word image 22456 1

تفاوت های کارت سفر با کارت هدیه بانکی

کارت هدیه بانکی یکی از انواع هدایای سازمانی است که به مذاق بیشتر مخاطبان خوش می‌آید؛ به همین خاطر است که شرکت‌های کوچک و بزرگ آن را به‌عنوان هدیه سازمانی سفارش می‌دهند. اما اگر بخواهیم واقع‌بینانه به این موضوع نگاه کنیم، می‌بینیم کارت هدیه بانکی نمی‌تواند ویژگی‌های یک هدیه سازمانی خوب را داشته باشد. کارت‌های هدیه خلاقیت کافی را ندارند؛ با توجه به این موضوع تاثیر کمتری روی مخاطب می‌گذارند. همین تاثیرپذیری کم نسبت به گذشته دلیل خوبی است که به فکر یک هدیه سازمانی دیگر باشیم.

کارت سفر علی‌بابا همان هدیه سازمانی خلاقانه‌ای است که به‌اندازه کافی مخاطب را درگیر و توجه او را به سمت برندتان جلب می‌کند. کارت سفر نوعی کارت فیزیکی است که با استفاده از آن می‌توانید سفر را به گیرنده هدیه دهید. خلق خاطرات خوش و فراموش‌نشدنی هدف اصلی سفر کارت به‌حساب می‌آید؛ خاطرات خوشی که با نام برندتان گره خورده است.

هدیه‌دادن سفر

هرچه خاطره گیفت سازمانی بیشتر در یاد و ذهن مخاطب بماند، تصویر بهتری از برندتان در ضمیرناخودآگاهش ثبت خواهد شد. مخاطب دریافت هدیه با دردست‌داشتن سفر کارت علی بابا می‌تواند حال خوب سفر را یک یا چند بار تجربه کند. هر زمانی گیرنده کارت سفر یاد خاطرات خوش سفرش بیفتد یا عکس‌های آن سفر را تماشا کند، نام برندتان در ذهنش رنگی تازه به خود خواهد گرفت.

اگر در کتاب‌های فرهنگ لغت کمی جستجو کنیم، می‌بینیم بزرگان ادبیات فارسی سفر را در معنی جابه‌جایی از شهری به شهر دیگر می‌دانند. اما معانی سفر بیشتر از این حرف‌هاست و ابعاد گسترده‌تری را شامل می‌شود. سفر را می‌توان کشف چیزهای جدید معنی کرد، قرارگرفتن در موقعیت‌های جدید، تماشای چیزهای جدید، ارتباط با افرادی جدید، چشیدن طعم غذاهای جدید، شنیدن آواهای جدید و… همگی رهاورد سفر هستند.

word image 22456 2

در این زمانه کمتر کسی پیدا می‌شود که از هدیه‌گرفتن سفر با سفر کارت خوشحال نشود. حتی آن‌هایی که در برابر رفتن به سفر و ترک خانه مقاومت می‌کنند، برای استفاده از اعتبار این کارت هدیه علی‌بابایی مجبور هستند دست‌کم یک بار راهی سفر شوند. اعتبار سفرکارت علی‌بابا قابلیت نقدشدگی ندارد و اعتبار آن فقط روی خرید محصولات سفر قابل‌استفاده است.

کارت سفر یا کارت هدیه بانکی

سفر کارت جدیدترین محصول علی‌بابا تا حدودی شبیه کارت هدیه بانکی است؛ اما درعین‌حال تفاوت‌های قابل‌توجهی هم با آن دارد. هر دو این کارت‌های هدیه بدون قابلیت نقدشدن طراحی شده‌اند. شما باید اعتبار این کارت‌ها را صرف خرید محصول یا خدمات کنید. البته بعضی افراد تکنیک‌هایی برای نقدکردن اعتبار کارت هدیه بانکی به‌کار می‌گیرند؛ اما این روش برای کارت سفر علی‌بابا نتیجه نمی‌دهد. اگر محصولی را از سایت یا اپلیکیشن علی‌بابا با اعتبار سفر کارت بخرید و سپس آن را لغو کنید؛ باز هم نمی‌توانید با استرداد آن هزینه را به حساب بانکی‌تان انتقال دهید.

اعتبار سفر کارت فقط برای خرید محصولات گردشگری مانند پرواز داخلی، پرواز خارجی، اتوبوس، قطار، بیمه مسافرتی، هتل داخلی، هتل خارجی، سوئیت، آپارتمان مبله، ویلا، کلبه و اقامتگاه بومگردی از سایت یا اپایکیشن علی‌بابا قابل‌استفاده است. با اعتبار این کارت هدیه نمی‌توانید از دیگر پلتفرم‌ها محصول گردشگری بخرید.

word image 22456 3

یکی دیگر از تفاوت‌های کارت هدیه بانکی و کارت سفر علی‌بابا به مخاطب دریافت آن برمی‌گردد. شما می‌توانید کارت هدیه بانکی را به افراد خانواده، دوستان یا آشنایان‌تان هدیه دهید. همچنین این کارت با شرایط ویژه به‌عنوان یک هدیه سازمانی هم قابل‌استفاده است. سفر کارت علی‌بابا فعلا برای هدیه‌ شخصی طراحی نشده و مخاطبان اصلی آن سازمان‌های کوچک و بزرگ و شرکت‌ها هستند.

هدیه سازمانی در شرکت‌های قدیمی یا نوپا

از نظر کارشناسان مارکتینگ هدیه سازمانی نوعی سرمایه‌گذاری روی روابط تجاری به‌حساب می‌آید؛ روابطی که برای رشد و پیشرفت سازمان بسیار حائز اهمیت هستند. برای همین خیلی مهم است که این هدیه چه ویژگی‌های خاصی داشته باشد. یکی از خصوصیات هدیه سازمانی رسمیت آن است تا جلوه‌ای خوب از برندتان را به‌نمایش بگذارد. ویژگی رسمی‌بودن نباید موجب شود هدیه‌ای بدون احساس، خشک و فقط تجاری فراهم کنید. هدیه سازمانی باید درعین رسمی بودن، روی عواطف و احساسات مخاطب دست بگذارد.

طبق تحقیقات پژوهشگران در حوزه مارکتینگ و بازاریابی اعطای هدیه‌ای برای سازمان موفقیت‌آمیز خواهد بود که احساسات گیرنده هدیه را به چالش بکشد. هرچه مخاطب بیشتر با هدیه سازمانی ارتباط برقرار کند، در آینده ارتباط بهتری با برند خواهد داشت. هدیه‌ای را برای برندتان درنظر بگیرید که تاثیرش را تا مدت‌ها روی مخاطب حفظ کند. سفرکارت علی‌بابا همان هدیه سازمانی است که ویژگی‌های بهترین هدیه را در خود می‌گنجاند.


اپ چرب زبان

با اپلیکیشن چرب زبان، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


linkاطلاعات عمومی

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up