زانو درد

درمان آب آوردن زانو با زنجبیل+ درمان زانو درد با نمک

تا به امروز، مطالعاتی که در مورد خاصیت زنجبیل به عنوان یک داروی موثر برای آرتریت یا ورم مفاصل انجام شده، نتایج متفاوتی داشته است. در نتیجه لازم است تحقیقات خاص ‌تری در مورد زنجبیل به عنوان یک دارو انجام شود.

تحقیقی که در سال 2000 انجام شد نشان داد که عصاره زنجبیل در اولین دوره درمان به اندازه ایبوپروفن موثر بوده است. محققان در مطالعه ‌ای در سال 2016 دریافتند که مکمل‌ های زنجبیل و اکیناسه به طور موثر التهاب و درد پس از جراحی زانو را کاهش می ‌دهند.

محققان در مطالعه دیگری در سال 2001 دریافتند که دوز های بسیار غلیظ عصاره زنجبیل در درمان افراد مبتلا به آرتروز زانو موثر است. قبل از شروع مطالعه، شرکت ‌کنندگان زانو درد متوسط ​​تا شدید داشتند. مصرف عصاره زنجبیل به کاهش درد زانو در هنگام ایستادن و بعد از راه رفتن آن ها کمک کرد. به طور کلی، عوارض جانبی گزارش‌ شده در درجه اول ناراحتی خفیف شکمی بود.

نتایج یک بررسی دیگر هم در سال 2002 نشان داد که زنجبیل می ‌تواند به تسکین درد مفاصل ناشی از رماتیسم مفصلی کمک کند. ثابت شده است که مصرف زنجبیل با دوز های بالا به مدت چهار هفته باعث کاهش التهاب می ‌شود.

6 حرکت ورزشی درمان زانودرد، بهترین پمادها و 1 میکس خانگی عالی

محققان در یک بررسی در سال 2010 فهمیدند که زنجبیل یک مسکن موثر برای درد عضلانی ناشی از آسیب ناشی از ورزش است و در نتیجه درد و التهاب در شرکت‌کنندگانی که دو گرم زنجبیل خام یا زنجبیل حرارت ‌دیده مصرف کردند، کاهش یافت. ابتدا تصور می ‌شد که زنجبیل تحت حرارت تاثیر قوی ‌تری دارد، اما هر دو نوع زنجبیل به یک اندازه موثر هستند.

استفاده از کرم یا ژل حاوی زنجبیل به طور مستقیم بر روی ناحیه آسیب ‌دیده هم می‌ تواند مفید باشد. با توجه به نتایج تحقیق به عمل‌آمده در 2015، عصاره زنجبیل در صورت استفاده موضعی می ‌تواند آرتروز زانو را بهبود بخشد. شرکت ‌کنندگان عصاره زنجبیل را سه بار در روز به مدت 12 هفته استفاده کردند. در طول این مدت، آن ها کاهش درد و تسکین علائم دیگر را تجربه کردند. (منبع)

word image 21696 2

استفاده از نمک اپسوم برای درمان درد زانو

نمک اپسوم خواص ضد التهابی دارد که باعث کاهش تورم و درد مفاصل می‌ شود. مقداری نمک اپسوم را در حمام داخل تشت آب بریزید و حدود 15 دقیقه زانوهای تان را در آن نگه دارید. مطمئنا درد زانو به طرز قابل توجهی کاهش خواهد یافت.

بلد باشید: مراقبت از زانو با 5 ترفند و 6 ورزش ساده


اپ چرب زبان

با اپلیکیشن چرب زبان، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


link
آرتروز زانودرد زانوزنجبیل

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up