سیاه دانه

تاثیر سیاه دانه بر کبد چرب (تحقیقات جدید)

سیاه دانه خواص بیشماری برای سلامتی انسان دارد اما نتایج تحقیقات جدید نشان می دهد که این عصاره ی این گیاه، می تواند تاثیر مثبتی بر درمان کبد چرب داشته باشد.

مطالعه ای که توسط مجله Nutrition & Food Sciences منتشر شده است نشان می دهد که تیموکینون موجود در روغن سیاه دانه، تأثیرات مفیدی بر عملکرد متابولیک و کبد چرب دارد.

دانه های سیاه دانه حاوی مقدار زیادی تیموکینون هستند. تیموکینون ماده موثر سیاه دانه است و یک آنتی اکسیدان قوی می باشد. نتایج مطالعات نشان می دهد که این ماده موجب کاهش قند خون، فشار خون و کلسترول می شود.

درمانهای خانگی کبد چرب (4 روش کاملا موثر)

در حقیقت تیموکینون یک آنتی اکسیدان قوی است و نتایج یک مطالعه نشان می دهد که این ماده می تواند بر سلامت متابولیک تأثیر مثبت بگذارد.

word image 15

این مطالعه روی موش های نر انجام شد که به مدت 20 هفته از رژیم غذایی کم چرب یا پرچرب تغذیه کردند. موش ها به سه گروه پنج تایی تقسیم شدند: گروه اول رژیم غذایی بدون چربی، گروه دوم رژیم غذایی با چربی بالا، گروه سوم رژیم غذایی پرچرب که پس از گذشت هشت هفته تحت درمان با تیموکینون 3٪ قرار گرفتند.

این مطالعه نشانگرهای زیستی التهابی، نشانگرهای زیستی آنتی اکسیدانی، بیوژنز میتوکندریایی، تجمع بافت چربی و استئاتوز کبدی را مورد بررسی قرار داد. نتایج این مطالعه نشان داد که تیموکینون نقش بالینی بالقوه ای برای بهبود شرایط متابولیک مرتبط با چاقی دارد.

یک سوال مهم! برای بهترین نتیجه، سیاه دانه را چگونه و کی مصرف کنیم؟

در حال حاضر نتایج بیش از 50 آزمایش پیش بالینی و بالینی، نشان می دهد که روغن سیاه دانه موثر و شفابخش است و ماده ی موثر آن (تیموکینون)، یک ماده ی مفید برای بهبود سلامت متابولیک است.

البته توجه داشته باشید که روغن سیاه دانه موجود در بازار، بصورت خوراکی و غیر خوراکی موجود است. روغن های سیاه دانه ی غیر خوراکی می توانند سمیت ایجاد کنند. بهتر است از روغن های معتبری که با افشره سرد روغن گیری شده اند، استفاده نمایید.

منبع1 منبع2


اپ چرب زبان

با اپلیکیشن چرب زبان، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


link
سیاه دانهکبد چرب

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up