پاشویه

پاشویه برای تب (پاشویه برای تب بچه و بزرگسالان)

تب به عنوان یکی از علائم بیماری شناخته می ‌شود و به خودی خود یک بیماری نیست. مرکز تنظیم حرارت در هیپوتالاموس دمای بدن را تنظیم می‌کند. آب‌درمانی یا پاشویه به صورت سرد و ولرم از دیرباز برای پایین آوردن دمای بدن که به طور ناگهانی بالا رفته است، استفاده می‌ شده است. بسیاری از مطالعات نشان داده‌ اند که تاثیر آب‌ درمانی بیشتر از درمان‌ های دارویی است و قرار دادن اسفنج ولرم یا سرد روی پاها، دمای بدن را به سرعت کاهش می ‌دهد، اما ممکن است باعث ناراحتی بیمار شود.

شواهدی وجود دارد که نشان می ‌دهد فرو بردن پاها در آب داغ، دمای بدن را به خوبی کاهش می ‌دهد. در حقیقت پاشویه با آب گرم به عنوان یک درمان غیر دارویی، ایمن، بدون عوارض جانبی، مقرون به صرفه و آسان برای کاهش تب به حساب می ‌آید. هدف از این مطالعه بررسی اثربخشی حمام پا با آب گرم در کاهش دمای بدن بیماران بالغ مبتلا به تب بود. (منبع)

اینها رو هم حتما ببینید: 6 تا از موثرترین گیاهان درمان سریع تب و لرز

60 بیمار به روش نمونه ‌گیری در دسترس انتخاب شدند که 30 بیمار در گروه آزمایش و 30 بیمار به روش تصادفی در گروه کنترل قرار گرفتند. برای گروه آزمایش پاشویه تجویز شد. گروه کنترل از مراقبت‌ های استاندارد و همیشگی بیمارستان بهره‌مند شدند. یافته ‌ها نشان داد که تفاوت میانگین دمای بدن در گروه آزمایش به‌ طور معنا ‌داری کمتر بود. بنابراین می ‌توان از پاشویه به عنوان یک روش کمکی برای کاهش دمای بدن در بیماران مبتلا به تب استفاده کرد.

در کودکان

ميانگين سني كودكان 3/1±10 برای گروه مورد مطالعه و گروه کنترل بود. نزدیک به دو سوم آن ها (68% و 62%) پسر در گروه مطالعه و کنترل بودند. تفاوت معناداری در درجه حرارت و میزان خستگی در کودکان مبتلا به تب بین دو گروه پس از استفاده از پاشویه با آب گرم مشاهده شد. همچنین تفاوت معنا‌دار آماری بین میانگین درجه حرارت و خستگی قبل و بعد از پاشویه در کودکان گروه مورد مطالعه وجود داشت. (منبع)

گیاهان مفید برای درمان تب و لرز

چای عسل زنجبیل

خواص ضد التهابی و آنتی اکسیدانی داخل زنجبیل برای از بین بردن یا کاهش علائم تب و لرز بسیار عالی است. عسل هم خواص ضد میکروبی دارد که عفونت را کاهش داده و باعث درمان سرفه می ‌شود. کافی است که یک قاشق چای‌ خوری زنجبیل رنده شده را داخل یک فنجان آب به مدت ۲ الی ۵ دقیقه بجوشانید. سپس یک قاشق چای ‌خوری عسل به آن اضافه کرده و دو بار در روز برای بهبود وضعیت تان آن را استفاده کنید.

آب برنج یا نشاسته

آب برنج جزو بهترین درمان‌ های خانگی برای عفونت ویروسی است. به عنوان یک ماده ادرارآور که باعث سم زدایی و پاکسازی بدن از سموم می ‌شود، بسیار عالی عمل می ‌کند. کافی است یک لیوان آب برنج را با شکم خالی استفاده کنید تا تب بهبود پیدا کند.

علت لرز بدون تب+ 5 بهترین درمان خانگی و پزشکی

تخم گشنیز

مواد مغذی فیتو داخل دانه گشنیز می‌ تواند عاملی برای تحریک سیستم ایمنی باشد. در واقع تخم گشنیز سرشار از روغن طبیعی و ترکیبات آنتی بیوتیک است که برای درمان عفونت ‌های تنفسی بسیار عالی است. کافی است که آن را به اندازه خیلی کم داخل نیم لیتر آب بجوشانید و جرعه جرعه مصرف کنید.‌ چند بار در روز این کار را تکرار کنید تا زمانی که سیستم ایمنی ‌تان تقویت شود.


اپ چرب زبان

با اپلیکیشن چرب زبان، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


link
پاشویهتب و لرز

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up