آیا باردار هستم؟

چند روز تاخیر در پریود نشانه بارداری است؟

آیا تاخیر در پریود نشان دهنده بارداری است؟ اگر شما پریود منظم دارید اما پریود اخیر شما بیشتر از ۳ روز تاخیر داشته، احتمال بارداری وجود دارد. پریود عقب افتاده می ‌تواند به خاطر عوامل دیگری مثل تغییرات در سبک زندگی یا بیماری ‌ها هم اتفاق بیفتد. اگر متوجه شدید که قاعدگی شما به تاخیر افتاده، می توانید به پزشک مراجعه کنید.

پریود عقب افتاده به چه معناست؟

اکثر افراد تغییراتی در پریود خود دارند. تعداد کمی از افراد هستند که می ‌توانند به طور دقیق پریود خود را پیش‌ بینی کنند. اگر پریود شما دو روز عقب می ‌افتد، جای نگرانی وجود ندارد. ممکن است شما در یک ماه، سیکل قاعدگی ۲۸ روزه داشته باشید و در ماه بعد سیکل شما ۲۶ روزه شود. همچنین ممکن است پریودتان عقب بیفتد؛ تا جایی که سیکل ۳۸ روزه را هم تجربه کنید اما اگر پریود شما همیشه منظم است و اکنون بیشتر از سه روز به تاخیر افتاده، شرایط را بررسی کنید.

اولین علامت بارداری عقب افتادن پریود است اما دلایل دیگری هم می‌ تواند برای این تاخیر وجود داشته باشد که شامل استرس، پر خوری، ورزش، تغییرات هورمونی و دیگر تغییرات بدنی است. بسیار مهم است که حتماً از خودتان مراقبت کنید و علت تاخیر در پریود را متوجه شوید که شاید علت جدی داشته باشید.

حتما اینو بلد باشید: علائم بارداری بعد از 48 ساعت نزدیکی +نکات مهم

چند روز تاخیر در پریود طبیعی است و جای نگرانی ندارد؟

باید چند ماه به صورت متوالی پریود خود را ثبت کنید تا تغییرات چرخه را متوجه شوید. در نتیجه اینگونه می ‌توانید عقب افتادگی چرخه قاعدگی را یک حالت طبیعی بدانید یا این که متوجه شوید طبیعی نیست. در اکثر موارد اگر تا هفت روز بعد از چیزی که انتظار داشتید، پریود اتفاق نیفتاد، (اکثر تست ‌های بارداری در این روز ها نتیجه دقیق را نشان می ‌دهند) یعنی پریود شما به تاخیر افتاده است.

آیا داشتنِ رابطه زناشویی دقیقا بعد از اتمام پریود، باز هم احتمال بارداری دارد؟

ممکن است کمی بعد از پریود هم باردار شده باشید اما این موضوع خیلی محتمل نیست. در دوران پریود یا دقیقاً بعد از پریود، اگر رابطه محافظت نشده داشته باشید، احتمال بارداری وجود دارد. همچنین اگر تا به حال پریود نشده باشید و اولین پریود را تجربه کنید یا اولین رابطه زناشوییِ خود را تجربه کنید، باز هم در چنین حالتی احتمال بارداری وجود خواهد داشت.

در حقیقت نمی توان هیچ زمانی از ماه را اعلام کرد که خیالتان راحت باشد که در آن دوره احتمال بارداری وجود ندارد. چه بسا که خیلی از شما دقیقا زمانی که تخمک گذاری در بالاترین حالت است؛ بیشترین رابطه زناشویی را دارید.

حتما بخوانید: معرفی 7 گیاه قاعده آور قوی فوق العاده موثر

علائم تخمک گذاری چیست؟

هر ماه یکی از تخمدان ‌ها تخمکی آزاد می ‌کند که بالغ است. یک خانم در دوره تخمک گذاری بیشترین امکان باروری را دارد. در یک سیکل ۲۸ روزه به صورت میانگین می ‌توان گفت تقریبا در روز ۱۴ بیشترین احتمال باروری است. از اولین روز پریود تا اولین روز پریود بعدی سیکل حساب می ‌شود و روز چهاردهم از این دوره بیشترین تخمک گذاری را خواهید داشت. از آن جایی که چرخه قاعدگی می ‌تواند ۲۳ تا ۳۵ روز باشد و حتی چرخه قاعدگی و تخمک گذاری شما ممکن است هر ماه کمی تغییر کند، در نتیجه باید بیشتر مراقب باشید. (منبع)

علائم تخمک گذاری شامل باز شدن و نرم شدن دهانه رحم، یک درد یا انقباض خفیف و ملایم در قسمت پایین شکم، شفاف شدن و رقیق شدن مخاط رحمی و نوسانات دمای بدن است. علاوه بر آن در این دوران میل جنسی افزایش پیدا می ‌کند و ناحیه واژن و فرج کمی ورم کرده و ممکن است یک لکه بینی خفیف هم اتفاق بیفتد.

اولین علائم بارداری چه زمانی است؟

علائم بارداری بستگی به بدن هر شخصی متفاوت است. ممکن است شما هیچ علامتی نبینید و هیچ تغییری در بدن در وهله اول احساس نکنید. عقب افتادن پریود، تکرر ادرار، سوزش سینه، خستگی و حالت تهوع جزو علائم اولیه بارداری هستند. معمولا چند روز یا چند هفته بعد از این که تست بارداری شما مثبت می ‌شود، احتمالاً متوجه علائم بارداری خواهید شد.

6 باور غلط درباره بارداری (که درست نیستند)

در واقع علائم بارداری از یک شخص به شخص دیگر متفاوت است و در یک بارداری با بارداری دیگر هم می ‌تواند متفاوت باشد. حتی ممکن است قبل از این که تاخیر در پریود اتفاق بیفتد، شما متوجه علامت بارداری شده باشید. در نهایت لازم به ذکر است که تقریباً یک هفته قبل از تاخیر در پریود، افراد متوجه علائم بارداری می شوند.


اپ چرب زبان

با اپلیکیشن چرب زبان، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

link
پریودیزنانعلایم بارداری

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up