آیا باردار هستم؟

آیا برای تشخیص بارداری باید آزمایش خون بدهیم؟

folderزنان و کودکان
commentsبدون دیدگاه

آیا نمی دانید که به آزمایش بارداری در خانه اعتماد کنید یا برای آزمایش خون به پزشک مراجعه کنید؟ در این جا آن چه شما باید برای تایید و تشخیص بارداری بدانید، مشخص شده است.

در مورد انتخاب بین آزمایش ادرار – نوعی آزمایش بارداری در خانه که به راحتی می توانید آن را در داروخانه محلی خود پیدا کنید – و آزمایش خون بارداری، بیش ترین تفاوت در داشتن حساسیت است. دکتر Daniel Roshan متخصص زنان و زایمان در شهر نیویورک توضیح می دهد که اگر چه تست بارداری خانگی معمولا می‌ تواند حدود ۵۰ واحد هورمون hCG (گنادوتروپین جفتی انسان) را به خود اختصاص دهد، تست خون بارداری می ‌تواند به اندازه ۵ واحد هورمون hCG را شناسایی کند.

بررسی اولیه

دکتر Roshan می‌گوید: اگر شما باید و یا بخواهید خیلی زود متوجه شوید که باردار هستید یا نه، وجود حساسیت می تواند تغییر بزرگی ایجاد کند. ” بنابراین اگر بخواهید قبل از تاخیر در سیکل پریود خود، یک تست بارداری انجام دهید، ممکن است با آزمایش ادرار نتیجه منفی باشد اما با آزمایش خون مثبت باشد.”

وقتی در معرض خطر باشید

انجام آزمایشات اولیه بارداری معمولا لازم نیست، اما می تواند در زنان در معرض خطر سقط جنین یا حاملگی خارج رحمی تفاوت ایجاد کند. حاملگی خارج رحمی که به آن حاملگی لوله ای نیز گفته می شود، هنگامی اتفاق می افتد که تخمک بارور شده به جای رحم، در لوله های رحمی باقی بماند. دکتر Roshan می گوید: “اگر بیمار قبلا سابقه سقط داشته باشد، باید فورا به پزشک مراجعه کند تا خون او مورد بررسی قرار گیرد؛ حتی پزشک می تواند سونوگرافی انجام دهد تا داخل رحم را ببیند و مطمئن شود که همه چیز خوب است و یک بارداری سالم صورت گرفته است.”

۱۵ تا از علائم واضح بارداری در روزها و هفته های اولیه از آمیزش جنسی

آرامش خاطر

برای اکثر خانم ها آزمایش خون بارداری ضروری نیست. اگر یک تست بارداری در منزل انجام داده اید و نتیجه مثبتی گرفته اید، احتمالا پزشک حدود هشت هفته پس از آخرین قاعدگی شما را ویزیت می کند و بارداری شما را با سونوگرافی از طریق واژن تایید می کند. دکتر Cristina Perez، متخصص زنان و زایمان در هیوستن تگزاس توضیح می دهد که، گاهی اوقات پزشک نمی تواند بارداری را بلافاصله با سونوگرافی تشخیص دهد و در این صورت ممکن است آزمایش خون بارداری را توصیه کند.

آزمایش خون حداقل از دو نوبت خون گیری با فاصله 48 ساعت تشکیل شده است. در اوایل بارداری، سطح hCG شما باید تقریبا هر 48 ساعت دو برابر شود. با دیدن تغییر در سطح hCG، پزشک می تواند سقط جنین یا حاملگی خارج رحمی را ارزیابی کند، یا این که تایید کند بارداری شما به طور سالم در حال پیشرفت است.

روش تشخیص بارداری از روی چشم

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست