مکمل و لاغری

کدام ویتامین و مکمل باعث لاغری می شود؟ (تحقیقات جدید)

تلاش برای کاهش وزن و لاغری می‌ تواند بسیار دشوارتر از آن چیزی باشد که به نظر می ‌رسد. کم کردن وزن راه های مختلفی دارد و کسانی که به دنبال لاغری هستند، سعی می کنند ترفندهای مختلفی را امتحان کنند.

امروزه مکمل های ویتامینی برای اهداف مختلفی استفاده می شوند و برخی افراد معتقدند که می توانند به کاهش وزن نیز کمک کنند. اما آیا این طرز فکر صحیح است؟

با خواندن این مطلب نکات بیشتری در مورد مکمل‌ های غذایی کسب می کنید و متوجه می شوید که آیا مکمل ‌هایی وجود دارند که بتواند به شما در کاهش وزن کمک کنند یا خیر.

آیا مکمل هایی وجود دارند که به کاهش وزن کمک کنند؟

متأسفانه هیچ ویتامین یا مکملی وجود ندارد که از نظر علمی بتواند به کاهش وزن کمک کند.

مطمئنا انتظار شنیدن چنین چیزی را نداشتید اما بیایید صادق باشیم، اگر مکملی وجود داشت که در کوتاه ترین زمان باعث لاغری می شد، در کل جهان مشهور می شد. بنابراین چیزی بعنوان مکمل های لاغری وجود ندارد!

5 روش موثر لاغری سریع شکم بدون ورزش (در زمان کوتاه)

با این وجود هنوز هم برخی افراد معتقدند که برخی داروهای گیاهی و مکمل ها، می توانند به کاهش وزن کمک کنند.

آیا مکمل های طبیعی برای کاهش وزن وجود دارد؟

مجددا تکرار می کنیم که توجه داشته باشید هیچ مکمل علمی اثبات شده ای برای کاهش وزن وجود ندارد، اما برخی از داروهای گیاهی وجود دارند که مردم معتقدند ممکن است به لاغری کمک کنند.

یکی از محبوب ترین آنها Bladderwrack است که به نام fucus vesiculosus نیز شناخته می شود و می تواند به کاهش وزن کمک کند.

word image 102

Bladderwrack نوعی جلبک دریایی است که به عقیده برخی افراد با تاثیر گذاری بر هورمون های تیروئید به کاهش وزن کمک می کند.

تصور می شود که این مکمل می تواند به کاهش وزن کمک کند زیرا حاوی مقدار زیادی ید است که غده تیروئید برای تنظیم متابولیسم در میان سایر عملکردها به آن نیاز دارد.

با این حال، میزان ید موجود در مکمل های Bladderwrack می ‌تواند آنقدر متفاوت باشد که نمی‌ توان فهمید آیا واقعاً تأثیری بر وزن شما دارد یا خیر.

بهترین مکمل ها برای افزایش متابولیسم کدامند؟

اگر می خواهید به متابولیسم خود سرعت ببخشید، می توانید مصرف برخی از ویتامین های B را در نظر بگیرید.

اگرچه تاثیر این ویتامین نیز بر کاهش وزن اثبات نشده است، اما به بدن کمک می کنند تا انرژی غذاها را آزاد کند و این یک امر ضروری برای متابولیسم بدن است.

رژیم غذایی لاغری در 30 روز+10 نکته کاربردی

ویتامین‌ های B را می‌ توان در طیف وسیعی از غذاها از جمله گوشت، ماهی، سبزیجات برگ ‌دار و تخم‌ مرغ یافت. این گروه ویتامین، اغلب در مکمل ‌های ویتامینی گنجانده شده است و ادعا می ‌کنند به شما کمک می ‌کنند تا شادابی یا انرژی خود را تقویت نمایید.

نتیجه گیری

بطور کلی می توان گفت که هیچ مکمل معجزه آسایی وجود ندارد که به کاهش وزن شما کمک کند.

اگر می ‌خواهید چند کیلو وزن کم کنید، بهترین گزینه مصرف کالری کمتر و ورزش بیشتر است. اگرچه ممکن است کمی دشوار باشد اما مطمئناً مؤثر است!

منبع


اپ چرب زبان

با اپلیکیشن چرب زبان، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


link
لاغریمکملویتامین ها

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up