اسپیرولینا

فواید جلبک اسپیرولینا: 9 دلیل برای خوردن این غذای فوق العاده و مقوی

شاید چیزهایی درمورد فواید جلبک اسپیرولینا شنیده باشید ، یا حتی به رنگ شگفت انگیز و رنگ آبی مایل به سبزی که این جلبک در اسموتی ها ایجاد می کند ، توجه کرده باشید. اما فواید اسپیرولینا برای سلامتی چیست؟ در این مطلب با سایت سالم زیبا همراه باشید تا اطلاعاتی در این مورد کسب نمایید.

اسپیرولینا ، یک جلبک آب شیرین به رنگ سبز آبی است که در بسیاری از مناطق جهان از مکزیک تا هاوایی رشد می کند. این جلبک بدلیل خواص بی نظیر آن مورد توجه قرار گرفته است.

بهترین برنامه غذایی 3 روزه برای سم زدایی (تحقیقات جدید)

9 مزیت اسپیرولینا

حتی بسیاری از افرادی که این جلبک را در رژیم غذایی خود مصرف میکنند هم ممکن است از همه ی مزایای آن اطلاع نداشته باشند. برخی از مزیت های این جلبک دریایی عبارت ند از:

1-اسپیرولینا با کاندیدا مبارزه می کند.

کاندیدا نوعی میکرو فلور طبیعی است که در روده افراد بزرگسال سالم یافت می شود. هنگامی که جمعیت برخی گونه های میکروفلور روده افزایش یابد ، می تواند مشکل ساز شود. متأسفانه ، این امر به راحتی در افرادی که رژیم غذایی استاندارد آمریکایی (SAD) را مصرف می کنند به دلیل قند زیاد آن ، که باعث گسترش کاندیدا می شود ، رخ می دهد. اسپیرولینا یک ماده ضد میکروبی است که می تواند به تعادل میکرو فلور روده کمک کند.

اگر از میکرو فلورای نامتوازن رنج می برید ، اسپیرولینا ممکن است به رفع این مشکل کمک کند. در چندین مطالعه ، مشخص شده است که اسپیرولینا با افزایش کارآیی سیستم ایمنی بدن و عمل به عنوان یک ماده ضد میکروبی با رشد قارچ کاندیدا مبارزه می کند.

رژیم غذایی کاندیدا: غذاهایی که باید بخورید و نخورید

2- اسپیرولینا ایمنی بدن را بهبود می بخشد.

word image 83

میتوانید هنگام شروع بیماری ، مقداری اسپیرولینا به آب پرتقال غنی از ویتامین C خود اضافه کنید و به تسکین بیماری کمک کنید.

اسپیرولینا حاوی پلی ساکاریدهای تقویت کننده سیستم ایمنی یا کربوهیدراتهای پیچیده ای است که ایمنی بدن ما را تقویت می کند و علاوه بر این طیف گسترده ای از ویتامین ها و مواد معدنی دارد که از سیستم ایمنی سالم پشتیبانی می کنند. همچنین مشخص شده است که اسپیرولینا با تولید سیتوکین های ایمنی ، سیستم ایمنی بدن را تحریک می کند ، که وقتی بدن شروع به مبارزه با عفونت می کند ، علامت گذاری می شود.

9 غذای شگفت انگیز که سیستم ایمنی بدن را تقویت می کنند!

3- اسپیرولینا بدن را از فلزات سنگین سم زدایی می کند.

فلزات سنگینی مانند آرسنیک یا سرب اغلب در آب آشامیدنی یافت می شوند. این ترکیبات می توانند اثرات مضری بر سلامتی داشته باشند. تعدادی معدودی از این تأثیرات شامل ریزش مو ، سیروز کبدی و کم خونی است. اسپیرولینا می تواند آرسنیک ، سرب و سایر فلزات سنگین موجود در آب آشامیدنی که در بدن تجمع می یابند را سم زدایی کند.

محققانی که به دنبال یافتن درمان های جایگزین برای مسمومیت با فلزات سنگین (به طور خاص آرسنیک ، در این مورد) بودند ، دریافتند که افرادی که اسپیرولینا مصرف می کنند در مقایسه با بیمارانی که دارونما دریافت می کنند ، کاهش 47 درصدی میزان آرسنیک در بدن داشتند.

مسمومیت با سرب: علائم، علت و بهترین روش درمان خانگی دفع آن

4- اسپیرولینا کلسترول را کاهش می دهد.

تحقیقات همچنین نشان داده است که اسپیرولینا میزان کلسترول خون را کاهش می دهد.

یک مطالعه بر روی 30 شرکت کننده مبتلا به کلسترول و فشار خون بالا نشان داد که تنها پس از هشت هفته مصرف مکمل اسپیرولینا ، به طور قابل توجهی کلسترول خون کاهش می یابد. محققان همچنین دریافتند که این تأثیر در شرکت کنندگانی که سطح کلسترول بالاتری دارند ، بیشتر مشهود است. اما هنگامی که مصرف مکمل متوقف شد ، سطح کلسترول به حالت اولیه بازگشت.

یکی از بهترین جنبه های این مطالعه این بود که مصرف مکمل اسپیرولینا عوارض جانبی به دنبال نداشت.

نحوه پایین آوردن سطح کلسترول در 6 مرحله ساده

5- اسپیرولینا فشار خون را کاهش می دهد.

در همین راستا ، برخی محققان در مکزیک دریافتند که مصرف اسپیرولینا باعث کاهش فشار خون و غلظت لیپیدهای پلاسما می شود. این امر به دلیل توانایی این جلبک برای کمک به تولید و رهاسازی اکسید نیتریک که به عنوان یک گشادکننده عروق عمل می کند ، انجام می شود. این مطالعه همچنین نشان داد كه اسپیرولینا باعث گشاد شدن عروق خونی و درنتیجه کاهش فشار خون می شود.

به نظر می رسد اسپیرولینا قادر است فشار خون را با یک یا دو عمل ، یعنی گشاد کردن عروق و جلوگیری از انقباض عروق کاهش دهد.

چه غذاها و خوراکی هایی برای فشار خون مضر هستند؟ (چه غذاهایی مفید)

6- اسپیرولینا آلرژی و مشکلات سینوس را بهبود می بخشد.

اگر مشکل گرفتگی بینی ، خارش ، احتقان یا ترشحات مربوط به آلرژی دارید ، اسپیرولینا احتمالاً می تواند به تسکین وضعیت شما کمک کند.

یک مطالعه در سال 2005 نشان داد که بیمارانی که 2000 میلی گرم اسپیرولینا مصرف کردند ، اثرات محافظتی در برابر رینیت آلرژیک و علایم مربوط به آن را تجربه کردند. علاوه بر آن ، مصرف مکمل اسپیرولینا فعالیت یک سیتوکین خاص آلرژی را 32 درصد کاهش داد.

7 روغن طبیعی برای درمان عفونت سینوسی در خانه (ثابت شده)

7- اسپیرولینا ضد التهاب است.

التهاب می تواند مشکلات بسیاری ایجاد کند و به ویژه از نظر سلامت قلب و عروق خطرناک است. اسپیرولینا با محافظت از آنتی اکسیدان ها و آنزیم هایی که در کاهش سطح التهاب نقش دارند مانند گلوتاتیون پراکسیداز و گلوتاتیون پراکسیداز وابسته به سلنیوم ، به تسکین این التهاب کمک می کنند. هرچه اسپیرولینا بیشتر مصرف شود ، از آسیب و التهاب DNA بیشتر جلوگیری می شود.

جالب است بدانید که مطالعات نشان می دهد که اسپیرولینا “وابسته به دوز” ، رادیکال های آزادی را که باعث آسیب DNA و افزایش سطح التهاب می شود را غیرفعال می کند. بعبارت دیگر هرچه اسپیرولینا بیشتر مصرف شود ، فعالیت ضد التهابی آن بیشتر است.

14 غذای برتر برای کاهش التهاب (طبق جدیدترین تحقیقات)

8- اسپیرولینا به جلوگیری از پیری کمک می کند.

word image 84

همانطور که قبلاً اشاره شد ، اسپیرولینا به محافظت از آنتی اکسیدان های قوی مانند گلوتاتیون ، در برابر اثرات مضر آسیب های محیطی و التهاب کمک می کند. با این حال ، اسپیرولینا همچنین غنی از آنتی اکسیدان هایی مانند بتاکاروتن ، زگزانتین و لوتئین است. این آنتی اکسیدان ها ، اعضای خانواده کاروتنوئید فیتون ها ، که جز قوی ترین اشکال آنتی اکسیدان ها هنگام محافظت از پوست در برابر آسیب DNA هستند، می باشند.

10 نکته ضد پیری ساده و بهترین غذاهایی که روند پیری را کند میکنند

9- اسپیرولینا با سرطان و HIV مبارزه می کند.

اسپیرولینا به وضوح توانایی خود را در تقویت سیستم ایمنی بدن ، جلوگیری از رشد زیاد ویروس ها و باکتری های مضر نشان داده است.

به نظر می رسد این توانایی ممکن است چنان قدرتمند باشد که حتی بتواند به جلوگیری از سرطان نیز کمک کند. یک مطالعه نشان داد که اسپیرولینا به جلوگیری از رشد سلولهای سرطانی لوزالمعده انسان و پیشگیری از انتشار آن در شرایط آزمایشگاهی کمک می کند. همچنین بیان شد که این اثر وابسته به دوز است ، بدین معنی که مقادیر بیشتر می تواند به معنای اثر بهتر باشد. مکمل اسپیرولینا می تواند به بدن در مبارزه با HIV ، سرطان و سایر ویروس ها کمک کند.

علاوه بر این ، محققان همچنین دریافتند که مبتلایان به ویروس HIV با مصرف اسپیرولینا ، افزایش قابل توجهی در شکلی از گلبولهای سفید دارند که با عفونت مبارزه می کنند. آنها همچنین دریافتند که اسپیرولینا اساساً باعث تثبیت سیستم ایمنی بدن می شود نه ادامه روند تخریب ، همانطور که معمولاً در HIV مشاهده می شود. شایان ذکر است ، مصرف مکمل های طولانی مدت در طی یک دوره 13 ماهه باعث کاهش بار ویروس HIV شد!

10 ماده ی مغذی که موجب تقویت سلامت روانی و شناختی میشود

نحوه خوردن اسپیرولینا

word image 85

روش های مختلفی برای افزودن این جلبک مفید به رژیم غذایی وجود دارد ازجمله:

  • برای تقویت مواد مغذی ، آن را به اسموتی ها اضافه کنید.
  • اسپیرولینا را با آب ، آب لیموی تازه و کمی نمک ترکیب کنید و بعنوان یک نوشیدنی انرژی بخش ، بعد از ورزش میل کنید.
  • اسپیرولینا را به عنوان یک تقویت کننده ی سالم به سس سالاد خانگی و دسر مانند شکلات و بستنی اضافه کنید.

اسپیرولینا را نیز می توانید به شکل قرص یا کپسول تهیه کنید. از اینجا یا از این فروشگاه!


اپ چرب زبان

با اپلیکیشن چرب زبان، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


link
اسپیرولیناجلبک

مطالب مشابه

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up