ویروس کرونا

9 تا از نکات و جنبه های مثبت کرونا (جنبه های مخفی)

چندین ماه است که وارد سال 2020 شده ایم و در حال حاضر آماده ایم که ” سال 2020 را حذف کنیم؟ این نسخه حاوی یک ویروس است.” الگوهای رفتاری ما را در رسانه های اجتماعی دور هم جمع می کنند. با ورود شهرها و کشورها به دوران محاصره و زندگی در وضعیت کرونایی یا تحت عنوان با شکوه تر COVID-19، باعث شده است که جوامع برای بقا از یک دیگر دور بمانند.

از دست دادن امید و دلسوزی نسبت به عوارض جانبی منفی هر رویدادی آسان است، به خصوص زمانی که به عنوان یک جامعه با یک بیماری همه ‌گیر جهانی مبارزه می ‌کنیم. آمار لحظه ای ویروس کرونا را از اینجا مشاهده نمایید.

برای هر سطح کمی، یک بالاترین حد وجود دارد به صورتی که حتی این سناریوی فعلی نیز یک پوشش نقره دارد. در اینجا 8 اثر مثبت بیماری همه گیر Covid-19 آورده شده است که باید منتظر آن باشیم.

ما می خواهیم از این معرکه جان سالم به در ببریم و وقتی این کار را انجام دادیم، دنیای متفاوتی منتظر ما خواهد بود.

8 تا از اثرات مثبت کرونا پس از قرنطینه شدن

موارد ذکر شده ۸ تا از بهترین چیزهایی هستند که من واقعا انتظار دارم با آن ها مواجه شوم. چندین روند که در حال شکوفایی هستند و در حال حاضر ظاهر شده اند و حتی وقتی همه این کارها انجام شد هم چنان به پیشرفتشان ادامه می دهند.

1 – به شما در ایجاد روابط واقعی کمک می کند

همه ما به قدری سرگرم زندگی هستیم که بسیاری از ما آن لحظات واقعی را که با عزیزان خود داریم از دست داده ‌ایم. این می تواند به دلیل پر مشغله بودن، تلاش برای رسیدن به قرارهای ملاقات و یا عجله کردن برای رسیدن به جلسات فوری کاری باشد.

البته، شاید تو به اندازه کافی خوش‌ شانس بودی که هر روز به تعطیلات خانوادگی می ‌رفتی. اما ببینم حتی اون موقع، از اون پرونده‌ هایی که در محل کار منتظرت بودن؛ وحشت نداشتی؟

word image 19

اکنون این وضعیت کرونا به طور مثبتی بر نحوه عملکرد شما و حفظ روابطتان تاثیر گذاشته ‌است. باید وقت خود را با خانواده خود صرف کنید و بهتر کار کنید. این امر به شما کمک می ‌کند آینده بهتری برای کار و خانواده خود بسازید.

با کند شدن زندگی، راه هایی برای برقراری ارتباط با مردم پیدا کردیم. وقتی که شرایط این گونه است، دوباره با عزیزانتان ارتباط برقرار کنید و به گذشته بازگردید.

2 – تغییر سبک زندگی در تمرین بهداشت بهتر

بهداشتی بودن دیگر فقط یک عادت خوب نیست بلکه همان مهارتی است که برای بقا به آن نیاز دارید.

زمانه تغییر کرده ‌است و مردم اکنون آگاه شده اند که چقدر مهم است که خود را تمیز نگه دارند. انسان ها به عنوان حیوانات اجتماعی توانایی مدیریت و برقراری ارتباط با سایر موجودات و انسان ها را دارند. و این چیزی است که ما نمی‌توانیم تغییرش دهیم. اما این شرایط پیش آمده ما را آگاه کرده ‌است که چگونه این کار را به صورت بهداشتی انجام دهیم.

رابطه نوع گروه خونی و ابتلا به کرونا (تحقیقات جدید)

از دست دادن تا سلام کردن، همه ما سبک زندگیمان را به خوبی تغییر داده ایم. ما باید به یاد داشته باشیم در هنگام سرفه، جلوی دهانمان را بپوشانیم، بعد از دست زدن به هر چیزی، دستان خود را ضد عفونی کنیم، زیرا می دانیم اگر این کار را انجام ندهیم چه اتفاقی می افتد.

3 – نوآوری هایی برای کمک و ارتباط با یک دیگر

در این دوران قرنطینه، ما از ایده ها، روش ها، راهنمایی ها و ترفندهایی برای باز کردن قفل ها و کمک به جوامع استقبال می کنیم. شرکت هایی در سرتاسر جهان شروع به فکر کردن در مورد ارائه محصولات و خدمات خود می کنند که شما را قادر می سازد با دوستان و هم تیمی های خود ارتباط برقرار کنید. یافتن راه های خلاقانه برای این که اجازه ندهند دوران خسته کننده ای را در چهار دیواری که هستید بگذرانید، جدیدترین روندی است که وجود دارد!

این کار یک روش جدید فکری را برای ما درست کرده است. سازمان ها نمی توانند به طور کلی عملکرد خود را متوقف کنند و هرکدام ایده های نهایی دارند تا مشتریان و کارمندانشان را به خود جلب و حفظ کنند.

این کار ممکن است به پیشرفت ها و نوآوری هایی نیز منجر شود. می بینید، نوآوری به هیچ وجه اتفاق نمی افتد مگر وقتی محیط خواستار آن باشد! پس بیایید منتظر جالب ترین ایده هایی باشیم که می توانند جهان را به شکل طوفانی مسحور خود کنند.

4 – سهام Blue-chip به محلی امن برای سرمایه گذاری تبدیل می شود

سرمایه گذاری در سهام Blue-chip به دلیل داشتن شهرت زیاد برای آغاز کار اندکی کسالت آور بوده و بعضا کمی قدیمی به نظر رسد. اما تصادفی نیست که آن ها در میان سرمایه گذاران ثروتمند و تقریبا در هر موسسه مالی قوی، بسیار محبوب هستند.

روند فعلی نشان می دهد که سهام Blue-chip برای صاحبان مشاغلی که به اندازه کافی محتاط هستند مناسب است. اقتصاددانان پیش بینی می کنند که شما فقط می توانید در طی دو سال پول خود را دو برابر کنید. دلیل اینکه سهام Blue-chip نسبتا بی خطر تلقی می شوند این است که سود سهام کم تر در بازارهای مالی دچار سقوط می شود.

word image 20

همان طور که می‌دانیم تاثیر کرونا بر روند اقتصادی مانند ضربه پتکی بسیار شدید است. حتی اگر اقتصاد متوقف شود، سهام Blue-chip به یک مکان نسبتا امن تبدیل می‌ شود. سرمایه‌ گذاری عاقلانه یکی از راه ‌هایی است که به طور ایمن شما را از بحران اقتصادی خارج می کند.

5- موج جدیدی از ابزارها و نرم افزارها

شرکت‌ ها به ابزارها و نرم ‌افزارهای آنلاین نیاز دارند که می‌ توانند به شما کمک کنند در این شرایط به صورت یکپارچه و بدون نقص به کلاس‌ های دیجیتال و فضای اداری مجازی شیفت کنید.

این موضوع درها و راهکارهایی را برای هر برنامه ‌ای ایجاد کرده ‌است که به شما اجازه می ‌دهند جریان کارها و فرآیندهای مهم را شناسایی کرده و فرآیندهای آموزشی را به صورت دیجیتالی اجرا کنید.

از زمان ظهور Zoho با مجموعه از راه دور خود با عنوان SurveySparrow، پورتال خود یاری برای کارمندان فراهم شده تا در این موقعیت دشوار برای برقراری ارتباط بتوانند از آن استفاده کنند، بعلاوه سازمان ها با محصولات جدید و به روزتری رو به رو هستند.

در این روند از ربات های تشخیص خودکار گرفته تا پروتکل های اضطراری اتوماتیک استفاده می شود، بعلاوه راه را برای حضور سیستم های بیومتریک بی سیم، ردیابی زمان یا سایر ابزارهای مشترکی فراهم می کند که اساسا می توانند در آن مسیر گام بردارند و جایگزینی برای گردش کار موجود باشند تا بتوانند تجارت شما را به صورت مجازی اداره کنند.

یک جریان اصلی از ابزارها و نرم افزارهایی که می توانند به شما کمک کنند که در این همه گیری زنده بمانید می تواند باعث ایجاد گردش در کارها نیز بشود و این گونه به شما کمک کند. این بن بست های بزرگ، شرکت ها، سازمان‌ ها و کارخانجات را مجبور کرده است که قدمی به سوی ایجاد فضای رباتیک به عنوان حرکتی متفکرانه برداشته تا در هنگام مواجه با این نوع از بیماری های همه گیر که تولید را برای دومین بار متوقف می کند، راه کار نجاتی داشته باشند.

6 – تبدیل شدن دور کاری به یک روند اصلی

از Zapier تا Aha و از Aha تا Invision، بسیاری از شرکت ها اکنون با 100 درصد نیروی کارشان از راه دور کار می کنند و تقریبا چیزی در حدود صفر درصد هم در دفاتر کار خود نیروی مشغول به کار ندارند. حتی ما در SurveySparrow ، دستخوش تغییراتی شده ایم و تیمی از راه دور را بنا کرده ایم. با قرنطینه و بسته شدن شهرها، شرکت ها وسازمان ها در سرتاسر جهان مجبورند به سمت روش انجام دادن کارها از راه دور سوق پیدا کنند.

سرمایه گذاری های انجام شده برای فضاهای بزرگ رو به زوال است و شرکت ها واقعا اجازه نمی دهند هنگام استخدام استعدادهای مد نظر خود، موقعیت های جغرافیایی در این میان خللی ایجاد کنند.

word image 21

کار کردن از راه دور در یک محیط کوچک گاهی اوقات مانع از به دست آوردن همه مزایای کار از راه دور در شرایط عادی می شود. قرنطینه باعث شده است که اغلب مشاغل به صورت مطلق به سمت دور کاری پیش بروند. این روند به گروه های مختلف کمک کرده تا به یک دیگر اعتماد کنند. شرکت ها به سمت ایجاد فرهنگی می روند که باید به یکپارچگی کارکنان خود اعتماد داشته باشند و حتی اگر کسی آن ها را هنگام کار کردن زیر نظر نداشته باشد، باز هم صادقانه کار خود را به نحو احسن انجام می دهند. خوب، در این صورت آینده کار پس از کرونا قطعا خوب به نظر می رسد!

7 – املاک و مستغلات ارزان قیمت در شهرهای ردیف اول

راه ‌اندازی کسب و کارها که از راه دور کنترل می شوند دیگر آن چیزی نیست که ما فکر می کردیم غیر ممکن باشد و بتواند چنین موج عظیمی از تغییر در املاک و مستغلات را به ویژه در شهرهای ردیف اول به ارمغان آورد. در حالی که کسب و کارها متوجه می‌ شوند که دیگر به یک محیط فانتزی و فضای فیزیکی بزرگ در مرکز شهر نیاز ندارند تا تجارت خود را به راحتی اداره کنند، تقاضا برای دست یابی به مناطق “چشم گیر” به پایین ترین حد خود خواهد رسید.

آن‌ هایی که برای کار کردن به فضاهای فیزیکی نیاز دارند، به مکان های کوچک‌ تری بسنده می کنند و دیگر مهم نیست که آن ‌ها در کجا ساکن باشند. با این که منابع کافی وجود دارد، اما شرکت‌ ها به دنبال استخدام استعدادهایی فراتر از کد پستی هستند.

حتما بخوانید: 9 غذای برتر برای تقویت سیستم ایمنی بدن تا حداکثر ممکن

زمانی که نیاز به ساختمان‌ های فیزیکی کاهش پیدا می‌ کند، به طور طبیعی تقاضا برای آن نیز به خوبی کاهش می ‌یابد. بنابراین، برای همه مقرون ‌به‌ صرفه می ‌شود.

8- آموزش دیجیتالی و مقرون به صرفه می شود

این بیماری همه گیر تهدیدی برای کل سیستم آموزش و پرورش بوده است. مدارس، دانشگاه ها و دانشکده ها تعطیل شده اند. بله، ناراحت کننده است اما هنوز به جنبه های روشن آن نگاه کرده اید؟ موسسات آموزشی راهی برای غلبه بر این سلسله حوادث بسیار چالش برانگیز یافته اند. کلاس ها به لطف تکنولوژی و فناوری دوباره شروع شده اند.

کلاس های آنلاین تبدیل به یک چالش جدید برای موسسات آموزشی شده است و آن را نیز با چند مزیت همراه کرده است. هم اکنون موسسات می توانند هزینه های زیر ساختی را پس انداز كنند و در نتیجه دانشجویان نیازی به تحمل فشار ناشی از هزینه های آموزشی ندارند و تحصیل مقرون به صرفه تر شده است.

word image 22

علاوه بر این، والدین دانش جدید و دست اولی را در مورد نحوه تدریس کلاس ها کسب می کنند و می توانند به صورت مستقیم متوجه شوند که فرزندشان چگونه مفاهیم آموزشی را درک می کند. با رشد سیستم آموزش آنلاین، می توان انتظار داشت که در هر بخش از جامعه میزان دسترسی به آموزش افزایش پیدا می کند.

هر سکه دو رو دارد. به هر اندازه که بد است، خوبی هم دارد. این ها برخی از پیش بینی هایی است که من فکر می کنم به وجود می آیند و به یک چالش تبدیل می شوند. کشورها در همه جا هنوز در حال مبارزه با این بیماری همه گیر هستند و ما اطمینان داریم که بر این بیماری غلبه خواهیم کرد.

ما یک نژاد از بازماندگان هستیم و در این مسابقه نیز برنده خواهیم شد. موافقم که نبرد سخت و طولانی است. اما بیایید به جلو نگاه کنیم و روی جنبه روشن تری متمرکز شویم، زیرا همه آن چه که در این اوقات دشوار داشته ایم، تمام خواهد شد.

از لحاظ فیزیکی از هم فاصله بگیرید اما به لحاظ اجتماعی با هم در ارتباط باشید. لطفا مراقب باشید تا ایمن بمانید.


اپ چرب زبان

با اپلیکیشن چرب زبان، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


linkکرونا

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up