سلول

بدن انسان چند سلول دارد؟ (تحقیقات 2022)

شما می‌دانید که بدن شما از سلول‌ ساخته شده ‌است – اما چند تا؟ معلوم است که پاسخ به این سوال چندان آسان نیست. چه تعداد سلول بدن شما را تشکیل می دهد؟ پاسخ دادن به این سوال ساده در واقع چندان آسان نیست. اما اخیرا دانشمندان تلاش های بسیار خوبی کرده اند و تعداد نهایی آنها… 37.2 تریلیون برآورد شده است.

محاسبه سلول های بدن

محاسبه تعداد سلول های بدن انسان مشکل است. بخشی از مشکل این است که استفاده از معیارهای مختلف نتایج بسیار متفاوتی را برای شما به ارمغان می آورد. حدس زدن بر اساس حجم، چیزی حدود 15 تریلیون سلول به شما نشان می دهد. اگر بر اساس وزن تخمین بزنید کار با 70 تریلیون تمام می شود. Carl Zimmer در National Geographic توضیح می دهد:

اگر برای اندازه گیری حجم یا وزن را انتخاب کنید، به طرز چشمگیری با اعداد متفاوت رو به رو می شوید. بدتر این که، بدن ما مانند یک شیشه پر از آب نبات ژله ای قرمز، به طور یکنواخت با سلول پر نشده است. سلول ها در اندازه های مختلف هستند و در تراکم های مختلف رشد می کنند.

به عنوان مثال اگر به یک لیوان خون نگاه کنید متوجه می شوید که گلبول های قرمز کنار یک دیگر فشرده شده اند. اگر از دانسیته آن ها برای تخمین سلول ها در بدن انسان استفاده کنید، به 724 هزار میلیارد سلول که عددی حیرت انگیز است خواهید رسید. از طرف دیگر سلول های پوستی آن چنان پراکنده هستند که 35 میلیارد سلول تخمین زده می شوند.

word image 25

چگونه این پژوهشگران به 37.2 تریلیون رسیده اند؟ آن ها در واقع تعداد سلول ها را بر اساس اندام و انواع سلول ها مشخص کرده و از طریق منابع موجود، لیست کاملی از حجم و تراکم در همه چیز را از روده تا زانو ایجاد کرده اند. به عنوان مثال، به طور متوسط 50 میلیارد سلول چربی در بدن و 2 میلیارد سلول ماهیچه ای قلب وجود دارد. آن ها با اضافه کردن همه این ها به عدد 37.2 رسیده اند. (به هر حال، این عدد هیچ یک از میلیون ها میکروبی که بر روی بدن شما زندگی می کنند را شامل نمی شود.)

این غذاها از پیر شدن شما تا حد زیادی جلوگیری می کنند!

منبع


اپ چرب زبان

با اپلیکیشن چرب زبان، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


link
اطلاعات عمومیسلول

مطالب مشابه

1 دیدگاه. همین الان خارج شوید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up