روان پزشک

9 بهترین روانپزشکان تهران و شهرهای بزرگ (آنلاین+ حضوری)

در این مطلب پس از گشت و گذار و پرس و جوهای فراوان بر اساس نظر کاربران و بیماران، بهترین متخصصان روانپزشکی و روان درمانی در مناطق مختلف تهران و شهرهای بزرگ شیراز، اصفهان، تبریز، مشهد، قم، اهواز و … را به شما معرفی می کنیم. این لیست با دقت تمام گردآوری شده است.

سلامت روان چیست؟ 2 نکته مهم

اگر از مردم بپرسید که سلامت روان برای آن ها چه معنی دارد یا چگونه آن را تعریف می کنند، به احتمال زیاد پاسخ های گوناگونی خواهید گرفت.

طبق نظر ما سلامت روان به عنوان یک سلامت عاطفی، روانی و اجتماعی تعریف می شود. این امر بر نحوه تفکر، احساس و عملکرد ما تأثیر می گذارد. همچنین به تعیین چگونگی برخورد با استرس، ارتباط با دیگران و تصمیم گیری کمک می کند. سلامت روان در هر مرحله از زندگی، از کودکی و نوجوانی تا بزرگسالی مهم است.

طبق گفته سازمان جهانی بهداشت، سلامت روان به عنوان وضعیت سلامتی تعریف شده است که در آن هر فرد پتانسیل خود را تحقق می بخشد، می تواند با فشارهای عادی زندگی کنار بیاید، می تواند به طور موثر و ثمربخش عمل کند و قادر به کمک به خود یا جامعه است. سلامتی وضعیت بهزیستی کامل جسمی، روحی و اجتماعی است و صرفا عدم وجود بیماری یا ضعف نیست.

 • 7 خوراکی که برای روان شما از همه چیز مضرتر هستند شامل: شکر تصفیه شده، شیرین کننده های مصنوعی، غذای فرآوری شده، روغن های هیدروژنه، غذاهای پرنمک، الکل و کافئین (اطلاعات کامل در اینجا)
 • 10 ماده غذایی که برای سلامت شما از هر چیزی مفید ترند شامل: فیبر (موز، پیاز، سبزیجات)، آنتی اکسیدان (میوه و سبزی)، ویتامین دی (نور خورشید روزانه یک ساعت)، فولات و زینک (بوقلمون و تخم مرغ، ماهی و اسفناج)
 • ما روانپزشکان موجود در اسنپ را پیشنهاد نمی کنیم. در این لیست فقط بهترین های موجود در تمام ایران را معرفی خواهیم کرد!
 • اگر در شهرستان یا هر جای دیگری بجز تهران ساکن هستید حتما توصیه می کنیم جلسات خود را به صورت آنلاین یا حضوری با یکی از روانپزشکان زیر انجام دهید، ضمنا قابلیت ارسال نسخه به صورت آنلاین هم وجود دارد.

پاسخ به 4 سوال رایج

یک روانپزشک خوب چه کاری برای شما انجام می دهد؟

یک روانپزشک خوب کسی ست که نه تنها برای شما داروی مناسب تجویز کند بلکه در کنار آن بتواند مشکلات روحی شما را ریشه یابی کند (اصطلاحا در کنار روانپزشکی، روانکاو خوبی باشد) زیرا نه دارو به تنهایی می تواند مشکل شما را درمان کند نه صحبت و روانکاوی. هر دو باید در کنار هم انجام شوند و قطعا نتیجه بخش هستند از این بابت مطمئن باشید.

ما روانپزشکان این لیست را باکمک بررسی صدها رزومه روانپزشکان حاذق از سرتاسر کشور انتخاب کرده ایم، از سابقه کاری و علمی گرفته تا نتایج و موفقیت و میزان رضایت مراجعه کنندگان.

روانپزشک شما باید بتواند خوب بشنود، خوب شما را همراهی کند، کنجکاو، بی طرف و دلسوز باشد. این ویژگی ها در هر روانپزشکی یافت نمی شود. ویژگی های یک روانپزشک خوب در اینفوگرافی زیر:

word image 2

چقدر طول میکشد کاملا بهبود یابم؟

درمان کامل مشکلات روحی شما بستگی به خود شما، مهارت روانپزشک و نوع مشکل شما دارد. در حالت عمومی بین 2 ماه تا 4 سال ممکن است درمان کامل یک مشکل زمان بر باشد. مثلا برای درمان مشکلات روحی ناشی از یک اتفاق ممکن است دوماه درمان کافی باشد. اما برای یک افسردگی عمیق ممکن است نیاز به دو سال یا بیشتر زمان باشد.

مراجعه شما به روانپزشک در دوماه اول بیشتر از ماههای بعد است. مثلا در یکی دوماه اول احتمالا هر ده روز یک بار باید ویزیت شوید تا تاثیر دارو و روانکاوی به درستی روی ریل خود قرار گیرد و بعد از آن هر 3 هفته یک بار.

چه داروهایی تجویز می شود؟

تجویز دارو و مدت مصرف آن هم مجددا به بیماری شما مربوط می شود. پزشکان حاذف و روانپزشکان ماهر بر این عقیده هستند که با کمترین مصرف دارو بیمار را معالجه کنند که کاملا طرز فکر درستی ست. نه تنها داروهای تجویزی به مدت حداقل دو ماه باید مصرف شوند بلکه ممکن است تا سالها نیاز به مصرف دارو باشد و اگر داروها نامناسب و یا زیاد باشند به کبد و کلیه شما اسیب میرسانند.

معمولا برای درمان، در هفته های اول از ترکیب حداقل دو دارو با دوز کم شروع می شود و تا دو ماه اول دوز دارو افزایش می یابد و بعد کم کم دوز کاهش می یابد. ضمنا داروها اکثرا از نوع ارامبخش ضدافسردگی سه حلقه ای هستند. حتی ممکن است نیاز به دارو نباشد و روانپزشک تشخیص دهد با مکمل های طبیعی مثل مکمل های امگا 3 یا سایر مکمل های مفید بتوانید از پس مشکلات روحی بر بیایید.

در چنین مواردی تشخیص کاملا به عهده روانپزشک است پس به او برای مصرف داروی خاص یا دوز خاصی اصرار نکنید زیرا او سالها تجربه دارد.

هزینه ها به چه صورت است؟

هزینه روانپزشکان بسته به مهارت آنها، سابقه و … دارد. اما به طور معمول برای هر جلسه روانپزشکی هزینه از 50 تا 200 هزارتومان متفاوت است. ضمنا حداقل به سه جلسه مشاوره نیاز خواهید داشت. هزینه های جانبی فقط شامل داروهایی ست که از داروخانه دریافت می کنید که ناچیز است.

معیارهای ما برای انتخاب بهترین روانپزشک

 • نظر کاربران (آنهایی که مراجعه کرده اند و نظر کاربران تایید شده در تمام سطح فضای مجازی)
 • قیمت ها
 • تخصص و مهارت پزشک و میزان موفقیت درمان
 • تجهیزات مطب پزشک

ابتدا بهترین ها در مناطق مختلف تهران:

1- دکتر فرامرز ذاکری

آدرس   تهران خیابان شریعتی، نرسیده به مترو شریعتی، کوچه فلسفی، ساختمان پزشکان پرشين، طبقه ۱ تماس ۰۲۱۲۲۲۶۰۰۶۷ – ۰۲۱۲۲۲۶۰۰۶۹

sampleمشاهده رزومه و اطلاعات بیشتر

ذاکری

دکتر ذاکری در زمینه روانپزشکی قطعا جزو بهترین ها در تمام ایران است هم از نظر سابقه علمی و رزومه، هم نتیجه درمان های انجام شده و نظرات کاربران و مراجعان نسبت به مهارت ایشان. درمان اختلالات افسردگی(افسردگی پس از زایمان- افسردگی فصلی، درمان اختلالات اضطرابی و استرس(اضطراب منتشر- حمله پانیک- استرس پس از سانحه، درمان اختلالات جنسی (اختلال زود انزالی- اختلال نعوظ- ترانس)، اختلالات خواب، دو قطبی، وسواس، اختلالات شخصیت، کودک و نوجوان، اضطراب و سایر مشکلات کودکان جزو حوزه فعالیت های تخصصی ایشان است.

نظرات برگزیده: “هم خودم مشکل وسواس فکری شدید داشتم بعد از دو ماه و فقط با 3 جلسه تغییر محسوس رو با دکتر به چشم دیدم. فوق العاده خوش اخلاق هستن و از نظر تجویز بی نقص عمل می کنن فکر نمی کنم تو زمینه های تخصصی مانند داشته باشه”

امتیاز این پزشک

 • نظر کاربران          word image 21182 4
 • قیمت ها              word image 21182 5
 • تخصص و مهارت    word image 21182 6
 • تجهیزات کلینیک    word image 21182 7

2- دکتر کامران عدلی

آدرس  تهران- تماس 09121575894

sample مشاهده رزومه و اطلاعات بیشتر

عدلی

پروفسور کامران عدلی فوق تخصص روانکاوی و روانپزشکی از دانشگاه هاروارد آمریکا می باشند و از نظر علمی، سابقه و موفقیت تقریبا چیزی کم ندارند. عضو هیات علمی دانشگاه های معتبری بوده و هستند و فارغ التحصیل دوره فوق تخصصی معالجه بیماری های اعصاب و روان از دانشگاه هاروارد واقع در ایالت ماساچوست آمریکا در سال 1989 میلادی می باشند.

از جمله خدماتی که میتوانید از پروفسور عدلی دریافت کنید روان درمانی، روانکاوی، زوج درمانی، اختلالات افسردگی در همه سنین، مشاوره و درمانی اختلالات اضطرابی و افسردگی، سکسولوژی، اختلالات خلقی، وسواس، مشکلات جنسی، درمان نعوظ مردان، زود انزالی، اختلالات انطباقی و سوگ، اختلالات روانپزشکی، بیماریهای روان تنی، گفتاردرمانی (درمان لکنت زبان) و درمان اختلالات یادگیری و خواندن و نوشتن و … میباشد.

نظرات برگزیده: ” صدها نظر برگزیده راجع به موفقیت های درمانی ایشان را در سرتاسر اینترنت و فضای مجازی می توانید ببینید”

امتیاز این پزشک

 • نظر کاربران          5 min
 • قیمت ها              4 min
 • تخصص و مهارت   5 min
 • تجهیزات کلینیک    5 min

3- دکتر نسرین دودانگی

آدرس  خیابان شریعتی – بالاتر از تقاطع ظفر (دستگردی) – خیابان صادقیان – پلاک 10- تماس 02126703813

sample مشاهده رزومه و اطلاعات بیشتر

دودانگی

خانم دودانگی متخصص اعصاب و روان و فوق تخصص روانپزشکی کودکان و نوجوانان، قطعا به عنوان یکی از بهترین روانپزشکان در تهران و ایران بخصوص برای کودکان و نوجوانان شناخته می شود. بسیار کارآمد، موفق، خوش برخورد و رضایت بسیار قابل توجه مراجعه کنندگان. اگر مشکل حل نشده ای در زمینه موضوعات روانی دارید ایشان با دقت و صبر و حوصله زیادی احتمالا مشکل شما را حل می کنند. رزومه علمی بسیار قوی دارند و مراجعان زیادی از ایشان درمان کامل گرفته اند. سوابق علمی و تجربی بی شماری دارند که با مشاهده به صفحه رزومه ایشان می توانید مشاهده فرمایید.

قابل ذکر می باشد که تا کنون مقاله های زیادی را در نشریه های داخلی و خارجی به چاپ رسانده اند، نظیر چاپ مقاله ای تحت عنوان “سوء مصرف مواد در کودکان و نوجوانان، ملاحظات تکاملی در درمان” در فصلنامه طب اعتیاد (شماره ۹، ۱۳۹۴)، علاوه بر این چند جلد کتاب نیز ترجمه و تألیف کرده اند (ترجمه ی کتاب شناخت درمانی در کودکان و نوجونان در سال ۱۳۹۴). ایشان را برای مشکلات روانی حوزه کودک و نوجوان پیشنهاد می کنیم.

نظرات برگزیده: ” به خاطر پیش فعالی پسرم مراجعه کردم ایشون خیلی باحوصله و باتجربه و البته بسیار خوش برخورد مشکل را شناسایی و با تجویز مناسب دارو تا حدود بسیار زیادی توانستند پیش فعالی پسرم را کنترل و بهتر کنند همینجا از ایشان قدردانی و تشکر میکنم”

امتیاز این پزشک

 • نظر کاربران          5 min
 • قیمت ها             5 min
 • تخصص و مهارت    4.5 min
 • تجهیزات کلینیک   4.5 min

4- دکتر مهدی قاسمی

آدرس خیابان شریعتی بالاتر از سید خندان روبروی پارک شریعتی ساختمان کسری – تماس 02122863396

sample مشاهده رزومه و اطلاعات بیشتر

مهدی قاسمی

این متخصص ماهر روانپزشک نه تنها یک متخصص روانکاو است بلکه روان درمانی را نیز کاملا مسلط است. یکی از بهترین روانپزشک هایی ست که می توانید در تهران پیدا کنید و آمار بالای رضایت بیماران مراجعه کننده نیز حاکی از همین موضوع است. دارای چندین مقاله در مجلات معتبر روانشناسی دنیاست. می توانید به صورت آنلاین از وبسایت ایشان وقت رزرو کنید.

از جمله فعالیت های درخشان این روانپزشک ماهر رواندرمانگر، روانکاو و زوج درمانگر روانکاو روان درمانگر نوجوانان، زوج درمانگر، (متخصص اعصاب و روان) عضو انجمن روانپزشکان ایران، دانش آموخته انستیتو رونکاوی، کارگاه فراگیری تکنیک های هیپنوتیزمی، ریاست بیمارستان قایم استان کرمان و … می باشد.

نظرات برگزیده: “مرتب و منظم و خوش برخورد بودند هم منشی هم دکتر. بسیار حرفه ای و کاربلد ، بدون قضاوت کردن و صبورانه به صحبتهای مراجعه کننده گوش میدهند و با بالا بردن سطح اگاهی ، اعتماد بنفس و خودشناسی فرد باعث میشوند که فرد مراجعه کننده به درک بهتری از خود و خواسته هایش از زندگی برسد تا ادامه مسیر زندگی را استوارتر و با دید بهتری طی کند.”

امتیاز این پزشک

 • نظر کاربران            5 min
 • قیمت ها              4 min
 • تخصص و مهارت    5 min
 • تجهیزات کلینیک    5 min

5- دکتر ملیحه رفیع فرحزادی

آدرس  ولیعصر – نبش زعفرانیه – ساختمان پزشکان 1590 – تماس 09127381586

sample مشاهده رزومه و اطلاعات بیشتر

ملیحه-رفیع

خانم دکتر فرحزادی سابقه علمی و تجربی کاملا قابل قبولی دارند و آمار رضایت مراجعه کنندگان به ایشان کاملا چشم گیر می باشد. عضو انجمن علمی روانپزشکان ایران بورد تخصصی روانپزشکی از دانشگاه شهید بهشتی تهران بوده و در زمینه درمانهای مختلفی از جمله درمان افسردگی، اضطراب، وسواس، پرخاشگری، اعتیاد، مشکلات زناشویی و جنسی درمان اختلالات روان تنی (روده تحریک پذیر، میگرن، سردرد های عصبی و …) یکی از بهترین ها هستند.

از نظر علمی و تجربه بهترین نیستند ولی در زمینه مشکلاتی که نیاز به مراجعه فوری یا روانپزشک در اسرع وقت نیاز دارید پیشنهاد می شود.

نظرات برگزیده: “محیط آرامش بخش و کیفیت بالا و ویزیت مناسب از جمله ویژگی های این پزشک هست. من برای افسردگی مراجعه کردم و با کمک روان درمانی و تشخیص های مناسب ایشون وضعیتم کاملا زیر و رو شده. متشکرم”

امتیاز این پزشک

 • نظر کاربران            4.8 min
 • قیمت ها              4.5 min
 • تخصص و مهارت    4.5 min
 • تجهیزات کلینیک    4.5 min

6- دکتر امید رضایی خسروآبادی

آدرس تهران – میدان فاطمی – ابتدای گمنام – خیابان جهانمهر – نبش کوچه ۲/۱ – تماس 02188993453

sample مشاهده رزومه و اطلاعات بیشتر

خسروآبادی

از روانپزشکان نسبتا جوان هستند که بخصوص برای اختلالات نوجوانی و جنسی و زناشویی پیشنهاد می شوند. از فعالیت های ایشان می توان به برگزاری کارگاه های آموزشی، انجام طرح های پژوهشی در زمینه های مختلف، انتشار مقاله در ژورنال های معتبر داخلی و خارجی از جمله: “عملکرد خانواده در بیماران با اختلال هویت جنسی” در فصلنامه توانبخشی، ویژه نامه روانپزشکی، تألیف فصل ۳۳ کتاب “درسنامه روانپزشکی بالینی و علوم رفتاری” (۱۳۹۱)، ارائه مقاله در کنفرانس ها از جمله: مقاله ای تحت عنوان “اختلالات اضطرابی” در محل اجلاس سران، اشاره کرد.

نظرات برگزیده: “یکی از بهترین روانپزشکهای ایران.بسیار باهوش و محترم.”

امتیاز این پزشک

 • نظر کاربران            4.8 min
 • قیمت ها              3.5 min
 • تخصص و مهارت    4.8 min
 • تجهیزات کلینیک    4.5 min

7- دکتر سعید انصاری دزفولی

آدرس خیابان ولیعصر، بالاتر از میدان ونک، مطب ونک؛ کوچه شریفی، پلاک ٦١ – تماس ٠٢١٢٦٤١٥٠١٠

آدرس پاسداران، بوستان نهم، ضلع جنوبی بیمارستان لبافی نژاد، پلاک١٢٢- تماس 02122771870

sample مشاهده رزومه و اطلاعات بیشتر

دکتر-سعید-انصاری-دزفولی

در زمینه بسیاری موضوعات روانپزشکی یکی از بهترین هاست بخصوص درمان اختلالات خلقی،اضطرابی، اختلالات جنسی و زوج درمانی و … دارای گواهینامه تخصصی اعصاب و روان با نمره ممتاز، مسئول آموزش دانشجویان پزشکی در بخش روانپزشکی، مسول مرکز درمان سومصرف مواد (MMT) بیمارستان، برگزاری کارگاههای آموزشی با موضوع اعتیاد در دانشگاه علوم پزشکی، دارای گواهینامه هیپنوتیزم تراپی از انجمن هیپنوتیزم ایران، دارای گواهینامه تخصصی نوروفیدبک و …

نظرات برگزیده: “واقعا ايشان پزشک خوبي هستند. مهم ترين مساله در مورد ايشان رعايت ادب است که بسياري از روان پزشکان فراموش مي کنند. واقعا از شما سپاسگزارم. توصیه میکنم هر کس به وسواس مبتلا است؛ حتما یه سر به دکتر بزن. ایشون رواندرمانیش عالی است.”

امتیاز این پزشک

 • نظر کاربران            4.8 min
 • قیمت ها              4.5 min
 • تخصص و مهارت    4.8 min
 • تجهیزات کلینیک    4.5 min

8- سایر روانپزشکان ماهر در تهران

 • دکتر مسعود نامجو (متخصص اعصاب و روان و روانپزشک- چهارراه پاسداران – ابتدای دولت – نبش کوچه دیده )-وبسایت-تماس 02122773795
 • دکتر احمد احمدی پور (متخصص اعصاب و روان – رواندرمانگر-سعادت آباد – قبل از میدان کاج – خیابان 38م – بن بست یاس – ساختمان پزشکان یاس)- وبسایت–  تماس 02188689168
 • دکتر مهدی قاسمی (متخصص اعصاب و روان و روانپزشک- خیابان شریعتی بعد از خیابان خواجه عبدالله روبروی پارک شریعتی (کوروش) ساختمان کسری)- وبسایت– تماس 02122848963
 • دکتر دانیال خواجوی (متخصص اعصاب و روان و روانپزشک- منطقه ۲، گیشا(کوی نصر)، بین خیابان سوم و پنجم )-وبسایت-تماس 02188275712
 • دکتر میرمحمد مجد تیموری (متخصص اعصاب و روان و روانپزشک- شهر تهران، منطقه 6، خالداسلامبولی (وزرا)، خ. 27)-وبسایت-تماس 02188208531
 • دکتر دکتر علیرضا جباری (متخصص اعصاب و روان و روانپزشک- پاسداران بوستان نهم(جعفری)روبه روی بیمارستان لبافی نژاد کلینیک روشنا)-وبسایت-تماس 02188695157

9- بهترین ها در شهرهای بزرگ

 • شیراز: دکتر علی جوادپور (میدان دانشجو(علم). ساختمان پزشکی ارم .جنب داروخانه امین علی)- وبسایت– تماس 07132298382
 • شیراز: دکتر مریم صحت پور (چهارراه زرگری – به طرف چمران – روبروی دبیرستان بزرگی – ساختمان پزشکان ابن سینا)- وبسایت– تماس 07136263256
 • اصفهان: دکتر محمدرضا پیرزاده (خیابان شمس آیادی – چها راه قصر – مجتمع قصر نور)- وبسایت– تماس 03132240087
 • اصفهان: دکتر مریم بهاری زاده (دروازه شیراز – ساختمان آزادی – بلوک c – طبقه دوم)- وبسایت– تماس 03136638761
 • تبریز: دکتر فرهاد دادرس (17 شهریور جدید، روبروی بستنی وحید، ساختمان 2002)- وبسایت– تماس 04135570647
 • تبریز: دکتر علیرضا ناظمی (خیابان پاستور جدید – تقاطع حاج جبار نائب – رو به روی بانک رفاه)- وبسایت– 04135534110
 • کرج: دکتر حمید تاجدار (فردیس کرج، نرسیده به فلکه سوم – ساختمان ولیعصر – طبقه سوم)- وبسایت– تماس 02636512193
 • کرج: دکتر غزاله ربیع (خیابان شهید بهشتی ، بین میدان کرج و شهدا ، نبش خیابان بیمارستان امام خمینی ، ساختمان کهن)- وبسایت– تماس 09398233246
 • قم: دکتر علی یزدانی (بلوار جمهوری – میدان سپاه)- وبسایت– تماس 02532944575
 • قم: دکتر مینا دارابی (میدان رسالت-جنب زیرگذر عطاران-برج سفید -واحد 311)- وبسایت– تماس 02537401037
 • مشهد: دکتر بهاره فروزش (چهارراه آزاد شهر – بلوار معلم – بین معلم 8،10 – برج پزشکان آبشار)- وبسایت– تماس 05136017437
 • مشهد: دکتر اصغر دادستان‌ (احمدآباد – خیابان عارف 1 – ساختمان پزشکان بزرگمهر)- وبسایت– تماس 09302233101
 • اهواز: دکتر اشرف تشکری (خیابان نادری شرقی – نبش خیابان مولوی (قنادان زاده) – بین نادری و کافی)- وبسایت– تماس 09376482356
 • اهواز: دکتر مهدی سیاح (کیانپارس – فلکه سوم خیابان میهن شرقی – روبروی پارکینگ امام رضا)- وبسایت– تماس 06133368801
 • در شهر دیگری هستید؟ اگر در شهر دیگری هستید یا پزشکان بالا برای معرفی کافی نبودند، نام شهر خود را در اینجا جستجو کنید

اگر شما هم روانپزشک بهتری می شناسید یا نظری راجب پزشک های بالا دارید در بخش نظرات با ما مطرح کنید. در کنار مراجعه به پزشک، برای سلامت روان این 9 نکته بسیار ضروری هستند:

نکات مهم در کنار مراجعه به روانپزشک برای سلامت روان

word image 3

بسیار کاربردی زیر را حتما بخوانید

سایر متخصصان

بهترین روانپزشکان متخصصان ریه
بهترین متخصصان چشم بهترین جراح زیبایی سینه
بهترین پزشک درمان نازایی بهترین متخصص تغذیه
بهترین دندانپزشک ها بهترین متخصص ارتودنسی
متخصص کاشت دندان جراح لیپوساکشن
بهترین جراح لیفت بهترین جراح بینی
بهترین مرکز کاشت مو بهترین کاشت ابرو

اپ چرب زبان

با اپلیکیشن چرب زبان، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


link
بیماری های روانیمعرفی کلینیک

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up