بخوانید: جدیدترین روش طبیعی-گیاهی برای سفید کردن واژن در زمان کوتاه

جوش شیرین و سیر

word image 101

مصرف روزانه ی سیر پخته خواص آنتی بیوتیک طبیعی، بهبود عفونت واژن و رفع بوی بد واژن دارد. یک قاشق چایخوری جوش شیرین را در یک لیوان آب گرم بریزید. یک یا دو حبه سیر خام بخورید و سپس این محلول را با معده خالی میل کنید. یک راه دیگر برای خلاص شدن از شر عفونت، قرار دادن یک حبه سیر خام در واژن بمدت 1 ساعت است.

روشهای مختلفی برای از بین بردن بوی واژن وجود دارد اما مؤثرترین و بهترین راه استفاده از جوش شیرین است. غلبه بر بوی بد واژن با شست و شوی روزانه واژن کاهش میابد اما فراموش نکنید که شست و شوی بیش از حد موجب بدتر شدن اوضاع میشود.

حتما بخوانید: زاج سفید – کاربردها، عوارض، طرز استفاده جهت پوست، واژن، زیبایی و زنان

اگر مایلید بجای استفاده از مکملها و داروهای سنتتیک از روشهای درمان طبیعی استفاده کنید، این مقاله میتواند به شما کمک کند. عوارض جانبی استفاده از داروها میتواند شامل سوزش، درد و خارش باشد. از موارد گفته شده در بالا استفاده کنید و در مواقع مورد نیاز به پزشک مراجعه نمایید.


اپ چرب زبان

با اپلیکیشن چرب زبان، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


link
بوی واژنبیماری های واژنروشن کردن واژن

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up