آلبومین

عوارض داروی آلبومین انسانی، کاربردها و روش مصرف صحیح

در این مطلب با کمک چندین مجله معتبر پزشکی راجب داروی آلبومین انسانی، عوارض جانبی، طرز استفاده و نکات مهم دیگر به شما آموزش می دهیم.

آلبومین چیست؟

 • آلبومین پروتئینی است که در کبد تولید میشود و در پلاسمای خون (بخش مایع خون) جریان پیدا میکند.
 • آلبومین دارویی از پروتئین پلاسمای خون بدن انسان است. این دارو با افزایش حجم پلاسما و یا آلبومین در خون عمل میکند.
 • آلبومین برای جبران حجم خون در مواردی مانند سوختگیهای شدید و یا جراحات به کار میرود که درآن از بدن انسان خون زیادی از دست میرود.
 • این دارو برای درمان سطح پایین آلبومین در جراحی ها، دیالیز، عفونتهای آلبومینی، نارسایی کبدی، پانکراتیت، تنگی نفس، عمل جراحی بایپس مشکلات تخمدان و دیگر مشکلات مربوط به داروهای بارداری به کار گرفته میشود.

چه کسانی نباید استفاده کنند؟

 • اگر کم خونی و یا نارسایی قلبی دارید از مصرف این دارو خودداری نمایید.
 • اگر بیماری قلبی، فشار خون، مشکل انعقادی خون مانند هموفیلی، مشکل ریه، مشکل کلیه، حساسیت به لاتکس ناتوانی در ادرار دارید، پیش از مصرف با پزشکتان مشورت نمایید.
 • در موقعیت بحرانی که امکان دسترسی به کادر درمانی را ندارید اطمینان حاصل نمایید که پزشکی در خصوص مصرف این دارو توسط شما اطلاع دارد.

آلبومین از پلاسمای خون انسان ساخته می شود که ممکن است حاوی ویروس و دیگر عوامل عفونی باشد. پلاسمای خون اهدا شده معمولاً تست شده تا امکان داشتن عامل عفونی در آن به حداقل برسد. با این حال ممکن است همچنان احتمال انتقال بیماری وجود داشته باشد. در خصوص مزایا و خطرهای مصرف این دارو با پزشکتان مشورت نمایید.

بارداری: هنوز ثابت نشده که این دارو تاثیری بر جنین دارد. اگر باردار هستید با پزشکتان مشورت نمایید. هم چنین مشخص نیست که این دارو از طریق شیرمادر به بدن شیرخوار وارد میشود یا خیر؛ بنابراین اگربه فرزندتان شیر میدهید با پزشکتان مشورت نمایید.

اثرات جانبی

اثرات جانبی غیر معمول و جدی

اگر علائمی از حساسیت دارید فوراً کمک پزشکی بگیرید. این علائم شامل کهیر، سرفه، تنگی نفس، تورم صورت، لب، زبان و گلو است. اگر احساس بیهوشی می کنید، تنفس ضعیف دارید، سردرد و تاری دید و احساس وز وز در گوش خود دارید، احساس نگرانی، گیجی، عرق دارید و رنگتان پریده است، به پزشک اطلاع دهید. هم چنین اگر تنگی نفس، خس خس، دشواری تنفس، سرفه خلطدار، درد قفسه سینه و ضربان قلب سریع یا غیر عادی دارید هم با پزشکتان مشورت نمایید.

اثرات جانبی متداول

 • تهوع
 • استفراغ
 • تب
 • احساس سرما
 • ضربان قلب تند
 • خارش پوست و سوزش (گرما، قرمزی، یا احساس خارش)

فعل و انفعالات

دستورالعمل های تجویز شده پزشکتان را در خصوص منع غذایی و فعالیت ها دنبال کنید. داروهای دیگر ممکن است با آلبومین تداخل داشته باشند این داروها شامل ویتامینها، داروهای گیاهی، داروهای با نسخه و بدون نسخه میشوند. در خصوص داروهایی که در حال مصرف آن هستید و یا قصد مصرف آن را دارید با پزشک خود مشورت نمایید.

حتما بخوانید: بهترین روش درمان خانگی کم خونی با روش گیاهی سنتی

دوز دارویی آلبومین در انسان

این دارو از طریق تزریق وریدی وارد بدن میشود. تنفس، ضربان قلب، فشار خون، سطح الکترولیت، عملکرد کلیه و سایر نشانه های حیاتی، در هنگام دریافت آلبومین، باید اندازهگیری شود. خون شما نیز باید در طول درمان به طور منظم مورد آزمایش قرار گیرد. مقادیر زیادی مایعات در طول مصرف داروی آلبومین بنوشید. به طور معمول اوردوزدر این دارو محتمل نیست. به دلیل اینکه آلبومین را در مراکز درمانی دریافت میکنید، مصرف آن را فراموش نخواهید کرد.


اپ چرب زبان

با اپلیکیشن چرب زبان، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

link
آلبومیندرمان کم خونی

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up