کاشت مو

9 بهترین کلینیک کاشت مو در تهران و شهرهای بزرگ+ آدرس

در این مطلب بهترین مراکز کاشت موی طبیعی در تهران، شیراز، اصفهان، تبریز، مشهد، کرج، قم و اهواز را به شما معرفی می کنیم. ما فقط کلینیک هایی را معرفی می کنیم که بالاترین میزان رضایت کاربران را داشته اند و حالت تجاری (سرعت بالا و کیفیت کم) ندارند. قبل از هر چیز پیشنهاد می کنیم اگر با عوارض کاشت مو، بهترین روش مناسب شما و تصاویر آن آشنا نیستید این مطلب را بخوانید.

عوارض کاشت مو چیست؟

این عوارض با توجه به نوع بیمار متغیر هستند. برخی افراد ممکن است تنها یکی از موارد زیر را تجربه کنند، در حالیکه برخی ممکن است ترکیبی از موارد زیر را همزمان تجربه کنند. اما در مجموع عوارض کاشت مو جدی نیست:

1-ورم بعد از جراحی. یکی از عوارض جراحی کاشت مو ورم کردن قسمت کاشت پس از جراحی است. صورت شما برای حدود 6 روز بعد از عمل ورم دارد و ممکن است یک هفته در منزل خود را حبس کنید!

2- خون ریزی. این خون‌ریزی به ندرت مشاهده می‌شود و دلیل عمده آن عدم مهارت و مرتکب شدن اشتباه توسط جراح است. کلینیک هایی انتخاب کنید که کار کاشت توسط پزشکان باتجربه انجام شود نه کارآموز (مثل مراکز زیر)

3- بایرشدن محل کاشت. این عارضه نوعی احساس خارش یا ایجاد زخم در محل کاشت مو است که موجب ناآسودگی فرد میشود و ظاهر نامناسبی برای فرد ایجاد می‌کند. 23.29 درصد افراد دچار این عارضه می‌شوند.

4- نازک‌شدن مو. در برخی موارد ناحیه اطراف کاشت مو تحت تاثیر جراحی قرار می‌گیرد. نازک‌شدن مو یک عارضه شایع در این موارد است. و می‌تواند این نگرانی را برای بیمار ایجادکند که برای کاشت مو در یک ناحیه موی قسمتی دیگر از سرش را از دست بدهد. با اینحال این عارضه مقطعی است و پس از مدتی برطرف می‌شود.

5- LPP. نوع پیشرفته‌تری از مورد 3 است. می‌تواند منجر به طاسی بشود. البته این عارضه بسیار نادر است. تا کنون تنها در 7 نفر از افرادی که تحت جراحی قرار گرفته‌اند این مورد مشاهده شده است.

6- خارش. چون در مناطق کاشت مو زخم‌هایی ایجاد می‌شود، ممکن است در این مناطق احساس خارش بوجود بیاید. افراد باید از خاریدن این نقاط پرهیز کنند زیرا باعث طولانی‌شدن زمان بهبود می‌شود. شستن روزانه مو با شامپوهای غیر معطر مفید است.

7- کرخی. حدود 10 درصد بیماران این شرایط را تجربه می‌کنند. این عارضه ممکن است برای هفته‌ها باقی بماند اما به‌صورت کلی این عارضه موقت است و پس از مدتی برطرف می‌شود.

8- سکسکه. این عارضه تنها در 4 درصد بیماران مشاهده می‌شود. پزشکان معتقدند علت این امر سوزش عصبی در مکان جراحی است. بعلاوه برخی داروها که پس از جراحی تجویز می‌شود مثل استروئیدها منجر به سکسکه می‌شود.

9- کیست. در مکان‌هایی که کاشت مو با شدت بیشتری انجام می‌شود ظاهر می‌گردد، اندازه متفاوتی دارند و غالبا رنگشان بنفش است. خوشبختانه، این کیست‌ها پس از دو یا سه هفته از بین می‌روند.

دو روش قدیمی تر اما موثر کاشت مو به صورت زیر هستند (اینفوگرافی):

word image 8

می بینید که در هر دو روش بالا برش هایی در پوست سر ایجاد می شود اما در روش جدیدتر SUT فقط موها کنده میشوند نه پوست سر. روش SUT (بهترین روش کاشت مو) به صورت زیر است:

کاشت مو روند

قیمت کاشت مو

به دهها عامل بستگی دارد، از تجهیزات کلینیک گرفته تا تخصص پزشک، سطح مورد نیاز برای کاشت، متد مورد استفاده و …در ایران به دلیل تعدد بالای متخصصین جراحی زیبایی و تقاضای بالا برای این گونه عمل ها، هزینه کاشت مو و همچنین هزینه سایر عمل های زیبایی نسبت به دیگر کشور های اروپایی، و حتی کشور ترکیه که در زمینه عمل های زیبایی پیشتاز می باشد، کمتر است. به عنوان مثال هزینه کاشت مو در کشور ترکیه چیزی حدود 2600 دلار می باشد.

هزینه تقریبی کاشت مو در تهران که دارای بیشترین کلینیک های کاشت مو و بهترین متخصصان در این زمینه می باشد چیزی حدود 400 تا 900 دلار می باشد (به دلار گفتیم چون قیمت ها بصورت ماهیانه تغییر می کنند) این درحالی است که قیمت و هزینه کاشت مو در پیشرفته ترین کشور ها مانند آمریکا، انگلستان، آلمان، کانادا و فرانسه چیزی مابین 1600 دلار تا 2600 دلار است و به همین دلیل است که اغلب افرادی که قصد انجام عمل کاشت مو را دارند چه ایرانی و چه غیر ایرانی و مقیم خارج کشور در انتخاب مقصد خود برای کاشت مو ایران و بعد از آن ترکیه را انتخاب می کنند.

برای دریافت هزینه حدودی کاشت مو کافی ست عکس سر خود را برای پزشک یا کلینیک، واتساپ کنید تا قیمت دقیق به شما اعلام شود. ضمنا حدود 2 میلیون هزینه اضافی و متفرقه شامل داروها هم درنظر بگیرید

قبل از کاشت مو و بعد از آن …؟

 • حداقل یک هفته قبل از کاشت مو، سیگار نکشید، الکل نخورید و گوشت قرمز مصرف نکنید (ترجیحا مرغ هم نخورید)
 • بخاطر داشته باشید بهتر است با یک شخص دیگر جهت همراهی یا بازگرداندن شما به منزل پس از عمل، هماهنگی های لازم را انجام دهید. حتی می توانید از تاکسی برای بازگشت خود استفاده کنید بهرحال توصیه ما این است که پس از عمل کاشت مو خودتان رانندگی نکنید.
 • روز بعد از کاشت، برای باز کردن پانسمان به کلینیک مراجعه نمایید. حتما ساعت را با مشاور مجموعه هماهنگ کنید.
 • بعد از کاشت مو تا یک ماه از کارهای سنگین بدنی خودداری کنید
 • داروهایی مثل زینک و … که به شما داده می شود را طبق دستور مصرف کنید
 • تا چند روز (بسته به نظر پزشک) از حمام رفتن خود داری کنید و بعد از یک هفته برای شست و شو تا دو هفته فقط از ابر و شامپو بچه استفاده کنید و زیر فشار مستقیم آب نروید
 • تا یک هفته بعد از جراحی هنگام خواب از چند بالشت استفاده کرده و به صورت نیمه نشسته و با زاویه 45 درجه استراحت نمایید و به هیچ وجه روی شکم نخوابید.

3 نکته مهم

 • بهترین سن برای کاشت مو بعد از سنین 28 تا 30 سالگی ست. قبل از آن اقدام به کاشت مو نکنید
 • در حال حاضر بروزترین روش امریکا و اروپا می باشد و رکورد دار بالاترین تراکم و کیفیت کاشت مو است روش کاشت مو SUT می باشد. هزینه کاشت مو به روش SUT به شرایط فرد متقاضی و همچنین میزان ریزش مو بستگی دارد.اما در حال حاضر این هزینه بین 4.000.000 تا 7.000.000 تومان می باشد.
 • امکان بازگشت 100% موهای ریخته شده و پرپشتی سابق و دوران نوجوانی وجود ندارد اما اگر روش کاشت و کلینیک مورد نظر به درستی انتخاب گردد بین 70 تا 90 درصد موهای از دست رفته قابل کاشت و برگشت است

شیسیدو/رپلیسیل جدیدترین روش کاشت مو (2021)

درمان رشد موی رپلیسیل، RCH-01، شامل برداشت سلول فولیکول موی فرد و تزریق مجدد آن در جمجه فرد است. ابتدا، یک بافت فولیکول سالم جدا می‌شود. سپس، یک سلول مشخص از نظر فولیکول و رشد مو بهره برداری می‌شود. سلول‌ها تبدیل به میلیون‌ها سلول می‌شود و سپس به جمجمه فرد تزریق می‌شوند. در سالهای گذشته روی روش رپلیسیل بسیار تحقیق شده تا بتوان آن را گسترش داد.

در رپلیسیل با شیسیدو که چهارمین کمپانی بزرگ آرایشی است ارتباط برقرار کرد. شیسیدو یک بیوتکنولوژی بزرگ برای پیشرفت درمان رپلیسیل RCH-01 فراهم نمود. ژاپن مکانی مناسب برای ایجاد یک تکنولوژی سلولی و عرضه آن به بازارهای جهانی است. شیسیدو و رپلیسیل دو کمپانی مجزا هستند. شیسیدو تحت لیسانس رپلیسیل حق عرضه RCH-01 به کل دنیا و به طریقی مشخص را در اختیار دارد. قابل ذکر است که شیسیدو نیز دانشمندانی دارد که روی تکنیک بازیابی موی مجزایی با استفاده از سلول‌های IPS کار می‌کنند. درمان با این سلول‌ها در آینده می‌تواند امکان رشد مجدد و بی نهایت مو را به ارمغان بیاورد.

نکات جالب توجه: شیسیدو در حال حاضر تا سال 2020 حق عرضه RCH-01 به بازار را در انحصار خود دارد. رپلیسیل هم می‌خواهد تا سال 2021 فاز دوم این دارو را در آمریکا و اروپا اجرایی کند. از مراکز زیر قبل از انجام عمل راجب توانایی انجام این روش نیز حتما سوال کنید.

روش انتخاب این مراکز کاشت مو

برای انتخاب بهترین کلینیک/مرکز کاشت مو باید بسیار پرس و جو کنید. کلینیک هایی که با دستگاه یا با تعداد زیاد افراد جوان اقدام به کاشت مو می کنند، معمولا نتیجه مطلوبی ارائه نمی کنند (خط رویش مصنوعی، درصد بازگشت پایین و …)

ما در این مطلب به دلیل حساسیت این موضوع، با بررسی سوابق کلینیک ها، نمونه کارها، رضایت مراجعان بعد از کاشت و … بهترین ها را لیست کرده ایم.

 • نظر کاربران (آنهایی که مو کاشته اند و نظر کاربران تایید شده در تمام سطح فضای مجازی)
 • قیمت ها
 • تخصص و مهارت پزشک و میزان موفقیت کاشت
 • تجهیزات کلینیک

بهتر است بدانید که انجام پیوند مو نیاز به تخصص ، مهارت کافی ، توانایی و آگاهی از تکنیک های بروز دنیا دارد و مستقیما بر روی نتیجه کاشت مو تاثیر می گذارد.اگر شما نیز قصد دارید ، کاشت مو انجام دهید ، قبل از هر کاری سابقه دکتر را در نظر بگیرید و نمونه کارهای انجام شده توسط آن را دیده و سپس با اعتماد کامل ، دکتر کاشت مو خود را انتخاب کنید. چرا که این هزینه در طول عمر فقط یک بار انجام می شود.

ضمنا اگر در شهری به جز موارد زیر زندگی می کنید بهتر است به همین مراکز زیر مراجعه کنید و کاشت مو انجام دهید زیرا این کار بسیار حساس و به تجربه و تجهیزات بالایی نیاز دارد و برای همه عمر بر ظاهرتان تاثیر خواهد گذاشت.

1- کلینیک آمون

آدرس میرداماد، بین میدان محسنی و رازان شمالی، پلاک ۹۱ – تماس 22922510- آدرس سایت

کلینیک آمون

یک کلینیک تقریبا مطمئن، با برنامه و مرتب با خیلی از امکانات لازم است که جزو کلینیک های خوب کاشت مو در تهران می باشد. شهروندان تهرانی تقریبا از این کلینیک راضی بوده اند و نسبت به کلاس کاری در این مرکز و کیفیت فوق العاده کاشت مو ابراز رضایت کرده اند. کلینیک تخصصی پوست و موی آمون از سال ١٣٨٨ به همت سرکار خانم دکتر پروین متوسلین (به عنوان موسس و مسئول فنی) و جناب آقای دکتر علیرضا یارقلی (مدیریت) با مجوز رسمی از وزارت بهداشت، درمان آموزش پزشکی و با هدف ارائه ی خدماتی متفاوت و متنوع در حوزه سلامت و زیبایی پا به عرصه ی فعالیت گذارده است.

نظرات برگزیده: “من اینجا مو کاشتم واقعا عالیه 1 سال از کاشتم میگذره الان انقدر تغییر کردم همه بهم میگن که مثل موهای خودته . ممنون از همه کادر پزشکی آمون. کلینیک آمون یه جای امن و مطمعن برای مراقبت و زیباییه که میشه بهش اعتماد کرد!”

امتیاز این مرکز

 • نظر کاربران           4.5 min
 • قیمت ها              4.5 min
 • تخصص و مهارت    4.8 min
 • تجهیزات کلینیک    4.5 min

2- کلینیک دکتر رضایی

آدرس  قیطریه ، بلوار 35 متری قیطریه ، ابتدای خیابان حداد نژاد ، پلاک 105- تماس 22232380 – آدرس سایت

کلینیک کاشت مو دکتر رضایی

این کلینیک جزو مراکزی ست که سطح قابل قبولی از آمار رضایت کاربران را داشته است. یک مرکز کاملا تخصصی، متعهد و مجهز در قیطریه تهران. ممکن است قیمت ها به نسبت سایر کلینیک های این لیست کمی بالاتر باشند ولی کاملا معقول هستند و بالاترین کیفیت کاشت مو، بالاترین تراکم و خط رویش کاملا طبیعی را بعد از انجام کاشت خواهید داشت هر چند عاری از عیب و ایراد هم نیست و بهتر است اگر امکان مراجعه به کلینیک های بالا را ندارید در اولویت بعد قرار دهید.

نظرات برگزیده: “اول از همه این کلینیک خیلی شلوغ نیست و پرسنلش اکثرا پرسنل ثابت آنجا هستند نه چرخشی بعد از آن شخص دکتر رضائی هست که برای مراجعین نهایت کار ممکن را انجام می دهد. و سابقه آنها است (فامیل من 12 سال پیش پیش دکتر کاشت مو انجام داده و واقعا کلینیکشان قدیمی است)”

امتیاز این مرکز

 • نظر کاربران            5 min
 • قیمت ها              4 min
 • تخصص و مهارت    5 min
 • تجهیزات کلینیک    4.5 min

3- کلینیک آسمان

آدرس تجریش، بن بست یاسمن، پلاک 1- تماس 22724790 – آدرس سایت

کلینیک آسمان

کلینیک پوست و مو آسمان از مراکز معتبر پیوند موی طبیعی می ‌باشد که انتخاب اول بسیاری از متقاضیان پیوند مو در سراسر ایران و سایر کشورها می‌باشد. کاربران از این کلینیک تقریبا به صورت کامل راضی بوده اند. وقتی به تیم این کلینیک نگاه می کنید متخصصان باتجربه ای را مشاهده می کنید که در کارشان بهترین هستند و در یک کلینیک مجهز کار را پیش می برند.

نظرات برگزیده: “سلام، من دو سال پیش کاشت انجام دادم بخاطر سن کم آقای دکتر توصیه کردند مقدار کمتری برایم کاشته شود تا به بانک موم آسیب نرسه بعد از چند سال دوباره کاشت انحام دهم واقعا از اون دسته جاهاییه که حرف و عملشون یکیه و موهام هم عالی شده”

امتیاز این مرکز

 • نظر کاربران            5 min
 • قیمت ها              4.5 min
 • تخصص و مهارت    5 min
 • تجهیزات کلینیک    4 min

4- کلینیک راد

آدرس  تهران پاسداران اختیاریه جنوبی – تماس 02122085512- آدرس سایت

کاشت موی راد

این کلینیک که در شهرهای بزرگ دیگر هم شعبه دارد در شهر تهران یکی از بهترین مراکز کاشت مو را با درجه رضایت بالای کاربران تاسیس کرده است. کاشت مو با صبر و حوصله و دقت زیاد انجام می شود. قیمت ها در این کلینیک نسبت به سایر مراکز این لیست از نظر ما بهتر است اما نمی توان گفت کیفیت نسبت به قیمت بهترین است.

نظرات برگزیده: “واقعا از کاشت موهام راضی هستند. کار کاشت ابرو هم بطور تخصصی انجام می دن ولی کار مو رو با تراکم بالا و قیمت خیلی مناسب دارن.”

امتیاز این مرکز

 • نظر کاربران            4.5 min
 • قیمت ها              4.8 min
 • تخصص و مهارت    4.5 min
 • تجهیزات کلینیک    4 min

5- خانه سفید

آدرس   تهران ، جردن ، خیابان دستگردی غربی (ظفر)، پلاک 321 – تماس 54503- آدرس سایت

کلینیک خانه سفید

یکی از مجهزترین و به روزترین کلینیک های کاشت مو در تمام ایران همین خانه سفید می باشد که البته هزینه زیادی هم برای تبلیغ کرده است. کاربران بالاترین آمار رضایت را نسبت به این مرکز داشته اند. قیمت ها شاید کمی بالاتر باشند ولی کیفیت در بالاترین حد ممکن است. جزو کلینیک های جدیدتر این لیست است بهترین نیست اما مجهز است و هر چند ممکن است کمی قیمت ها بالاتر باشد اما کیفیت کاشت مو در مراجعان در حد قابل قبولی ست.

نظرات برگزیده: “عااالی … من برای مشاوره کاشت مو چندتا کلینیک رو رفتم ولی برخورد این کلینیک از بقیه خیلی بهتر بود؛ کمی هم که تحقیق کردم متوجه شدم خانه سفید از بهترین و با تجربه ترین کلینیک های پوست و مو در تهران هست؛ خودتون از بهترین کلینیک کاشت مو رو تو گوگل سرچ کنید متوجه این موضوع میشید؛ در نهایت اینکه من تو این کلینیک کاشت مو انجام دادم و بسیار هم راضی بودم؛ پیشنهادم اینه اگ میخوایید کاشت موی موفق و قابل قبولی داشته باشید حتما سر بزنید به این کلینیک ”

امتیاز این مرکز

 • نظر کاربران            4.8 min
 • قیمت ها              3.8 min
 • تخصص و مهارت    4.5 min
 • تجهیزات کلینیک    5 min

6- الگانت مو

آدرس  بلوار کشاورز ابتدای خیابان 16 اذر پلاک 74 طبقه 4 – تماس 02188962259- آدرس سایت

الگانت مو

اگر در کاشت مو در تهران به دنبال بهترین قیمت هستید ما الگانت مو را پیشنهاد می کنیم. این کلینیک که در مرکز شهر تهران قرار دارد با 14 سال سابقه هم کیفیت کار خوبی ارائه می کند و هم اینکه کاملا به مشتریان احترام می گذارد. نسبت به سایر کلینیک های این لیست تجهیزات کمتری دارد ولی رضایت کاربران را کاملا جذب کرده است.

نظرات برگزیده: “من یه موسسه ی دیگه انجام دادم کارشون اصلا طبیعی نبود ولی کارای شما خیلی طبیعیه اصلا مشخص نیست من بیام تهران حتما میام پیشتون. من پیج اینستگرامتون رو دیدم .خوبه که فیلم کاراتون رو میذارید .بعضی از موسسه ها فقط عکس میذارن ادم شک میکنه به کاراشون و شما چون فیلمم میذارید ادم مطمئن میشه که کاراتون فتوشاپ نیست .”

امتیاز این مرکز

 • نظر کاربران            4.5 min
 • قیمت ها              5 min
 • تخصص و مهارت    4 min
 • تجهیزات کلینیک    4 min

7- سایر مراکز خوب در تهران

 • کلينيک پری سیما ( دکتر ابدالی): -فرمانیه شرقی جنب بیمارستان فرمانیه پلاک 16  02122807060 (آدرس سایت)
 • پارسان کلینیک: فلکه دوم صادقیه ، ابتدای ستارخان 02144277196 (آدرس سایت)
 • دکتر مسعود اسلامی زاده: خیابان شریعتی – ابتدای خیابان ظفر – پلاک 26   ۰۲۱۲۲۹۱۳۶۶۱ (آدرس سایت)

9- بهترین ها در شهرهای بزرگ

 • شیراز: کلینیک سینا (شیراز ، بلوار ستارخان ، ابتدای کوچه 18-07136491300  آدرس سایت)
 • شیراز: کلینیک دی (معالي آباد -نبش خيابان پزشكان -مجتمع پزشكان- 07136342020، آدرس سایت)
 • اصفهان: کلینیک دکتر مینا مسلمی ( خیابان بزرگمهر، خیابان هشت بهشت شرقی، نرسیده به چهارراه لاهور، ساختمان صدر-32659690-آدرس سایت)
 • اصفهان: کلینیک هور (چهارباغ بالا – جنب مجتمع پارک – طبقه فوقانی بانک سپه-36662065-031-آدرس سایت)
 • تبریز: کلینیک حکیمان ( کوی ولی عصر فلکه مخابرات، خیابان شریعتی جنوبی به طرف اوحدی نبش کوچه آیلار-33321979- آدرس سایت)
 • تبریز: کلینیک فائق ( شهرك رشديه، بلوار گلديس، نبش خيابان سعدي، پشت پمپ بنزين- 36673333 آدرس سایت)
 • کرج: کلینیک مهر (کرج، میدان مادر، ابتدای بلوار دانش آموز، جنب فروشگاه رفاه-02632771584- آدرس سایت)
 • مشهد: کلینیک باران ( بلوار هاشمیه – بین هاشمیه 5 و 7-  05138846970  آدرس سایت)
 • قم: کلینیک بزرگمهر (خیابان شهید صدوقی ، بلوار عطاران ، ساختمان صدرا، طبقه پنجم- ۳۲۹۱۲۰۰۲ آدرس سایت)
 • اهواز: کلینیک صدف (کیانپارس، خیابان پهلوان شرقی، مجتمع پزشکی پهلوان 06133332657 آدرس سایت)

ما در این مطلب فقط مراکزی را معرفی کردیم که بهترین هستند و سایر کلینیک هایی که با رویکرد تجاری کار می کنند ممکن است در این لیست جای نگرفته باشند. اگر شما هم کلینیک بهتری می شناسید یا نظری راجب کلینیک های بالا دارید در بخش نظرات با ما مطرح کنید.

بسیار کاربردی رشد مو

سایر متخصصان

بهترین روانپزشکان متخصصان ریه
بهترین متخصصان چشم بهترین جراح زیبایی سینه
بهترین پزشک درمان نازایی بهترین متخصص تغذیه
بهترین دندانپزشک ها بهترین متخصص ارتودنسی
متخصص کاشت دندان جراح لیپوساکشن
بهترین جراح لیفت بهترین جراح بینی
بهترین مرکز کاشت مو بهترین کاشت ابرو

اپ چرب زبان

با اپلیکیشن چرب زبان، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


linkکاشت مو

مطالب مشابه

3 دیدگاه. همین الان خارج شوید

 • فرش سجاده ای
  8 ژانویه 2020 5:19 ق.ظ

  مرسی از سایت خوبتون
  مطالبتون خیلی مفیده

  پاسخ
 • ممنون

  پاسخ
 • کلانتریان
  26 مارس 2021 8:41 ق.ظ

  سلام آقای دکتر. من برای کمتر کردن اسکار آکنه هام به نسبت ۱ بنزوییل پراکسید و ۵ آداپالن مخلوط میکنم و هر شب به تمام صورتم میزنم. به نظر شما این کار تاثیری در بلند مدت داره؟ یا باید روشهای دیگه مثل کربوکسی تراپی و سابسیژن انجام بشه؟

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up