راههای طبیعی تنگ کردن واژن

8 تا از جدیدترین متدهای تنگ کردن واژن با داروهای گیاهی-طبیعی

folderزنان و کودکان
comments1 دیدگاه

موضوع مطرح شده در این مطلب منشا بسیاری از مشکلات زناشویی در کشورهای مختلف از جمله ایران می باشد و حتی در مواردی به طلاق می انجامد. از این رو ما روشهای طبیعی و بدون ضرر برای افزایش دوام زندگی جنسی مشترک را به شما آموزش می دهیم.

علیرغم وجود برخی از روش های جراحی برای سفت کردن مجرایی واژن، ما همیشه در ابتدا تعدادی از روش ها (تمرینات) و همچنین استفاده از بعضی از راه حل های خانگی را توصیه کنیم. شما برای سفت کردن واژن خود به مراجعه به پزشک یا متخصص زنان برای درمان جراحی نیاز ندارید. به سادگی می توانید با استفاده از برخی داروهای خانگی ساده یا حرکات ورزشی که به طور موثر ماهیچه های واژن شما را سفت می کند، اندازه باز شدن واژن خود را کاهش دهید.

حتما بخوانید: جدیدترین روش طبیعی-گیاهی برای سفید کردن واژن در زمان کوتاه

3 دلیل اصلی شل شدن و افتادگی واژن

 • روند طبیعی پیری: افزایش سن باعث شل شدن و افتادگی واژن می گردد، اما با تمرینات مناسب می توان با این روند مقابله کرد.
 • زایمان های بدون وقفه: به عنوان مثال، بدنیا آوردن سه نوزاد در چهار سال بدون وقفه زمانی لازم بین زایمان ها به منظور تقویت عضلات اطراف لگن
 • بیماری های خاص: اگر چه، این مسئله کم اتفاق می افتد اما برخی از بیماری ها میتوانند باعث شل شدن و افتادگی واژن گردنند.

چگونه متوجه شل شدن واژن شوید؟

 • سه انگشت خود را وارد واژن می کنید، اما مقاومت و واکنشی در دیواره مهبل وجود ندارد.
 • همسر شما به علت شل شدن واژن، دیواره های آن را در هنگام رابطه جنسی احساس نمی کند و از شما لذت نمیبرد.
 • انقباض ماهیچه به اندازه ای نیست که بتوانید با انگشتتان که فرو کرده اید آن را احساس کنید.

متدهای درمانی

1- تمرینات

یکی از معمول ترین راه حل ها برای سفت کردن مهبل و واژن، انجام منظم تمرینات و حرکات کگل است.  تمرینات کگل اغلب پس از زایمان برای زنان توصیه می شود این تمرینات شامل شل و سفت کردن (منقبض کردن) کشاله ران، برای تحریک عضله مهبل واقع در منطقه جلو لگن، به منظور تقویت این عضله، قوی شدن این عضله باعث سفتی واژن می گردد:

 • عضله کشاله ران را در هر تمرین برای هر پا در محل اتصال به مهبل ده بار بطور متناوب منقبض کنید و استراحت دهید. همچنین میتوانید هر دو ران را همزمان منقبض کنید.
 • در هر روز ده بار این ست ده تایی را تکرار کنید یعنی هر ست شامل ده بار شل و سفت کردن میباشد. مدت شل کردن یعنی استراحت چند ثانیه باشد.
 • همچنین می توانید سعی کنید عضله مهبل را در هنگام ادرار کردن منقبض کنید و ادرار خود را بمدت پنج ثانیه نگه دارید و این کار را به تناوب تا پایان ادرار کردن تکرار کنید. بخاطر داشته باشید که در هر زمان هنگام تخلیه ادرار این تمرین را انجام دهید این موضوع باعث تقویت ماهیچه های مهبل میگردد.

2- ابزار کنز (مخروط) واژن

یکی دیگر از روش های معمول مورد استفاده برای سفت کردن عضلات واژن، استفاده از کنز واژن که شبیه یک تامپون (جاذب داخلی) است، با این تفاوت که وزنه به آن متصل است.

 • مخروط را در درون واژن کنید به شکلی که وزنه آن به سمت پایین آویزان باشد و سعی کنید که با انقباض ماهیچه واژن آن را برای چند دقیقه نگه دارید.
 • این تمرین را روززانه پنج بار انجام دهید و همینطور که ماهیچه ها قوی تر میشوند میتوانید وزن وزنه را افزایش دهید.

حتما بخوانید: زاج سفید – کاربردها، عوارض، طرز استفاده جهت پوست، واژن، زیبایی و زنان

3- بلند کردن پا

راههای طبیعی تنگ کردن واژن 2این تمرین بسیار ساده است شما تنها باید به پشت روی زمین دراز بکشید و پاهای خود را از زمین بلند کنید. توجه داشته باشید که نباید پاها را خم کنید و تا جایی که میتوانید پا را بالا بیاورید و به همان صورت کشیده به پایین برگردانید و پای بعدی را انجام دهید باید سعی کنید که آنها را کشیده و راست نگه دارید. حرکت را برای هر پا یک دقیقه تکرار کنید و بعد سراغ پای بعدی بروید این تمرین را بمدت ده دقیقه انجام دهید و روزانه پنج با این حرکت را تکرار کنید.

4- زغال اخته هندی (آلما)

در اینجا یک درمان بیار ساده و خانگی را برای کمک کردن به سفت شدن عضلات واژن بیان میکنیم. زغال اخته، مخصوصا نوع هندی آن (آلما)، یکی از بهترین راه حل های طبیعی تنگ کردن مجرای واژن است. آلما دارای خواص بسیار غنی است این گیاه به بهبود پوست، مو و سلامت کلی ما کمک می کند.

 1. ده تا دوازده عدد زغال اخته ترجیحا هندی را در یک کاسه در آب تمیز بجوشانید.
 2. عصاره میوه باید بخوبی خارج شود و در آب حل شود. باید جوشیدن تا زمانی رنگ محلول مات و کدر شود ادامه پیدا کند. سپس محلول را در یک بطری بریزید و در جای خشک و خنک قرار دهید تا سرد شود. در یخچال چون مرطوب است قرار ندهید.
 3. قبل از دوش گرفتن محلول را به محل واژن بمالید.

انجام روزانه این روش باعث افزایش انعطاف پذیری عضلات واژن می شود و در طول چند هفته یا چند ماه، بسته به میزان مشکل، ماهیچه های ناحیه واژن و مهبل را تقویت می کند.

5- آلوئه ورا

راههای طبیعی تنگ کردن واژن 1

همچنین از درمانهای طبیعی برای سفت کردن دیواره های مهبل، استفاده از گیاه آلوئه ورا است. ژل حاصل از گیاه آلوئه ورا می تواند در سفت کردن عضلات واژن بسیار مفید است.

 1. یک برگ بزرگ آلو ئه ورا را بردارید و ژل را از آن استخراج کنید (لایه رویی برگ را کنار زده و با قاشق ژل آن را از مغز برگ جمع کنید). روزانه حدود 2 قاشق غذاخوری از این ژل تازه به قسمت خارجی و داخلی واژن بمالید.
 2. با انگشتان خود به آرامی بوسیله این ژل پوست ناحیه را ماساژ دهید.

خاصیت احیاکنندگی گیاه می تواند افتادگی دیواره واژن را متوقف کند و ماهیچه های موجود در منطقه را به طور موثری تقویت کند

6- رژیم غذایی سالم

استفاده از مواد غذایی غنی از استروژن در رژیم غذایی روش بسیار موثری برای افزایش سفتی واژن است. استفاده مداوم از خوراکی هایی مانند کنجد، انار، سویا، میوه های خشک، دانه های کتان، نخود به افزایش هورمون های طبیعی جهت تقویت عضلات اطراف لگن کمک می کند. این خوراکی ها همچنین به عنوان بخشی از یک رژیم سالم و متعادل به سلامت کلی شما کمک می کند.

حتما بخوانید: 2 روش موثر، بدون عوارض و دائمی تنگ کردن واژن با انار و زاج سفید

7- کرم سفت کننده واژن

زمانی که راه حل های سنتی مانند مواردی که شرح دادیم جوابگوی رفع این مشکل نباشند، کرم های ضدحساسیت موجود در این زمینه می توانند انتخاب مناسبی برای این امر باشند. ترکیب این دو می تواند نتایج مطلوبی را حاصل کند. ترکیبات این کرم ها به طور معمول حاوی عصاره بلوط که به شکل موثر در پزشکی استفاده میشود، عصاره نوع خاصی از سویا، آلوئه ورا، عصاره فلفل دلمه ای و سایر عصاره های گیاهی قابض و سفت کننده است.

 • چگونگی عملکرد: عصاره بلوط در پزشکی استفاده می شود، 100٪ طبیعی و دارای خواصی است که سبب سفتی پوست و کاهش ضعف ماهیچه می شود. هنگامی که به مهبل مالیده میشود، جریان خون را بهبود می بخشد، باعث می شود واژن متورم و برجسته شود که در نهایت باعث میشود که واژن به شکل تنگتری احساس گردد.
 • کارایی کرم: بررسی ها در این زمینه به شکل مثبتی قابل توجه هستند. بیش از 80٪ از زنانی که این کرم ها را مورد استفاده قرار دادند از نتایج آن شگفت زده شدند، اگرچه بسیاری از زنان نیز ادعا می کنند که اثر آنها مقطعی بوده و بعد از چند ساعت از بین می رود.
 • عوارض جانبی: درصد کمی از زنان که از این کرم استفاده کرده اند، اعلام کرده اند که این کرم باعث عفونت و تحریک واژن می شود.

حتما بخوانید: 8 تا از بهترین درمانهای طبیعی-گیاهی ترشحات سفید رنگ پنیری واژن

موضوع ذکر شده در این مقاله یکی از دلایل مشکلات زناشویی در کشورهای مختلف از جمله ایران است و این مطلب فقط از این جنبه مطرح شده است. در نتیجه، اگر مسایل بالا را درست انجام دهید، تغییرات مثبتی در مهبل خود مشاهده خواهید کرد. از محصولات وشیمیایی منقبض کننده (OTCs) استفاده نکنید، زیرا بعضی از آنها می توانند مضر باشند.

مطالب مشابه

1 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست